Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-12, 12:08   #4681
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aljenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosuję od paru tygodni tonik z kwasem szikimowym (BU albo mazidla, nie pamietam skąd) i chciałabym włączyć serum z bielendy.
moje pytanie brzmi: czy można "łączyć" kuracje różnymi kwasami? np. jeden dzień serum, jeden dzień tonik?
Można.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 17:17   #4682
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dla mnie serum z Bielendy to podstawowy krok codziennej pielęgnacji Chyba się już od niego nie odczepię
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 09:32   #4683
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kobitki, przychodzę z wieścią taką, że na dniach dostanę do testów 100% kwas fulwowy, dam znać jak się sprawdza. Ponoć nieźle złuszcza. Oczywiście będę go rozcieńczać. Miałyście do czynienia kiedykolwiek z tym kwasem?

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Dla mnie serum z Bielendy to podstawowy krok codziennej pielęgnacji Chyba się już od niego nie odczepię
Uwielbiam, ale po 3 opakowaniu muszę zmienić na coś innego i nie wiem zupełnie na co. Chcę go odstawić, bo boję się, że skóra się całkiem przyzwyczai i przestanie kompletnie reagować na kwas migdałowy. Może coś wymyślę z fulwowym, jakąś miksturę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 14:21   #4684
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pierwsze słyszę o tym kwasie. Koniecznie daj znać jak eksperymenty

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 16:40   #4685
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kobitki, przychodzę z wieścią taką, że na dniach dostanę do testów 100% kwas fulwowy, dam znać jak się sprawdza. Ponoć nieźle złuszcza. Oczywiście będę go rozcieńczać. Miałyście do czynienia kiedykolwiek z tym kwasem?



Uwielbiam, ale po 3 opakowaniu muszę zmienić na coś innego i nie wiem zupełnie na co. Chcę go odstawić, bo boję się, że skóra się całkiem przyzwyczai i przestanie kompletnie reagować na kwas migdałowy. Może coś wymyślę z fulwowym, jakąś miksturę.
Spróbuj może tego serum z Isany z kwasem salicylowym? Idalia bardzo ładnie go oceniła
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 17:56   #4686
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Spróbuj może tego serum z Isany z kwasem salicylowym? Idalia bardzo ładnie go oceniła
Dzięki, chociaż nie wiem, czy ono nie za słabe dla mojej starzejącej się gęby, ale może spróbuję, bo to kilka złotych w promocji.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o tym kwasie. Koniecznie daj znać jak eksperymenty

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Napiszę na pewno, na razie jest niedostępny na rynku.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 20:11   #4687
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki, chociaż nie wiem, czy ono nie za słabe dla mojej starzejącej się gęby, ale może spróbuję, bo to kilka złotych w promocji.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



Napiszę na pewno, na razie jest niedostępny na rynku.
Proszę
I pamiętaj - nasze gęby się nie starzeją
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 07:20   #4688
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wiem, że wątek o peelingach kwasami, ale czy któraś z Was używała tego z Ziaja linii manuka?
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 07:26   #4689
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja używałam, dla mnie to zwykły krem nawilżający, zero efektów. Ale mną się nie sugeruj, bo na mnie nic nie działa :-\

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 09:13   #4690
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez EmaLo Pokaż wiadomość
Wiem, że wątek o peelingach kwasami, ale czy któraś z Was używała tego z Ziaja linii manuka?
Spowodował u mnie tragiczny wysyp, kilka miesięcy ogarniałam ten dramat.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 13:46   #4691
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

kilka stron temu było pytanie o kwas glikolowy, a że nadrabiam wątek po wielu miesiącach, to napiszę, może jeszcze ktoś będzie pytał. Użyłam glikola od kilku miesięcy, z różną częstotliwością, najpierw co tydzień, teraz nawet co 2-3 dni. Zaczynałam od stężenia 7, potem 10 i 15%. Potem zrobiłam 25, a teraz...40%. O ile na początku jakieś łuszczenie był, to teraz skóra prawie na niego nie reaguje - pieczenie i szczypanie kiedy jest na twarzy, lekkie zaczerwienienie przez godzinę i tyle. Używam na czoło, na przebarwienia. Jakaś poprawa chyba jest - mam dużą plamę na środku czoła i pojawiło się na niej kilka jasnych punktów. Czy to dobry znak i warto kontynuować? Liczyłam na to, że przy tak dużym stężeniu zdążę przez wiosną pozbyć się przebarwienia, latem boję się takiego kwasu nawet przy filtrze 50.
Dalej szukam remedium na przebarwienia, glikol chyba nim nie został.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-02, 20:23   #4692
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dziewczyny czy peeling kwasem migdałowym można zrobić teraz, czy już raczej za późno?
niektórzy twierdzą, ze można go robić okrągły rok ale w to za bardzo nie wierzę ;/
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 20:31   #4693
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy peeling kwasem migdałowym można zrobić teraz, czy już raczej za późno?
niektórzy twierdzą, ze można go robić okrągły rok ale w to za bardzo nie wierzę ;/
Migdał jest chyba najbardziej nadającym się do tego kwasem. Poza tym to kwestia skłonności do przebarwień, głębokości peelingu i używanej ochrony przeciwsłonecznej. Jak to już nie raz pisano, w Kalifornii świeci cały rok, a kwasy i inne kuracje też tam stosują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 20:48   #4694
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Migdał jest chyba najbardziej nadającym się do tego kwasem. Poza tym to kwestia skłonności do przebarwień, głębokości peelingu i używanej ochrony przeciwsłonecznej. Jak to już nie raz pisano, w Kalifornii świeci cały rok, a kwasy i inne kuracje też tam stosują.
dzięki wielkie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 14:19   #4695
Ofella
Raczkowanie
 
Avatar Ofella
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Czyli dopiero w weekend moge powrocic do maseczek peelingow i innych kremow bo to juz bedzie tydzien po peelingu i skora juz chyba zejdzie,
My Life fajnie ze zauwazylas jakies efekty bo ja robilam narazie peeling 10 % (balam sie wiecej na pierwszy raz choc od ponad 3 miesiecy stosuje diacneal i eff duo z kwasami) i nie pieklo mnie bardzo, ani skora nie zbielala ani nie byla czerwona i teraz jest juz 4 dzien a ja luszcze sie tak delikatnie (mam milion takich malutkich odstajacych skorek ktore zobaczylam dopiero jak chcialam nalozyc na siebie mineraly) nastepny raz planuje po dwoch tygodniach (chyba nie za krotko) i chce zrobic stezenie wieksze ok 20% bo narazie nie widze zadnej poprawy.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

wow a to zolte wkolo to jakas masc czy skora??
Myślę, że nie warto stosować tak ostrych peelingów, jeśli skóra się buntuje. Ja używam takiego http://www.organique.pl/sklep/kosmet...-ziolami-7040/ i nie żałuję - współgra z moją cerą. Miałam za to kilka wpadek z ostrym oczyszczaniem cery, bo chciałam, żeby efekt był szybko. A to niestety tak nie działa. Przekonałam się, że skóra musi sama wrócić do równowagi, a my możemy pomóc jej za pomocą odpowiednich kosmetyków i DIETY (wiadomo, że kiedy jemy śmieci, to skóra też to odczuwa).

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
kilka stron temu było pytanie o kwas glikolowy, a że nadrabiam wątek po wielu miesiącach, to napiszę, może jeszcze ktoś będzie pytał. Użyłam glikola od kilku miesięcy, z różną częstotliwością, najpierw co tydzień, teraz nawet co 2-3 dni. Zaczynałam od stężenia 7, potem 10 i 15%. Potem zrobiłam 25, a teraz...40%. O ile na początku jakieś łuszczenie był, to teraz skóra prawie na niego nie reaguje - pieczenie i szczypanie kiedy jest na twarzy, lekkie zaczerwienienie przez godzinę i tyle. Używam na czoło, na przebarwienia. Jakaś poprawa chyba jest - mam dużą plamę na środku czoła i pojawiło się na niej kilka jasnych punktów. Czy to dobry znak i warto kontynuować? Liczyłam na to, że przy tak dużym stężeniu zdążę przez wiosną pozbyć się przebarwienia, latem boję się takiego kwasu nawet przy filtrze 50.
Dalej szukam remedium na przebarwienia, glikol chyba nim nie został.
Jak skóra szczypie i jest zaczerwieniona przez godzinę, to robisz sobie krzywdę!!!
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.
John Green
Ofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 11:14   #4696
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ofella Pokaż wiadomość
Jak skóra szczypie i jest zaczerwieniona przez godzinę, to robisz sobie krzywdę!!!
nie bardzo rozumiem, ale ty chyba też nie. Pieczenie i zaczerwienienie skóry przy kwasach jest normalne. z tą godziną przesadziłam, prędzej chodziło o kwadrans. Poza tym żadnych skutków tego kwasu nie było, nawet lekkiego łuszczenia.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:29   #4697
Ofella
Raczkowanie
 
Avatar Ofella
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem, ale ty chyba też nie. Pieczenie i zaczerwienienie skóry przy kwasach jest normalne. z tą godziną przesadziłam, prędzej chodziło o kwadrans. Poza tym żadnych skutków tego kwasu nie było, nawet lekkiego łuszczenia.
Doskonale rozumiem. Zaczerwienienie skóry świadczy o naruszeniu równowag biochemicznej, a czasem nawet struktury fizycznej skóry. I mylisz się - pieczenie i zaczerwienienie przy kwasach nie jest normalne (sama również stosuję i NIGDY mi się nic takiego nie wydarzyło). Pieczenie i zaczerwienienie są natomiast objawem, że używasz kwasów o zbyt wysokim dla Twojej skóry stężeniu. Sama nauka. Poza tym funkcją kwasów w kosmetyce jest odetkanie porów i dogłębne oczyszczenie, więc lepiej zastosować łagodniejszy kwas kilka razy dzięki czemu dociera on do głębszych warstw zanieczyszczeń, zamiast zalać skórę kwasem, który i tak nie dotrze do samego końca. Nie oczyszcza się skóry na hura - to długotrwały proces. Więc ten słabo uzasadniony hejt możesz sobie w kieszeń wsadzić lub w dalszym ciągu niszczyć swoją skórę nie mój problem.
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.
John Green
Ofella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:06   #4698
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No raczej jeśli robi sobie wysokoprocentowe peelingi kwasami to całkim zwyczajna reakcja.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 12:25   #4699
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ofella Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem. Zaczerwienienie skóry świadczy o naruszeniu równowag biochemicznej, a czasem nawet struktury fizycznej skóry. I mylisz się - pieczenie i zaczerwienienie przy kwasach nie jest normalne (sama również stosuję i NIGDY mi się nic takiego nie wydarzyło). Pieczenie i zaczerwienienie są natomiast objawem, że używasz kwasów o zbyt wysokim dla Twojej skóry stężeniu. Sama nauka. Poza tym funkcją kwasów w kosmetyce jest odetkanie porów i dogłębne oczyszczenie, więc lepiej zastosować łagodniejszy kwas kilka razy dzięki czemu dociera on do głębszych warstw zanieczyszczeń, zamiast zalać skórę kwasem, który i tak nie dotrze do samego końca. Nie oczyszcza się skóry na hura - to długotrwały proces. Więc ten słabo uzasadniony hejt możesz sobie w kieszeń wsadzić lub w dalszym ciągu niszczyć swoją skórę nie mój problem.
Nie masz racji, a raczej mylisz zwykłe "po zabiegowe" podrażnienie skóry z poparzeniem. To jest normalne, że coś lekko szczypie i powoduje zaczerwienienie nawet przez 2 doby, gdy skóra jest wrażliwa, albo ma drobne uszkodzenia, typu ranki po wypryskach.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
kilka stron temu było pytanie o kwas glikolowy, a że nadrabiam wątek po wielu miesiącach, to napiszę, może jeszcze ktoś będzie pytał. Użyłam glikola od kilku miesięcy, z różną częstotliwością, najpierw co tydzień, teraz nawet co 2-3 dni. Zaczynałam od stężenia 7, potem 10 i 15%. Potem zrobiłam 25, a teraz...40%. O ile na początku jakieś łuszczenie był, to teraz skóra prawie na niego nie reaguje - pieczenie i szczypanie kiedy jest na twarzy, lekkie zaczerwienienie przez godzinę i tyle. Używam na czoło, na przebarwienia. Jakaś poprawa chyba jest - mam dużą plamę na środku czoła i pojawiło się na niej kilka jasnych punktów. Czy to dobry znak i warto kontynuować? Liczyłam na to, że przy tak dużym stężeniu zdążę przez wiosną pozbyć się przebarwienia, latem boję się takiego kwasu nawet przy filtrze 50.
Dalej szukam remedium na przebarwienia, glikol chyba nim nie został.
Zmień kwas, bo wg. mnie ten już zrobił to, na co go stać, nie ma też potrzeby stosować tak wysokiego stężenia tak często, to nie poprawi skuteczności. Kwasy usuwają to, co mają usunąć, czyli m.in. martwy naskórek. U Ciebie, skoro nie ma już łuszczenia, to znak, że nie masz już martwej skóry. Widocznie na przebarwienia musisz zadziałać czymś innym.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 14:01   #4700
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Korah a co oprócz glikolowego i migdała? Migdałowy używałam do 10-15%, ale przebarwień nie ruszał, w niższych stężeniach używałam ponad pół roku, ale wyczyścił tylko zaskórniki (skutecznie!)
Planowałam na jesień arbutynę i kwas kojowy.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:18   #4701
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Miałam 8 zabiegów kwasem migdałowym i efekty były średnie. Niedawno dwa razy miałam zabieg kwasem TCA i.... wow Jedna blizna zniknęła całkowicie, mam jeszcze dwa niewielkie ślady i jedną nową (). Robił ktoś TCA w domu? Trochę się boję, ale jedno całe opakowanie kosztuje na allegro tyle co jeden zabieg u dermatologa... Poczekam co prawda do września, ale chciałabym wiedzieć czy ktoś już robił TCA w domu.

EDIT:
Wiem, że są inne wątki na wizażu, ale są stare. Może coś się zmieniło od tego czasu.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 18:31   #4702
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Miałam 8 zabiegów kwasem migdałowym i efekty były średnie. Niedawno dwa razy miałam zabieg kwasem TCA i.... wow Jedna blizna zniknęła całkowicie, mam jeszcze dwa niewielkie ślady i jedną nową (). Robił ktoś TCA w domu? Trochę się boję, ale jedno całe opakowanie kosztuje na allegro tyle co jeden zabieg u dermatologa... Poczekam co prawda do września, ale chciałabym wiedzieć czy ktoś już robił TCA w domu.

EDIT:
Wiem, że są inne wątki na wizażu, ale są stare. Może coś się zmieniło od tego czasu.
Ja kupiłam tca na all, ale chyba nie odważę się w takie słońce go przywalić, w ogóle się go boję. Jakie stężenie miałaś robione ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 01:48   #4703
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Problem mam, nie wiem czy to uczulenie czy po prostu nadmierna reakcja. Nie wiem czy odstawiać kwas.

Tubka kwasu mlekowego 80% z zsk stosowana w celu odświeżenia cery z racji wieku 25+. Cera ze skłonnością do trądziku, ale opanowana. Stosowałam tonik 10% przez kilka dni, bez reakcji. Wieczorem nałożyłam peeling 40% - nie piekło, nie swędziało. Zaczynałam czuć podrażnienie na żuchwie, więc zmyłam po niecałych 10 minutach. Następnego dnia reakcji brak, lekkie zaczerwienienie na żuchwie. Ale po 2 dniach obudziłam się z koszmarem na twarzy - gigantyczne pryszcze, ogniska stanów zapalnych, całe czoło i policzki. Łagodzę maseczkami z glinki czy spiruliny, efekt niewielki. Utrzymuje się już tydzień, nie chce się goić, skóra w tym czasie się leciutko złuszczyła, ale bez szału.

Teraz nie wiem czy przedobrzyłam ze stężeniem, czy to uczulenie. Z jednej strony działanie kosmetycznie było bardzo słabe, nie wiem skąd by była taka nagła reakcja cery i czy sam trądzik, bez podrażnienia, może wskazywać na zbyt duże stężenie.
Jeśli to uczulenie to jak można to załagodzić i dlaczego 10% nie wywołało alergii?

Pierwszy raz wstydzę się wyjść z domu ze względu na wygląd, kupiła czapkę z daszkiem
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 21:15   #4704
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ofella Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem. Zaczerwienienie skóry świadczy o naruszeniu równowag biochemicznej, a czasem nawet struktury fizycznej skóry. I mylisz się - pieczenie i zaczerwienienie przy kwasach nie jest normalne (sama również stosuję i NIGDY mi się nic takiego nie wydarzyło). Pieczenie i zaczerwienienie są natomiast objawem, że używasz kwasów o zbyt wysokim dla Twojej skóry stężeniu. Sama nauka. Poza tym funkcją kwasów w kosmetyce jest odetkanie porów i dogłębne oczyszczenie, więc lepiej zastosować łagodniejszy kwas kilka razy dzięki czemu dociera on do głębszych warstw zanieczyszczeń, zamiast zalać skórę kwasem, który i tak nie dotrze do samego końca. Nie oczyszcza się skóry na hura - to długotrwały proces. Więc ten słabo uzasadniony hejt możesz sobie w kieszeń wsadzić lub w dalszym ciągu niszczyć swoją skórę nie mój problem.
Mam w domu kwas szklimowy. Nawet na opakowaniu pisze ze normalne jest zaczerwienie. Jak go naloze na skore to niemal od razu jest burak, a na drugi dzien skora jest super i wcale nie wyglada na jakby dzien wczesniej miala kwas. Zaczerwienie to normalna reakcja.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Problem mam, nie wiem czy to uczulenie czy po prostu nadmierna reakcja. Nie wiem czy odstawiać kwas.

Tubka kwasu mlekowego 80% z zsk stosowana w celu odświeżenia cery z racji wieku 25+. Cera ze skłonnością do trądziku, ale opanowana. Stosowałam tonik 10% przez kilka dni, bez reakcji. Wieczorem nałożyłam peeling 40% - nie piekło, nie swędziało. Zaczynałam czuć podrażnienie na żuchwie, więc zmyłam po niecałych 10 minutach. Następnego dnia reakcji brak, lekkie zaczerwienienie na żuchwie. Ale po 2 dniach obudziłam się z koszmarem na twarzy - gigantyczne pryszcze, ogniska stanów zapalnych, całe czoło i policzki. Łagodzę maseczkami z glinki czy spiruliny, efekt niewielki. Utrzymuje się już tydzień, nie chce się goić, skóra w tym czasie się leciutko złuszczyła, ale bez szału.

Teraz nie wiem czy przedobrzyłam ze stężeniem, czy to uczulenie. Z jednej strony działanie kosmetycznie było bardzo słabe, nie wiem skąd by była taka nagła reakcja cery i czy sam trądzik, bez podrażnienia, może wskazywać na zbyt duże stężenie.
Jeśli to uczulenie to jak można to załagodzić i dlaczego 10% nie wywołało alergii?

Pierwszy raz wstydzę się wyjść z domu ze względu na wygląd, kupiła czapkę z daszkiem
Bo stezenie powyzej 10% ma dzialanie zluszczajace, a do 10% nawilżające. Jak dla mnie to skora sie oczyszcza.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 14:59   #4705
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam, ktoś wie coś na temat usuwania blizn na nogach po wzrastających włoskach kwasami?
Szukałam przez wyszukiwarkę, ale nic konkretnego nie znalazłam.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 10:07   #4706
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy ktoś mógłby poratować linkiem gdzie znajdę przepis na 10% tonik z migdałem? Nie chcę kupować gotowego z Mazideł.
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 10:20   #4707
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby poratować linkiem gdzie znajdę przepis na 10% tonik z migdałem? Nie chcę kupować gotowego z Mazideł.
Np tu KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 10:29   #4708
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Tam jest przepis na 5%. Pisałam już w wątku o salicylu, ale może tutaj ktoś doradzi. Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i na policzkach. Na nosie i brodzie oraz skroniach mam dużo zaskórników. Do tego tworzą mi większe stany zapalne w okolicy brody/skroni i czasem na czole. Mam skórę mało podatną na podrażnienia, stosowałam już krem Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym i jakoś szału nie było ( w zimie ) . I strasznie się waham czy robić salicyla czy migdała i od czego zacząć. Już od kilku dni podczytuje oba wątki i im więcej czytam tym mniej wiem.

Rozważam kupienie tego toniku http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html, a po dwóch tygodniach zrobienie 15 % peelingu. Czy myślicie, że po takich zabiegach bd wiedzieć cy migdał mi służy czy nie? Czy ew. od razu będę mogła spróbować zrobić słaby peeling salicylem?

W salicylu kusi mnie jego działanie przeciwzapalne i oddziaływanie na pracę gruczołów łojowych.

Edytowane przez Xnesca
Czas edycji: 2016-10-10 o 10:36
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 11:01   #4709
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Tam jest przepis na 5%. Pisałam już w wątku o salicylu, ale może tutaj ktoś doradzi. Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i na policzkach. Na nosie i brodzie oraz skroniach mam dużo zaskórników. Do tego tworzą mi większe stany zapalne w okolicy brody/skroni i czasem na czole. Mam skórę mało podatną na podrażnienia, stosowałam już krem Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym i jakoś szału nie było ( w zimie ) . I strasznie się waham czy robić salicyla czy migdała i od czego zacząć. Już od kilku dni podczytuje oba wątki i im więcej czytam tym mniej wiem.

Rozważam kupienie tego toniku http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html, a po dwóch tygodniach zrobienie 15 % peelingu. Czy myślicie, że po takich zabiegach bd wiedzieć cy migdał mi służy czy nie? Czy ew. od razu będę mogła spróbować zrobić słaby peeling salicylem?

W salicylu kusi mnie jego działanie przeciwzapalne i oddziaływanie na pracę gruczołów łojowych.

A czemu nie chcesz zestawu z Mazideł? Podobny ma też Kolorówka KLIK.

Bez testowania się nie obejdzie. Też miałam skórę odporną, z trądzikiem zaskórnikowym, głownie z zaskórnikami otwartymi i łojotokiem. Z kwasów jedynie salicyl cokolwiek z tymi zaskórnikami robił tzn powstawały wolniej i zmalały, ale potrzebowałam aż 10% płynu z tym kwasem. Na łojotok nie działał nic a nic.
Być może u Ciebie już tonik 2% by coś pomógł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 14:29   #4710
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja w magiczny sposób pozbywam się przebarwień. Naprzemiennie stosuję kwas salicylowy z tca 15% i OCM!
Po raz kolejny przekonałam się, że kwasy DZIAŁAJĄ i to w 100% pod warunkiem, że równocześnie pamięta się o konkretnym nawilżaniu.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.