egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 19:39   #4651
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
ja się troszkę cieszę , bo szkołę już skończyłam ,został mi tylko egzamin, ech oby tylko nie makijaż , nikt go chyba nie chce!!!!!!!


Cytat:
Napisane przez izaem Pokaż wiadomość
o jonoforezie i galwanizacji mam cos takiego:

Galwan jest urzadzeniem ,którym wykonasz i galwanizacje( np łagodzacą w celu obkurczenia rozszerzonych porów np po oczyszczaniu (anoda) albo katodową np na zmarszczki )W galwanizacji elektroda + podłączamy tak aby dążyła do dodatniego bieguna prądu a elektrode (-) do ujemnego.elektrodą czynną uzyskujesz działanie,a bierna zamyka obwód prądu..Galwanizacja może byc labilna czyli jeździsz wałeczkiem(elektrodą czynną) albo stabilna9gdzie obie elektrody są nieruchome na skórze),wykonujesz przy użyciu specjalnej maski .Galwanem czyli tym aparatem wykonasz też jonoforezę do cery wrazliwej naczyniowej,technika jest taka sama,różni sie tym że w jonoforezie wprowadzasz ampułkę lub lek za pomocą jonów leków w gląb skóry,które muszą ulegac dysocjacji elektrolitycznej a w galwanizacji tego nie ma .Musisz zwrócic uwage jaki biegun wprowadzania ma jon leku czy ampułki,w jonoforezie kationy(+) dążą do katody(-),a aniony(-) do anody(+) czyli jest inaczej niż w galwanizacji,przez galwanizacje nie wprowadzisz leku w głąb skóry.


Jonoforeza to( lecznicze wprowadzanie jonów leków w głąb skóry przy użyciu prądu stałego galwanicznego poprzez aparat galwanizator,galwan),urzą dzenie posiada elektrodę bierną którą trzyma klientka oraz czynną - wałeczek którym my jeździmy po twarzy klientki.Jonoforeza ma bieguny,musisz wiedziec na jakim biegunie wprowadza sie dany lek lub ampułkę,wit C zawsze na (-).Twarz musi byc mokra,jak nałożysz ampułkę nakładasz na oczy suche waciki a na twarz mokrą gazę czyli podkład i na tej gazie jeździsz wałeczkiem powoli nie odrywając elektrody o skóry twarzy klientki.Pytasz klientke o odczucia.Gaza ta może byc nasączona również roztworem leku.
przy zabiegach wyżej wymienionych musisz wykluczyc przeciwskazania,klientka nie może miec zadnych metalowych części na sobie,biżuterii,uczulenia na prąd czy zaburzeń czucia Galwanizacja anodowa (+)łagodzi a katodowa(-) drażni,pobudza,rozszerza naczynia krwionośne,np łagodzaca po oczyszczaniu a drazniaca dla cery dojrzałej.


generalnie jednak jest tak , że w gabinetach odchodzi sie od galwanizacji bo lepiej, łatwiej jest wykonać jonoforezę lub sonoforezę a efekt taki sam. Sonoforeza jest to wprowadzanie substancji kosmetycznych a jonoforeza leczniczych . W zależnosci od tego jakie ma być działanie leku wprowadzamy na "plusie" lub "minusie" z wykorzystaniem prądu galwanicznego.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



my mogłyśmy na każde zajęcia z pracowni na drugim roku zapraszać chętnych na zabiegi, np. oczyszczania, depilacji i reszty bo nie dało rady tak cały czas na sobie ćwiczyć bo ileż razy można wykonywać oczyszczanie jedna drugiej? tak więc nasze siostry , koleżanki skorzystały a my przy okazji nabywałyśmy praktyki na różnych skórach z różnymi problemami bo swoje to już znałyśmy na wylot
Dziekuje

Co do galwanizacji i jonoforezy -w zadnym z 2 gabinetow tych cudow nie widzialam..
Teraz bardziej na topie fale radiowe/ultradzwieki..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 22:34   #4652
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam
Mam pytanie jaki schemat pracy byście opracowały w tym projekcie.
Kobieta 40letnia, skóra przesuszona, cellulit stadium III, rozstępy na piersiach, brzuchu porcelanowo-białe, hipertrichoza na udach, łydkach i brzuchu.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z przeprowadzeniem zabiegu pilęgnacyjno-leczniczego ciała 40 letniej klientki z wykorzystaniem urządzeń dostępnych w gabinecie. Doradź klientce konsultacje z właściwymi osobami.
Za odpowiedź z góry Dziękuję.

Edytowane przez nica77
Czas edycji: 2011-06-06 o 22:37
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:20   #4653
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej kobitki, egzamin juz za tydzien brrrr ucze sie wlasnie tych cholernych skladnikow.

I co myslalyscie co moze byc? Mi sie wydaje,ze albo ten okropny makijarz, ktory po prostu obleje jak bedzie,albo piersi,lub rozstepy ja tak mysle,a wy co myslicie?

Wogole moze byc zabieg na twarz jak juz byl?
__________________
Dyplomowana kosmetyczka
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:41   #4654
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hey u mnie co zajecia na 4 sem przychodziły klientki ktorych nie znałysmy lub same mogłysmy zaprosic kogos wiec tez nie najgorzej choc wiekszosc kobiet to tylko pedicure chciała

a własnie co do rozstepów ktory zabieg wykonac ? z kremem body magic ? u nas w szkole to kosmetyki tylko bielendy byly

tez slecze nad składnikami aktywnymi eh tylko tydzien
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:49   #4655
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anula1990sara Pokaż wiadomość
Hey u mnie co zajecia na 4 sem przychodziły klientki ktorych nie znałysmy lub same mogłysmy zaprosic kogos wiec tez nie najgorzej choc wiekszosc kobiet to tylko pedicure chciała

a własnie co do rozstepów ktory zabieg wykonac ? z kremem body magic ? u nas w szkole to kosmetyki tylko bielendy byly

tez slecze nad składnikami aktywnymi eh tylko tydzien
a w czym to przeszkoda ?, że były tylko te kosmetyki ?


Dziewczyny nie bać się :P
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:56   #4656
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
a w czym to przeszkoda ?, że były tylko te kosmetyki ?


Dziewczyny nie bać się :P

nie przeszkoda tylko czy bedzie dobrze jak tak napisze z egzaminatorami jest roznie wiem bo w mojej szkole jest kobieta co robi egz dla oke i opowiadała ze iektore rzeczy sa oczywiste no ale oni ie uznaja bo brakło słowa jednego ten cały egz jest masakra no ale coz podobno ma sie zmienic ze praktyczny to bedzie praktyczny a nie na kartkach pisany
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:01   #4657
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

My też miałysmy babeczke którą miała uprawienia Egzaminatora i dopiero tydzień przed egzaminem nam powiedziała, że nie trzeba pisać nazw konkretnych preparatów w wykazie tylko w pielęgnacji domowej konkretne produkty ze składnikami a to jak będziesz miała cellulit to co masz do zmyślania ? masz 2 extra firmy do tego Polskie pod nosem Farmona i Eveline i po sprawie.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 13:15   #4658
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

u nas nasza babka mówiła, że nazw firm lepiej nie podawać, bo może się zdarzyć, że egzaminator akurat zna dobrze firmę i okaże się, że ta firma nie ma preparatów z dokładnie tymi składnikami jakie my wymieniłyśmy i wtedy może uciąć punkty, a jeśli podajemy tylko składniki, to jest poprawnie. Więc lepiej podawać firmy tylko jeśli jest się na 100% pewnym, że ma linię ze składnikami, które wymieniamy.
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:11   #4659
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kanzaki26 Pokaż wiadomość
Hej kobitki, egzamin juz za tydzien brrrr ucze sie wlasnie tych cholernych skladnikow.

I co myslalyscie co moze byc? Mi sie wydaje,ze albo ten okropny makijarz, ktory po prostu obleje jak bedzie,albo piersi,lub rozstepy ja tak mysle,a wy co myslicie?

Wogole moze byc zabieg na twarz jak juz byl?
JA nie chce makijazu na projekcie(umiem wykonywac bo mam 2 kierunek wizaz ale opisac nie bardzo)galwaniz acji/jonoforezy.. zabiegu na biust.
Reszta jak dla mnie moze byc
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:15   #4660
justynkagrzyb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Question Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam serdecznie jestem tu nowa a egzaminy tuż, tuż...
Miałabym prośbę czy ktoś może ma metodykę czyli krok po kroku rozpisany peeling kawitacyjny,sonoforezę i ultradźwięki mój email justynkagrzyb@gmail.com
z góry dziękuje za pomoc ja podejrzewam że bedzie pedicure, zabieg na biust,cera z przebarwieniami albo makijaż...
justynkagrzyb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:15   #4661
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a może będzie henna - z zabiegiem na okolice oczu.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 14:18   #4662
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
a może będzie henna - z zabiegiem na okolice oczu.
a to nie byloby za latwe?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:21   #4663
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kanzaki26 Pokaż wiadomość
Hej kobitki, egzamin juz za tydzien brrrr ucze sie wlasnie tych cholernych skladnikow.

I co myslalyscie co moze byc? Mi sie wydaje,ze albo ten okropny makijarz, ktory po prostu obleje jak bedzie,albo piersi,lub rozstepy ja tak mysle,a wy co myslicie?

Wogole moze byc zabieg na twarz jak juz byl?
pewnie że może być, tyle jest rodzajów cer i kombinacji zabiegów na nich że wszystko się może zdarzyć na na na ...
__________________
Naprzód marsz !!!

Edytowane przez ejna
Czas edycji: 2011-06-07 o 14:24
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:28   #4664
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
a to nie byloby za latwe?
czy ja wiem czy taka henna jest 'prosta' do napisania.
a do 'wymalowania' masz i rzęsy i brwi + regulacja + zabieg.
przygotowanie + wykonanie zabiegu + dezynfekcja + sterylizacja
Zabawy jest akurat tutaj dużo.

Najłatwiejszym zabiegiem do napisania jest wg mnie manicure(bo można zawsze wykonać biologiczny i nic nie denzynfekujesz żadnych narzędzi, chyba, że nie bedziesz mogła umotywować biologicznego to robisz klasyczny ) i zabieg na ciało.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-07 o 14:32
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 15:49   #4665
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dzieffczynki tylko nie makijaż bo padne trupem!!!!!!! u mnie w szkole wogole makijazu nie bylo. nawt zadnej analizy kolorystycznej nic. kurdee. a powinnismy byly miec.
ja juz niewiem czego sie uczyc. tyle tego jest ponawiam pytanie zabieg na cialo bandaże w czym jeszcze je mozna namoczyc oprócz wody? ktos wie?
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 21:26   #4666
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
dzieffczynki tylko nie makijaż bo padne trupem!!!!!!! u mnie w szkole wogole makijazu nie bylo. nawt zadnej analizy kolorystycznej nic. kurdee. a powinnismy byly miec.
ja juz niewiem czego sie uczyc. tyle tego jest ponawiam pytanie zabieg na cialo bandaże w czym jeszcze je mozna namoczyc oprócz wody? ktos wie?
ja słyszałam o roztworze cynamonu i imbiru, są także gotowe bandaże bodajże firmy Arosha to są pakowane już namoczone bandaże, w zależności maja różne skł. aktywne tj algi guarana kofeina są też z sola z morza martwego która jest bogata w wapn potas i takie tam

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
czy ja wiem czy taka henna jest 'prosta' do napisania.
a do 'wymalowania' masz i rzęsy i brwi + regulacja + zabieg.
przygotowanie + wykonanie zabiegu + dezynfekcja + sterylizacja
Zabawy jest akurat tutaj dużo.

Najłatwiejszym zabiegiem do napisania jest wg mnie manicure(bo można zawsze wykonać biologiczny i nic nie denzynfekujesz żadnych narzędzi, chyba, że nie bedziesz mogła umotywować biologicznego to robisz klasyczny ) i zabieg na ciało.
zgadzam się z pozoru henna wydaje się łatwa ale łatwo można sie na czyms złapać.. nawet ten głupi test uczuleniowy mozna o nim zapomniec, duzo głupich szczegółów o ktorych mozna zapomniec a traci sie na nich punkty ...
__________________
Naprzód marsz !!!
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 07:53   #4667
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ejna Pokaż wiadomość
zgadzam się z pozoru henna wydaje się łatwa ale łatwo można sie na czyms złapać.. nawet ten głupi test uczuleniowy mozna o nim zapomniec, duzo głupich szczegółów o ktorych mozna zapomniec a traci sie na nich punkty ...
Jeżeli w projekcie będziesz miała napisane, że robiła henne to akurat możesz pominąć gorzej jak Wam zrobią numer i napiszą czy jest to babeczka blondynka czy brunetka i wiek .. wtedy musisz wszystko zakładać.
Nie będzie tak źle..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 10:37   #4668
teri4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej a macie moze dane ile powinien trwac zabieg z wykorzystaniem: darso nwala, wapozonu, solluxa, galwana, jonoforezy ? jaka serie mozna wykonac i z jaka czestotliwoscia? jak myslice jak jest przedzila 5-10 min to najbezpieczniej podac w projekcie 7? pozdrawiam i zycze przyjemnej nauki
teri4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 11:02   #4669
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izaem Pokaż wiadomość
o jonoforezie i galwanizacji mam cos takiego:

Galwan jest urzadzeniem ,którym wykonasz i galwanizacje( np łagodzacą w celu obkurczenia rozszerzonych porów np po oczyszczaniu (anoda) albo katodową np na zmarszczki )W galwanizacji elektroda + podłączamy tak aby dążyła do dodatniego bieguna prądu a elektrode (-) do ujemnego.elektrodą czynną uzyskujesz działanie,a bierna zamyka obwód prądu..Galwanizacja może byc labilna czyli jeździsz wałeczkiem(elektrodą czynną) albo stabilna9gdzie obie elektrody są nieruchome na skórze),wykonujesz przy użyciu specjalnej maski .Galwanem czyli tym aparatem wykonasz też jonoforezę do cery wrazliwej naczyniowej,technika jest taka sama,różni sie tym że w jonoforezie wprowadzasz ampułkę lub lek za pomocą jonów leków w gląb skóry,które muszą ulegac dysocjacji elektrolitycznej a w galwanizacji tego nie ma .Musisz zwrócic uwage jaki biegun wprowadzania ma jon leku czy ampułki,w jonoforezie kationy(+) dążą do katody(-),a aniony(-) do anody(+) czyli jest inaczej niż w galwanizacji,przez galwanizacje nie wprowadzisz leku w głąb skóry.


Jonoforeza to( lecznicze wprowadzanie jonów leków w głąb skóry przy użyciu prądu stałego galwanicznego poprzez aparat galwanizator,galwan),urzą dzenie posiada elektrodę bierną którą trzyma klientka oraz czynną - wałeczek którym my jeździmy po twarzy klientki.Jonoforeza ma bieguny,musisz wiedziec na jakim biegunie wprowadza sie dany lek lub ampułkę,wit C zawsze na (-).Twarz musi byc mokra,jak nałożysz ampułkę nakładasz na oczy suche waciki a na twarz mokrą gazę czyli podkład i na tej gazie jeździsz wałeczkiem powoli nie odrywając elektrody o skóry twarzy klientki.Pytasz klientke o odczucia.Gaza ta może byc nasączona również roztworem leku.
przy zabiegach wyżej wymienionych musisz wykluczyc przeciwskazania,klientka nie może miec zadnych metalowych części na sobie,biżuterii,uczulenia na prąd czy zaburzeń czucia Galwanizacja anodowa (+)łagodzi a katodowa(-) drażni,pobudza,rozszerza naczynia krwionośne,np łagodzaca po oczyszczaniu a drazniaca dla cery dojrzałej.


generalnie jednak jest tak , że w gabinetach odchodzi sie od galwanizacji bo lepiej, łatwiej jest wykonać jonoforezę lub sonoforezę a efekt taki sam. Sonoforeza jest to wprowadzanie substancji kosmetycznych a jonoforeza leczniczych . W zależnosci od tego jakie ma być działanie leku wprowadzamy na "plusie" lub "minusie" z wykorzystaniem prądu galwanicznego.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



my mogłyśmy na każde zajęcia z pracowni na drugim roku zapraszać chętnych na zabiegi, np. oczyszczania, depilacji i reszty bo nie dało rady tak cały czas na sobie ćwiczyć bo ileż razy można wykonywać oczyszczanie jedna drugiej? tak więc nasze siostry , koleżanki skorzystały a my przy okazji nabywałyśmy praktyki na różnych skórach z różnymi problemami bo swoje to już znałyśmy na wylot

izaem bardzo fajnie, że pomagasz tutaj dziewczynom, nie mam nic przeciwko, ale nie poprosiłaś o zgode na wykorzystanie i kopiowanie moich wypowiedzi, a wystarczyło zacytować
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1909
Trzymam kciuki za Wszystkie zdające
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2011-06-08 o 11:03
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 11:23   #4670
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczynki, a macie może rozpiskę zabiegów na cellulit? Mam na myśli sposób wykonania krok po kroku: ciepłych i zimnych bandaży, body wrapping, i guam. Hmm, a może przychodzi Wam coś jeszcze do głowy na cellulit?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 11:27   #4671
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

przejrzałam wszystkie projekty z zeszłych lat
czerwiec:
2010 zabieg antycelulit
2009 oczyszczanie manualne
2008 zabieg na dłonie malowanie i zdobienie
2007 pielegnacja twarzy cera sucha z teleangiektaziami

styczen:
2011 zabieg na twarz
2010 pielegnacja twarzy i makijaż
2009 makijaż
2008 zabieg pieleg oczu i henna

ja stawiam na biust albo pedicure jak dla mnie biust byl by ekstra no ale zobaczymy juz za pare dni
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 11:30   #4672
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez teri4 Pokaż wiadomość
hej a macie moze dane ile powinien trwac zabieg z wykorzystaniem: darso nwala, wapozonu, solluxa, galwana, jonoforezy ? jaka serie mozna wykonac i z jaka czestotliwoscia? jak myslice jak jest przedzila 5-10 min to najbezpieczniej podac w projekcie 7? pozdrawiam i zycze przyjemnej nauki
Sollux: 30-100cm, 10-20minut

Galwan: 5-20minut, pojedynczo lub w serii 10-15zabiegów co dwa dni (stopniowo zwiększamy czas i dawkę)

Jonoforeza: 5-20minut, pojedynczo lub w serii 10-15zabiegów co dwa dni (stopniowo zwiększamy czas i dawkę)

Sonoforeza: 5-7min cera sucha/normalna, do 10min tłusta.

Darsonwal: 5-15minut, jednorazowo lub w serii 10-15zabiegów co 2dni lub codziennie

Kawitacja: 6-8minut cera sucha/normalna, do 10minut tłusta.

Wapozon: 20-30minut
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 11:44   #4673
anuleczek19
Zadomowienie
 
Avatar anuleczek19
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 354
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny jak myślicie co teraz moze byc na egzaminie ? co bierzecie pod uwage? bo ja juz sama nie wiem..
__________________
NASZ DZIEŃ PM 2013
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo,którego żona.., nie wypowiedziała.

A.H


anuleczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 12:35   #4674
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anula1990sara Pokaż wiadomość
przejrzałam wszystkie projekty z zeszłych lat
czerwiec:
2010 zabieg antycelulit
2009 oczyszczanie manualne
2008 zabieg na dłonie malowanie i zdobienie
2007 pielegnacja twarzy cera sucha z teleangiektaziami

styczen:
2011 zabieg na twarz
2010 pielegnacja twarzy i makijaż
2009 makijaż
2008 zabieg pieleg oczu i henna

ja stawiam na biust albo pedicure jak dla mnie biust byl by ekstra no ale zobaczymy juz za pare dni
Noo ja wolałabym pedicure. Ale chociaż zabieg na biust też jest ok. Makijażu na pewno nie będzie. Oczyszczania też. Boję się zabiegów na ciało.... bo kompletnie sie na tym nie znam. Może coś się znajdzie dla cery mieszanej z użyciem aparatury.


Co np. można napisać w projekcie przy zabiegu na biust?? ja znam tylko maskę gipsową....
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 12:55   #4675
anuleczek19
Zadomowienie
 
Avatar anuleczek19
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 354
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny potrzebuję odpowiedzi do probnego styczen-czerwiec 2011 , pisalismy taki w szkole a teraz nie umiem znalesc odpowiedzi do niego, moze ktoraś ma?
__________________
NASZ DZIEŃ PM 2013
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo,którego żona.., nie wypowiedziała.

A.H


anuleczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 13:04   #4676
madegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny mam zapytanie. Pisze projekty i przeglądam forum lecz ciekawią mnie odpowiedzi na kilka pytań, na które tutaj ich nie znalazłam.
1. Co z muzyka relaksującą w salonie. W którym punkcie można to opisać i czy w ogóle można
2. Co z opłata za zabieg. Nie piszemy takiego zdania? : "Dziekuję klientce za zabieg i pobieram opłatę" lub coś w tym stylu
3. Jeśli w metodyce pisze że zakładam kartę klientki i zadaję jej pytania jakie karta zazwyczaj zawiera to mogę te dane wymyślać? Czy mogę zadawać tylko takie pytania na które mogę otrzymać odpowiedź zgodnie z tematem?
4. W jaki sposób przygotowuje sie roztwory do dezynfekcji?
5. I jak można opisac w jakich warunkach przebiega sterylizacja narzędzi?
madegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 13:06   #4677
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Noo ja wolałabym pedicure. Ale chociaż zabieg na biust też jest ok. Makijażu na pewno nie będzie. Oczyszczania też. Boję się zabiegów na ciało.... bo kompletnie sie na tym nie znam. Może coś się znajdzie dla cery mieszanej z użyciem aparatury.


Co np. można napisać w projekcie przy zabiegu na biust?? ja znam tylko maskę gipsową....

Zabieg na biust :
tonik
peeling enzymatyczny omijajac brodawki
serum ujedniajace masaz lub sonoforeza
masaz kremem kawiorowym
tonik
modelujacy krem do biustu
wilgotna gaza
maska algowo-gipsowa
modelujacy krem do biustu
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 13:06   #4678
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czesć dziewczyny śledze wasz wątek jest tu wiele cennych informacji, tak jak pisałyscie im blizej egzaminu tym większa pustka w głowie. Może ktoraś z was mi podpowie bo mam problem w projekcie kiedy zrobić klientce masaż przed głównym zabiegiem czy po ? czytam i nie moge dojśc ładu. proszę o odpowiedź
__________________
01.01.2011 - SZCZĘŚCIE --> zaręczyny
(długo oczekiwane)

13, 15 06.2011 - egzamin !

16.06.2011 - wyjazd do Belgii ( mały strach)
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 13:27   #4679
kanzaki26
Raczkowanie
 
Avatar kanzaki26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 109
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Tez stawiam na biust , no zobaczymy w srode
__________________
Dyplomowana kosmetyczka
kanzaki26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 14:26   #4680
izaem
Raczkowanie
 
Avatar izaem
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 66
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
izaem bardzo fajnie, że pomagasz tutaj dziewczynom, nie mam nic przeciwko, ale nie poprosiłaś o zgode na wykorzystanie i kopiowanie moich wypowiedzi, a wystarczyło zacytować
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1909
Trzymam kciuki za Wszystkie zdające
przepraszam przeglądając forum zbierałam różne przydatne informacje i w nich znalazła się też Twoja wypowiedź nie pomyślałam , że faktycznie mogłam zacytować .. jeszcze raz przepraszam i obiecuję poprawę
izaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.