Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-15, 14:25   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?


Odchudzam się - chciałabym zrzucić ok 6 kg Chodzę 2-3 razy w tygodniu na fitness i raz w tygodniu na taniec. Czytałam na wizażu pare artukułów o dostarczaniu białka po treningu - i tu mam pytanie - czy odchudzając się powinnam po treningu wypić taki kotajl białkowy? Nie zależy mi na jakiejś rozbudowie mięśni - po prostu chciałabym pozbyć się tłuszczu którego mam w nadmiarze, szczególnie na brzuchu i udach no i mieć sprężyte ciało Dzisiaj po treningu fitness wypiłam taki koktajl w kartoniku - miał 30 g białka - czy to nie za dużo? Do tego miał 173 kcal,11,9 g węglowodanów i 0,6 g tłuszczu. A może polecicie jakieś inne? No i czy pijecie takie koktajle?

Edytowane przez bellissa
Czas edycji: 2008-03-15 o 15:43
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:39   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Zależy, jakiego rodzaju fitness masz na myśli. Dostarczenie szybkowchłanialnego białka od razu po treningu jest ważne w przypadku intensywnego wysiłku siłowego, po treningu aerobowym albo różnych zajęciach rekreacyjnych wystarczy zjeść normalny posiłek w ciągu godziny po zakończeniu. Co do koktajlów i innych odżywek, ważne jest, co to za rodzaj białka. Najszybciej wchłania się białko serwatkowe.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:12   #3
GoSieQ15
Raczkowanie
 
Avatar GoSieQ15
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Jelenia Gra
Wiadomości: 63
GG do GoSieQ15
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

OOo.. bardzo dobre pytanie :P Też sie nad tym zastanawiam. A co to za koktajl? Jakiej firmy?
GoSieQ15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:40   #4
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

po każdym treningu nalezy dostarczyć białak i innych składników odzywczych
nie musi to być odzywka wystarczy normalny posiłek
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:08   #5
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Dziękuję bardzo to poprzestanę na posiłku
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 17:57   #6
dyduska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Instuktor, ktory ułożył mi plan posiłków oraz plan treningowy polecił mi pić po treningu 3 łyżki miodu rozrobionego z 0,5l wody. Co wy na to?
Co do koktajlu to jest on moją "kolacją" - jako 5 "posiłek" muszę wypić 50g odżywki Ultra wey Pro firmy Uniwersal.
dyduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:02   #7
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

napisze tu zeby nie zakładac nowego watku..
chodze 2 razy w tyg na aeroboxing albo step dance oraz co 2 dzien cwicze tamilee webb "ja chce miec takie posladki" te drugie cwicze od 1 lipca i nie widze w ogóle efektow ;/ podejrzewam ze to wina białka którego za mało dostarczam swojemu organizmowi. po 3 miesiacach Tamilee powinny byc juz znaczne efekty..
pomyslałam o koktajlu białkowym ale nie chce przytyc.. jestem szczupła osoba marze tylko o tym aby wymodelowac ładnie sylwetke w tym chce miec ładna jedrna pupe prosze o pomoc
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/

Edytowane przez Mini1991
Czas edycji: 2009-10-21 o 11:04
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 15:45   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
napisze tu zeby nie zakładac nowego watku..
chodze 2 razy w tyg na aeroboxing albo step dance oraz co 2 dzien cwicze tamilee webb "ja chce miec takie posladki" te drugie cwicze od 1 lipca i nie widze w ogóle efektow ;/ podejrzewam ze to wina białka którego za mało dostarczam swojemu organizmowi. po 3 miesiacach Tamilee powinny byc juz znaczne efekty..
pomyslałam o koktajlu białkowym ale nie chce przytyc.. jestem szczupła osoba marze tylko o tym aby wymodelowac ładnie sylwetke w tym chce miec ładna jedrna pupe prosze o pomoc
Tyje sie od dodatniego bilansu kalorycznego a nie koktajli bialkowych...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 16:53   #9
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

dzieki
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:45   #10
thisriveriswild
Rozeznanie
 
Avatar thisriveriswild
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 725
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

odswiezam, bo zastanawiam sie nad piciem takiego koktajlu, ale wlasnie nie wiem kiedy dokladnie go pic - cwicze zwykle wieczorem, czyli koktajl na kolacje? czy moze na sniadanie?
czy warto pic go codziennie, nawet jak w dany dzien nie cwicze?

dziekuje za odp
thisriveriswild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 21:16   #11
oo0paulinka0oo
Raczkowanie
 
Avatar oo0paulinka0oo
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 297
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Ja narazie ćwiczę w domu i zastanawiam się nad tym białkiem, wieczorem po ćwiczeniach. Jestem początkująca w tych tematach i wielu rzeczy jeszcze nie wiem Co mi da to białko ? I w jakiej postaci - gotowy koktajl czy może białko w proszku ?
__________________
Wystarczy chcieć...

oo0paulinka0oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 10:29   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Koktaile białkowe w miażdżącej większości zawierają mnóstwo świństwa, chociażby przepyszny aspartam, którego o jakiekolwiek prozdrowotne właściwości posądzać nie można.

Lepiej wszamać jajo na twardo, twaróg, albo innego tuńczyka.

Jeżeli jednak ktoś bardzo potrzebuje "profesjonalnego produktu dla sportowca, którym nie jest", ja proponuję batony białkowe. Czasem znajdzie się jakiś bez słodzików.

Jedynym koktailem białkowym, który nie zawiera chyba aspartamu, jest czyste białko serwatkowe bez dodatków smakowych. Pewnie będzie ohydne ;] Ale można robić z niego domowe batony białkowe, jak spróbuję, to zamieszczę przepis.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:33   #13
Weronika266
Przyczajenie
 
Avatar Weronika266
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Oczywiście białko w proszku nie jest idealnym rozwiązaniem, nie mniej jednak można nim wspomóc naszą dietę. Jak "nosferatku" napisał zdecydowanie lepiej zastępować je naturalnymi źródłami białka ale nie zawsze jest na to czas.

Białko dostarczamy w momentach jego niedoboru i zapotrzebowania organizmu, jak np. 30 minut po treningu bądź przed snem.

Batony białkowe moim zdaniem nie są w ogóle opłacalne ale kto co lubi
Weronika266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 12:30   #14
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Jaką odżywkę białkową polecicie ? która ma najmniej śmiecia

Przyszłościowo się pytam
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:20   #15
Weronika266
Przyczajenie
 
Avatar Weronika266
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Osobiście polecam Dynamitze Elite Whey. Ciężko stwierdzić czy ma mniej śmiecia ale jest to białko sprawdzone i polecane w kręgach "siłownianych" Dobrze smakuje, nie miałam po nich wzdęć ani niestrawności.
Weronika266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:06   #16
sarayy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 435
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość

Jedynym koktailem białkowym, który nie zawiera chyba aspartamu, jest czyste białko serwatkowe bez dodatków smakowych. Pewnie będzie ohydne ;]

http://www.olimp-supplements.com/?p=3&m=4&id=33
bez słodzika! i dobre
-z wodą (zimną przegotowaną, ew. mineralną) neutralne, ale mleczne w smaku idealne jeśli dodatkowo chcemy ugasić pragnienie po treningu.
- zmiksowane z mlekiem i owocami (banan/truskawa) można potraktowac jako posiłek.
sarayy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:18   #17
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez Weronika266 Pokaż wiadomość

Batony białkowe moim zdaniem nie są w ogóle opłacalne ale kto co lubi
Ja nie mówię, że opłacalne, ja mówię, że pyszne pyszne pyszne.
Czasem sobie na nie pozwalam.

sarayy, tak, faktycznie kilka produktów Olimpu nie ma tyle świństwa. M. in. takie jedne batony...ekhm...o smaku owoców leśnych, za które zasadniczo jestem w stanie zabić.

Ale zamierzam sama zrobić batony w domu. Widziałam kilka przepisów w necie, wyglądały zachęcająco.
Ktoś próbował?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 19:16   #18
Anetka08
Przyczajenie
 
Avatar Anetka08
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 17
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Dziewczyny chciałabym zacząć, nie tyle co dla odchudzania, co po prostu dla lepszego zdrowia spożywać koktajle proteinowe. Czy ktoś z Was słyszał może o marce Limvena? Jestem ciekawa Waszego zdania na ich temat.
__________________
Anetka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 07:45   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez Anetka08 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym zacząć, nie tyle co dla odchudzania, co po prostu dla lepszego zdrowia spożywać koktajle proteinowe. Czy ktoś z Was słyszał może o marce Limvena? Jestem ciekawa Waszego zdania na ich temat.
Jeśli dla zdrowia, to odpuść sobie tak wysokoprzetworzoną pseudożywność jak koktajl z proszku sztucznie barwiony, aromatyzowany i dosmaczany, a zamiast tego przygotuj porządny posiłek z naturalnych produktów. Choćby jajka na miękko z sałatką warzywną z oliwą i awokado.

Ewentualnie domowy gainer: płatki owsiane, kawałek twarogu, banan, jakieś owoce do smaku np. Truskawki czy jagody z mrożonki + jakiś płyn- jogurt/ mleko krowie/ kozie lub roślinne.
Albo zupełnie roślinnego: nasiona lnu/sezamu, jarmuż, jabłko, imbir, banan.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-19, 09:39   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Oczywiście,że warto pić,tym bardziej jeśli trenuje się często i intensywnie,gdyż uzupełniamy składniki,które tracimy podczas treningów,dostarczamy budulca dla mięśni,przyspieszamy regenerację organizmu. Samo pożywienie nie wystarczy i powie Wam to każdy trener czy instruktor
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 23:48   #21
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Myślę, że na tak amatorskim poziomie nie ma sensu pić dodatkowe szejki ponieważ i tak prawdopodobnie ogólna kaloryka, stosunek białka/węgli/tłuszczów jest nieznany.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 07:58   #22
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Zgadzam się z Cavą i z Malinkną. W życiu nie zaufałabym trenerowi pojącemu pacjenta na redukcji żarciem w proszku.

Od biedy rozumiem, że ktoś intensywnie budujący mięśnie się czymś takim wspomaga, choć sama wolę wsunąć białko w prawdziwym jedzeniu, a "produktów żywnościowych" w miarę możliwości unikam w ogóle.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 08:41   #23
Martynamam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 86
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Dawka protein po treningu jeszcze nikomu nie zaszkodziła
Martynamam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:23   #24
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Tylko po co je wciągać jako chemię w proszku, jeśli można zjeść normalny, pełnowartościowy posiłek oparty o jedzenie, a nie "produkty żywnościowe".

W przypadku osób na redukcji jest to o tyle bardziej istotne, że kalorie w płynie lecą migiem, a zjeść i tak się chce.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:32   #25
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Problem w tym,że zwykły posiłek nie dostarczy organizmowi tylu składników odżywczych co odżywka.Oczywiście,że można się obejść bez suplementacji,tym bardziej jeśli ktoś ćwiczy niezbyt intensywnie,ale trening mądrze wspomagany odżywkami jest o wiele bardziej efektywny.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Martynamam Pokaż wiadomość
Dawka protein po treningu jeszcze nikomu nie zaszkodziła
w pełni zgadzam się z tą opinią
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:34   #26
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Jakich konkretnie składników? Co takiego wartościowego jest w tym proszku, czego osoba nawet intensywnie trenująca ale na redukcji - gdzie kalorie i tak są już ograniczone i trzeba tego pilnować, a tu jeden chlust i cały "posiłek" zaliczony - nie może uzyskać w normalny sposób, jedząc zdrowy posiłek?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 12:56   #27
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Aga, ale jakich konkretnie składników nie dostarczy posiłek złożony z produktu białkowego(mięso/jaja/lub nabiał, warzyw/owoców i jakichś zbóż + może dodatkowo jakies pestki/orzechy/nasiona?
Jajko to pełen zestaw aminokwasów, w dodatku uzupełnionych o witaminy, zelazo, wapń, kwasy tłuszczowe. Komplet białek z jaja kurzego jest wzorcowo przyswajalny, lepiej przyswaja się tylko białko z ludzkiego mleka.
- mieszanki zbóż ze straczkami- pełen komplet aminokwasów. Ryż z soczerwicą przyswaja się tak samo dobrze jak jajko, były robione badania na sportowcach niemieckich już w latach 70tych.
mięso- tez pełen komplet.

W ogóle, to nie jest wcale tak ze białko trzeba połykać od razu po treningu bo... nie wiem co. Białko i tak trawi się kilka godzin minimum, wiec nawet jak zje sie od razu to dostępne będzie dużo później, jak zjadło się przed treningiem jakiś posiłek z białkiem, a trudno o inny , to ma się w żołądku/jelitach białko które właśnie się trawi/przyswaja.


Kolejne: osoby dietujace, dążące do zdrowego trybu życia i nabrania parwidłowych nawyków żywieniowych pozwalających utrzymać stała wagę, powinny uczyć się odpowiedniego odżywiania a nie popadać w jeszcze gorsze nawyki i oduczac się robić posiłki zastępując je papką z proszku.
Wazne dla poczucia sytosci jest też sam proces jedzenia, dokładnego przezuwania, czas w jakim się to odbywa. Człowiek ma poczycie wiekszej sytości po zjedzeniu małej porcji powoli ją konsumując, niż połykajac szklankę papki (tu nawet nie ma miejsca na proces mieszania pozywienia ze śliną i przezuwanie, które jest jednym z sygnałów wyłączajacych łaknienie.

Zyjemy w absolutnym luksusie, i nawet średnio odzywiajacej się osobie, białka akurat nie zabraknie, nawet po szczegółowym rozliczeniu go na poszczególne aminokwasy. Raczej jesteśmy hurtowo przebiałczeni i ten problem dotyczy juz nawet małych dzieci.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 15:48   #28
martyna_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez dyduska Pokaż wiadomość
Instuktor, ktory ułożył mi plan posiłków oraz plan treningowy polecił mi pić po treningu 3 łyżki miodu rozrobionego z 0,5l wody. Co wy na to?
Co do koktajlu to jest on moją "kolacją" - jako 5 "posiłek" muszę wypić 50g odżywki Ultra wey Pro firmy Uniwersal.
Jeśli Twoim celem jest szczupła sylwetka to miód jest bardzo dziwnym pomysłem. Jest to węglowodan i to prosty na dodatek, czyli nie do końca pożyteczny w takiej diecie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-23 o 17:12 Powód: reklama
martyna_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 08:57   #29
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

cava - mi chodzi o mądrą suplementację,która stanowi uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety.Odżywka nie zastąpi pełnowartościowego posiłku,ma wspomóc proces regeneracji organizmu itd.

Co do miodu,to jest bardzo kaloryczny i jeśli ktoś myśli o schudnięciu,to tym bardziej należałoby unikać tego produktu
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 09:06   #30
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odchudzam się - czy pić koktajle białkowe po treningu fitness?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
cava - mi chodzi o mądrą suplementację,która stanowi uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety.Odżywka nie zastąpi pełnowartościowego posiłku,ma wspomóc proces regeneracji organizmu itd.
Ale my właśnie o to pytamy - w jaki konkretnie sposób to żarcie w proszku wspomaga regenerację i uzupełnia dobrą, zdrową dietę opartą na jedzeniu, a nie produktach żywnościowych (nb. bardzo polecam najrozsądniejszy artykuł na jaki kiedykolwiek natrafiłam - http://michaelpollan.com/articles-ar...unhappy-meals/)

Nie uważam się za osobę nieomylną i chętnie się czegoś nowego dowiem.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 14:02:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.