Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-15, 19:43   #2131
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dobrze, jesli kogos urazilam to przepraszam poniosło mnie.
Ale czasami nie moge tego czytac co niektorzy wypisują tu na forum. Zazwyczaj zaczyna sie od słow "słyszałam..."Ale gdzie? Czy osoba która to mówila czy czytała, to wiarygodne źródło informacji? Myślę że wiele informacji własnie tak jest przekazywanych - bez żadnego pokrycia.
A jesli chodzi o depresje to wydaje mi sie że można mieć większą jak ma się te okropienstwo na twarzy niz jak bierze się izo.
Widze po sobie, i wiem że jakby mi to teraz ładnie schodziło to nie miałabym takiej załamki.

Ewuska_90, o jakim skutku ubocznym piszesz? Bo mi nawet usta za bardzo nie wysychaja...co jest dla mnie dziwne...a włosy i paznokcie rosną mi jak szalone. Jedyne co mnie nęka to podskórne gule...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 20:41   #2132
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Na pewno istnieje niewielka liczba osób u których stany depresyjne są związane z samym braniem leku a nie stanem skóry, ale u większości będzie to raczej związane z wyglądem sama pamiętam jakie miałam wahania nastrojów jak jeszcze przed braniem izo rano oglądałam się w lustrze...
skutki uboczne może wywołać każdy lek bo w końcu jest to jakaś ingerencja w organizm, a mi się wydaje że izo jest tak negatywnie rozsławione przez swoje właściwości teratogenne...
jestem w trakcie trwania terapii więc nie wiem czy będę ten lek polecać czy odradzać, ale widzę znaczną poprawą cery... gule wyskakują mi raczej pojedynczo nie masowo więc do przeżycia. Swoją drogą zazdroszczę Wam tego szybkiego wzrostu włosów bo mi się wydaje że moje w ogóle nie rosną a z racji tego że prostownica poszła w kąt żeby je oszczędzać to mogły by sobie rosnąć moje samopoczucie jest generalnie nie najlepsze, co rano mam spuchniętą twarz w okolicy oczu i cały czas czuję się jakby mnie ktoś w głowę uderzył do tego bóle pleców... czasem jak się schylę to muszę trochę odczekać zanim się wyprostuję...no ale ja mam dość dużą dawkę może to dlatego ale nie mam zamiaru się poddać
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 21:12   #2133
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ale ja nie mówiłam o Tobie Agalia i o Twojej depresji. Mówiłam o tej depresji, która jest wpisana w ulotkę informacyjną.
Twój post odebrałam jako lekko ironiczny (bo chyba taki miał być) , że niby depresja człowieka dopada od patrzenia w lustro.
Oczywiście, że mamy siebie wspierać,a nie obrażać i ja nie chciałam (i nie napisałam) niczego insynuować, to miało być odniesienie do depresji jako skutku ubocznego brania leku.
Nie mam pewnego źródła informacji, tak jak napisałam wcześniej, trafiłam na dużo różnych for (większych nawet niż to) dotyczących negacji brania tego leku oraz rozmów na temat skutków ubocznych (nieodwracalnych) przede wszystkim w psychice ludzi, którzy brali to kilka/kilkanaście lat temu, także zagranicznych. O tej dopaminie to chyba mi nawet derma mówiła, ale że jako odwracalny skutek.

A depresja to nic obraźliwego, tylko straszna rzecz, jeśli mówimy o takiej prawdziwej. Mam przypadek w rodzinie i nawet jeśli ktoś by miał to na pewno nie naśmiewałabym się z tego i nie robiła z siebie pseudoekspertki bo akurat ja traktuję ten temat bardzo poważnie.

Przepraszam za niezrozumiałą wiadomość i spowodowanie Twojej złości. Możemy pisać już normalnie i bez emocji? Czy jeszcze coś pominęłam? nie chcę nikogo urażać, przecież wchodzimy tu tylko po to, żeby się odstresować.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Szecherezado, ja też mam straszne bóle pleców i nie mogę się prostować po myciu rąk na przykład ...
Do tego okres mi się spóźnia ponad tydzień (a nie ma szans, żebym była w ciąży), wcześniej miałam odchylenia tylko o 1-2 dni (bo miesiące mają 31/30 dni)
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 21:28   #2134
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

kmb1 no to źle zrozumiałyśmy się ja też nie chciałam żeby tak wyszło. Też nie uważam żeby depresja była czymś obraźliwym. I ja własnie pisałam o tej "od patrzenia w lustro" Nie spodobało mi się jednak Twoje stwierdzenie "podobno...czasem uszkodzenie zostaje na całe życie". Ktoś inny czytając Twoj post weźmie to sobie do serca i "poda dalej" że słyszał że "uszkodzenie zostaje na całe życie".
No ale dobra, wchodzimy tu nie po to żeby się pokłocic i zdenerwowac, myślę że chyba będzie już ok i będzimy pisały bez emocji

Szeherezada - dokładnie myśle tak samo, widzę że doskonale wiesz o jakiej depresji mowilam
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 01:58   #2135
elsanta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no więc ja po 3 wizycie u dermatologa, po 2,5 mies. brania izo (najpierw 1,5 mies. 20 potem 30 na dobe, a ważę ok 55 kg):
wyniki - badania krwi w porządku, nic się nie pogorszyło przez ostatni mies
skóra- chyba wysyp ustępuje (a trochę tego było), nic nowego się nie pokazuje ale mam mnóstwo przebarwień, więc:
dostałam teraz zorac do ostrożnego stosowania miejscowo na te przebarwienia (tak, wiem i derm też że się nie powinno, ale wg niego to nie zaszkodzi a można już walczyć z tymi cholerami więc chociaż zamierzam spróbować)
w ogóle oprócz suchych ust no i oczywiście wysypu zero skutków ubocznych, skóra wcale nie jest tak przesuszona, nawet nie mam specjalnej potrzeby używania kremu chociaż oczywiście to robię
no i włosy się nie prztłuszczają
pozdrawiam wszystkich tutaj!
elsanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 17:56   #2136
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czy mając same zaskórniki(baaaardzo duuuużo!) i tylko czasami nieliczne krostki - opłaca się brać Izo? np 20 mg raz dziennie aby przesuszyć ciut cere i zniszczyć zaskórniki ,,od korzenie''? od środka?
Mam naprawdę masę zaskórników - mrowie! zewnętrzne środki nie dają efektów nic a nic!
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 18:02   #2137
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja też miałam własnie zaskórniki - mase! i dostałam własnie izotretynoine. Teraz nie mam zaskornikow ale wielkie bolące gule. Wiec nie wiem co gorsze...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 18:08   #2138
Mordka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 306
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Czy mając same zaskórniki(baaaardzo duuuużo!) i tylko czasami nieliczne krostki - opłaca się brać Izo? np 20 mg raz dziennie aby przesuszyć ciut cere i zniszczyć zaskórniki ,,od korzenie''? od środka?
Mam naprawdę masę zaskórników - mrowie! zewnętrzne środki nie dają efektów nic a nic!
one Ci pod skóra nie `znikną` tylko wyjda na wierz w postaci ropnych krost.
Mordka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 18:31   #2139
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mordka212, tez tak mialas? Tzn.zaskorniki a po izo bolace krosty?
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 18:48   #2140
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny! Ja co prawda kuracje juz jakiś czas temu skończyłąm, ale wątek mam cały czas w subskrypcji i chciałam coś powiedzieć
Ja nie miałam trądziku z gulami, mialam pełno podskórnych krostek, większych od zaskórników, czasem niektóre wychodziły na wierzch. I zaskórników miałam rownież mase, szczególnie w okolicach żuchwy.
Jeśli chodzi o większe pryszcze, to przed Aknenorminem jakoś sobie radziłam w miare, różnymi sposobami, ale zaskórniki to syzyfowa praca.
Jestem po kuracji, przeżyłam, nie myślałam o niej dniami i nocami i nie wyszukiwałam nowych skutków ubocznych i wszytsko jak miało zniknąć zniknęło.
I odpukać na razie nie wraca.

Więc śmielej i naprawde, nie doszukujcie się przyczyn każdego bólu w leku, bo to w niczym nie pomaga A o tym czy lek jest potrzebny to wiadomo powinien zadecydować lekarz. Jednak jeśli męczycie się z tym już jakiś czas to naprawde znajdzcie kogoś kto Wam taką kuracją pokieruje, bo to oznacza tylko tyle, że rozumie co dla młodego człowieka oznacza taki problem. I nie będzie w nieskończonośc wpychał maści po których nadzieje się owszem ma, ale efektu nie.

Trzymam za Was wszystkich bardzo mocno kciuki!! Czas leci szybciej niż by się wydawało i już niedługo będziecie kuracje tylko wspominać
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 19:03   #2141
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Agalia, ten skutek był taki ( i jest- zostało na stałe niestety), ze okolo miesiac-dwa po rozpoczeciu kuracji twarz zaczeła mi na potęge porastac włoskami. Nie mam juz takiego króciutkiego meszku jak kazdy człowiek, tylko cała twarz w takim wiekszym mchu jak niektórzy maja jasny wąsik. Ja mam tak wszedzie! Długie blond włosy.. Masakra, wygladam jak własny pies.... Teraz biore druga dawke, ale chyba sie nie pogarsza. Ale ten skutek jest koszmarnie uciazliwy i nieestetyczny.
Mysle ze Izo namieszał mi w hormonach bo mam PCO (wiec nie łudze sie nawet ze Izo wyleczy mnie na zawsze, tylko doraźnie) i pewnie cos tam sie porobiło.
A bóle pleców tez miałam koszmarne, przy tej wiekszej dawce czasem mi łzy z bólu leciały na wf-ie. Teraz jest o tyle lepiej ze po prostu czuje sie jak stara babcia, połamana, obolała ale wiekszosc cwiczen daje rade wykonywac. Tylko w tym mieszkaniu gdzie teraz mieszkam mam dosc niewygodne łózko, kręgosłup zle sie układa i wieczorem przed zasnieciem mam taki ból przez pare minut ze masakra.
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 18:21   #2142
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mordka212 Pokaż wiadomość
one Ci pod skóra nie `znikną` tylko wyjda na wierz w postaci ropnych krost.
Wyjdą- to fakt, bo stosowałam Izo w maści i wydarła mi cześć zaskórników na wierzch, później one zagoiły się i przez jakiś czas był spokój, ale jak skończyłam kuracje maścią - wszystkie zaskórniki jakby odbudowały się (mimo starannej pielęgnacji) i wróciły - nie chce całe życie sparować się jakimś paskudztwem na noc!!!!!!! chce mieć już święty spokój!!!!
Przecież jakby mi Izo wydarło te zaskórniki na wierzch a później te ropne krostki by sie zagoiły to może te zaskórniki tez by się zasuszyły tak ja po maści tyle że na duzo dłuzej! mam 27 lat i mam juz serdecznie dość tej ,,kaszany'' na twarzy - moje koleżanki maja taka ładna skóre a ja wygladam jak potwór- nie mam wprawdze ropnych krost ale te zaskórnki są jak kratery i wyglada to okropnie- cała twarz w kraterach!!!! i dziurkach- chce je zniszczyc od ,,korzenia''!!!!!
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 18:57   #2143
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hm...masz chyba to samo co ja. Tez miałam pełno zaskórników, tak że jak nałożyłam maseczkę to miałam całą twarz wykropkowaną w czarne punkty oczywiście przy makijażu też były widoczne, a ja o niczym innym nie marzyłam i nie marze jak któregos dnia wyjść do ludzi bez podkładu. Czasem te zaskórniki zmieniały mi się w ropne krosty. A teraz przy izo zaskórniki wszytskie znikły ale tworzą się wielkie podskórne syfy także jęsli zdecydujesz się na izo to musisz to też brać pod uwagę...ja mam 26 lat i doskonale Cie rozumiem...ehh...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 23:35   #2144
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mordka212 Pokaż wiadomość
one Ci pod skóra nie `znikną` tylko wyjda na wierz w postaci ropnych krost.
niekoniecznie, u mojej siostry(bierze tretinex) wszytsko ładnie zeszło nie wychodząc na zewnątrz.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 07:22   #2145
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie tak samo, moj poprzedni derm twierdzil ze jest pol na pol szansa ze mnie wysypie. U mnie na szczescie nie bylo i nie ma zadnego wysypu tylko wszystko sie goi i przestaje pojawiac po prostu
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 18:15   #2146
Mordka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 306
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
niekoniecznie, u mojej siostry(bierze tretinex) wszytsko ładnie zeszło nie wychodząc na zewnątrz.
O no proszę szczęściara.

Agalia-znaczy się ja nie przechodziłam kuracji izotekiem dopiero mam zamiar w najblizszym czasie i własnie moim głównym problemem jest duża ilość zaskórników zamknietych.Dlatego czytałam sporo na izotek.pl i tam się spotkałam tylko z takimi przypadkami ,żę one się zamieniają w pryszcze albo w bolące gule.

Edytowane przez Mordka212
Czas edycji: 2010-11-18 o 18:23
Mordka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 21:32   #2147
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nooo to prawdę tam pisali... ;(
a czytałaś coś na temat po jakim czasie zaczną one schodzić? Ja jak będę miała więcej czasu to też tam sobie poczytam...Tak bardzo chciałabym już mieć czystą buzię
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:40   #2148
Mordka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 306
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Trudno powiedzieć bo każdy przypadek jest inny.
Ale często osoby biorące izotretinoine (ze słabo/ średnio nasilonym tradzikiem) , zauważają poprawe po 3 miesiącach.

Chociaż jesli naprawde masz dużo zaskórników zamknietych to może to niestety potrwać dłużej.
Naprawde polecam przejrzenie tamtego forum bo można się stamtąd
wiele dowiedzieć.
Mordka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:07   #2149
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Właśnie powoli zaczynam tam poczytywać różne informacje
Ja już zaskórników nie mam, a gule jeszcze mi się robią...chociaż może te zaskórniki są pod skórą i ja ich nie widzę, dopiero jak wyłażą stają się widoczne...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 16:51   #2150
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, nadal zastanawiam się, czytałam różne fora o izo, i ludzie tam piszą ze na zaskórniki nie działa? to prawda?
że mimo brania nadal bede je miec tyle ze skóra bedzie wysuszona - czy jest sens brac i niszczyc watrobe jak ma mi to nic nie dac - przypomne ze mam same zaskórniki, tylko raz na jakis czas wysyp krostek
doradzcie mi cos , mam recepte i nie wiem czy ja wykupic bo szkoda mi kasy zmarnowac jak nie bede brac albo zdrowia jak zaczne brac a nie pomoze
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 17:59   #2151
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Skoro lekarz przepisał Ci izo to na pewno miał podobne przypadki jak Twój i wie co robi.
Ja jak już wspomniałam też miałam same zaskórniki i też dostałam izo, bo nic innego mi nie pomagało. Teraz nie mam zaskórników w ogóle, ale męczę się z tymi bolącymi gulami. Jak będę miała jakąś zauważalną poprawę to dam znać. Na razie jakoś 1,5 miesiąca biorę.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:57   #2152
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak dał mi ale najmniejsza dawke ( 20 mg 1x dz celem przesuszenia skóry), i baaaardzo długo go namawiałam na te leki, bo mi wydaje się ze to cos da, on nie był tego pewien bo powiedział ze mam za mały tradzik na takie ,,ciezkostrawne'' leki i teraz sie wacham, jak tobie po nim wyskoczyły jakies gule to teraz się boje je wziąśc zeby nie miec guli, to ja juz wole zaskórniki....
a z drugiej strony moze te gule, to właśnie wychodza zaskórniki z głebi skóry - tzw oczyszczanie sie cery? i tak ma byc a później nie bedzie ani gół ani zaskórników...
ech ... nie wiem co zrobić?????
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:47   #2153
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

To ja chyba rzeczywiscie jestem jakas dziwna, tez miala trądzik zaskórnikow-grudkowy, a juz dosłownie od 2go dnia zaczęło powoli znikac, nie miałąm zadnego nawet minimanego wysypu. Za to wyrosły mi włosy na twarzy.
No i weź tu zrozum <ściana>
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 21:35   #2154
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

PinkyDoll a próbowałaś tetralysal?? Bo ja jakiś czas temu to brałam i wszystko ładnie mi zeszło, niestety powróciło jakoś po 4 miesiącach. Dlatego też dostałam izo. Ale może właśnie spróbuj najpierw tetralysal?
Hm...wydaje mi się że właśnie to wszystko musi wyjść, a możesz też nie mieć wysypu tak jak Ewuśka
Szczerze mówiąc to Ewuśka zazdroszczę Ci że nie miałam tych wulkanów, chociaż z drugiej strony nie zazdroszczę tych włosów na twarzy... już sama nie wiem co gorsze...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 23:01   #2155
marti_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 23
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny!
Mam do Was gorącą prośbę i zarazem pytanie do Was. Otóż od pięciu miesięcy biorę Diane35 i znaczącej poprawy nie zauważyłam (biorę ją na wyregulowanie okresu, a pośrednio łudziłam się, że pomoże mi również na trądzik). Od jakiegoś miesiąca nie wyskakiwały mi już podskórne, bolące gule, pryszcze również radziej się pojawiały. Obecnie od 11 dni biorę Axotret. W 4 dniu brania zaczęły mi wyskakiwać pryszcze, codziennie po dwa, trzy, cztery nawet. I pojawiły mi się znowu te okropne gule I teraz mam do Was pytanie. Czy to może byś wysyp?Czy po prostu reakcja na odstawienie typowych kosemtyków do pielęgnacji cery trądzikowej? (obecnie zaczęłam używać zgodnie z zaleceniami kosmetyków do cery wrażliwej, nawilżam ją także kremami). Bardzo się boję tego wysypu i nie wiem jak go przetrwam, jeśli nastąpi(dlatego może już pewne rzeczy sobie wmawiam, licząc na łagodniejszą jego wersję, czyli małe pogorszenie, które teraz przeżywam)...Mam nadzieję jednak, że nie nastąpi....Mój dermatolog powiedział, że wyspy występuję u 10% osób biorących izotretoinę....w ulotce też jest napisane, że może nastąpić chwilowe pogorszenie stanu cery i jest to ujętę w skutkach ubocznych bardzo rzadkich (poniżej 1 osoby na 100 000 osób). Teoretycznie więc występuje to bardzo rzadko, jednak śledząc to forum widzę, że jest niestety zupełnie inaczej A ja już dziewczyny mam tak słabą psychikę, że nie wiem jak to przeżyje, jeśli będę musiała stawić czoła temu wysypowi....Jestem już u kresu wytrzymałości...Przed rozpoczęciem kuracji byłam już w takim stanie, że prawie codziennie płakałam zaszyta w swoim pokoju. Przepraszam, że tak Wam się żale, ale nie mam z kim porozmawiać. Żadna z moich koleżanek nie ma takiego problemu jak ja, wszystkie mają nieskazitelne cery, co wprowadza mnie w jeszcze większe kompleksy oraz zamknięcie się w sobie i nierozmawianie z nikim na ten temat.
Pozdrawiam Was serdecznie i liczę na Wasze odpowiedzi
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy wysyp zależy od tego jak bardzo nasilony ma się trądzik i od tego, w których miejscach on występuje?To znaczy, czy jeśli ktoś ma średnio nasilony trądzik to jego ewentualny wysyp też będzie średnio nasilony?Czy to zupełnie nie zależy od tego...? Mnie mój dermatolog tłumaczył mi, że jeśli mam coś pod skórą to w jednym momencie te wszystkie zmiany mi wyjdą (tak to wychodziłyby mi stopniowo). A jeśli ja biorę Diane35 to nie jest tak, że ona spowodowała uśpienie moich gruczołów łojowych i mniej mi siedzi tego wszystkiego pod skórą?Nie wiem już sama, chwytam się wszystkiego co mogę i tłumaczę na swój sposób, żeby się nie załamać.....Mam nadzieję, że Wy dziewczyny lepiej się nad tym znacie ode mnie i że wypowiedzą się również dziewczyny biorąc pod uwagę własne doświadczenie.
Zapomniałam jeszcze dodać, że przez 8 dni brałam 2o mg (ważę 62 kg), a teraz przez 18 będę brać na zmianę 20mg, 20mg i 40mg. Dzisiaj wzięłam pierwszy raz 40mg i już się oczywiście boję...Chciałabym być wreszcie spokojna, ale od 11 dni żyję w jeszcze większym stresie, niż dotychczasowo.
marti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 08:10   #2156
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marti_1, bardzo Ci współczuje, wiem co czujesz - mam to samo, ale powiedziałam sobie że muszę dać radę. I Ty też dasz!!!!
Niestety musisz być przygotowana na wysyp. Właśnie na te gule ja mam je od 2-go tygodnia brania axotretu do dzisiaj (ponad 1,5 mies.)
Wysyp nie zalezy do tego czy masz średnio nasilony trądzik czy bardzo. Po prostu jeśli masz go mieć to będziesz miała. Ja porównując mój stan cery sprzed brania izo mogę stwierdzić że zaskórników nie mam, a przy tym chropowatej skóry. Czuję że jest ona coraz gładsza. Gdybym nie miała tych bolących gul to skakałabym z radości. Niestety życie nie jest takie piękne...
Ale - DAMY RADĘ!!!!!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 11:19   #2157
marti_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 23
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Marti_1, bardzo Ci współczuje, wiem co czujesz - mam to samo, ale powiedziałam sobie że muszę dać radę. I Ty też dasz!!!!
Niestety musisz być przygotowana na wysyp. Właśnie na te gule ja mam je od 2-go tygodnia brania axotretu do dzisiaj (ponad 1,5 mies.)
Wysyp nie zalezy do tego czy masz średnio nasilony trądzik czy bardzo. Po prostu jeśli masz go mieć to będziesz miała. Ja porównując mój stan cery sprzed brania izo mogę stwierdzić że zaskórników nie mam, a przy tym chropowatej skóry. Czuję że jest ona coraz gładsza. Gdybym nie miała tych bolących gul to skakałabym z radości. Niestety życie nie jest takie piękne...
Ale - DAMY RADĘ!!!!!
Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchyJasne, że damy radę, musimy!Przygotowana na wysyp to ja raczej jestem, bo od prawie dwóch tygodni nie myślę o niczym innym....ale nadal mam nadzieję, że może mnie ominie. Pożyjemy, zobaczymyA co masz na myśli pisząc "chropowata skóra"?Najważniejsze, żeby widać było poprawę, a skoro u Ciebie są już jakieś efekty-brak zaskórników i gładka skóra to już jest powód do zadowolenia!A u Ciebie jak było z tym wysypem?Nagle jednego dnia wszystko wyszło, czy stopniowo?Każdego dnia po kilka pryszczy itp?Jak sobie z tym radzisz?Masz jeszcze jakieś inne skutki uboczne?Ja narazie nie odczuwam większej zmiany. Usta zawsze mi się przesuszają, więc stosuję non stop pomadki ochronne. Cera przetłuszcza się tak samo, włosy też. A jak to jest w ogóle z cerą?U każdego przestaje się całkowicie przetłuszczać w czasie brania leku?Czytałam na tym forum, że następuje to po trzech tygodniach zażywania leku. Pozdrawiam Cię serdeczniePrzeprasz am, że zadaje tyle pytań, przeczytałam prawie całe forum, zarówno pierwszą, jak i drugą część, ale nie ma to jak bezpośrednia rozmowa z kimś, kto ma podobny problem jak ja
marti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 12:19   #2158
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pisząc o chropowatej skórze to właśnie przez te zaskórniki taką miałam - było ich tyle że jak dotykałam skóry twarzy to miałam wrażenie że dotykam papieru ściernego...teraz jest inaczej - gładka ale z tymi gulami.
U mnie jest stopniowo - codziennie kilka nowych. Ale te poprzednie zdążą się wygoić zanim nowe dojrzeją także prawie cały czas jest tak samo. Hm...jak sobie radzę z nowymi wykwitami? W ogóle nie radzę. Na pocz.wyciskałam ale teraz widzę że tylko pogarszałam sprawę, z resztą z dnia na dzień są coraz bardziej bolące - więc nie daje po prostu rady nic z nimi zrobić. Staram się je ukryć pod super kryjącym podkładem-tylko to mi zostaje. Wieczorem oczywiście po zmyciu makijażu też nieraz sie pobeczałam ale w miare szybko mi to przechodziło
Dodatkowo mam Acne-derm i nim lecze już powstałe przebarwienia.
Skutków ubocznych w sumie oprócz wysypu to nie mam. Rosną mi za to szybciej włosy i paznokcie Skóra nie jest już taka tłusta jak na początku, a i włosy myję raz w tygodniu
Pytania możesz zadawać - w końcu po to tu wszystkie (wszyscy) jesteśmy
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 13:32   #2159
marti_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 23
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Pisząc o chropowatej skórze to właśnie przez te zaskórniki taką miałam - było ich tyle że jak dotykałam skóry twarzy to miałam wrażenie że dotykam papieru ściernego...teraz jest inaczej - gładka ale z tymi gulami.
U mnie jest stopniowo - codziennie kilka nowych. Ale te poprzednie zdążą się wygoić zanim nowe dojrzeją także prawie cały czas jest tak samo. Hm...jak sobie radzę z nowymi wykwitami? W ogóle nie radzę. Na pocz.wyciskałam ale teraz widzę że tylko pogarszałam sprawę, z resztą z dnia na dzień są coraz bardziej bolące - więc nie daje po prostu rady nic z nimi zrobić. Staram się je ukryć pod super kryjącym podkładem-tylko to mi zostaje. Wieczorem oczywiście po zmyciu makijażu też nieraz sie pobeczałam ale w miare szybko mi to przechodziło
Dodatkowo mam Acne-derm i nim lecze już powstałe przebarwienia.
Skutków ubocznych w sumie oprócz wysypu to nie mam. Rosną mi za to szybciej włosy i paznokcie Skóra nie jest już taka tłusta jak na początku, a i włosy myję raz w tygodniu
Pytania możesz zadawać - w końcu po to tu wszystkie (wszyscy) jesteśmy
Dziękuję Ci raz jeszcze
I pomaga Ci ten Acne-derm?A po nim nie ma czasem wysypu?Bo coś mi się o uszy obiło. Ja póki co staram się stosować podkłady mineralne, które jak wiadomo nie są dość kryjące. Obym nie musiała zmieniać mojego kochanego musiku Bourjois
A co do płakania to Nam nie wolno!Trzeba być dobrej myśli. Podobno pozytywne myślenie to podstawa sukcesuTylko, że czasem się po prostu nie da..A Ty jaką dawkę teraz bierzesz?
marti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 13:43   #2160
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Już trzy tygodnie kuracji za mną. Mam trądzik o średnim nasileniu ale były to w większości głęboko usadowione gule, które mimo stosowania zaleconych preparatów potrafiły wegetować nawet do trzech miesięcy.

Po pierwszym tygodniu stosowania wszystko się zaczęło ładnie wysuszać (nie zanikać ale przynajmniej przestały być bolesne). Po drugim tygodniu ich ilość definitywnie się zwiększyła, uaktywniły się w tych miejscach gdzie zawsze występowały oraz tam gdzie wygniotłam kilka czarnych zaskórniaków, wiem że nie można ale moje zaskórniaki są olbrzymie i dodatkowo zrobiły się czarne więc było je widać z odległości kilometra. Teraz po kolejnym tygodniu wszystko na nowo się podsuszyło, zmniejszyły się gule, nie są już bolesne i cera wygląda bardzo atrakcyjnie. Czy sadzicie dziewczyny że to był ten wyczekiwany wysyp i teraz będzie tylko lepiej??

Znalazłam sposób na usta. Używałam różnych pomadek typu LRP, Neutrogena, balsamu Tisane i masła Shea, niestety jakoś nie widziałam żadnego efektu ich działania. Robiąc porządki wygrzebałam pomadkę Elsabeth Arden 8 Hour Skin Protectant Lipstic i od razu zauważyłam efekt zero odstających skórek i ściągnięcia. Niestety była to tylko końcówka więc się szybko skończyła ale traktuję teraz usta kremem z tej samej serii. Wiem może zapach nie jest za fajny ale można się przyzwyczaić. Wieczorem nakładam grubszą warstwę i rano mam piękne usta może nie takie jak normalnie, ale jest o niebo lepiej niż po pomadkach. Polecam
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.