Botox - która się odważyła i jakie efekty?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-21, 13:18   #31
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Botox - raz jeszcze

vilandra napisał(a):
> Z tego co wiem (może się myle) to Dermed jest na Piotrkowskiej i Jaracza, to który Dermed odradzasz?

Dermedu jako takiego nie odradzam - jak pisała she, jej lekarka akurat podpasowała - tam jest bardzo wielu lekarzy, nietrudno trafić na dobrego - i ja z mojego, poza tymi niedociągnieciami, też w sumie jestem zadowolona. Dermed działa na zasadzie prychodni - tzn, oni nie ingerują w leakrzy, każdy moze tam kupić godziny (w dużym skrócie, tak mi zasada działania została wytłumaczona). Ja akurat chodzę na Piotrkowską do dermatologa, i tam tez jest ta koszmarna kosmetyczka http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 14:44   #32
afryka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3
Re: Botox - raz jeszcze

potwierdzam, że gabinet kosmetyczny w Dermedzie na Piotrkowskiej jest koszmarny głównie zpowodu kosmetyczek one żyją chyba jeszcze w czasach późnego Gierka bo w ogóle nie szanują klienta za to swoje znajome owszem ja tez robiłam mikrodermabrazję a w trakcie zabiegu weszła sobie jakas znajoma pani kosmetyczki i w najlepsze sobie gadały nad moją głową a jak pani oswiadczyła, że skończyła i wyszłam juz z gabinetu dotknęłam reką buzi to czułam tylko mnóstwo pyłu był wszędzie juz nie pamiętam czy mi przetarła twarz czy nie ale pewnie nie skoro czułam go na całej twarzy.makabra - serdecznie odradzam ten gabinet
afryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 21:27   #33
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Botox - raz jeszcze

Afryko, może Ci się przyda, tak wyglądał mój stary wątekl założony zaraz po wyjsciu z Dermedu:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1065195961
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 12:08   #34
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Botox - raz jeszcze

Tylko jedna uwaga natury ogólnej. Zabiegom z dziedziny medycyny estetyczne powinno się poddawać u lekarza a nie w jakiejkolwiek firmie, nawet najlepszej. Dla uzyskania właściwych, długotrwałych efektów, uniknięcia powikłań i co równie ważne zadowolenia pacjenta powinno się mieć zawsze własnego lekarza, do którego się ma zaufanie lub go zmienić. Tak jak np. ginekologa czy dentystę. Przy odrobinie szczęścia będzie to lekarz na długie lata i dramatyczne posty raczej już nie bęą potrzebne.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 15:34   #35
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Botox - raz jeszcze

Proszę mi jeszcze powiedzieć, jak takiego "własngo" lekarza znaleźć? Bedą wdzięczna za podpowiedź
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 15:43   #36
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Botox - raz jeszcze

To zawsze najtrudniejsze pytanie. Takich, którzy zajmują się nie tylko wstrzykiwaniem i prostowaniem a spełniają kryteria stawiane lekarzom medycyny estetycznej stosowane np. we Włoszech czy Francji i jeszcze do tego z odpowiednim doświadczeniem jest na razie może w Polsce ok. 10-ciu. Czas przeznaczony na weryfikację i poszukiwania, odbycie kilku konsultacji z pewnością opłaci się na długie lata. Życzę powodzenia, choć to nie będzie wbrew pozorom bardzo trudne
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 15:53   #37
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Botox - raz jeszcze

Czy któraś z dziewczyn zna ten gabinet?
http://aksamitna.pl/html/index.php
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-25, 17:56   #38
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Re: botox, botoks

Meggi, jak długo utrzymywał się efekt? Tez się nad tym zastanawiam, ale czy warto? Były jakies powikłania? Będę wdzięczna za odpowiedz
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 11:36   #39
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: botox, botoks

Widzę, iz wiele informacji dotyczącej botoxu jest w dużej mierze przesączona wątkami przez prase kobiecą. No, ale trudno sie dziwić.

Ostatni weekend to weekend pod znakiem V Miedzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Jak nigdy dotąd ukazał rozmach przedsięwziecia jakim jest medycyna estetyczna, główne tegoroczne tematy to wszelkie terapie przeciwzmarszczkowe jak i medyczny punkt widzenia w terapii cellulite.

Nie jestem lekarzem choć z nimi scisle współpracuje, ale mysle, iz mogę sobie pozwolic na kilka uwag obserwatora jak i osoby uczestniczącej w wielu zabiegach medycznych, w celu przedłużenia ich skuteczności. Bynajmniej nie na poziomie doświadczalnym.

Parę dodatkowych informacji:
Po pierwsze zastosowanie toksyny botulinowej (botox to nazwa preparatu) nie ogranicza się do jednorazowej wizyty i 10 minutowego zabiegu. Potrzebny jest solidny wywiad i ustalenie także dalszego toku postepowania. Np terapia łaczona w opracowaniu zmarszczek: botox oraz później wypełniacze.

Choć botox działa przez kilka miesięcy i efekt ustaje, nie oznacza (jak często mowa w prasie) iz wracamy do punktu wyjscia. Skóra "odpoczywa" od podskórnego ugniatania, ale to nie wszystko.

Ponadto mozna skórę w tym czasie odpowiednio zabezpieczyć, pielęgnować zabiegami kosmetycznymi oraz (lub przede wszystkim) specjalistycznie wykonanym masażem tkanki łacznej spowodować, iz efekt medyczny zabiegu wykonanego przez lekarza bedzie przedłuzony.

Inaczej mówiąc nie chodzi jedynie o te 5-10 minut zabiegu i po sprawie. Takie postepowanie w odróżnieniu od faktycznej medycyny estetycznej mozna nazwać tzw "wstrzykiwactwem", krążącym zresztą od dawna w obiegu opini publicznej, a nawet w niektórych gabinetach kosmetycznych.

Botox a ścislej mówiąc terapia toksyną botulinową, to złozona terapia:
wywiad lekarski,
ocena stanu/kondycji skóry,
właściwy zabieg wykonany przez lekarza,
specjalistyczne masaże przygotowujące oraz rewitalizujace (dostepne obecnie jedynie w Poznaniu i w Katowicach),
odpowiednie ćwiczenia pozwalajace na "przeniesienie" napięcia mięśniowego - zwłaszcza u osób o silnej emocjonalnie twarzy,
odpowiednie zabezpieczenie kosmetyczno-pielęgnacyjne,
ponowna kontrola lekarska,

Wiem, że jeszcze w niewielu gabinetach można spotkac się z takim rozwiązaniem ale taka jest medycyna estetyczna. Skuteczna, rozległa, rozwojowa i troche tajemnicza.

I jeszcze jedno. Terapia botulinowa to także popularny zabieg medycyny estetycznej stosowanym u meżczyzn i to coraz częściej.

Dlatego skręca mnie jak słyszę opinie o 10 minutowym zabiegu, opiniowanym na zasadzie czy bolało czy nie.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-18, 10:14   #40
RUUDA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3
Re: botox, botoks

Witam.Czy moglbys napisac cos wiecej o tych masazach i cwiczeniach?
RUUDA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 19:47   #41
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: botox, botoks

Około 7 doby po iniekcji, wykonuje sie specjalistyczny masaż skupiony na skórze, a nie na mięsniach. W Klinice Eststyki Ciała w Poznaniu, jest to program rutynowy, stosowany trzeci rok. W zależnosci gdzie jest przeprowadzana terapia toksyna botulinową, wykonujemy adekwatnie masaż do specyficznej mimiki twarzy. W ramach kursu masażu w medycynie estetycznej odbyło się także dla profesjonalistów - w Poznaniu- szkolenie z tego zakresu. Jest to kwestia bardzo indywidualna dostosowana dla danego pacjenta. Specjalistyczny masaż jest oparty na pracy z tkanką łaczną.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-04, 22:27   #42
laete1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1
botox!!

PO jakim czasie widac najlepiej efekt dzialania botoxu(kurze lapki)??Poinformowano mnie ,ze po dwoch ,trzech dniach.Czekam...
laete1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 19:20   #43
Ravena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3
Re: botox!!

Witaj Moniko!

W moim przypadku efekt był niemal od razu! Aczkolowiek po tygodniu mialam spojrzenie zupełnie "bez zmarszczek"
Bardzo ważne, aby lekarz wykonujący ów zabieg był doświadczonym specjalistą.
Ravena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 14:58   #44
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43
Czy mozna usunac tik botoxem

Od kilku lat cierpie na tik - mrugam bardzo czesto i mocno oczami - wykluczylam juz zapalenie spojowek i choroby oraz wady oka, tik nie jest tez zwiazany z podwyzszonym poziomem stresu - raczej zmeczeniem gdyz najczesciej mrugam wieczorem. Czy moglabym usunac ten tik przez zastosowanie botoxu? Mam 24 lata i boje sie ze ciagle, silne mruzenie oczu wywola przedwczesne zmarszczki - czy w takiej sytacji botox podziala prezewncyjnie paralizujac tik?
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 18:39   #45
KINA76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Botox

Czesc!!!!!!!!!!!!!

Co Myslicie Na Temat Botoxu.mysle O Zastosowaniu W Celu Zlikwidowania Zmarszczek Mimicznych.
KINA76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 06:57   #46
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Botox

Cytat:
Napisane przez KINA76
Czesc!!!!!!!!!!!!!

Co Myslicie Na Temat Botoxu.mysle O Zastosowaniu W Celu Zlikwidowania Zmarszczek Mimicznych.
jak bede miala porzadne zmarchy to moze sie zdecyduje
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 23:08   #47
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Botox

Ja też
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 23:09   #48
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Botox

o rany, jaki fajny avatarek
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 15:31   #49
Chelsea75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: Botox

Ja BOTOX polecam, moja kolezanka usunela sobie zmarszczki z czola i wyszlo super. Zabieg jest w miare prosty i malo inwazyjny, a co najwazniejsze Botox ma przeprowadzone badania kliniczne
Chelsea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 18:38   #50
Doris9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: Re: botox, botoks

witam! mam pytanie do bodyworkera a mianowicie gdzie w katowicach(prosze o adres) są wykonywane masaże przygotowujące oraz rewitalizujące do zabiegu wstrzykniecia toksyny botulinowej.będę wdzieczna za odp.pozdrawiam!
Doris9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:46   #51
Doris9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: Re: botox, botoks

witam prosze o adres gabinetu w katowicach gdzie mozna skorzystać z takich masaży po iniekcji toksyną botulinową.z góry dziekuje!



Cytat:
Napisane przez Piotr
Około 7 doby po iniekcji, wykonuje sie specjalistyczny masaż skupiony na skórze, a nie na mięsniach. W Klinice Eststyki Ciała w Poznaniu, jest to program rutynowy, stosowany trzeci rok. W zależnosci gdzie jest przeprowadzana terapia toksyna botulinową, wykonujemy adekwatnie masaż do specyficznej mimiki twarzy. W ramach kursu masażu w medycynie estetycznej odbyło się także dla profesjonalistów - w Poznaniu- szkolenie z tego zakresu. Jest to kwestia bardzo indywidualna dostosowana dla danego pacjenta. Specjalistyczny masaż jest oparty na pracy z tkanką łaczną.
Doris9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 09:40   #52
annszc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 20
Dot.: Re: botox, botoks

Cytat:
Napisane przez fioletka
Przepraszam, ze nie odpowiedziałam wcześniej.
Efekty są rewelacyjne, po zmarszczkach na czole po 4 dniach nie bylo sladu, co jest rzeczywiście efektem tego że nie mozna zmarszczyć czoła. MOje bruzdy były naprawde dośc głębokie i nie widac ich zupełnie. Zabieg prawie bezbolesny. Mam nadzieje tylko że efekty utrzymaja sie długo, bo teraz to jest dla mnie najwazniejsze. Ja radze CI spróbowac, bo naprawde warto, a po pierwszym razie będziemy decydowały czy lepiej wydac te pare setek i miec czoło bez zmarszczek. Jakby efekt utrzymywał sie przez pół roku byłoby super. Polecam tez salon El-OR, bardzo miły i z profesjonalnym podejściem lekarz i ceny tez raczej niewygórowane.
witaj, bardzo mi zależy ile kosztowało Cie "wyprasownie" zmarszczek na czole w salonie EL OR , Ci z góry dziekuje

Edytowane przez dr Małgorzata Chomicka-Janda
Czas edycji: 2007-01-23 o 17:37
annszc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:09   #53
blue eyes
Przyczajenie
 
Avatar blue eyes
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Smile Botox w Warszawie -- gdzie ?

Witam serdecznie !!!

Jestem już prawie zdecydowana na taki zabieg likwidacji zmarszczek.

Czy możecie polecić mi miejsce gdzie najlepiej byłoby go wykonać i u kogo?
blue eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 17:30   #54
Magduskere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16
Botox wazne pytanie

hey, chciałam sie zapytac , co ile trzeba powtarzac zabieg wstrzykiwania botoxu, ile utrzymuje sie efekt??? Mam zamiar skorzystac z tego zabiegu.
troche sie boje !!!! Piszcie czekam na porady

ciekawe czy ktos mi odpisze???
Magduskere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:19   #55
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 707
Dot.: Botox wazne pytanie

Cytat:
... Efekt pojawia się zwykle w 2-3 dobie po zabiegu, czasem dopiero po dwóch tygodniach i utrzymuje się około 6 miesięcy. Potem napięcie mięśni wraca do stanu, jaki był przed zabiegiem i jeśli chcemy, aby zmarszczki nadal nie występowały zabieg należy powtórzyć. Należy pamiętać, że preparat (BOTOX, DYSPORT) jest toksyną bakteryjną - silną trucizną.
Fragment ze strony, poniewaz az taka madra nie jestem
(lasermed.pl)


Nie mialam takiego zabiegu, ale moja kolezanka miala wyglada slicznie juz od roku bez powtarzania albo ja zapomnialam jak wygladala wczesniej

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 08:03   #56
Florentyna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 12
Dot.: Botox wazne pytanie

Efekty utrzymują się różnie od 4-6 mcy ale za każdym, kolejnym razem ten okres ten się wydłuża. U mnie było najpierw 4 mce, potem 8 mcy a teraz nawet prawie rok.
Bać się nie ma czego - nic nie boli kompletnie, można porównac do "dziabnięcia" komara.
Oczywiście musi to robić dobry fachowiec bo jeśli źle trafi to na jakiś czas może ci wygiąć się łuk brwiowy, niedomykać oko itp. Mnie się to nigdy nie zdarzyło i pewnie to trochę przesadzone ostrzeżenia ale fachowiec to fachowiec i już.
Florentyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 09:21   #57
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
Smile Dot.: Botox wazne pytanie

Czesc dziewczyny!!Ja też mam problem z zmarszczkami(dokładnie dwie)Mam 32 lata i te zmarszczki ,a raczej juz bruzdy biegna od nosa do ust a nawet troszke dalej.Kosmetyczka mi powiedziała że to sa zmarszczki ,,głebokie,,Chciałabym zrobić zabieg z botoxu-ale tylko na te dwie zmarszczki-prosze napiszcie ile to kosztuje i w zasadzie czy lepiej z jakis profesjonalnych klinik kożystać??(tam pewnie jest drożej),czy tez śmiało udawać sie do gabinetów ,które ten zabieg wykonuja.Czy to wyglada tak ,że jak mam dwie zmarszczki to dostane dwa zastrzyki??Czy wiecej ,a od każdego trzeba zapłacić?/Napiszcie prosze jak to wszystko wyglada.Pozdrawiam!!
szati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 17:03   #58
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
ile za botox??i gdzie??

Cześć dziewczyny!!Już raz pisałam z prośba odnośnie botoxu-lecz nikt sie nie wypowiedział,wiec pisze tu..Mam straszne bruzdy od nosa ,aż za usta-dwie.Kosmetyczka powiedziała,że tylko zastrzyki z botoxu bo sa to zmarszki głebokie.Chciałabym wiedziec jak to wyglada ,czy na dwie zmarszki ,dwa zastrzyki -czy wiecej ,jak to jest liczone -bo chciałabym znać koszt,i czy można zaufać gabinetom reklamujacym te usługe ,czy lepiej udac sie do jakiegos renomowanego??Choć tam na pewno bedzie drożej.Prosze ,jeśli któraś coś wie to piszcie!!
szati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 23:55   #59
Lewia
Raczkowanie
 
Avatar Lewia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 87
Dot.: ile za botox??i gdzie??

Dużo w prasie pisze sie o botoxie,moja koleżanka robila i jest bardzo zadowolona.Jak będę miala zmarszcski ,tez pomyślę

Edytowane przez Lewia
Czas edycji: 2007-02-19 o 18:40
Lewia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 00:20   #60
Lewia
Raczkowanie
 
Avatar Lewia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 87
Dot.: ile za botox??i gdzie??

Napisz Jeszcse Skad Jestes? Papatki
Lewia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-26 11:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.