Klub Milosnikow Nowofundlandow :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 21:24   #31
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Dlatego po kazdym spacerze trzeba go dokladnie wysuszyc nie mozna czekac az pies sam wyschnie bp jak wiadomo niuf ma dwie okrywy wlosowe, jedna z nich nie dopuszcza wody do skory dlatego jak sa nie wysuszymy to dostanie odparzen a siersc zacznie butwiec. Ja wszystkie niufy jakie spotkalam nawet psem nie pachnialy, na niufa jeszcze nie mam ale np moj kundelek wgl nie wydziela psiego zapachu. Zalezy tez to od ph skory bo kazdy pies ma inne ph.
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:13   #32
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Dzięki za wszelkie info, link który mi podesłałaś to kopalnia wiedzy, jest tam praktycznie wszystko co chcę wiedzieć

Już się nie mogę doczekać psa
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 15:16   #33
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cieszę się, że mogłam pomóc i cieszy mnie również to, że będzie to przemyślana decyzja i że psiak będzie z hodowli, a nie z pseudo

Jak będziesz miała jeszcze ajkieś pytania to pisz ;-)
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 23:12   #34
Casadi
Raczkowanie
 
Avatar Casadi
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 123
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Mój tato ma niufka i z tym smrodkiem to różnie bywa
Psem to on nie śmierdzi, ale jak wiadomo - niufki kochają wodę. Argosa (imię psa taty) ciężko upilnować na spacerze, żeby nie pakował się do wody. Kałuże, rowy, stawy... On to kocha. I później śmierdzi właśnie tą wodą. One mają gęstą sierść, nawet kąpiel czasami nie pomaga na pozbycie się smrodu.
Ale poza tym - wspaniały pies
Casadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:43   #35
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Mam po sasiedzku hodowle tych psow
Generalnie rasa wspaniala jak ktos kocha duze kudlate psy.
Ale ma swoje minusy-jak kazda
Mam troche z nimi stycznosci i duzo rozmawiam z Dagmara i co moge powiedziec...
-Slinia sie strasznie,latem szczegolnie-mnie to osobiscie odstrasza.
-Pielegnacja wlosa nie az taka ciezka,trzeba regularnie trymowac,rozczesywac,uzyw ac dobrych kosmetykow.Potrafia brazowiec od slonca
-Kapiele bardziej problematyczne ,jesli sam wejdzie do wody to pol biedy,ale jesli chcemy wykapac w domu takiego delikwenta to mamy niezly wycisk.Sierc tych psow jest bardzo ciezka do namoczenia... Trzeba sie niezle nameczyc by woda z szamponem dotarla do skory To samo z suszeniem-zwykla suszarka odpada,najlepiej zaopatrzyc sie w suszarke groomerska tzw odkurzacz.
-Jesli ktos sie decyduje dac psa do salonu-to koszta tez nie sa male...
-Uwazac trzeba na oczy(zdarzaja sie zapalenia spojowki,trzeciej powieki,itd ) i na stawy(dysplazje)
-Maja sile malego konia pociagowego
-Kochaja ludzi,nie lubia samotnosci,dobrze toleruja inne psy
-co do dzieci-jak przy kazdym psie ,trzeba uwazac mimo ze to sa dosc lagodne psy i maja duzo cierpliowsci
- wcale nie sa leniwe potrafia miec lekkie adhd szczegolnie w mlodosci
-Sa dosc uparte i nie tak latwo je wyszkolic jak np owczarka czy spaniela
-Duzy pies-duze koszta ew leczenia,ceny leczenia sa adekwatne do wielkosci psa niestety...Trzeba sie z tym tez liczyc.
-Dosc duze koszty utrzymania-wyzywienia jesli ktos mysli o suche karmie.
-Lubia ruch ale nie moze to byc ruch wymuszony,raczej dluzsze spacery niz np jednostajny klus.

Mimo minusow mozna sie w nich zakochac
Sa przekochane z charakteruI podobno wynagradzaja kazdy minus miloscia jaka potrafia ofiarowac czlowiekowi
Na pewno nie sa glosne,raczej zaliza zlodzieja niz go pogryza...
Z tego co widze toleruja dobrze inne psy,mniejsze chyba lepiej niz te podobnej wielkosci (ale to tylko moja obserwacja)
Sa bardzo pogodne,takie wiecznie szczesliwe miski
Nie slyszalam o agresorach wsrod niufow(moze gdzies tam sa,ale raczej to rzadkie przypadki,zdarzaja sie za to odrobine lekliwe)
-sa dosc stabilne psychicznie ale latwo jest go zlamac zlym traktowaniem,to delikatny pies pod tym wzgledem.Awersja niuf sie zablokuje ...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2012-05-31 o 17:00
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:22   #36
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Mam po sasiedzku hodowle tych psow
Generalnie rasa wspaniala jak ktos kocha duze kudlate psy.
Ale ma swoje minusy-jak kazda
Mam troche z nimi stycznosci i duzo rozmawiam z Dagmara i co moge powiedziec...
-Slinia sie strasznie,latem szczegolnie-mnie to osobiscie odstrasza.
-Pielegnacja wlosa nie az taka ciezka,trzeba regularnie trymowac,rozczesywac,uzyw ac dobrych kosmetykow.Potrafia brazowiec od slonca
-Kapiele bardziej problematyczne ,jesli sam wejdzie do wody to pol biedy,ale jesli chcemy wykapac w domu takiego delikwenta to mamy niezly wycisk.Sierc tych psow jest bardzo ciezka do namoczenia... Trzeba sie niezle nameczyc by woda z szamponem dotarla do skory To samo z suszeniem-zwykla suszarka odpada,najlepiej zaopatrzyc sie w suszarke groomerska tzw odkurzacz.
-Jesli ktos sie decyduje dac psa do salonu-to koszta tez nie sa male...
-Uwazac trzeba na oczy(zdarzaja sie zapalenia spojowki,trzeciej powieki,itd ) i na stawy(dysplazje)
-Maja sile malego konia pociagowego
-Kochaja ludzi,nie lubia samotnosci,dobrze toleruja inne psy
-co do dzieci-jak przy kazdym psie ,trzeba uwazac mimo ze to sa dosc lagodne psy i maja duzo cierpliowsci
- wcale nie sa leniwe potrafia miec lekkie adhd szczegolnie w mlodosci
-Sa dosc uparte i nie tak latwo je wyszkolic jak np owczarka czy spaniela
-Duzy pies-duze koszta ew leczenia,ceny leczenia sa adekwatne do wielkosci psa niestety...Trzeba sie z tym tez liczyc.
-Dosc duze koszty utrzymania-wyzywienia jesli ktos mysli o suche karmie.
-Lubia ruch ale nie moze to byc ruch wymuszony,raczej dluzsze spacery niz np jednostajny klus.

Mimo minusow mozna sie w nich zakochac
Sa przekochane z charakteruI podobno wynagradzaja kazdy minus miloscia jaka potrafia ofiarowac czlowiekowi
Na pewno nie sa glosne,raczej zaliza zlodzieja niz go pogryza...
Z tego co widze toleruja dobrze inne psy,mniejsze chyba lepiej niz te podobnej wielkosci (ale to tylko moja obserwacja)
Sa bardzo pogodne,takie wiecznie szczesliwe miski
Nie slyszalam o agresorach wsrod niufow(moze gdzies tam sa,ale raczej to rzadkie przypadki,zdarzaja sie za to odrobine lekliwe)
-sa dosc stabilne psychicznie ale latwo jest go zlamac zlym traktowaniem,to delikatny pies pod tym wzgledem.Awersja niuf sie zablokuje ...
dzięki za obszerne info
a co to za hodowla? możesz na priv
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:20   #37
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Mam po sasiedzku hodowle tych psow
Generalnie rasa wspaniala jak ktos kocha duze kudlate psy.
Ale ma swoje minusy-jak kazda
Mam troche z nimi stycznosci i duzo rozmawiam z Dagmara i co moge powiedziec...
-Slinia sie strasznie,latem szczegolnie-mnie to osobiscie odstrasza.
-Pielegnacja wlosa nie az taka ciezka,trzeba regularnie trymowac,rozczesywac,uzyw ac dobrych kosmetykow.Potrafia brazowiec od slonca
-Kapiele bardziej problematyczne ,jesli sam wejdzie do wody to pol biedy,ale jesli chcemy wykapac w domu takiego delikwenta to mamy niezly wycisk.Sierc tych psow jest bardzo ciezka do namoczenia... Trzeba sie niezle nameczyc by woda z szamponem dotarla do skory To samo z suszeniem-zwykla suszarka odpada,najlepiej zaopatrzyc sie w suszarke groomerska tzw odkurzacz.
-Jesli ktos sie decyduje dac psa do salonu-to koszta tez nie sa male...
-Uwazac trzeba na oczy(zdarzaja sie zapalenia spojowki,trzeciej powieki,itd ) i na stawy(dysplazje)
-Maja sile malego konia pociagowego
-Kochaja ludzi,nie lubia samotnosci,dobrze toleruja inne psy
-co do dzieci-jak przy kazdym psie ,trzeba uwazac mimo ze to sa dosc lagodne psy i maja duzo cierpliowsci
- wcale nie sa leniwe potrafia miec lekkie adhd szczegolnie w mlodosci
-Sa dosc uparte i nie tak latwo je wyszkolic jak np owczarka czy spaniela
-Duzy pies-duze koszta ew leczenia,ceny leczenia sa adekwatne do wielkosci psa niestety...Trzeba sie z tym tez liczyc.
-Dosc duze koszty utrzymania-wyzywienia jesli ktos mysli o suche karmie.
-Lubia ruch ale nie moze to byc ruch wymuszony,raczej dluzsze spacery niz np jednostajny klus.

Mimo minusow mozna sie w nich zakochac
Sa przekochane z charakteruI podobno wynagradzaja kazdy minus miloscia jaka potrafia ofiarowac czlowiekowi
Na pewno nie sa glosne,raczej zaliza zlodzieja niz go pogryza...
Z tego co widze toleruja dobrze inne psy,mniejsze chyba lepiej niz te podobnej wielkosci (ale to tylko moja obserwacja)
Sa bardzo pogodne,takie wiecznie szczesliwe miski
Nie slyszalam o agresorach wsrod niufow(moze gdzies tam sa,ale raczej to rzadkie przypadki,zdarzaja sie za to odrobine lekliwe)
-sa dosc stabilne psychicznie ale latwo jest go zlamac zlym traktowaniem,to delikatny pies pod tym wzgledem.Awersja niuf sie zablokuje ...
1) Spaniel nie jest łatwą rasą do wychowania, owczarek owszem szybko się uczy i jest nastawiony na pracę z człowiekiem, ale jemu trzeba przypominać co jakiś czas wszystkie komendy jakie umie bo zapomni, jak niufa czegoś nauczysz to pamięta to na całe życie ;-)

2)Cała reszta zależy tylko od wychowania psa i tego jak jest traktowany. Wiadomo jak właściciel będzie na psa krzyczał czy bił go to pies stanie się agresywny i jednocześnie lękliwy.
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 16:46   #38
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
1) Spaniel nie jest łatwą rasą do wychowania, owczarek owszem szybko się uczy i jest nastawiony na pracę z człowiekiem, ale jemu trzeba przypominać co jakiś czas wszystkie komendy jakie umie bo zapomni, jak niufa czegoś nauczysz to pamięta to na całe życie ;-)
Ja bym przede wszystkim nie porównywała psów z różnych grup FCI. Nowofundland do czego innego był stworzony, do czego innego spaniel, a jeszcze do czego innego owczarek.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że owczarek niemiecki to pies wszechstronny. Bardziej wszechstronny od spaniela czy nowofundlanda.

Z każdym psem trzeba pracować i bzdurą jest informacja o tym, że z owczarkiem ciągle trzeba pracować i powtarzac komendy, bo inaczej je zapomni, a już niufek nawet po 5 latach niewykonywania żadnych poleceń na radosne "leżeć" ze strony swojego pana szybko legnie u jego stóp.

Spaniel to jedna z łatwiejszych ras do wychowania, tylko trzeba umieć do niego dotrzec, jak zresztą do każdej innej rasy.

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
2)Cała reszta zależy tylko od wychowania psa i tego jak jest traktowany.
Nie do końca. Ogromny wpływ mają wydarzenia z pierwszych tygodni i miesięcy życia szczeniaka. Dlatego tak ważny jest wybór ODPOWIEDNIEJ hodowli i koniecznie zasięgnięcie informacji o ojcu szczeniąt (bo podejrzewam, że matka będzie na miejscu). Rodzice MUSZĄ być stabilni psychicznie.

Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2012-06-01 o 16:49
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 17:08   #39
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Chodzilo mi o szybkość nauki, sa rasy szybciej i wolniej sie uczace.
Wg prof Corena Nowofundlandy są w rankingu inteligencji użytkowej i posłuszeństwa na 34 miejscu.Cocker jest na 20

Mogę jeszcze podać z jego książki profil osobowościowy tej rasy:

"Grupa- Uzytkowosc: Psy pociągowe
Dominacja-Terytorializm:Bardzo niska
Inteligencja/zdolność uczenia się: Umiarkowanie wysoka
Reaktywność emocjonalna: Bardzo niska
Towarzyskość:Bardzo wysoka
Poziom wydatkowania energii: Bardzo niski


Skala oceny:
Bardzo niski- Najniżej ocenione 25%,w porównaniu do wszystkich badanych pod względem tej cechy psów(75% oceniono wyżej)
Umiarkowanie niska- Wyżej niż najniżej ocenione 25%,ale niżej niż pozostałe 50% badanych psów
Umiarkowanie wysoka-Wyżej niż 50% ocenionych psów,ale niżej niż pozostałe 25%
Bardzo wysoka-Najwyżej ocenione 25 % pod względem tej cechy(75% oceniono wyżej)

Proszę zauważyć ,ze co do poziomu wydatkowanej energii,specjaliści są zgodni ,iż każdy pies ma okresy większej i mniejszej aktywności,wiec nie istnieją psy naprawdę nieaktywne. "

Z ksiazki S.Corena "Dlaczego Twój pies zachowuje się w ten sposób?Przewodnik po osobowości psa"

Jak juz jestem w tej rasie to wkleje jeszcze fajna stronke Klubu Niufow
Warto poczytac,szczegolnie dzial weterynaria-o badaniach oraz doskonalenie rasy.
http://www.nowofundland-klub.pl/chow_i_hodowla.html
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2012-06-02 o 07:30
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 19:58   #40
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Ja bym przede wszystkim nie porównywała psów z różnych grup FCI. Nowofundland do czego innego był stworzony, do czego innego spaniel, a jeszcze do czego innego owczarek.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że owczarek niemiecki to pies wszechstronny. Bardziej wszechstronny od spaniela czy nowofundlanda.

Z każdym psem trzeba pracować i bzdurą jest informacja o tym, że z owczarkiem ciągle trzeba pracować i powtarzac komendy, bo inaczej je zapomni, a już niufek nawet po 5 latach niewykonywania żadnych poleceń na radosne "leżeć" ze strony swojego pana szybko legnie u jego stóp.

Spaniel to jedna z łatwiejszych ras do wychowania, tylko trzeba umieć do niego dotrzec, jak zresztą do każdej innej rasy.



Nie do końca. Ogromny wpływ mają wydarzenia z pierwszych tygodni i miesięcy życia szczeniaka. Dlatego tak ważny jest wybór ODPOWIEDNIEJ hodowli i koniecznie zasięgnięcie informacji o ojcu szczeniąt (bo podejrzewam, że matka będzie na miejscu). Rodzice MUSZĄ być stabilni psychicznie.
Może nie dosłownie zapomni, ale trzeba zawsze powtarzać jak z każdym psem, może po prostu źle się wyraziłam ;-)

Jasne, że też wpływ mają wydarzenia, ale jeśli się już coś wydarzy to trzeba to jak najszybciej wyeliminować tresurą, żeby nie było gorzej, bo potem będzie trudno z takim 70 kg psem.

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o szybkość nauki, sa rasy szybciej i wolniej sie uczace.
To w takim razie ja źle zrozumiałam twoją wypowiedź, sorki ;-)
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 10:57   #41
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Dziękuję Wam kochane za zainteresowanie tematem oraz szeroko zakrojoną pomocą na privach Mam nadzieję że stanę się właścicielką niufka, muszę jeszcze przygotować parę rzeczy i już
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 14:22   #42
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Mam pytanie do dziewczyn, która mają nowofundlanda.
Interesuje się tą rasą od kilku lat i wspólnie z TŻ jesteśmy zakochani w tych psach i jeśli kiedykolwiek będziemy mieć czworonoga to będzie to niuf
Bardzo odpowiada nam jego charakter, wygląd a także jego ratownicze skłonności ja wiecznie jak jestem nad wodą boje się, że się utopię i jakoś tak obecność niufka doda mi może pewności siebie

A teraz pytanie:
Czy te psy naprawdę w ogóle nie szczekają na obcych?!


Chodzi o to, że niespodziewanie zdecydowaliśmy się budować na wsi (dostaliśmy działkę sąsiadującą z ogromnymi łąkami), mój TŻ raz w roku ma wyjazd służbowy i fajnie by było gdyby jakiś psychopata się skradł do mnie pociąć mnie na milion kawałków żeby mój pies choć zaszczekał na niego

Zależy nam na łagodnym psie, dlatego nie chodzi żeby był agresywny, gryzł kogoś czy ogólnie odstraszał, ale o takie szczekanie, nawet radosne, które da mi znać, że ktoś w ogóle idzie...

Obecnie mam kundelka, który szczeka radośnie na wszystkich machając ogonkiem(łącznie z domownikami), bo chce żeby się z nią bawić podczas przywitania, aledzięki temu mamy znak, że ktoś się zbliża... Więc zdziwiło mnie to co przeczytałam o niufach, że niby nie szczekają praktycznie w ogóle
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:02   #43
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, która mają nowofundlanda.
Interesuje się tą rasą od kilku lat i wspólnie z TŻ jesteśmy zakochani w tych psach i jeśli kiedykolwiek będziemy mieć czworonoga to będzie to niuf
Bardzo odpowiada nam jego charakter, wygląd a także jego ratownicze skłonności ja wiecznie jak jestem nad wodą boje się, że się utopię i jakoś tak obecność niufka doda mi może pewności siebie

A teraz pytanie:
Czy te psy naprawdę w ogóle nie szczekają na obcych?!


Chodzi o to, że niespodziewanie zdecydowaliśmy się budować na wsi (dostaliśmy działkę sąsiadującą z ogromnymi łąkami), mój TŻ raz w roku ma wyjazd służbowy i fajnie by było gdyby jakiś psychopata się skradł do mnie pociąć mnie na milion kawałków żeby mój pies choć zaszczekał na niego

Zależy nam na łagodnym psie, dlatego nie chodzi żeby był agresywny, gryzł kogoś czy ogólnie odstraszał, ale o takie szczekanie, nawet radosne, które da mi znać, że ktoś w ogóle idzie...

Obecnie mam kundelka, który szczeka radośnie na wszystkich machając ogonkiem(łącznie z domownikami), bo chce żeby się z nią bawić podczas przywitania, aledzięki temu mamy znak, że ktoś się zbliża... Więc zdziwiło mnie to co przeczytałam o niufach, że niby nie szczekają praktycznie w ogóle
Mi się wydaje, ze osoba nieznająca rasy może się jej przestraszyć chociażby ze względu tego jakiej wielkości jest ten pies Ja poznałam i osobniki szczekające same z siebie bo lubią i osobniki, które żeby usłyszeć graniczy z cudem, ale to zależy od tresury czy ty akceptujesz to szczekanie czy nie.

Pamiętaj tylko, że przy wyborze szczeniaka BARDZO! dokładnie przeglądaj rodowody i starannie wybierz hodowle, żeby nie było potem problemów z chorobami genetycznymi. Pamiętaj też, że jeśli chodzi o hodowle to nie daj się nabrać na nowe związki typu SKPiKR itp. bo są to pseudohodowle z podrabianymi rodowodami, które sami sobie drukują. Jeśli hodowla to tylko z ZKwP

Edytowane przez burtonistka
Czas edycji: 2013-04-25 o 15:20
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:33   #44
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Dzięki za odpowiedź

Nie chodzi o to żeby pies odstraszał tylko bardziej informował, choć takiego byczka nie jeden się wystraszy
Czyli jest szansa, że jak odpowiednio go wytresuję zaszczeka na skradającego się morderce

Polecasz jakieś konkretne strony o tym jak tresować nowofundlandy? Lub w ogóle psy?

W sumie to szczekanie nie jest jakieś najważniejsze, ale miło by było, jestem akurat z tych osób, którym szczekanie psa nie przeszkadza

Hm, nie wiedziałam, że takie jaja są odstawiane z hodowlami... Muszę się bardziej tym tematem zainteresować. Myślałam, że jak wezmę z rodowodem to mam praktycznie pewność, że z pieskiem wszystko będzie ok...

A na co zwrócić uwagę w takim rodowodzie?
Słyszałaś coś o tych hodowlach?
http://zpotockiegodworu.net/Arion.html
http://www.nowofundland.net/

To są chyba dwie najbliższe mojego miejsca zamieszkania, dlatego pytam
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:56   #45
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Jest tu ktoś kto ma nowofunlanda?

Cytat:
Napisane przez dziad kalwaryjski Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź

Nie chodzi o to żeby pies odstraszał tylko bardziej informował, choć takiego byczka nie jeden się wystraszy
Czyli jest szansa, że jak odpowiednio go wytresuję zaszczeka na skradającego się morderce

Polecasz jakieś konkretne strony o tym jak tresować nowofundlandy? Lub w ogóle psy?

W sumie to szczekanie nie jest jakieś najważniejsze, ale miło by było, jestem akurat z tych osób, którym szczekanie psa nie przeszkadza

Hm, nie wiedziałam, że takie jaja są odstawiane z hodowlami... Muszę się bardziej tym tematem zainteresować. Myślałam, że jak wezmę z rodowodem to mam praktycznie pewność, że z pieskiem wszystko będzie ok...

A na co zwrócić uwagę w takim rodowodzie?
Słyszałaś coś o tych hodowlach?
http://zpotockiegodworu.net/Arion.html
http://www.nowofundland.net/

To są chyba dwie najbliższe mojego miejsca zamieszkania, dlatego pytam
Niuf to najłatwiejszy molos do wychowania, praca z człowiekiem sprawia mu dużą przyjemność jak i sama jego obecność
Co do stron z wychowaniem to linki podeślę ci na PW bo tu je cenzurują.
Na temat hodowli też na pw ci napiszę
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.