Pomocy!! Czy jest tu ktoś kto zdawał egzamin na technika florystyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 19:15   #1
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238

Pomocy!! Czy jest tu ktoś kto zdawał egzamin na technika florystyki?


Witajcie, pilnie poszukuję kontaktu z kimkolwiek kto zdawał kiedyś taki egzamin kończący dwuletnią lub roczną szkołę policealną! Potrzebuję namiary na jakieś książki z testami do egzaminu, na CKE znalazłam tylko klucze odpowiedzi. Wiadomo, żeby zdać technika trzeba pewne rzeczy sobie wyćwiczyć, choćby nawet strukturę egzaminu praktycznego!!
Bardzo potrzebuję Waszej pomocy!!
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 19:57   #2
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Pomocy!! Czy jest tu ktoś kto zdawał egzamin na technika florystyki?

Też interesuje mnie ten temat..

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:57   #3
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: Pomocy!! Czy jest tu ktoś kto zdawał egzamin na technika florystyki?

Hej! Ja zdawałam egzamin w czerwcu.
Niestety arkusze były, ale zniknęły z oficjalnych stron, są tylko klucze odpowiedzi...
Pytania są głównie z książki Nizińskiej (abc florystyki), fizjologii roślin, historii, zawsze jest pytanie o ikebanę, plus dużo prostych praktycznych. Trzeba mieć też wykutą łacinę

A co do praktycznego - w założeniach wypisujesz wszystko co jest w zleceniu klienta, opisujesz ładnie otoczenie, porę roku, dobór roślin, kompozycję, barwy, proporcje itp. I wg załączników wypisujesz co będziesz używać.

Później krok po kroku jak najbardziej dokładnie opisujesz proces budowania kompozycji np.

Namoczyć gąbkę – w celu dokładnego namoczenia gąbki do kwiatów świeżych należy zanurzyć ją w wiadrze z zimną wodą i pozwolić na spokojne opadnięcie gąbki na dno. Nie należy gąbki dociskać, ani przewracać w trakcie namaczania, gdyż wtedy istnieje prawdopodobieństwo zatrzymania pęcherzyków powietrza w gąbce, co będzie miało wpływ na pobór wody przez rośliny i w konsekwencji może ograniczyć ich trwałość.

Bardzo uważnie czytaj pracę - w czerwcu było np. że trzeba w skali rysunki zrobić i połowa moich koleżanek na tym poległa, nie dość, że w skali nie rysowały, to nie napisały, że to skala 1 do iluśtam.

W kalkulacji też trzeba uważać, wypisać sobie dokładnie ilość roślin, policzyć spokojnie...

Ja robiłam dużo rysunków. Oprócz tych zadanych w kolejnych punktach opisu rysowałam np. jak przyciąć liście strelicji, jak umocować wg mojego zamysłu goździki w gąbce itp.

Ogólnie nie jest to strasznie straszne jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania pisz na priv
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:49   #4
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Pomocy!! Czy jest tu ktoś kto zdawał egzamin na technika florystyki?

Dziękujemy! no to może nie będzie wcale tak strasznie..
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.