Dziekanka, rezygnacja ze studiów i wznowienie ich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-09, 21:23   #1
aahelix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35

Dziekanka, rezygnacja ze studiów i wznowienie ich


Witam, mam do Was takie pytania, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi w internecie. Mianowicie- studiuję na 2 roku, za niedługo sesja i 3 semestr za mną. Jednakże myślę nad zmianą kierunki i stąd moje pytania:
- Czy mogłabym po 3 semestrze wziąć roczną dziekankę, podczas której rozpoczęłabym drugi kierunek studiów zaocznie, od października i jeżeli chciałabym na nich zostać, po zakończeniu urlopu dziekańskiego zabrałabym papiery z obecnej uczelni. Jednak chciałabym mieć możliwość powrotu na pierwszy kierunek, nie chce zamykać sobie drzwi na amen. Wiem, że na obecnej uczelni wznowić studia bez powtórki można do 2 lat. Więc roczna dziekanka + 2 lata = 3 lata, czyli zakończyłabym nowy kierunek.

Wybaczcie za być może zawiły post, ale inaczej nie umiem tego wyjaśnić. Czy jest taka szansa ? Czy dobrze kombinuje? Mogę wziąć dziekankę, zacząć nowe studia, i potem wrócić na te pierwsze?
Czy dziekanka wyklucza te 2 lata przerwy do wznowienia studiów?
Może któraś z Was jest/była w podobnej sytuacji? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
aahelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:39   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dziekanka, rezygnacja ze studiów i wznowienie ich

Podczas rocznej dziekanki + 2 lata nie zakończyłabyś nowego kierunku. Bo nowy kierunek zamierzasz zacząć od października, a nie teraz, po najbliższej sesji - za to po sesji planujesz dziekankę, więc "trzyletnia przerwa" skończyłaby się na semestr przed skończeniem nowego kierunku. Aczkolwiek chyba to nie jest nic trudnego do zrobienia, zwracam tylko uwagę na błąd w obliczeniach.
Cytat:
Napisane przez aahelix Pokaż wiadomość
Mogę wziąć dziekankę, zacząć nowe studia, i potem wrócić na te pierwsze?
Oczywiście. Po to jest dziekanka - żeby móc po niej wrócić

Jednak nie wiem czy można łączyć dziekankę z tymi 2 latami. Prosząc o dziekankę (a musisz jakoś uargumentować prośbę), prosisz o rok przerwy, więc później bez niczego możesz sobie wziąć kolejne 2 lata, od tak? Może faktycznie jest to możliwe - nie wiem, nie napisałaś o jaką uczelnię chodzi. Ale na Twoim miejscu dopytałabym w dziekanacie, czy można łączyć dziekankę z tymi 2 latami.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 12:17   #3
aahelix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Dziekanka, rezygnacja ze studiów i wznowienie ich

Masz rację, nie policzyłam tego dokładnie. Dziękuję za odpowiedź Będę dopytywać w dziekanacie, aczkolwiek narazie nie mam czasu tam podejść. Mam nadzieję, że udało by się tą dziekankę połączyć z tymi 2 latami.
aahelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-13 13:17:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.