Uniwersytet Gdański - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 18:48   #1
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016

Uniwersytet Gdański


Niestety nie znalazłem ani na wizażu ani ogólnie w necie jakichkolwiek aktualnych informacji o UG. Właśnie w tym roku zdawałem maturę i mam zamiar wybrać się na UG myślę o ekonomii, FiR lub Informatyce i ekonometrii [nie wiem jak ciężko błoby z matmą i informatyką]. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda na owej uczelni [z tego co wiem 2 wydziały są w Sopocie] wygląda idea studiowania? Czy prócz samych studiów mozna robić jakieś kursy, czy są nie wiem jak to wygląda na studiach "uczelniane wypady", spotkania, dodatkowe wykłady z danej dziedziny itp.
Z racji że mam zamiar zamieszkać w akademiku byłoby fajnie jak by się ktoś wypowiedział o "sopockich noclegowniach", jak jest w takich akademikach? Same imprezy do rana bez możliwości spania czy nauki czy wręcz przeciwnie "dom starości"? Jak wygląda dzielenie pokojów - jedna łazienka na piętro, kuchnia. Czy w pokojach są jakieś "udogodnienia" typu gniazdka do neta, lodówki [bo wiem że wn iektórych akademikach w pokojach są małe lodóweczki]. Jak wygląda sam Sopot spokojne miastko bez szansy na jakąś imprezę, czy umiarkowanie i każdy znajdzie coś dla siebie.
Jak jest w samym Trójmieście łatwo się odnaleźć i łatwo i szybko da się kursować między miastami?
Wracając do uczelni jak wy byście ocenili nie tylko poziom kadry ale i atmosferę bo to czy ciężko na danym kierunku zależy od nas samych i naszych predyspozycji jak oceniacie poziom lektoratów fajnie byłoby jak by się czegoś dało nauczyć xd
Jak jest z pracą dla studentów myślałem o jakiejś dorywczej pracy na II roku żeby troszkę odciążyć rodziców jak ktoś zaradny to znajdzie.
Miałem jeszcze o coś zapytac ale z tego wszystkiego połowę pozapominałem ;D
Mam nadzieję że ktoś przbliży mi choć odrobinę conieco o UG


A tak wogóle to jest ktoś kto planuje startować na ową uczelnie?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 19:18   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Uniwersytet Gdański

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Jak wygląda sam Sopot spokojne miastko bez szansy na jakąś imprezę, czy umiarkowanie i każdy znajdzie coś dla siebie.
myślę, że gdzie jak gdzie, ale w Sopocie się na pewno załapiesz na jakąś imprezę xD
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 19:26   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Uniwersytet Gdański

Moja rada: zejdź trochę na ziemię xD ale z imprezą w Sopocie no to trudno na jakąś nie trafić xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:22   #4
dzastinaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar dzastinaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elantris
Wiadomości: 4 024
Dot.: Uniwersytet Gdański

hey

ja za miesiąc kończę edukacje w Sopocie, po 5 latach mam już trochę doświadczeń więc Ci opowiem:

akademiki ok, sa imprezy ale jak jest sesja spokój i cisza, kuchnia na jedno piętro, łazienka jest jedna na dwa pokoje, w sopocie jest kilka akademików, atmosfera .....zalezy na jaki trafisz ;] generalnie ja przez pierwsze 2 miesiące byłam co tydzień na integracjach imprezach i wypadach......jak przychodzi styczeń, mróz i sesja to sie odechciewa,

sesja: jak to w sesji trzeba przysiąśc, uczyć sie i pilnie zbierać notati, ksera wtedy maja złote branie, bo wszyscy tylko kserują, w bibliotece nagle jakos więcej studentów i w ógłe;]

lektoraty: jeżeyk wybierasz sobie, potem piszesz testy zeby określili Twoj poziom, przydzielają CIę do grupy i przez 2 lata masz zajecia, na koniec 2 roku są egzaminy ustne i pisemne ;] jak sie bedziesz uczyl to się jezyka nauczysz ;] w sesie podszkolisz;] bo to bedzie biznesowy angielski i dobrze ;]

z praca tez jak sie spostarasz to nie powinno byc problemu, ja pracowałam całe stuuudia ;] jak masz charakter i charyzme zawsze sobie poradzisz;]

ludzie: są ok, bardzo wazna jest integracja na poczatku, nie wolno jej zaniedbac bo sie robia znajomosci na cale studia albo i dłużej.....kogo polubisz i poznasz na poczatku to zostanie ;] potem ludzie juz nie sa tacy chetnie na poznawanie sie, robia sie grupki i tyle!

kadra: jedni lepsi, drudzy gorsi zalezy na kogo trafisz.

wykłady........WDW to już LEGENDA! ZAPISAC SIE NA TO BZDETNE DZIDOSTWO TO SZUUUTKA!!! ale sam sie przekonasz;]

to chyba tyle mam nadzieje ze Ci choc troche rozjaśnie;]
__________________
WYMIANKA 10.2017
dzastinaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:30   #5
ahara
Raczkowanie
 
Avatar ahara
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Gdański

jak skończysz w Sopocie to daj znać, bo ja chyba też będę na Ekonomii i w Sopockim akademiku )
ahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:05   #6
ahara
Raczkowanie
 
Avatar ahara
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Gdański

Przepraszam, do usunięcia, nie ten watek

Edytowane przez ahara
Czas edycji: 2013-07-16 o 20:06
ahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 19:09   #7
LadyApril
Przyczajenie
 
Avatar LadyApril
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Uniwersytet Gdański

maacieek, i na co ostatecznie idziesz?
LadyApril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 00:06   #8
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Uniwersytet Gdański

Cytat:
Napisane przez LadyApril Pokaż wiadomość
maacieek, i na co ostatecznie idziesz?
Nie zobaczyłem co tam wcześniej pisałem ale składałem na fir lecz ostatecznie wybrałem uł
Ale wszystkim życzę powodzenia na ug i nie tylko
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.