Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-28, 17:47   #301
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz Czytalam,ze krem zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek i niweluje juz powstale.Oczywiscie ja tam na cuda licze,bo nie mam glebokich zmarszczek ale zeby troche te kurze lapki zniwelowac..Krem jest dosc intensywny ale mam nadzieje,ze bedzie ok.W sumie gdziekolwiek czytalam artykuly na temat tego kremu to nie bylo tam przedzialu wiekowego...tylko w recenzji jedna wizazanka napisala ze jest przeznaczony dla kobiet po 35roku zycia i to mnie wystraszylo...Jeszcze raz dziekuje za odp.
bardzo proszę i nie ma się czego bać. ja od siebie mogę tylko dodać, że takie zmarszczki można starać się 'rozprostowywać' odpowiednim sposobem wklepywania kremu i np rozsmarowywania mleczka/żelu podczas demakijażu - po prostu 'głaskanie' skóry w kierunku od zwe. do wew. kącika oka - wtedy rozlużniają się mięśnie. taki masaż codziennie rano i/lub wieczorem, wykonywany systematycznie może nawet bardziej pomóc niż krem. ostatnio czytałam też że pomaga kwas kialuranowy przyjmowany doustnie
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 06:58   #302
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Dziewczyny, ja nie o zmarszczkach, ale... PILNIE potrzebuje pomocy.
Od jakiegos czasu (miesiąc, dwa?) regularanie mam podrażnioną, bardzo czerwoną skórę powiek - górnych i dolnych. Byłam przekonana, że to alergia, ale rano biore jeden lek antyalergiczny, wieczorem drugi, a w międzyczasie pije wapno dla alergików, a okolice oczu i tak zaczerwienione i podpuchnięte i tak.
Kosmetyków nie zmieniałam i juz nie wiem co robić

Najpierw iść do dermatologa czy okulisty?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:10   #303
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja nie o zmarszczkach, ale... PILNIE potrzebuje pomocy.
Od jakiegos czasu (miesiąc, dwa?) regularanie mam podrażnioną, bardzo czerwoną skórę powiek - górnych i dolnych. Byłam przekonana, że to alergia, ale rano biore jeden lek antyalergiczny, wieczorem drugi, a w międzyczasie pije wapno dla alergików, a okolice oczu i tak zaczerwienione i podpuchnięte i tak.
Kosmetyków nie zmieniałam i juz nie wiem co robić

Najpierw iść do dermatologa czy okulisty?
iść do dermatologa. czasami alergia jest na tyle silna, że tabletki i wapno nie pomagają - ja tak mam przy AZS. no i bez środka na skórę wtedy się nie obejdzie - maści sterydowe odpadają, bo nie można ich stosować na twarz;w moim przypadku pomaga maść protopic, ale to bardzo silny lek immunosupresyjny, ma wiele skutków ubocznych, więc raczej nie polecałabym go na takie alergiczne 'incydenty' - no chyba, że zaleci go dermatolog. dlatego powinnaś się do niego wybrać. aha - i radzę absolutne odstawienie kolorowych kosmetyków - czasami jest tak, że alergen 'siedzi' np w szmince czy lakierze do paznokci a reakcja umiejscawia się na skórze wokół oczu, bo ta jest swoistym - 'barometrem', jest najwrażliwsza. do tego - łagodne środki myjące do skóry atopowej. mam nadzieję, że to pomoże
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:22   #304
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
iść do dermatologa. czasami alergia jest na tyle silna, że tabletki i wapno nie pomagają - ja tak mam przy AZS. no i bez środka na skórę wtedy się nie obejdzie - maści sterydowe odpadają, bo nie można ich stosować na twarz;w moim przypadku pomaga maść protopic, ale to bardzo silny lek immunosupresyjny, ma wiele skutków ubocznych, więc raczej nie polecałabym go na takie alergiczne 'incydenty' - no chyba, że zaleci go dermatolog. dlatego powinnaś się do niego wybrać. aha - i radzę absolutne odstawienie kolorowych kosmetyków - czasami jest tak, że alergen 'siedzi' np w szmince czy lakierze do paznokci a reakcja umiejscawia się na skórze wokół oczu, bo ta jest swoistym - 'barometrem', jest najwrażliwsza. do tego - łagodne środki myjące do skóry atopowej. mam nadzieję, że to pomoże
Kolorówkę odstawiłam i... własnie dlatego obawiam się troszke wizyty u dermatologa, bo WSZYSCY do tej pory kazali smarowac mi powieki maścią Cortineff do ustąpienia objawów... kiedys musiałam smarować tym powieki przez bite 2-3 tygodnie co zakończyło się strasznym ścienieniem skóry i teraz się tego specyfiku obawiam, ale jak ide do dermatologów to każdy przepisuje to samo...

Udało mi się zpaisac do alergologa i mam nadzieję, że on będzie w stanie pomóc...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:08   #305
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Kolorówkę odstawiłam i... własnie dlatego obawiam się troszke wizyty u dermatologa, bo WSZYSCY do tej pory kazali smarowac mi powieki maścią Cortineff do ustąpienia objawów... kiedys musiałam smarować tym powieki przez bite 2-3 tygodnie co zakończyło się strasznym ścienieniem skóry i teraz się tego specyfiku obawiam, ale jak ide do dermatologów to każdy przepisuje to samo...

Udało mi się zpaisac do alergologa i mam nadzieję, że on będzie w stanie pomóc...
to maść z hydrokortyzonem, prawda? to jeden ze słabszych sterydów ale ja bym nie ryzykowała. ściągnięcie czy wysuszenie to pestka przy takij skutkach ubocznych jak rozstępy skórne. kiedyś kiedyś na lekkie podrażnienie dostałam maść do oczu (ale do smarowania skóry)Oxycort A - też z hydrokortyzonem, ale w mniejszej ilości, nie tak szkodliwą jak inne, zap. więc może o nią? sama nie wiem co napisać, bo nie wiem czy w twoim przypadku protopic, który jest alternatywą dla sterydów, nie byłby za mocny. niestety dermatolodzy czasami zapominają, jak szkodliwie mogą działać na skórę, zwłaszcza twarzy, długotrwale stosowane maści z kotrykosteroidami - ja musiałam swoją lekarkę poprosić, by przepisała mi coś innego - może ty też zapytaj? bo - o ile mi wiadomo - innych opcji nie ma: albo sterydy, albo immunosupresanty typu protopic/elidel.
wiem co czujesz bo sama się teraz męczę z atopią na powiekach, najprawdopodobniej wywołaną jakimś jedzeniem tylko że nie wiem jakim
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:15   #306
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
to maść z hydrokortyzonem, prawda? to jeden ze słabszych sterydów ale ja bym nie ryzykowała. ściągnięcie czy wysuszenie to pestka przy takij skutkach ubocznych jak rozstępy skórne. kiedyś kiedyś na lekkie podrażnienie dostałam maść do oczu (ale do smarowania skóry)Oxycort A - też z hydrokortyzonem, ale w mniejszej ilości, nie tak szkodliwą jak inne, zap. więc może o nią? sama nie wiem co napisać, bo nie wiem czy w twoim przypadku protopic, który jest alternatywą dla sterydów, nie byłby za mocny. niestety dermatolodzy czasami zapominają, jak szkodliwie mogą działać na skórę, zwłaszcza twarzy, długotrwale stosowane maści z kotrykosteroidami - ja musiałam swoją lekarkę poprosić, by przepisała mi coś innego - może ty też zapytaj? bo - o ile mi wiadomo - innych opcji nie ma: albo sterydy, albo immunosupresanty typu protopic/elidel.
wiem co czujesz bo sama się teraz męczę z atopią na powiekach, najprawdopodobniej wywołaną jakimś jedzeniem tylko że nie wiem jakim
Zaraz lecę do lekarza i będę dyskutowała, bo wole suchą skórę łuszczącą niz tą cieniutką jak bibuła przezrozczystą skórę, któa wygląda jak błona
Ostatnio przeszłam na dietę eliminacyjną (ja stara alergiczka, wszsytko przerabiałam) i jedzenie mnie nie uczula, a przynajmniej nic na to nie wskazuje...

Najważniejsze teraz, żeby mi ta opuchlizna zeszła i to swedzenie ustało, bo nie moge funkcjonować
Dziękuję Ci pięknie za rady
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:20   #307
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

bardzo proszę mam nadzieję, że dermatolog pomoże.
a tak przy okazji - moja mama żartuje że to alergia na koty.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-29, 12:23   #308
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
bardzo proszę mam nadzieję, że dermatolog pomoże.
a tak przy okazji - moja mama żartuje że to alergia na koty.
nieprawda! No w życiu to nie koty!
P.S.
Z testów alergologicznych jakie miałam robione kilka razy zawsze wychodziło, że na sierść zwierząt uczulona nie jestem Ciekawe czy to testuje śline kotów to badanie "alergii na sierść kotów"
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 13:30   #309
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
bardzo proszę i nie ma się czego bać. ja od siebie mogę tylko dodać, że takie zmarszczki można starać się 'rozprostowywać' odpowiednim sposobem wklepywania kremu i np rozsmarowywania mleczka/żelu podczas demakijażu - po prostu 'głaskanie' skóry w kierunku od zwe. do wew. kącika oka - wtedy rozlużniają się mięśnie. taki masaż codziennie rano i/lub wieczorem, wykonywany systematycznie może nawet bardziej pomóc niż krem. ostatnio czytałam też że pomaga kwas kialuranowy przyjmowany doustnie
Dziekuje bardzo za uwage Chyba mnie ten krem uczulil troche...Wyskoczyly mi pod jednym okiem 3 male krosteczki ale nic mnie nie swedzi,nie szczypie,wiec mam nadzieje,ze to tylko reakcja na nowy intensywniejszy skladnik w kosmetyku.A z tym demakijazem to nie wiedzialam,ze moge miec taki wplyw na swoje kurze lapki-dobrze wiedziec Zwroce wieksza uwage na wykonywany przeze mnie demakijaz Pozdrawiam
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:36   #310
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
nieprawda! No w życiu to nie koty!
P.S.
Z testów alergologicznych jakie miałam robione kilka razy zawsze wychodziło, że na sierść zwierząt uczulona nie jestem Ciekawe czy to testuje śline kotów to badanie "alergii na sierść kotów"
.
trihomonas - miałam na myśli kwas hialuranowy- przejęzyczyłam się
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 06:39   #311
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
.
trihomonas - miałam na myśli kwas hialuranowy- przejęzyczyłam się
A to jest kwas hiarulonowy w tabletkach? Gdzie to kupić?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 08:03   #312
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

tak w tabletkach. zauważyłam reklamę w gazecie - Biocell, miękkie kapsułki z kwasem hialuranowym 60 tabl - ok 115 zł. piszą, że 3-m-czna kuracja (czyli 3-4 opakowania!)daje efekty zblizone do mezoterapii.do kupienia w aptekach. założyłam na biochemii wątek z tym suplementem ale jeszcze nie znalazła sie osoba, która by tego używała. ale ja już biorę H-pantoten i zamierzam olej z wiesiołka, więc nie chcę przedobrzyć. poza tym - strasznie drogi ten Biocell...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 08:10   #313
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tak w tabletkach. zauważyłam reklamę w gazecie - Biocell, miękkie kapsułki z kwasem hialuranowym 60 tabl - ok 115 zł. piszą, że 3-m-czna kuracja (czyli 3-4 opakowania!)daje efekty zblizone do mezoterapii.do kupienia w aptekach. założyłam na biochemii wątek z tym suplementem ale jeszcze nie znalazła sie osoba, która by tego używała. ale ja już biorę H-pantoten i zamierzam olej z wiesiołka, więc nie chcę przedobrzyć. poza tym - strasznie drogi ten Biocell...
Szczerze mówiąc to przy tym co mi się dzieje teraz ze skórą w okolicach oczu to jestem w stanie zapłacić te 115zł miesięcznie

Wiesiołek i h-pantoten dają zauważalne efekty?

A! Będę wdzięczna za linka do tego wątku

P.S.
Dostałam na oczy Locoid (co rozumiem) i... Clotrimazol, co mnie dziwi, bo Clotrimazol jest przecież na zmiany grzybiczne...? a do tego mam nieustannie smarować powieki lipobase.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 15:06   #314
trihomonas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1 544
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tak w tabletkach. zauważyłam reklamę w gazecie - Biocell, miękkie kapsułki z kwasem hialuranowym 60 tabl - ok 115 zł. piszą, że 3-m-czna kuracja (czyli 3-4 opakowania!)daje efekty zblizone do mezoterapii.do kupienia w aptekach. założyłam na biochemii wątek z tym suplementem ale jeszcze nie znalazła sie osoba, która by tego używała. ale ja już biorę H-pantoten i zamierzam olej z wiesiołka, więc nie chcę przedobrzyć. poza tym - strasznie drogi ten Biocell...
Ja szczerze niewiele wiem o tym kwasie Czy ten kwas dziala na juz istniejace zmarszczki czy zapobiega powstawaniu nowych ???Czy osoba w moim wieku moze go zazywac ???Chcialbym dac mojej skórze to co najlepsze ale jedynie co moge na razie zrobic to dac jej kremy z wyzszych pólek i zdrowe odzywianie (poza cola i enegy drinkami ),na steres niestety nie mam wplywu za bardzo Zastanawialam sie nad preparatem Merz spezial dragees anti age.Zazywalam ta lzejsza wrsje ale czytalam,ze w moim wieku mozna juz uzywac tej ''ciezszej'' wersji tego preparatu bo jakby nie bylo skóra zaczyna sie starzec w tym wieku...No i nie da sie ukryc,ze pod oczami to najbardziej widac Pomysle nad tym kwasem ale musze troche wiedzy na jego temat nabyc
trihomonas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 19:05   #315
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to przy tym co mi się dzieje teraz ze skórą w okolicach oczu to jestem w stanie zapłacić te 115zł miesięcznie

Wiesiołek i h-pantoten dają zauważalne efekty?

A! Będę wdzięczna za linka do tego wątku

P.S.
Dostałam na oczy Locoid (co rozumiem) i... Clotrimazol, co mnie dziwi, bo Clotrimazol jest przecież na zmiany grzybiczne...? a do tego mam nieustannie smarować powieki lipobase.
och, lipobase, moja ukochana - świetny krem, nie wiem jaką już jej ilość wysmarowałam: ehem:.
co do linka - ten wątek o Biocell niestety umarł chyba śmiercią naturalną, bo założyłam go kilka tyg temu i od tamtej pory - ani widu, ani słychu
h-pantoten jest rewelacyjny - biorę go przez 3 mce po 2 tabl dziennie i przez resztę roku mam łamiące się paznokcie z głowy - żadna odżywka tego u mnie nie zdziałała. naprawdę polecam. i pomyliłam wiesiołek z ogórecznikiem - przepraszam; brałam wcześniej capivit hydro control właśnie z olejem z ogórecznika ale spektakularnego natłuszczenia skóry jakoś nie zauważyłam - może tylko trochę mniej się łuszczy...
clotrimazol dostałaś pewnie tak na wszelki wypadek, bo uszkodzona skóra jest podatna na infekcję - też mam taka maść - pimafucort - która jest kombinacją hydrokortyzonu, antybiotyku i leku przeciwgrzybiczego.
trihomonas - wg tekstu z reklamy takie doustne przyjmowanie kwasu hialuronowego (naturalna subst wyst w skórze) daje efekty podobne do mezoterapii; jego działanie polega na uzupełnieniu niedoboru tego kwasu w skórze, czego skótkiem są zmarszczki i w efekcie ich 'wypychanie' od środka. wg mnie - całkiem to prawdopodobne i na pewno skuteczniejsze niż krem, który dociera tylko do naskórka. w efekcie moga zaniknąć zmarszczki spowodowane właśnie brakiem k.h. w skórze i być może zapobiec kolejnym.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 20:39   #316
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Czesc Dziewczyny.Mam ten sam problem ze zmarszczkami.Nagle w ciagu kilku tygodni pojawily sie zmarszczki, z kazdym dniem bylo ich wiecej.Zaczelam uzywac retin-ox multi-correxion ROC na noc,gdy potrzebowalam natluszczenia powieki nakladalam wit e z kapsulki ktora byla z olejkiem z soi i jak narazie nie powstaja mi nowe zmarszczki.Troche mi to pomoglo ale te co juz powstaly nie znikaja.
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 07:14   #317
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
och, lipobase, moja ukochana - świetny krem, nie wiem jaką już jej ilość wysmarowałam: ehem:.
co do linka - ten wątek o Biocell niestety umarł chyba śmiercią naturalną, bo założyłam go kilka tyg temu i od tamtej pory - ani widu, ani słychu
h-pantoten jest rewelacyjny - biorę go przez 3 mce po 2 tabl dziennie i przez resztę roku mam łamiące się paznokcie z głowy - żadna odżywka tego u mnie nie zdziałała. naprawdę polecam. i pomyliłam wiesiołek z ogórecznikiem - przepraszam; brałam wcześniej capivit hydro control właśnie z olejem z ogórecznika ale spektakularnego natłuszczenia skóry jakoś nie zauważyłam - może tylko trochę mniej się łuszczy...
To kup Biogal - tam jest duuuuuuużo więcej oleju z ogórecznika nić w capivicie i jest skuteczny - ja zauwazyłam różnicę bardzo szybko - skórki wokół paznokci, skóra wokól ust nie były już takie białe i nie pękały i nie łuszczyły
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
clotrimazol dostałaś pewnie tak na wszelki wypadek, bo uszkodzona skóra jest podatna na infekcję - też mam taka maść - pimafucort - która jest kombinacją hydrokortyzonu, antybiotyku i leku przeciwgrzybiczego.
2 aplikacje Locoidu i... oczy niemal zdrowe. Mam nadzieje, że... jeszcze 2-3 razy posmaruję i będę mogła to odstawić, bo strasznie się boję skutków ubocznych...

Lipobase pod oczy fajna, ale ja mam cere mieszaną ze strasznymi skłonnościami do zapychania, więc tylko oczy moge tą lipobazą smarować
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 14:14   #318
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Dawno tu nikogo nie bylo
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 11:02   #319
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fixed Pokaż wiadomość
Dawno tu nikogo nie bylo
widocznie nie pojawiły się aktualnie żadne problemy - więc to dobrze...chyba

ja ostatnio umieszałam sobie odzywkę na rzęsy(1 cześć oleju kokosowego+1 część oleju jojoba+1 kapsułka wit. E) i jakoś tak to się stało, ze zaczęłam tym również smarować okolice podoczne. i muszę powiedzieć, że się sprawdza. polecam
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 20:01   #320
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To kup Biogal - tam jest duuuuuuużo więcej oleju z ogórecznika nić w capivicie i jest skuteczny - ja zauwazyłam różnicę bardzo szybko - skórki wokół paznokci, skóra wokól ust nie były już takie białe i nie pękały i nie łuszczyły
2 aplikacje Locoidu i... oczy niemal zdrowe. Mam nadzieje, że... jeszcze 2-3 razy posmaruję i będę mogła to odstawić, bo strasznie się boję skutków ubocznych...

Lipobase pod oczy fajna, ale ja mam cere mieszaną ze strasznymi skłonnościami do zapychania, więc tylko oczy moge tą lipobazą smarować
cieszę się, że ci pomaga i dziękuję za radę - poszukam tych kapsułek w aptece
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 08:25   #321
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

[QUOTE=loss_lauri;9391886]cieszę się, że ci pomaga i dziękuję za radę - poszukam tych kapsułek w aptece. Mam przeświity wręcz, skóra cała w plamach, a po nocy z clotrimazolem tak napuchłam, że dzisiaj nie byłam w stanie jechać na uczelnie, bo oczy jak napompowane, czerwone i całe piekące

Spędziłam z chłodnym okładem na oczach 2h rano..... i nie wiem co robić, bo oczy puchną i puchną. Tydzien spokoju i znowu napuchnięte, raz jedno a raz drugie... nie wiem co robić
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:56   #322
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

[quote=hihi;9394551]
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
cieszę się, że ci pomaga i dziękuję za radę - poszukam tych kapsułek w aptece. Mam przeświity wręcz, skóra cała w plamach, a po nocy z clotrimazolem tak napuchłam, że dzisiaj nie byłam w stanie jechać na uczelnie, bo oczy jak napompowane, czerwone i całe piekące

Spędziłam z chłodnym okładem na oczach 2h rano..... i nie wiem co robić, bo oczy puchną i puchną. Tydzien spokoju i znowu napuchnięte, raz jedno a raz drugie... nie wiem co robić
z tego co pisałaś, nie stosujesz tej maści bardzo długo, może to alergia na składnik leku. ja radziłabym odstawić i zgłosić sie do dermatologa, skoro tak ci sie pogorszyło. bierzesz jakieś tabletki antyhistaminowe? może trochę by ulżyło, gdybyś parę dni połykała np zyrtec i popijała wapno? pisałaś, że jest ci lepiej a tu taka reakcja. trzymaj się
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 07:12   #323
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
z tego co pisałaś, nie stosujesz tej maści bardzo długo, może to alergia na składnik leku. ja radziłabym odstawić i zgłosić sie do dermatologa, skoro tak ci sie pogorszyło. bierzesz jakieś tabletki antyhistaminowe? może trochę by ulżyło, gdybyś parę dni połykała np zyrtec i popijała wapno? pisałaś, że jest ci lepiej a tu taka reakcja. trzymaj się
lykam loratadyne i amertil - jedno rano drugie wieczorem.
Dzisiaj mija miesiąc mojej wizyty i alergologa, który zalecił mi smarować te napuchnięte powieki locoidem i na to clotrimazolem. Smaruję jak pojawiają sie objawy i... wydawało mi się, że pomaga - na początku poprawa była natychmiastowa, ale po kilku dniach znowu oczy napuchły, opuchlizna zeszła i znowu napuchły - tak raz na tydzien średnio puchną

a ja nadal nie wiem co mnie uczula!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 13:16   #324
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cze dziewczyny znacie jakieś kremy czy mascie pogrubiajce skore? mam 17 lat a zyly pod oczami okropnie przeswituja
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 16:31   #325
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Czy nikt juz tu sie nie odezwie??Co nowego uwas pod oczkami??Mam kilka nowych zmarch wrrrrr
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 20:48   #326
Jelly Bean
Raczkowanie
 
Avatar Jelly Bean
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 436
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

O to ja tak skorzystam z okazji up'nięcia tego wątku, jeśli pozwolicie
Czy znacie jakieś sposoby lub kosmetyki na skórę pod oczami dla 15-latki? Mam cienie pod oczami i takie jakby maleńkie grudki czy kulki, sama nie wiem jak to nazwać. Chciałabym się tego przynajmniej w części pozbyć lub skutecznie zamaskować. Pytam o niemożliwe, czy może jednak dałoby się coś na to poradzić ?
Jelly Bean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 21:07   #327
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Do tych problemów pod oczkami chyba powoli z wiekiem trzeba sie przyzwyczajac . Im jestem starsza tym bardziej dochodze do tego wniosku To niestety delikatna skóra i na niej widac wszystko duzo bardziej, zmarszczki, worki itd. Oczywiście probuje róznych kremow , okladow , raz jest lepiej raz gorzej ale idealnie chyba juz nigdy nie bedzie. Trzeba by nie siedziec przed komputerem , przed telewizorem , spac wystarczajaco dużo i co jeszce stwierdzam odowiednio smarowac pod oczami czyli wklepywac krem, broń Boże nie rozciagać skóry jadąc palcami od nosa na boki. Z resztą potwierdzam tylko to co juz bylo pisane. U mnie sprawdzaja sie jeszcze oklady np z rumianku.
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 08:09   #328
Crocifissa
Raczkowanie
 
Avatar Crocifissa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Aleksandria
Wiadomości: 182
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Ostatnio zauważyłam u siebie małe zmarszczki w okolicach dolnej powieki. Wnioskuję z ułożenia, że to mimiczne (dużo się śmieję, zdarzało mi się w ostatnim czasie często mrużyć oczy), plus do tego worki pod oczami.
Stosuję krem kolastyny pod oczy i suplementy diety, ale stosunkowo krótko.
Moje pytanie brzmi: czy takie zmarszczki i worki mogą pojawiać się w wyniku długotrwałego stresu? Ile mniej więcej trzeba brać suplementy, żeby zobaczyć jakiekolwiek efekty?
Crocifissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 09:10   #329
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Emola masz racje.Tylko ciezko sie do tego przyznac ze tak trzeba.Przestaje sie czarowac-powstale zmarszczki nigdy nie znikna...A co myslicie o Botainie?
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 12:22   #330
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Dziewczyny, dbajcie o skórę pod oczami. Ja przez 25 lat nie używałam żadnego kremu pod oczy i teraz płacę wysoką cenę. Niby nadal młody wiek a głębokie rowy pod oczami. A wszystkie kremy działają zapobiegawczo, istniejących zmarszczek już się nie pozbędziemy. Wprawdzie niektóre kremy mogą symulować efekt spłycenia zmarszczek, ale wystarczy że się uśmiechnę i powstają wielgachne kratery...
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.