Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-12, 12:41   #2791
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
- serum granat super jest, ale w dużych ilościach mnie zapycha
mnie tez :/
ale zakupy bardzo po mojemu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:29   #2792
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dopiero dzisiaj wymieszałam sobie serum migdałowe i patrzę - a tu hydrolat porzeczkowy przecież przedtem był jakiś inny...
Nie wiem jak ten hydrolat działa ale ten metaliczny zapach mnie prześladuje, mam już serum z witaminą C i przez pierwsze kilka dni myślałam, że mam skaleczenie gdzieś w ustach lub nosie, niestety ten zapach bardzo mi się kojarzy z zapachem krwi.... fatalnie, że utrzymuje się tak długo.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:42   #2793
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja do dzisiejszego poranka (po umyciu twarzy) czułam zapach tamanu -> czyli magii z kostką rosołową
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:07   #2794
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny wczoraj do kremu sojowego dodałam konserwant FEOG z ZSK myślicie ,że dobrze zrobiłam? Szkoda mi było kasy na ten z BU zresztą czy one się różnią składem? I to zło i to zło Niech się wypowie doświadczona wizażynka
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:32   #2795
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Widziałyście nowość na BU?
http://biochemiaurody.com/sklep/hydrolat-toners.html
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:36   #2796
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Aaargh, przegapiłam!
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:40   #2797
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A ile ml ma ten tonik, bo ja nie widzę ...
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 08:59   #2798
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Pewnie mniej więcej tyle, ile ma wybrany hydrolat
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:12   #2799
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

aha... no tak .... czytanie dokładne i ze zrozumieniem się u mnie kłania, sorki...
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:37   #2800
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Fajny pomysł Do cery suchej już mi się podoba, ino nie wiem jaki hydrolat wziąć, żeby nie uczulił.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:15   #2801
karoleena
Rozeznanie
 
Avatar karoleena
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Jukej
Wiadomości: 761
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Musze sie troche pożalić, chcąc pomóc troche uspokoic moje naczynka koło skrzydełek nosa i na policzkach użyłam oleju z kocanki + kropla kwasu hialuronowego, wcześniej spryskując lekko hydrolatem z kocanki eko (matkooo co za ''zapach''!!!)...
Po 5 minutach twarz paliła mnie żywym ogniem, i poleciałam wszystko zmyć! To było tydzień temu, przez kolejne 5 dni skóra mojej twarzy przypominała w dotyku...sama nie wiem..chyba można to porównac do hipopotama!- szorstka, chropowata, okropna! , natomiast skóre koło nosa, gdzie miałam większe problemy naczynkowe, mam do tej pory zaognioną, łuszczącą się, czerwoną!

Poradzcie, czy którąś z Was kiedyś coś takiego spotkało?? Powinnam napisać o tym do BU?? Kiedyś juz mialam olejek z kocanki i stosowalam z powodzeniem na pajączki na nogach, a teraz takie okropne zakoczenie! Miało wyciszyć naczynka a zrobiło mi masakrę na twarzy
karoleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 12:55   #2802
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Planowałam kupić kocankę, ale teraz się wystraszyłam.

Ja na Twoim miejscu napisałabym do BU i opisała sprawę.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:02   #2803
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Też bym napisała do BU, opisując sprawę. Ja sie nauczyłam jednej rzeczy (na własnej skórze), że coś można używać 100 razy, a za 101 to coś Cię może uczulić.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:17   #2804
karoleena
Rozeznanie
 
Avatar karoleena
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Jukej
Wiadomości: 761
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dzięki Dziewczyny za poradę! Nic nie tracę w końcu, ciekawe co na to powiedzą?
Nie wiem, czy moge odradzać kocankę, bo może na kogo innego zadziała świetnie, na pewno, choćby i działał cuda, miałabym problem ze stosowaniem hydrolatu Eko z kocanki... olejek tamanu i jego dziwny zapaszek to przy tym ambrozja! Hydrolat wali jak nieboskie stworzenie!;(.
Ok..piszę do BU.
karoleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:04   #2805
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez karoleena Pokaż wiadomość
Musze sie troche pożalić, chcąc pomóc troche uspokoic moje naczynka koło skrzydełek nosa i na policzkach użyłam oleju z kocanki + kropla kwasu hialuronowego, wcześniej spryskując lekko hydrolatem z kocanki eko (matkooo co za ''zapach''!!!)...
Po 5 minutach twarz paliła mnie żywym ogniem, i poleciałam wszystko zmyć! To było tydzień temu, przez kolejne 5 dni skóra mojej twarzy przypominała w dotyku...sama nie wiem..chyba można to porównac do hipopotama!- szorstka, chropowata, okropna! , natomiast skóre koło nosa, gdzie miałam większe problemy naczynkowe, mam do tej pory zaognioną, łuszczącą się, czerwoną!

Poradzcie, czy którąś z Was kiedyś coś takiego spotkało?? Powinnam napisać o tym do BU?? Kiedyś juz mialam olejek z kocanki i stosowalam z powodzeniem na pajączki na nogach, a teraz takie okropne zakoczenie! Miało wyciszyć naczynka a zrobiło mi masakrę na twarzy
Ja kupiłam hydrolat z kocanki parę tygodni temu i działa tak samo jak poprzedni (tylko lepiej pachnie), nie podrażnia, tylko koi. Olejku nigdy nie używałam.


Mogłaś mieć podrażnioną czymś skórę? Wcześniej używałaś hydrolatu?

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Też bym napisała do BU, opisując sprawę. Ja sie nauczyłam jednej rzeczy (na własnej skórze), że coś można używać 100 razy, a za 101 to coś Cię może uczulić.
Prawda. Zresztą czasem skóra jest podrażniona i moze zareagować na coś gwałtowniej.

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Fajny pomysł Do cery suchej już mi się podoba, ino nie wiem jaki hydrolat wziąć, żeby nie uczulił.
Może różany?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 17:45   #2806
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
super, na pewno zamówię przy następnej okazji mam nadzieję, że do tej pory już jakieś wizażanki przetestują
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:59   #2807
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Też bym napisała do BU, opisując sprawę. Ja sie nauczyłam jednej rzeczy (na własnej skórze), że coś można używać 100 razy, a za 101 to coś Cię może uczulić.
Cała prawda Mnie wszystko w pewnym momencie uczula, oprócz aptecznych Iwostin, Avene, Emolium, itp.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:41   #2808
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Podoba mi się zwłaszcza, że uwielbiam rozmaryn

Cytat:
Napisane przez karoleena Pokaż wiadomość
Musze sie troche pożalić, chcąc pomóc troche uspokoic moje naczynka koło skrzydełek nosa i na policzkach użyłam oleju z kocanki + kropla kwasu hialuronowego, wcześniej spryskując lekko hydrolatem z kocanki eko (matkooo co za ''zapach''!!!)...
Po 5 minutach twarz paliła mnie żywym ogniem, i poleciałam wszystko zmyć! To było tydzień temu, przez kolejne 5 dni skóra mojej twarzy przypominała w dotyku...sama nie wiem..chyba można to porównac do hipopotama!- szorstka, chropowata, okropna! , natomiast skóre koło nosa, gdzie miałam większe problemy naczynkowe, mam do tej pory zaognioną, łuszczącą się, czerwoną!

Poradzcie, czy którąś z Was kiedyś coś takiego spotkało?? Powinnam napisać o tym do BU?? Kiedyś juz mialam olejek z kocanki i stosowalam z powodzeniem na pajączki na nogach, a teraz takie okropne zakoczenie! Miało wyciszyć naczynka a zrobiło mi masakrę na twarzy
Ja tak miałam z jednym hydrolatem eko - koszmar.
Nowe wersje hydrolatów, sygnowane dopiskiem EKO czasami robią takie akcje ze skórą.
Niestety
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 08:48   #2809
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 20:04   #2810
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To ze mną jest całkiem odwrotnie bo nie wyobrażam sobie codziennego oczyszczania skóry bez hydrolatu (bądź wody różanej), [a od jakichś 2 miesięcy nawet tonikiem z Fitomedu na zmianę z wodą]
Tylko porzeczkowy mnie uczulił, reszta działa tylko na korzyść

Btw, czy ktoś stosował tonik mleczny AHA 8%?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-09-18 o 20:09
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 07:16   #2811
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mam pytanie do doświadczonych w pielęgnacji cery problematycznej, niech któraś z wizażanek wypowie się proszę, na temat mojego pielęgnowania twarzy. Co robię źle, co dobrze, co mi doradzacie i polecacie.

Cera: tłusta strefa T+broda, skłonność do wyprysków dość spora, skłonna do podrażnień i zaczerwienień+rozszerzone pory. Ogólnie wszystko na raz

Zakupiłam hydrolat szałwiowy - bułgarski, dosypałam 1/3 łyżeczki mocznika i 1/3 łyżeczki All in one klik. Widzę poprawę, zmniejszyły się zaczerwienienia, wypryski fajnie się wysuszają.

W zeszłym tygodniu odstawiłam krem Effaclar Duo klik, używałam przez tydzień, żeby "wyciągnął" mi wszystko spod skóry. Więcej nie chciałam, bo zauważyłam nadmierne wysuszenie na policzkach od niego.

Teraz co 2/3 dni nakładam cienką warstwę (żeby nie zapchało mnie) olejku tamanu lub serum granat z kropelką HA na noc. A 2x tyg. spirulina z mocznikiem.

Twarz myję żelem Effaclar klik, wcześniej myłam tym , ale niestety w moim przypadku muszę oczyścić buzię czymś mocniejszym.

Na brodzie zostały mi czerwone plamki po wypryskach.

Proszę o opinie, porady i konstruktywną krytykę ...

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-19 o 07:18 Powód: dopiska
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 08:48   #2812
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja mam pytanie z innej beczki. Jak rozpuszczacie mocznik? Najpierw z hydrolatem i dopiero dodajecie algi/inne?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 09:03   #2813
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie z innej beczki. Jak rozpuszczacie mocznik? Najpierw z hydrolatem i dopiero dodajecie algi/inne?

Jeśli chodzi o algi-maseczkę to robię tak:

-algi (łyżeczka mała)
-woda (j.w)
-ha (kropelka)
wszystko "wymieszuję"
na koniec do tej papki mocznik i znowu "wymieszuję"

i się wszystko rozpuszcza ok.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-19 o 09:04 Powód: dopiska
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:50   #2814
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o algi-maseczkę to robię tak:

-algi (łyżeczka mała)
-woda (j.w)
-ha (kropelka)
wszystko "wymieszuję"
na koniec do tej papki mocznik i znowu "wymieszuję"

i się wszystko rozpuszcza ok.
Ja też a jednak się nie rozpuszcza. Podobnie alantoina się grudkuje. Może ja za dużo daję

A macie jakiś sposób na grudki z frakcji sojowej? To może być dobry punkt pielęgnacji na zimę, bo jest tłustsza a fajna. Ale jak to aplikować aby nie mieć tych grudek caly dzień na twarzy?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 16:42   #2815
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

A macie jakiś sposób na grudki z frakcji sojowej? To może być dobry punkt pielęgnacji na zimę, bo jest tłustsza a fajna. Ale jak to aplikować aby nie mieć tych grudek caly dzień na twarzy?
Robię mazidełko z frakcji sojowej, oleju z pachnotki i kwasu hialuronowego, o dziwo w takiej mieszance wszystkie grudki rozpuszczają się.

Do frakcji sojowej dodaję ok. 15% oleju - bardzo dokładnie mieszam bagietką, aż powstanie lekka, jednorodna mieszanina. Później dodaję ok. 10% żelu hialuronowego - bardzo szybko i dokładnie mieszam, aż wszystko się połączy w lekki kremik. Do takiego kremiku można dodać jeszcze trochę kwasu hialuronowego, ale maksymalnie po 1-2 krople cały czas mieszając tak aby kwas dokładnie się połączył z frakcją.
Nie wolno jednorazować dodać więcej niż 10% kwasu hialuronowego , ponieważ frakcja "ślizga" się w kwasie i za nic w świecie nie chce się z nim połączyć

Takie mazidełko jest boskie: nie zapycha, matuje skórę i w dodatku doskonale nawilża szczególnie strefę T
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:30   #2816
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dla chętnych - na stronie dodałam recenzje pudru bambusowego anty-UV, odżywczego żelu hilauronowego i serum granat

Linki w podpisie.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:39   #2817
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Robię mazidełko z frakcji sojowej, oleju z pachnotki i kwasu hialuronowego, o dziwo w takiej mieszance wszystkie grudki rozpuszczają się.

Do frakcji sojowej dodaję ok. 15% oleju - bardzo dokładnie mieszam bagietką, aż powstanie lekka, jednorodna mieszanina. Później dodaję ok. 10% żelu hialuronowego - bardzo szybko i dokładnie mieszam, aż wszystko się połączy w lekki kremik. Do takiego kremiku można dodać jeszcze trochę kwasu hialuronowego, ale maksymalnie po 1-2 krople cały czas mieszając tak aby kwas dokładnie się połączył z frakcją.
Nie wolno jednorazować dodać więcej niż 10% kwasu hialuronowego , ponieważ frakcja "ślizga" się w kwasie i za nic w świecie nie chce się z nim połączyć

Takie mazidełko jest boskie: nie zapycha, matuje skórę i w dodatku doskonale nawilża szczególnie strefę T
Dzięki wielkie Myślisz, że pachnotkę można czymś zastąpić? Wydaje się być delikatna na jesień/zimę.

Kończy mi się mój hand-made balsam do rzęs i zastanawiam się nad zmieszaniem w nowym bhringraja, rycynowego i HA.
Dotychczasowy był z rycyny, shea i HA.

Ktoś próbował bhringraja na rzęsy?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:07   #2818
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Smile Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dopiero dzisiaj wymieszałam sobie serum migdałowe i patrzę - a tu hydrolat porzeczkowy przecież przedtem był jakiś inny...
Nie wiem jak ten hydrolat działa ale ten metaliczny zapach mnie prześladuje, mam już serum z witaminą C i przez pierwsze kilka dni myślałam, że mam skaleczenie gdzieś w ustach lub nosie, niestety ten zapach bardzo mi się kojarzy z zapachem krwi.... fatalnie, że utrzymuje się tak długo.
Ja również zakupiłam serum migdałowe już w wersji z porzeczką. Sam hydrolat mnie podrażnia(kropla na przedramie=czerwona plama) ale serum migdałowe z hydrolatem porzeczkowym działa jak trzeba. Ładna , rozjaśniona buzia, zaskórniki znikają, blizny po krostach też ,zero podrażnień. Także nie taki wilk straszny
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:35   #2819
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jestem bardzo zadowolona z zakupów na BU
Zakupiłam olejek myjący pomarańczowy - świetny , idealnie oczyszcza, żaden żel do mycia twarzy nie oczyścił mi tak twarzy.
Drugą rzeczą jest olejek arganowy - trzeba mieć coś nawilżającego, a kremy mnie zapychają. Ten olejek jest jedyną rzeczą, która mnie nie zapycha.
Trzecia rzecz to tonik z kwasami AHA/BHA 10%. Strasznie piecze ale już zauważyłam pierwsze efekty - mniej zanieczyszczeń na twarzy, skóra stała się jaśniejsza, zdrowsza.
Jak widzicie zakupy pod cere trądzikową - niestety taką mam

Pierwsze wrażenie pozytywne.

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2012-09-24 o 18:37
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:23   #2820
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Ja również zakupiłam serum migdałowe już w wersji z porzeczką. Sam hydrolat mnie podrażnia(kropla na przedramie=czerwona plama) ale serum migdałowe z hydrolatem porzeczkowym działa jak trzeba. Ładna , rozjaśniona buzia, zaskórniki znikają, blizny po krostach też ,zero podrażnień. Także nie taki wilk straszny
Zapach mi przeszkadzał. Na szczęście w migdałowym jakoś znikł, tzn. dalej pachnie nieszczególnie ale nie tak strasznie metalicznie. Flavo-C stosuję teraz rzadziej, więc mnie tak nie męczy. W życiu bym nie przypuszczała, że zapach czarnej porzeczki może byćtak męczący. Zawsze wydawał mi się ładny, ale czuć to wiele godzin pod nosem to niezbyt fajne uczucie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.