Zator?Czy to od tabletek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 16:20   #1
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262

Zator?Czy to od tabletek?


Przeszukałam caly internet ale nic konkretnego nie znalazłam,a męczę się cały dzień,z paskudnym bólem lewego ramienia Ból obejmuje tylko i wyłącznie hmm,biceps Jest pulsujący,rwący,bardzo silny.Jeśli źle ruszę ręką to umieram z bólu Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21.Nie zrobiłam przerwy między 2 a 3 opakowaniem,bo miałabym okres w niesprzyjającym czasie na którym zależało mi,by go uniknąć.We wtorek kończę 3 opakowanie.

Boję się,że to może być jakiś zator żylny,a do lekarza idę dopiero jutro Strasznie się boję,jak myślicie co to może być?Dodam,że nic nie zmieniałam w swoim planie dnia,nie ćwiczyłam,nie nadwyrężałam ręki.Ból pojawił się o ósmej rano,wcześniej nic nie czułam.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:30   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Cytat:
Napisane przez QueenOfDamned Pokaż wiadomość
Przeszukałam caly internet ale nic konkretnego nie znalazłam,a męczę się cały dzień,z paskudnym bólem lewego ramienia Ból obejmuje tylko i wyłącznie hmm,biceps Jest pulsujący,rwący,bardzo silny.Jeśli źle ruszę ręką to umieram z bólu Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21.Nie zrobiłam przerwy między 2 a 3 opakowaniem,bo miałabym okres w niesprzyjającym czasie na którym zależało mi,by go uniknąć.We wtorek kończę 3 opakowanie.

Boję się,że to może być jakiś zator żylny,a do lekarza idę dopiero jutro Strasznie się boję,jak myślicie co to może być?Dodam,że nic nie zmieniałam w swoim planie dnia,nie ćwiczyłam,nie nadwyrężałam ręki.Ból pojawił się o ósmej rano,wcześniej nic nie czułam.
a badania przed braniem tabletek robiłaś?
rozumiem że żadnego urazu / przeforsowania nie było?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:34   #3
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
a badania przed braniem tabletek robiłaś?
rozumiem że żadnego urazu / przeforsowania nie było?
Napisałam,że nie przeforsowałam ręki.Lekarz zlecił mi badania na cukier i wątrobę,chyba nie badał krzepliwości.Nie mam nikogo w rodzinie z zakrzepicą.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:52   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

jeżeli połączyłaś poprzednie opakowanie z obecnym [nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam] to możesz zacząć przerwę już dzisiaj, nie wpłynie to na antykoncepcję i ja na twoim miejscu bym tak zrobiła. a do lekarza idź jak najszybciej, ale najlepiej do innego.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:32   #5
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Ja miałam taki problem z bólem łydki, też przestraszyłam się, że to może zakrzepica, zwłaszcza, że żadnego urazu nie było, ale okazało się, że to zapalenie mięśnia brzuchatego i stąd te objawy, internista potrafił wykluczyć ryzyko zakrzepu i od razu skierował do ortopedy...dlatego narazie nie panikuj, powodów może być wiele Trzeba to oczywiście sprawdzić i dokładnie przebadać, zacznij dziś przerwę i narazie staraj się nie panikować, jeśli ręka nie spuchła, nie sinieje, nie drętwieje, to może faktycznie to tylko zapalenie mięśnia lub coś w tym stylu. Żeby dostać zapalenia, nie trzeba od razu przeforsować ręki, czasem się zdarza. Jutro idź do lekarza, powiedz mu o swoich obawach. Ryzyka zakrzepu nie można wykluczyć, ale też póki nie obejrzy tego lekarz nie ma co wyrokować

Dziś lekarz i tak już Cie nie przyjmie, chyba, że na ostrym dyżurze...więc jeśli bardzo panikujesz to jedź do szpitala, jeśli jednak nie, to staraj się nie denerwować i poczekaj na jutrzejszą wizytę

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-01-10 o 17:36
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:37   #6
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Ja miałam taki problem z bólem łydki, też przestraszyłam się, że to może zakrzepica, zwłaszcza, że żadnego urazu nie było, ale okazało się, że to zapalenie mięśnia brzuchatego i stąd te objawy, internista potrafił wykluczyć ryzyko zakrzepu i od razu skierował do ortopedy...dlatego narazie nie panikuj, powodów może być wiele Trzeba to oczywiście sprawdzić i dokładnie przebadać, zacznij dziś przerwę i narazie staraj się nie panikować, jeśli ręka nie spuchła, nie sinieje, nie drętwieje, to może faktycznie to tylko zapalenie mięśnia lub coś w tym stylu. Żeby dostać zapalenia, nie trzeba od razu przeforsować ręki, czasem się zdarza. Jutro idź do lekarza, powiedz mu o swoich obawach. Ryzyka zakrzepu nie można wykluczyć, ale też póki nie obejrzy tego lekarz nie ma co wyrokować
Tylko że ręka nie zmieniła wyglądu w ogóle.Nie jest opuchnięta ani zsiniała ani nie drętwieje w ogóle.W dodatku jak pociągam nosem,to mnie mocniej boli Jutro i tak miałam iść rano do lekarza po tabletki,więc przy okazji o tym mu powiem.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 16:36   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

i jak, co lekarz powiedział?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 06:31   #8
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
i jak, co lekarz powiedział?
W momencie gdy do niego poszłam,ból ustąpił
Nie mam zielonego pojęcia co to było,a on powiedział że pewnie przeforsowałam rękę i bolał mnie mięsień...
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:36   #9
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Mogłaś nawet nie zauważyć, coś Ci źle przeskoczyło itp. nie przejmuj się, ja często mam tego typu urazy i nigdy nie wiem skąd:P
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 13:36   #10
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zator?Czy to od tabletek?

Cytat:
Napisane przez QueenOfDamned Pokaż wiadomość
W momencie gdy do niego poszłam,ból ustąpił
Nie mam zielonego pojęcia co to było,a on powiedział że pewnie przeforsowałam rękę i bolał mnie mięsień...
a to złośliwa ręka ;p

ale krzepliwość lepiej zbadaj i tak
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.