Moje pierdółki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-13, 13:00   #1
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465

Moje pierdółki


Witam Was wszystkich.
Zaprezentuję Wam kilka moich "dzieł" . Mnie ogólnie się podobają (cóż za moja skromność), ale nie wiem jakie inni mają zdanie. Ogólnie to robię już "jakiś czas" biżuterię, ale jak na razie to nie wiem gdzie ją "upychać". Zastanawiałam się na DG ale nie wiem czy to by mi się opłacało ją zakładać, chyba ogromne ilości musiałabym sprzedać, abym mogła z tego "wyżyć". Kurcze, bardzo lubię to robić, ale bez sprzedawania tego, nie mam już za co kupować materiałów. Chyba nie ja jedna mam taki problem? Możecie mi napisać, jak "wypadły" moje kolczyki? Będę ogromnie wdzięczna
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 13:41   #2
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Moje pierdółki

Proste ale ladne.W ostatnich widac krzywe loopyWprawdzie kolczyki nie w moim stylu ale gdybym miala wybrac to trzecie sa najladniejsze.
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 13:53   #3
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Moje pierdółki

Witaj
Skoro zastanawiasz się nad DG to musisz się dobrze zastanowić nad tym, gdzie znajdziesz rynek zbytu na swoje prace i do kogo chcesz je adresować. Myslałaś o tym? Rzeczywiście żeby zarobić trzeba sprzedawać duzo by się to opłacało Ciekawa jestem, na ile na chwilę obecną wyceniasz swoje prace
Jeśli chodzi o pokazane przez Ciebie prace- to Twoje poczatki czy aktualne "dzieła"?
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:01   #4
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Moje pierdółki

ładne wyraziste kolorki dla kobitek o czarnych włoskach bedą idealne
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:44   #5
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Moje pierdółki

To są moje "dzieła" zrobione dla siebie. Co do DG to oczywiście wiem, że wtedy musiałabym zrobić coś fajniejszego i bardziej się postarać, bo wiadomo, klientce brzydkiego ani krzywego się nie zrobi, sobie mogę No i właśnie....wiem , że do galerii trudno się dostać, na allegro jest duża konkurencja, więc nie wiem, czy bym wyszła "na swoje". Ale szkoda mi rezygnować z robienia biżu....bo po prostu uwielbiam to robić.
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:02   #6
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Moje pierdółki

kolczyki ladne - nie moj styl ale jestem pewna ze sa tacy ktorzy by ubrali
a co do DG to przejrzyj odpowiedni watek - dzialalnosc to spooore koszty dodatkowe w porownaniu z kosztem materialow na kolczyki dla siebie - Twoje kolczyki na pewno ktos kupi ale czy az tyle osob i za jaka cene? z obserwacji wynika ze nie zawsze umiejetnosci i wykonanie sa najwazniejsze tylko pomysl komu to upchnac
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:07   #7
tomeh
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 90
Dot.: Moje pierdółki

Ładnie wykonane, żywe kolory
tomeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 14:09   #8
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Moje pierdółki

Cytat:
Napisane przez monika860902 Pokaż wiadomość
To są moje "dzieła" zrobione dla siebie. Co do DG to oczywiście wiem, że wtedy musiałabym zrobić coś fajniejszego i bardziej się postarać, bo wiadomo, klientce brzydkiego ani krzywego się nie zrobi, sobie mogę No i właśnie....wiem , że do galerii trudno się dostać, na allegro jest duża konkurencja, więc nie wiem, czy bym wyszła "na swoje". Ale szkoda mi rezygnować z robienia biżu....bo po prostu uwielbiam to robić.
Dlatego własnie pytałam, czy przemyslałas sobie dobrze rynek zbytu i ceny produktów Pytałam tez czy to Twoje pierwsze prace bo (bez obrazy) technicznie jeszcze są bardzo poczatkujące. Patrząc na nie zstanawiałam się, kto mógłby je kupić- kolorki żywe, radosne, pracki proste, materiały niezbyt kosztowne- wiec jak dla mnie grupa targetową byłyby nastolatki i młode kobiety...tylko ze nastolatki na ogół groszem nie smierdzą wiec Twoją głowną konkurencją byłaby bizu made in China, aukcje z Allegro z kolcami za 1 zł i pierdołki z gazetek dla mlodzieży - nie wiem, czy z DG byłabyś w stanie cenowo to przebić. Zatem kolejną opcją jest np rozszerzenie sobie oferty o prace bardziej dopracowane, z lepszych materiałów, ciekawie wykonane by dotrzeć do większej grupy klientów. Musisz dobrze przemyslec gdzie chcesz sprzedawać swoje prace bo to na ogół wiąże się z kolejnymi kosztmi o których mogłas nawet nie pomyslec (pomijając te zwiazane z prowadzeniem DG czyli księgowosc, składki , kasa itd) Wiec jakie masz opcje:
Allegro- jak sama stwierdziłaś konkurencja duża (zwłaszcza przy cenach osób sprzedajacych bez DG) i szansa na wyjście na swoje mała.
Galerie- prace jak narazie zbyt prymitywne by dostać się do tych dobrych a dostanie się do mniej znanych nie gwarantuje odpowiedniego poziomu sprzedazy. Co wiecej musiałabyś popracowac zarówno nad jakoscią prac by dostać się do tych lepszych a to wiąże się z wydatkami na coraz lepsze materiały. Musiałabys popracować nad zdjęciami i ich obróbką by prace były pokazane atrakcyjnie - co za tym idzie mając DG musisz zainwestowac w legalne oprogramowanie komputerowe do obróbki zdjęć.
Kiermasze i sklepy- warto się rozejrzeć za wszelkimi tego typu imprezami w swojej okolicy bo to szansa na dotarcie do kolejnych klientów. Na taką imprezke jak kiermasz musisz miec jednak przygotowana sporą ilosc towaru by twoje stoisko wygladało atrakcyjnie wiec jest to spora inwestycja w materiały bez gwarancji natychmiastowego zwrotu.Z jakimi to się jeszcze wiąże kosztami: opłaty za stoiska, wyposażenie stoiska, opakowania na produkty (przecież nie dasz klientce kolczyków w garść a opakowania tez kosztują i musisz to uwzględnić w cenie produktu ), metki do oznaczania produktów (i nie chodzi mi tu o karteczkę z ceną tylko metke w razie kontroli chociażby z Probierniczego- jesli artykuły sa ze srebra na metce zgodnie z przepisami musi być podana waga Ag w wyrobie- czyli kolejna inwestycja w wagę, jesli nie są ze srebra powinnaś nabic na wyrobach znacznik MET - a kupno takiego znacznika to kolejny koszt) Wyroby srebrne- trzeba je od wagi zdaje się 5g w Polsce oddac do cechowania- kolejny koszt.
Sprzedaż po znajomych- tu sprzedajesz bezpośrednio ale minusem sprzedaży wśród znajomych i bliskich jest to, że na ogół chcą wszystko jak najtaniej, najlepiej po kosztach albo ponizej kosztów wiec grupa odbiorców raczej kiepska
Uff no to się rozpisałam generalnie zasada jak w kazdym biznesie jest prosta- "żeby wyjąc trzeba włożyć" czyli niestety nie wystarczy mieć dobre chęci i zapał- trzeba na poczatek naprawde sporo zainwestowac by twoja praca zaczeła przynosic korzyści. Warto to sobie wszystko dobrze zaplanowac i przemyslec zanim się załozy DG- by potem nie żałować
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 17:16   #9
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Moje pierdółki

No Reverie1 dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Super, że tak mi to przedstawiłaś, bo szczerze mówiąc/ pisząc wyobrażałam sobie to całkiem inaczej, mimo, że czytałam dużo na tym forum o DG. Chyba jednak zostanę przy tym aby robić tylko dla siebie jakąś biżu......Ale myślałam o DG ponieważ właśnie skończyłam studia i ciężko jest pracę znaleźć. A Ty masz może DG? Sprzedajesz w galeriach?
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:43   #10
justynaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 338
Dot.: Moje pierdółki

Reverie1 mogłabyś (o ile mogę o to prosić w tym wątku) przybliżyć o co chodzi z tym znacznikiem MET??
justynaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:19   #11
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Moje pierdółki

Cytat:
Napisane przez justynaaaaaa Pokaż wiadomość
Reverie1 mogłabyś (o ile mogę o to prosić w tym wątku) przybliżyć o co chodzi z tym znacznikiem MET??
szczerze mówiąc muszisz o to dotypatć w najblizszym urzedzie probierniczym bo nie jestem pewna, czy wystarczy skrót MET czy musi byc całe słowo METAL. W kazdym razie w UK wyglada to następująco i z tego co wiem, podobnie jest w Polsce
- jesli przedmiot wykonany jest z materiału nieszlachetnego (miedź, mosiądz, stal itp) musi być nabite na nim słowo METAL zamiast próby - nabijasz je sama takim znacznikiem jak imiennik- czyli zamówionym u grawera
- jesli wyrób stanowi mieszanke róznych metali- szlachetnych i nieszlachetnych obok imiennika i próby metalu szlachetnego urząd probierniczy nabija znacznik + METAL. Dodatkowo na częsciach wyrobu wykonanych z metali nieszlachetnych musi byc nabity (o ile to możliwe znacznik METAL lub jego nazwa (miedź, mosiadz, itd)
Tak to działa tu u mnie.
Jak dokładnie wyglada to w Polsce to może wypowie sie ktos, kto ma do czynienia z polskim Urzędem Probierniczym

Edit: znalazłam
USTAWA Z DNIA 03 KWIETNIA 1993r - PRAWO PROBIERCZE
Art. 12. Wyroby z metali nieszlachetnych, pokryte powłoką z metali szlachetnych albo z wyglądu
przypominające wyroby z metali szlachetnych, powinny być przez wytwórcę lub sprzedawcę oznaczone znakiem
"metal" albo "met", albo w inny sposób uzgodniony z właściwym miejscowo urzędem probierczym.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz


Edytowane przez Reverie1
Czas edycji: 2010-07-14 o 21:29
Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 15:47   #12
justynaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 338
Dot.: Moje pierdółki

Reverie1 serdeczne dzięki. Nie wpadłabym na to, że oznaczenie MET to metal
justynaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.