Vademecum antykoncepcji! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 20:03   #61
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

a ja Cie troche postrasze Mora jedna wizażanka zaszla w ciaze mimo ze zazyla postinor 5 godzin po stosunku,lekarz powiedzial jej ze miala wyjatkowego pecha zeby taka dawka hormonów nie zadziałała.Lubie przytaczac ten przyklad ,wiem
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:35   #62
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Bess, straszna jesteś normalnie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:54   #63
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Mora24 Pokaż wiadomość
PYTANKO CO DO POSTINORU!
Na poczatku powiem, ze "przelecialam" wszystkie fora dotyczace tego leku ale nadal jestem niespokojna ponieważ nigdzie nie doczytałam sie jaka jest skuteczność tej metody po zażyciu pierwszej tabletki po 9 godzinach od stosunku (nastepna po 12 godz. od wziecia pierwszej).
Nie mialam zadnych krwawien, ogolnie czulam sie dobrze...hmm no moze drugiego dnia troche "rozbita" psychicznie...ale ogolnie czulam sie dobrze.
Kolejnego dnia bolal mnie brzuch lecz bole te nie trwaly bardzo dlugo.
Troszkę się niepokoje...nie wiem czy potrzebnie
Nigdy wczesniej nie mialam stycznosci z tabletkami hormonalnymi, wiec Postinor byl moim "pierwszym razem"...

PS: Przepraszam Was, ze truje o tym gdzie sie da... ale...no wiecie o co chodzi
Juz wczesniej obiecałam, ze gdy tylko dostane okres bedziemy pic..i mam taka nadzieje!
Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki wizażowe
W pierwszym poscie napisalam:
Cytat:
Napisane przez jaga_2001
tabletka "po stosunku" 5 - 5
postinor jest wlasnie taka tabletka po. Oznacza to, ze skutecznosc zaraz po jej zazyciu wynosi 95%. Czyli 5 kobiet na 100 zajdzie mimo wszystkko w ciaze (10 na 200 kobiet; 15 na 300 ect.)
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 20:45   #64
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

up
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 22:36   #65
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

To może ja zadam pytanie. A własciwie prosiłabym o objaśnienie. Proszę na mnie nie krzyczec, jesli pytam o glupoty. Wiem, ze takie rzeczy powinno sie wiedziec, ale do tej pory wykazywalam na tym polu zupelna ignorancję. Ta wiedza nie byla mi do niczego potrzebna.
Okres mam zawsze 5-6 dni - od czerwca do teraz - mija zawsze 25-26 dni od konca poprzedniego okresu do poczatku nastepnego. Od poczatku roku do maja, te odstepy mialy 28-29 dni. Jednak nie wiem czemu miedzy okresem majowym a czerwcowym odstep byl az 41 dni. Tzn w maju okres trwal od 5 do 9tego, a w czerwcu dopiero od 20 do 24ego.
Czy w tym momencie mozna juz uznac, ze mam regularny okres? Jak to jest z owulacja? Czy to pewnik, ze jest 14 dni przed okresem? Czy to tylko, kiedy ma sie regularne cykle? Czy po tym 14 dniu, plus 3 nastepne płodne, mozna byc pewnym, ze do okresu ma sie okres nieplodny?
Od jakiegos czasu przymierzam sie do pierwszego razu i ciagle nie moge sie na to zdobyc. Boje sie strasznie ewentualnej ciąży. Nie mam zamiaru tez brac pigułek. Chciałabym po prostu postarac sie z jak najwiekszym prawdopodobienstwem okreslic dni nieplodne plus jakas grubsza prezerwatywa ze srodkiem plemnikobojczym (chyba wtedy juz globulka niepotrzebna? prawda? choc mam jakies takie przeswiadczenie, ze jak cos jest 2 w 1, to moze sie okazac za malo - chodzi mi o ten srodek plemnikobojczy na prezerwatywie) i chyba powinno być bardzo bezpiecznie? wiem oczywiscie, ze nigdy nie ma 100% pewnosci, ale chyba mozna byc w takim wypadku dość spokojnym?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 07:33   #66
xEdyciax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

Mam zmienić plastry evra na harmonet i lekarka kazała mi zacząć brać pigułki pierwszego dnia krwawienia,ale przecież ten dzień wypada w 7 dniowej przerwie po skonczeniu plastrów,więc jest to bez sesnu,bo po co mam zaczynać nowe tabletki w trakcie przerwy?Poza tym na ulotce harmonetu jest napisane,że jeżeli zmienia się z innego środka na harmonet, a ten poprzedni zawiera taką samą dawkę estrogenów to harmonet zaczyna się brać normalnmie po 7 dniowej przerwie.I teraz nie wiem co robić.Miał ktoś taki przypadek??Boje się,że jak zacznę brać w środku tej 7 dniowej przerwy to nie będzie działało...
xEdyciax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 08:13   #67
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

rozpoczęcie nowej antykoncepcji od pierwszego dnia krwawienia zapewnia kontynuację ochrony, mimo że wprowadza pewien "bałagan" w dotychczasowych przyzwyczajeniach.
inne warianty zmiany wymagają porównania zawartości etinylestradiolu i wcale nie muszą się sprawdzic w przypadku plastrów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 08:32   #68
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

też miałam taką sytuację.
z evry przeszłam na yasmin (po pół roku wróciłam).
tak samo lekarz kazał mi zacząć brać 1szego dnia krwawienia.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 17:43   #69
xEdyciax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Smile Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

Dzięki za odpowedzi
Uspokoiłyście mnie,bo właśnie miałam wrażenie,że w przypadku plastrów może być inaczej,bo właśnie evra i harmonet mają taką samą zawartość etinylestriadiolu i dlatego po przeczytaniu ulotki zaczęłam mieć wątpliwości.Ale teraz mam uffDzięi jescze raz
xEdyciax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 09:55   #70
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

Cytat:
Napisane przez xEdyciax Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowedzi
Uspokoiłyście mnie,bo właśnie miałam wrażenie,że w przypadku plastrów może być inaczej,bo właśnie evra i harmonet mają taką samą zawartość etinylestriadiolu i dlatego po przeczytaniu ulotki zaczęłam mieć wątpliwości.Ale teraz mam uffDzięi jescze raz
Evra i Harmonet nie mają tej samej zaw. etinylestradiolu; udowodniono, że przy stosowaniu plastrów Evra, do organizmu trafia więcej ee niż przy zażywaniu pigułek o zaw. 0,03 mg ethinylestradiolu. A Harmonet ma 0,02 mg ethinylestradiolu, więc jeszcze mniej.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 13:34   #71
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

dokładnie jak piszesz ja tez zmieniałam tabletki na plastry i zeby w 100%(no prawie) dziłałay to musiałam zaczac brac w pierszy dzien krwawienia , czyli w połowie 7 dniowej przerwy.To poprwne zalecenie aby byc nadal zabezpieczona

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-23, 23:55   #72
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
To może ja zadam pytanie. A własciwie prosiłabym o objaśnienie. Proszę na mnie nie krzyczec, jesli pytam o glupoty. Wiem, ze takie rzeczy powinno sie wiedziec, ale do tej pory wykazywalam na tym polu zupelna ignorancję. Ta wiedza nie byla mi do niczego potrzebna.
Okres mam zawsze 5-6 dni - od czerwca do teraz - mija zawsze 25-26 dni od konca poprzedniego okresu do poczatku nastepnego. Od poczatku roku do maja, te odstepy mialy 28-29 dni. Jednak nie wiem czemu miedzy okresem majowym a czerwcowym odstep byl az 41 dni. Tzn w maju okres trwal od 5 do 9tego, a w czerwcu dopiero od 20 do 24ego.
Czy w tym momencie mozna juz uznac, ze mam regularny okres? Jak to jest z owulacja? Czy to pewnik, ze jest 14 dni przed okresem? Czy to tylko, kiedy ma sie regularne cykle? Czy po tym 14 dniu, plus 3 nastepne płodne, mozna byc pewnym, ze do okresu ma sie okres nieplodny?
Od jakiegos czasu przymierzam sie do pierwszego razu i ciagle nie moge sie na to zdobyc. Boje sie strasznie ewentualnej ciąży. Nie mam zamiaru tez brac pigułek. Chciałabym po prostu postarac sie z jak najwiekszym prawdopodobienstwem okreslic dni nieplodne plus jakas grubsza prezerwatywa ze srodkiem plemnikobojczym (chyba wtedy juz globulka niepotrzebna? prawda? choc mam jakies takie przeswiadczenie, ze jak cos jest 2 w 1, to moze sie okazac za malo - chodzi mi o ten srodek plemnikobojczy na prezerwatywie) i chyba powinno być bardzo bezpiecznie? wiem oczywiscie, ze nigdy nie ma 100% pewnosci, ale chyba mozna byc w takim wypadku dość spokojnym?
cykl mierzymy od pierwszego dnia miesiaczki do dnia poprzedzajacego nastepna miesiaczke. Pierwszy dzien miesiaczki jest zawsze pierwszym dniem kazdego cyklu.
Owulacja jest zawsze na 14 dni przed nastepna miesiaczka niezaleznie od dlugosci cyklow. Kobieta, ktorej cykl ma 20 dni ma zawsze owulacje 14 dni przed miesiaczka tak samo jak kobieta majaca cykl 36 dniowy.

Dni plodne sa na 4 dni przed owulacja +dzien owulacji + 3 dni po owulacji (w sumie jest ich 8)

Nie ma na naszym rynku grubszych prezerwatyw z dodatkiem srodka plemnikobojczego. Sa z grubsza scianka i ze zwiekszona iloscia srodka nawilzajacego badz o normalnej grubosci ze srodkiem plemnikoboczym.
Gdyby te gumki 2in1 nie byly dobre to nie znalazlyby sie na rynku A srodek w gumkach jest dokladnie ten sam, ktory sie znajduje w globulkach
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 20:59   #73
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

To trochę mnie uspokoiłaś z tymi prezerwatywami, bo z tego, co tu czytam, to globulki są średnio przyjemną sprawą.

Podobno jakieś 5 dni przed miesiączką i 5 po są dni niepołodne. I czy można przyjąć to za pewnik przy nieregularnych cyklach? Poczynając od tego roku aż do teraz moje cykle mają różne długości: 35, 33, 28, 45 (może to te stresy przed obroną...), 31, 31, 30, 31.
Wygląda na to, że jakby wreszcie zaczyna się coś normować...
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 21:45   #74
Aglaja007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Szukam informacjii na temat interakcji Mercilonu z Duomoxem. Pomogłybyscie mi? Jestem na początku trzeciego opakowania, i juz cztery dni biore antybiotyk i antykoncepcje razem. Czy to zmniejsza skuteczność tabletki? I na jak długo? dodam że moja ginekolog "nie może mi pomóc"... więc pytam gdzie mogę
Aglaja007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 21:46   #75
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
To trochę mnie uspokoiłaś z tymi prezerwatywami, bo z tego, co tu czytam, to globulki są średnio przyjemną sprawą.

Podobno jakieś 5 dni przed miesiączką i 5 po są dni niepołodne. I czy można przyjąć to za pewnik przy nieregularnych cyklach? Poczynając od tego roku aż do teraz moje cykle mają różne długości: 35, 33, 28, 45 (może to te stresy przed obroną...), 31, 31, 30, 31.
Wygląda na to, że jakby wreszcie zaczyna się coś normować...
dni plodne jak wyzej pisalam sa na 4 dni przed owulacja + w dzien owulacji + 3 dni po owulacji (lacznie 8 dni plodnych).
Tak, to jest pewnik, nawet przy nieregularnych cyklach. Niezaleznie czy kobieta ma cykl 20 dniowy, czy 50 dniowy to owulacje ma zawsze na 14 dni PRZED planowana miesiaczka a nie po miesiaczce.


Ja z okresleniem kiedy mam owulacje nie mam zadnego problemu, bo moj organizm daje mi zawsze o tym znac, ale nie kazda kobieta potrafi sie wsluchac w swoj organizm i nie kazda potrafi okreslic dokladnie kiedy ma owulacje.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 22:05   #76
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Aglaja007 Pokaż wiadomość
Szukam informacjii na temat interakcji Mercilonu z Duomoxem. Pomogłybyscie mi? Jestem na początku trzeciego opakowania, i juz cztery dni biore antybiotyk i antykoncepcje razem. Czy to zmniejsza skuteczność tabletki? I na jak długo? dodam że moja ginekolog "nie może mi pomóc"... więc pytam gdzie mogę
Antybiotyki działające bakteriobójczo zmniejszają skuteczność działania tabletki hormonalnej, ponieważ powodują jej szybszy rozkład w wątrobie. Dlatego najlepiej jest na ten czas dodatkowo się zabezpieczać przez cały czas kuracji antybiotykowej. (Duomox jakoze ma szerokie spektrum dzialania na antykoncepcje hormonalna dziala oslabiajaco)

Ale może też się zdarzyć przypadek odwrotny: tak jak są leki osłabiające działanie hormonów, są też środki, które mogą to działanie wzmocnić. Należą do nich takie popularne leki jak paracetamol czy witamina C, a także niektóre środki stosowane w leczeniu grzybicy. Leki te stosowane przez dłuższy czas i w bardzo dużych dawkach mogą doprowadzić do zaburzenia funkcji wątroby, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepów żył.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 23:49   #77
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość

Ja z okresleniem kiedy mam owulacje nie mam zadnego problemu, bo moj organizm daje mi zawsze o tym znac, ale nie kazda kobieta potrafi sie wsluchac w swoj organizm i nie kazda potrafi okreslic dokladnie kiedy ma owulacje.
ehh to ja jestem z tych "nie kazdych"
Jak Ty rozpoznajesz?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-25, 14:12   #78
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
ehh to ja jestem z tych "nie kazdych"
Jak Ty rozpoznajesz?
ja dla przykladu obserwuje sluz wydobywajacy sie z pochwy i czuje charakterystyczny klujacy bol po prawej lub lewej stronie podbrzusza (oznacza to, ze jajnik wypuszcza jajo ). Oprocz tego ciut podwyzszona jest temperatura ciala.
Ogolnie rzecz ujmujac korzystam z metod NPR. Dzieki nim okres nie jest juz dla mnie niespodzianka Mimo nieregularnych okresow zawsze wiem kiedy nadejdzie miesiaczka. A na uregulowanie polecam leki homeopatyczne. Skuteczne, mi pomogly.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-29, 07:31   #79
xEdyciax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Zmiana z plastrów na tabletki- ulotka swoje,lekarz swoje

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Evra i Harmonet nie mają tej samej zaw. etinylestradiolu; udowodniono, że przy stosowaniu plastrów Evra, do organizmu trafia więcej ee niż przy zażywaniu pigułek o zaw. 0,03 mg ethinylestradiolu. A Harmonet ma 0,02 mg ethinylestradiolu, więc jeszcze mniej.

Udowodniono...tylko skoro udowodniono to powinno znaleźć się na ulotce, bo póki co jest tam napisane, że z plastrów dostaje się 0,02 mg etinylestriadiolu,ale ok, nie jeste,m lekarzem to nie wiem
xEdyciax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 01:44   #80
dcio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 109
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Żabciu - wyżej Jaga dokładnie opisała jaki jest wskaźnik Pearla dla każdej metody. Myślę, że gdybyś to wszystko przeczytała, nie zadawałabyś pytań w stylu:


Napisała ona, że :


Co oznacza, że na 100 kobiet stosujących tylko tą metodę, w dni płodne w ciąże zaszło 20!!

Ile kosztuje Pantex Oval niestety CI nie odpowiem, bo nie wiem

A na przyszłość - trochę inicjatywy własnej!!
Pozdrawiam!

Na 1000 a nie na 100.
dcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 11:56   #81
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
ja dla przykladu obserwuje sluz wydobywajacy sie z pochwy i czuje charakterystyczny klujacy bol po prawej lub lewej stronie podbrzusza (oznacza to, ze jajnik wypuszcza jajo ). Oprocz tego ciut podwyzszona jest temperatura ciala.
Ogolnie rzecz ujmujac korzystam z metod NPR. Dzieki nim okres nie jest juz dla mnie niespodzianka Mimo nieregularnych okresow zawsze wiem kiedy nadejdzie miesiaczka. A na uregulowanie polecam leki homeopatyczne. Skuteczne, mi pomogly.
No tak, ale sluz obserwuje sie w sumie caly cykl. Czyzby wygladal tego dnia jeszcze inaczej niz w inne dni plodne?
Napisz prosze cos wiecej o tych lekach homeopatycznych
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 14:55   #82
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
No tak, ale sluz obserwuje sie w sumie caly cykl. Czyzby wygladal tego dnia jeszcze inaczej niz w inne dni plodne?
Napisz prosze cos wiecej o tych lekach homeopatycznych
Objawy plodnosci w cyklu miesiaczkowym znajdziesz na tej stronie 9byla podawana w 2 poscie tego watku ):
http://www.npr.med.pl/index.php?p=wskazni
http://www.npr.med.pl/index.php?p=obser

A co do homeopatii to lek sie nazywa "Hormeel SN", jest w postaci plynu (niezbyt smacznego), buteleczka poj. 30 ml cenie ok. 27 zl Produkt leczniczy w przypadku zaburzen miesiaczkowania, oraz dziala wspomagajaco w leczeniu nieplodnosci. Dawkowanie 3x po 10 kropli zaczynajac od pierwszego dnia cyklu. Uwazam, ze te krople sa 1000x lepsze od ziolowych tabl Castagnus.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 20:36   #83
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez dcio Pokaż wiadomość
Na 1000 a nie na 100.
Skad wnioskujesz, ze na 1000?Cytuje post Jagi :

"Bez stosowania antykoncepcji wskaźnik Pearla wynosi 85. (85 kobiet na 100 w ciągu roku zajdzie w ciążę jeśli podczas stosunku nie będzie stosować żadnej antykoncepcji)"
i
"Wskaźnik Pearla dla samych globulek stosowanych podczas dni płodnych wynosi 20"

ergo: wskaznik Pearla w wysokosci 20 oznacza 20 kobiet na 100 w ciagu roku zajdzie w ciaze, jesli podczas stosunku bedzie stosowac tylko globulki.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 21:55   #84
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

no ja sie troche zdziwilam, ze dcio sie na tym zna biorac pod uwage jego radosną twórczosc na forum
globulki sa kiepskie i to z pewnoscia jest 20/100
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 22:19   #85
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Objawy plodnosci w cyklu miesiaczkowym znajdziesz na tej stronie 9byla podawana w 2 poscie tego watku ):
http://www.npr.med.pl/index.php?p=wskazni
http://www.npr.med.pl/index.php?p=obser

A co do homeopatii to lek sie nazywa "Hormeel SN", jest w postaci plynu (niezbyt smacznego), buteleczka poj. 30 ml cenie ok. 27 zl Produkt leczniczy w przypadku zaburzen miesiaczkowania, oraz dziala wspomagajaco w leczeniu nieplodnosci. Dawkowanie 3x po 10 kropli zaczynajac od pierwszego dnia cyklu. Uwazam, ze te krople sa 1000x lepsze od ziolowych tabl Castagnus.
Dzięki. Pierwszy raz spotykam się z homeopatią na ustabilizowanie miesiączki. Zazwyczaj lekarze dowalaja hormony...
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-03, 14:51   #86
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez dcio Pokaż wiadomość
Na 1000 a nie na 100.
Przeczytaj moj 1 post tego watku Wyraznie tam napisalam, ze WP dotyczy 100 a nie 1000 kobiet. Info sciagnelam ze stronek medycznych a nie sadzich chyba, ze lekarze sie myla. Jest to wspolczynnik procentowy a jak wiadomo procenty zawsze zlicza sie do 100
Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Dzięki. Pierwszy raz spotykam się z homeopatią na ustabilizowanie miesiączki. Zazwyczaj lekarze dowalaja hormony...
To prawda, sama raz natrafilam na taka lekarke, ktora kazala mi isc do apteki i tam sie dowaidywac jesli chce jakies leko homeopatyczne Ws sumie to tez sa hormonki, ale naturalne, pozyskiwane z soi, tak wiec nie dzialaja tak drastycznie na organizm jak hormony sntetyczne znajdujace sie w tabsach

Bess, ten kolo z obrazka w podpisie jest podobny do kolesia, ktory pisze do mnie namietne listy. Niby Grek, ktory po pierwszym zobaczniu mojej fotki sie we mnie zakochal i che bym zostala jego zona
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 10:44   #87
Żabcia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 116
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

czy któraś w was używa globulki / albo krem + prezerwatywa i czy długo już tak ?
Żabcia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 12:08   #88
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Żabcia01 Pokaż wiadomość
czy któraś w was używa globulki / albo krem + prezerwatywa i czy długo już tak ?
jezeli az tak bardzo boisz sie zajscia w ciaze to nie wspolzyj! Zawsze kochajac sie z partnerem jest ryzyko zajscia w ciaze niezaleznie od tego czy sie zabezpiecza czlowiek czy nie. Z Twoich postow widac, ze nie jestes jeszcze do tego gotowa.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 21:29   #89
Żabcia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 116
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

a dowiem sie czegos wiecej o minipigułkach jak sie je zażywa i to przez 21 dni i przerwa czy jak ??
Żabcia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 21:37   #90
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Żabcia01 Pokaż wiadomość
a dowiem sie czegos wiecej o minipigułkach jak sie je zażywa i to przez 21 dni i przerwa czy jak ??
jesli doladnie przeczytalas piersza strone to z pewnoscia wiesz, ze minipigulka podawana jest kobietom w okresie laktacji. Poza tym Google nie gryzie
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.