Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 11:14   #931
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
... Chociaż przyznam, że na tych zdjęciach producenta faktycznie widać brązowe tony. Ale tak, jak pisałam - nie dowiemy się bez sprawdzenia na sobie.

Oj, każdy może mieć groszy dzień i nie trzeba brać tego personalnie (ja się tak zawsze pocieszam ).

Wydaje mi sie, że Ana nie doczytała dokładnie, na jakim mi kolorze zależy. Wg mnie mogła pomyśleć, że skoro nie chce głębokiej czerni, to pewnie chcę brąz. A ja wyraźnie jednak napisałam na drugim wątku, że kupiłam heban, bo chce uzyskać czerń przetrąconą lekkim brązem. Tego koloru akurat jeszcze nie miałam, ale używam Castingów od lat i doskonale wiem, jak taki efekt uzyskać, bo znam te farby i ich właściwości bardzo dobrze i kolory te ciemniejsze wychodzą mi zawsze takie jak na zdjęciu, ciut ciemniejsze, ale po pierwszym umyciu są już identyczne z kolorem na opakowaniu Jedynie jasne odcienie Castingów sa gorsze, mało kto jest z nich zadowolony tak przestrzegając
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:19   #932
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, że się wtrącam, ale chyba nie warto sobie psuć humorów przez jakąś farbę do włosów. Po pierwsze w sklepach mają takie oświetlenie, że nie da się określić faktycznego koloru - kto się zdziwił kupując ubranie lub kosmetyk, że po wyjściu drastycznie zmienił kolor, ten wie. Po drugie zdjęcie porównawcze z koszulką też może nie być wiarygodne - to, co teraz widzimy zależy od ustawień konkretnego monitora (i aparatu!), balansu kolorów, jasności itp. No i przede wszystkim nie zawierzałabym zdjęciom na opakowaniu, bo rzadko wychodzi to samo (sama nie farbuję, ale większość żeńskiej części rodziny to robi). Wszystko zależy przecież od włosów. Np. na włosach mojej babci jasny brąz zawsze wychodzi jako głęboka czerń. Oczywiście rozumiem, że każdy postrzega kolory trochę inaczej, ale chyba nie trzeba się obruszać z tego powodu. Nie bijcie!
To właśnie próbowałam uzmysłowić Korah pisząc,że różnie możemy postrzegać kolory...jednak widzę,że bezskutecznie

Korah daruj sobie te porównania tych opakowań,bo nie wiem po co na siłe chcesz pokazać,że masz rację?Mi na tym nie zależy.Dla mnie herbanowa czerń jest czystą czernią,co cały czas do oporu piszę.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:25   #933
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To właśnie próbowałam uzmysłowić Korah pisząc,że różnie możemy postrzegać kolory...jednak widzę,że bezskutecznie

Korah daruj sobie te porównania tych opakowań,bo nie wiem po co na siłe chcesz pokazać,że masz rację?Mi na tym nie zależy.Dla mnie herbanowa czerń jest czystą czernią,co cały czas do oporu piszę.
Po prostu niepotrzebnie się denerwujesz i chyba to najbardziej boli Korah. Rozumiem, że dla Ciebie ten kolor jest taki, ale Korah przecież pisze dokładnie to samo - dla niej jest taki, jak ona go opisuje. A w końcu to ona będzie nim farbować włosy, więc chyba nie ma o czym dyskutować i się niepotrzebnie denerwować.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:28   #934
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Masz racje Meyla, tylko nie do konca chodzi o kolor farby, a o ton, w jakim niektórzy próbują wmówić cos na siłę i taką przekorność, ale zgadzam się z tym co napisałaś
Eh Korah,żebyś Ty potrafiła spojrzeć na siebie z dystansem i wyczytała się w to co między wierszami,a czasami wprost się do Ciebie piszę to nie było by problemu z odczytaniem czyichś intencji

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Po prostu niepotrzebnie się denerwujesz i chyba to najbardziej boli Korah. Rozumiem, że dla Ciebie ten kolor jest taki, ale Korah przecież pisze dokładnie to samo - dla niej jest taki, jak ona go opisuje. A w końcu to ona będzie nim farbować włosy, więc chyba nie ma o czym dyskutować i się niepotrzebnie denerwować.
Przecież to Korah od początku próbuje mi wmówić,że ten kolor ma w sobie brąz i że to ja błędnie myślę uważając,że jest on czarny.



A Korah boli jedynie to,że ktoś może z nią nie zgadzać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:32   #935
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Ja nie opowiadam się po żadnej stronie, tylko próbuję trochę oczyścić atmosferę. Przykro mi, że kłócicie się o takie rzeczy, bo moim zdaniem nie warto. Ale już kapituluję, więcej się nie wtrącam.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 11:52   #936
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Ana po prostu jestes nieuprzejma, przecież ja nie dla siebie porobiłam te fotki, tylko byłam przekonana, być może błędnie, że jesteś ciekawa, jaki ten kolor naprawdę jest, a spotkałam się z czystą uszczypliwością. W dodatku rzeczywiście błędnie uważasz, tyle na temat, skoro nie widzisz różnicy pomiedzy czernią a czernią. Poza tym nazwa tez się z czegos bierze. wiesz w ogóle jak wygląda drewno hebanowe? To Ty sobie daruj ten ton i to bzdurne upieranie się, bo naprawdę zaraz wyjdzie kto tu nie rozróznia kolorów, ew. ma źle ustaiwony monitor. Dość tego. Jak masz okres, to się powyżywaj na swoim psie, bo ja nim nie jestem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:00   #937
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ana po prostu jestes nieuprzejma, przecież ja nie dla siebie porobiłam te fotki, tylko byłam przekonana, być może błędnie, że jesteś ciekawa, jaki ten kolor naprawdę jest, a spotkałam się z czystą uszczypliwością. W dodatku rzeczywiście błędnie uważasz, tyle na temat, skoro nie widzisz różnicy pomiedzy czernią a czernią. Poza tym nazwa tez się z czegos bierze. wiesz w ogóle jak wygląda drewno hebanowe? To Ty sobie daruj ten ton i to bzdurne upieranie się, bo naprawdę zaraz wyjdzie kto tu nie rozróznia kolorów, ew. ma źle ustaiwony monitor. Dość tego. Jak masz okres, to się powyżywaj na swoim psie, bo ja nim nie jestem.
Przecież ja od samego początku piszę,że ten kolor jest dla mni czarny-sugerując się obrazkiem,który widziałam w sklepie
Prosiłam Cię o fotki?Nie.

Wybacz,ale śmieszy mnie Twój ton.
Ty tak bardzo dbasz o ton w jakim inni do Ciebie piszą,a sama nie zauważasz w jakim Ty tonie się odzywasz.
Co do mojego okresu jeszcze...Ja mam wrażenie,że Ty masz okres wieczny i nieustający.

A i nie wiem jak Ty,ale ja na zwierzakach nie mam zwyczaju wyładowywać swojej złości.

Zapraszam na pw jeśli jeszcze chcesz podyskutować
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 12:01   #938
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ana po prostu jestes nieuprzejma, przecież ja nie dla siebie porobiłam te fotki, tylko byłam przekonana, być może błędnie, że jesteś ciekawa, jaki ten kolor naprawdę jest, a spotkałam się z czystą uszczypliwością. W dodatku rzeczywiście błędnie uważasz, tyle na temat, skoro nie widzisz różnicy pomiedzy czernią a czernią. Poza tym nazwa tez się z czegos bierze. wiesz w ogóle jak wygląda drewno hebanowe? To Ty sobie daruj ten ton i to bzdurne upieranie się, bo naprawdę zaraz wyjdzie kto tu nie rozróznia kolorów, ew. ma źle ustaiwony monitor. Dość tego. Jak masz okres, to się powyżywaj na swoim psie, bo ja nim nie jestem.
i kto tu jest nieuprzejmy....
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:06   #939
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
i kto tu jest nieuprzejmy....

Wiesz wybacz, ale nie bedę patrzec bezczynnie jak ktoś mnie obraża i to ktos, komu próbowałam zwyczajnie pomóc w wyborze, bo o to poprosił.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Przecież ja od samego początku piszę,że ten kolor jest dla mni czarny-sugerując się obrazkiem,który widziałam w sklepie
Prosiłam Cię o fotki?Nie.

Wybacz,ale śmieszy mnie Twój ton.
Ty tak bardzo dbasz o ton w jakim inni do Ciebie piszą,a sama nie zauważasz w jakim Ty tonie się odzywasz.
Co do mojego okresu jeszcze...Ja mam wrażenie,że Ty masz okres wieczny i nieustający.

A i nie wiem jak Ty,ale ja na zwierzakach nie mam zwyczaju wyładowywać swojej złości.

Zapraszam na pw jeśli jeszcze chcesz podyskutować
Bo prowokujesz. O fotki nie prosiłas, ale o opinie tak. Przykre, że trafilas na mnie w swój zły dzień, ale ja nie pozwolę sobą pomiatać, bo na pewno nie zasłużyłam na to.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-15 o 12:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:09   #940
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiesz wybacz, ale nie bedę patrzec bezczynnie jak ktoś mnie obraża i to ktos, komu próbowałam zwyczajnie pomóc w wyborze, bo o to poprosił.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------



Bo prowokujesz. O fotki nie prosiłas, ale o opinie tak. Wstydziłabys wiesz, bardzo mnie rozczarowałaś, nie wchodź mi więcej w drogę.
wytykasz innym nieuprzejmość przejrzyj sie w lustrze...
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:11   #941
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiesz wybacz, ale nie bedę patrzec bezczynnie jak ktoś mnie obraża i to ktos, komu próbowałam zwyczajnie pomóc w wyborze, bo o to poprosił.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------



Bo prowokujesz. O fotki nie prosiłas, ale o opinie tak. Wstydziłabys wiesz, bardzo mnie rozczarowałaś, nie wchodź mi więcej w drogę.
Ja Cię zapytałam tylko o to jak oceniasz hebanową czerń.


Naprawdę jesteś żałosna
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 12:29   #942
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
wytykasz innym nieuprzejmość przejrzyj sie w lustrze...
Masz racje, w ogóle nie powinnam reagować na te zaczepki, tak by było najlepiej.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja Cię zapytałam tylko o to jak oceniasz hebanową czerń.


Naprawdę jesteś żałosna
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 12:45   #943
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ana po prostu jestes nieuprzejma, przecież ja nie dla siebie porobiłam te fotki, tylko byłam przekonana, być może błędnie, że jesteś ciekawa, jaki ten kolor naprawdę jest, a spotkałam się z czystą uszczypliwością. W dodatku rzeczywiście błędnie uważasz, tyle na temat, skoro nie widzisz różnicy pomiedzy czernią a czernią. Poza tym nazwa tez się z czegos bierze. wiesz w ogóle jak wygląda drewno hebanowe? To Ty sobie daruj ten ton i to bzdurne upieranie się, bo naprawdę zaraz wyjdzie kto tu nie rozróznia kolorów, ew. ma źle ustaiwony monitor. Dość tego. Jak masz okres, to się powyżywaj na swoim psie, bo ja nim nie jestem.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Przecież ja od samego początku piszę,że ten kolor jest dla mni czarny-sugerując się obrazkiem,który widziałam w sklepie
Prosiłam Cię o fotki?Nie.

Wybacz,ale śmieszy mnie Twój ton.
Ty tak bardzo dbasz o ton w jakim inni do Ciebie piszą,a sama nie zauważasz w jakim Ty tonie się odzywasz.
Co do mojego okresu jeszcze...Ja mam wrażenie,że Ty masz okres wieczny i nieustający.

A i nie wiem jak Ty,ale ja na zwierzakach nie mam zwyczaju wyładowywać swojej złości.

Zapraszam na pw jeśli jeszcze chcesz podyskutować
Jeśli pociągniecie temat, to dam punkt za każdego posta - uzbiera się na bana jak znalazł.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 17:12   #944
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość


Mi się dzieje coś dziwnego bo rano nie mogę zwlec się z łózka, mam katar, zatkany bolący nos, oczy mi łzawią, kicham, głowa mnie boli... potem na cały dzień względnie przechodzi i dopiero pod wieczór znowu dopada mnie takie zmęczenie. Bałam się ze zmarzłam i będę chora ale gorączki nie mam...
Miodek masz? Cytrynkę? Kuruj się!
Jak się mieszka? Co tam ciekawego? Masz nowych Panów - randki?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 21:45   #945
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Miodek masz? Cytrynkę? Kuruj się!
Jak się mieszka? Co tam ciekawego? Masz nowych Panów - randki?
Pije herbatkę z miodem. O cytrynie zapomniałam.
No więc tak, mieszka się fantastycznie. Trafiłam na super ludzi, pokój mi się bardzo podoba, czuje się w tym mieszkaniu jak w domu. Okolica jest mi znana bo tylko blok zmieniłam. Na randki chodzę już z tylko jednym, jest miło, ale ja nie umiem zaufać, nie chce niczego co wybiega dalej niż przyszły tydzień, sama ze sobą jestem szczęśliwa. Nie chce się do nikogo przyzwyczajać, boję się że jak tylko moja czujność zostanie uśpiona, zaufam , zakocham się to znowu będę tak cierpiała. Trochę chyba jestem przewrazliwona Chcę chwytać życie garściami i korzystać z każdej chwili, nie obiecywać nic nikomu, nie planować niczego...
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-15, 21:53   #946
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Pije herbatkę z miodem. O cytrynie zapomniałam.
No więc tak, mieszka się fantastycznie. Trafiłam na super ludzi, pokój mi się bardzo podoba, czuje się w tym mieszkaniu jak w domu. Okolica jest mi znana bo tylko blok zmieniłam. Na randki chodzę już z tylko jednym, jest miło, ale ja nie umiem zaufać, nie chce niczego co wybiega dalej niż przyszły tydzień, sama ze sobą jestem szczęśliwa. Nie chce się do nikogo przyzwyczajać, boję się że jak tylko moja czujność zostanie uśpiona, zaufam , zakocham się to znowu będę tak cierpiała. Trochę chyba jestem przewrazliwona Chcę chwytać życie garściami i korzystać z każdej chwili, nie obiecywać nic nikomu, nie planować niczego...
To same dobre nowiny Z zaufaniem też zawsze miałam problemy. Ale z czasem, a przede wszystkim przy moim mężu lęki rozpłynęły się. Umawiaj się zatem na randki i daj się ponieść. Nie myśl co będzie jutro, za miesiąc... czy będziecie razem, czy nie. Teraz przede wszystkim wracaj do zdrowia
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 06:36   #947
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Margoltko pochwal się jakie planujesz upiec ciasta na święta . Zostały jeszcze tylko trzy tygodnie więc najwyższy czas już coś poplanować .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 07:29   #948
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Margoltko pochwal się jakie planujesz upiec ciasta na święta . Zostały jeszcze tylko trzy tygodnie więc najwyższy czas już coś poplanować .
Nie planowałam jeszcze świątecznych wypieków Przygotowałam już cukier waniliowy, ale reszty nie. Skórka pomarańczowa się nie zrobi. Na pewno upiekę sernik. Może adwokatem lub... ? Muffinki to już też tradycja, bo piekę je często. Ale jakie nie mam pojęcia. Mazurek różany z marcepanem, może?

Na pewno jutro piekę sernik czekoladowy z musem malinowym
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 07:38   #949
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie planowałam jeszcze świątecznych wypieków Przygotowałam już cukier waniliowy, ale reszty nie. Skórka pomarańczowa się nie zrobi. Na pewno upiekę sernik. Może adwokatem lub... ? Muffinki to już też tradycja, bo piekę je często. Ale jakie nie mam pojęcia. Mazurek różany z marcepanem, może?

Na pewno jutro piekę sernik czekoladowy z musem malinowym
O widzisz mazurek rożany z marcepanem - jak go robisz ? . W mazurkach cienka jestem. Mam tylko jeden obstukany czekoladowy z mielonymi herbatnikami i kawałkami czehkolady a chciała bym zrobić coś nowego. U mnie na swięta musi być keks i sernik i makowiec . Ostatnio idę na łatwizne i robie seromakowiec.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 07:44   #950
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Makowiec to u nas działka babci Co do mazurka piekę ze strony Dorotki: http://mojewypieki.blox.pl/2011/04/M...arcepanem.html
Ona ma niesamowite wypieki. Mogę powiedzieć, że nauczyła mnie piec. A powiem nieskromnie wychodzi mi to
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 07:58   #951
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie planowałam jeszcze świątecznych wypieków Przygotowałam już cukier waniliowy, ale reszty nie. Skórka pomarańczowa się nie zrobi. Na pewno upiekę sernik. Może adwokatem lub... ? Muffinki to już też tradycja, bo piekę je często. Ale jakie nie mam pojęcia. Mazurek różany z marcepanem, może?

Na pewno jutro piekę sernik czekoladowy z musem malinowym
O mamuniu, zaśliniłam monitor
A czemu skórka się nie zrobi? Masz jakiś specjalny-tajny sposób przygotowywania

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
O widzisz mazurek rożany z marcepanem - jak go robisz ? . W mazurkach cienka jestem. Mam tylko jeden obstukany czekoladowy z mielonymi herbatnikami i kawałkami czehkolady a chciała bym zrobić coś nowego. U mnie na swięta musi być keks i sernik i makowiec . Ostatnio idę na łatwizne i robie seromakowiec.
Oooo... ja tez poproszę o przepis na mazurek
U mnie "mazurkowa" jest mama i co roku w sumie taki sam zestaw "wierzchów" ale w różnych konfiguracjach jest, bo mam robi mazurki w kształcie pisanek Wierzchy są takie: kajmakowy z orzechami, pomarańczowy, czekoladowy z migdałami i wiśniami z wiśniówki
Mam robi jajowaty spód z ciasta, potem układa takie małe wałeczki na boki, dzieląc pisankę na pasy (czasem paski jeszcze na trójkąciki), podpieka, wykłada różne masy - pisanka robi się kolorowa i ozdabia orzechami, migdałami i rodzynkami.
Wygląda to super, a jeszcze każdy może każdej masy spróbować, bo są na jednym jaju Aha, produkcja jaj z roku na rok rośnie, bo każdy chce dostać swoje
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 08:35   #952
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Makowiec to u nas działka babci Co do mazurka piekę ze strony Dorotki: http://mojewypieki.blox.pl/2011/04/M...arcepanem.html
Ona ma niesamowite wypieki. Mogę powiedzieć, że nauczyła mnie piec. A powiem nieskromnie wychodzi mi to
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
O mamuniu, zaśliniłam monitor
A czemu skórka się nie zrobi? Masz jakiś specjalny-tajny sposób przygotowywania
Oooo... ja tez poproszę o przepis na mazurek
U mnie "mazurkowa" jest mama i co roku w sumie taki sam zestaw "wierzchów" ale w różnych konfiguracjach jest, bo mam robi mazurki w kształcie pisanek Wierzchy są takie: kajmakowy z orzechami, pomarańczowy, czekoladowy z migdałami i wiśniami z wiśniówki
Mam robi jajowaty spód z ciasta, potem układa takie małe wałeczki na boki, dzieląc pisankę na pasy (czasem paski jeszcze na trójkąciki), podpieka, wykłada różne masy - pisanka robi się kolorowa i ozdabia orzechami, migdałami i rodzynkami.
Wygląda to super, a jeszcze każdy może każdej masy spróbować, bo są na jednym jaju Aha, produkcja jaj z roku na rok rośnie, bo każdy chce dostać swoje
Margo wsiąkłam na dobre na stronie Dorotki - dziękuję za linka

Ewa świetny pomysł na mazurka . U nas każdy lubi inne smaki Syneczek czekoladowo smietankowo-waniliowe , Małż owocowe więc dla mojej rodzinki fantastyczne rozwiązanie by każdy dostał to co lubi. Sporo pracy ale może w końcu wszyscy bedą zadowoleni .

Ech czas wyciągać śniadanie bo już mi w brzuchu burczy.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 08:41   #953
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Margo wsiąkłam na dobre na stronie Dorotki - dziękuję za linka

Ewa świetny pomysł na mazurka . U nas każdy lubi inne smaki Syneczek czekoladowo smietankowo-waniliowe , Małż owocowe więc dla mojej rodzinki fantastyczne rozwiązanie by każdy dostał to co lubi. Sporo pracy ale może w końcu wszyscy bedą zadowoleni .

Ech czas wyciągać śniadanie bo już mi w brzuchu burczy.
No właśnie my mamie marudziliśmy i znalazła sposób
Ja wiem, czy dużo? I tak robisz boki z ciasta - teraz kilka dodatkowych do dodania, i i tak robisz różne "masy" , bo każdy co innego lubi - więc w sumie aż tak dużo więcej to nie ma W wersji "dla leniwych" jest szachownica - wyklejasz normalnie formę ciastem razem z bokami, z wałeczków ciasta układasz podziałki w środku i każdy powstałe kwadraty zapełniasz naprzemiennie masą
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 08:53   #954
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No właśnie my mamie marudziliśmy i znalazła sposób
Ja wiem, czy dużo? I tak robisz boki z ciasta - teraz kilka dodatkowych do dodania, i i tak robisz różne "masy" , bo każdy co innego lubi - więc w sumie aż tak dużo więcej to nie ma W wersji "dla leniwych" jest szachownica - wyklejasz normalnie formę ciastem razem z bokami, z wałeczków ciasta układasz podziałki w środku i każdy powstałe kwadraty zapełniasz naprzemiennie masą
W sumie masz rację - tyle samo pracy a efekt o wiele lepszy. W kształcie jaja zrobie. Mam taki ceramiczny płaski prostokątny kafel ułożę na nim mazurka . Cudnie bedzie na stole wyglądał. Jeśli nie wymiękne ze zrobieniem wkleje zdjęcia po swiętach.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 09:00   #955
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Margo wsiąkłam na dobre na stronie Dorotki - dziękuję za linka

Ewa świetny pomysł na mazurka . U nas każdy lubi inne smaki Syneczek czekoladowo smietankowo-waniliowe , Małż owocowe więc dla mojej rodzinki fantastyczne rozwiązanie by każdy dostał to co lubi. Sporo pracy ale może w końcu wszyscy bedą zadowoleni .

Ech czas wyciągać śniadanie bo już mi w brzuchu burczy.
Stronka Dorotki cudowna. Najważniejsze, że przepisy są sprawdzone i tak opisane, że naprawdę nic nie można źle zrobić. Moje poczatki z pieczeniem były bardzo toporne. Do czasu odnalezienia przepisów Dorotki. Teraz już pozwalam sobie na modyfikacje

Nie wiem, jak to będzie w tym roku z wypiekami. Muszę znaleźć bardzo szybkie przepisy. Mój synek ma 17miesięcy i dosyć wymagający
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 09:11   #956
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Margo a może masz patent na ciasta ucierane ? Już piszę w czym problem : w jakiej kolejności bym nie dodawała jajka cukier masełko zazwyczaj masa mi się waży pilnuję by temperatura składników była jednakowa i i tak kicha . Ratuję tą breje podgrzewając całość lekko skladniki się łączą ale to już nie jest to. Wszystkie ciasta poza tym wychodzą mi takie jak chcę a z ucieranym nie mogę sobie poradzić .

Przy takim maluszku faktycznie troche trudno z ilością czasu . Ale to bardzo piękny wiek dziecko "w oczach" się rozwija i codziennie zaskakuje nas nową umiejetnością.

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-03-16 o 09:14
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 11:15   #957
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Makowiec to u nas działka babci Co do mazurka piekę ze strony Dorotki: http://mojewypieki.blox.pl/2011/04/M...arcepanem.html
Ona ma niesamowite wypieki. Mogę powiedzieć, że nauczyła mnie piec. A powiem nieskromnie wychodzi mi to
Zgłodniałam. Najgorsze że mam chyba zepsuty piekarnik w mieszkaniu a w domu to mama mnie do wypieków nie dopuszcza bo sama umie najlepiej
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 12:31   #958
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny, czy to prawda że święta już za trzy tygodnie, czy coś mi się przewidziało

Ja umiem upiec mazurka i ... tylko mazurka.
Także niestety u nas mazurki przy każdym święcie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 13:28   #959
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy to prawda że święta już za trzy tygodnie, czy coś mi się przewidziało

Ja umiem upiec mazurka i ... tylko mazurka.
Także niestety u nas mazurki przy każdym święcie
Ja nie lubię mazurków, ani maku, ani nie piekę. Jedyne co umiem upiec to biszkopt, czasami mi siada, ale i tak jest dobry, delikatny. A na święta spróbuję upiec babkę piaskową, ponoć nic trudnego. U mnie zawsze moja mama piecze, więc nigdy nie musiałam tego robić i w sumie szkoda, bo bym się szybciej nauczyła
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-16, 15:23   #960
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy to prawda że święta już za trzy tygodnie, czy coś mi się przewidziało

Ja umiem upiec mazurka i ... tylko mazurka.
Także niestety u nas mazurki przy każdym święcie
to ja dla odmiany nie umiem piec mazurków i mazurka u mnie nie będzie

ja robię zawsze Izaurę - taki murzynek z serem, na Boże Narodzenie robiłam krówkę i teraz może też zrobię bo miała dobre wzięcie i chyba tyle bo reszta mi nigdy nie wychodzi (już nie mówiąc o tym Małgosiu z Twojego przepisu co w moim wykonaniu było porażką ubiegłych świąt). Widać, że jestem na niższym poziomie pieczenia

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja nie lubię mazurków, ani maku, ani nie piekę. Jedyne co umiem upiec to biszkopt, czasami mi siada, ale i tak jest dobry, delikatny. A na święta spróbuję upiec babkę piaskową, ponoć nic trudnego. U mnie zawsze moja mama piecze, więc nigdy nie musiałam tego robić i w sumie szkoda, bo bym się szybciej nauczyła
a babeczki piekę, ale małe do święconki. ale w sumie mogłabym upiec dużą. Macie sprawdzony przepis dla osoby dwu-leworęcznej
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-16 o 15:27
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.