Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-08, 12:29   #3091
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tu masz liste składników rozjaśniających o różnym sposobie dziłania, chyba najlepiej bedzie jak wybierzesz coś z każdej grupy. Są jakieś wątki o przebarwieniach, tam zapewne znajdziesz więcej opinii.
Uuuu senkju
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 13:14   #3092
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tu masz liste składników rozjaśniających o różnym sposobie dziłania, chyba najlepiej bedzie jak wybierzesz coś z każdej grupy.
Orientujesz się może czy któreś z tych składników mogą działać niekorzystnie na cerę naczynkową?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:08   #3093
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wszystko (chyba) jest możliwe A tak na serio to pewnie główne znaczenei ma tu rodzaj skóry. Moja jest hipopotamowa, dość tłusta (ale obecnie ogarniętą) i zaprawiona w kwasach, wiec kwasy w formie łagodniejszej (PHA) lub o niższym stęzeniu działają na mnie nawilżająco, ale to nie znaczy ze na kazdego od razu tak samo zadziałają. Jednak naprawde polecam dłuższą "kuracje", jestem przekonana ze skóra zacznie inaczej reagować.
Święte słowa Każda skóra jest inna, dlatego tak trudnym wyzwaniem jest dobór odpowiedniej pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dzięki hey moja niestety jest cienka i sucha . No nic testuje dalej
Przy cienkiej i suchej skórze to warto dodatkowo natłuszczać przy kwasach. Jak tonik za mocno wysusza to można go też zmywać po kilku minutach. Zrobi swoje i tak, a przynajmniej skóry nie zasuszy.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jak myślę o swoich przebarwieniach (i niejedna mini blizna się znajdzie), to widzę, że w tym wypadku omawiany tu kwas glikolowy może pomóc bo właśnie o nim czytam.
Tak kwas glikolowy jest naprawdę super Zaiteresuj się też serum z witaminką C. Ona jest nieoceniona przy przebarwieniach. Warto też połykać witaminę C.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:16   #3094
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Tak kwas glikolowy jest naprawdę super Zaiteresuj się też serum z witaminką C. Ona jest nieoceniona przy przebarwieniach. Warto też połykać witaminę C.
Przy następnym zamówieniu się tym zajmę
Teraz muszę wykończyć to, co zakupiłam ostatnio... i kiedyś
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:22   #3095
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Orientujesz się może czy któreś z tych składników mogą działać niekorzystnie na cerę naczynkową?
Na pewno trzeba ostrożnie z kwasami AHA, na moje naczynka (buraka) "rozjuszająco" działa glikol, pirogronowy to mocna rzecz z tego co czytałam i zresztą nie dostępna w sklepach z półproduktami. Wit. C (kwas askorbinowy) tez moze byc podrazniająca, ale i dobra na naczynka (ja ją uwielbiam).
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 09:25   #3096
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Święte słowa Każda skóra jest inna, dlatego tak trudnym wyzwaniem jest dobór odpowiedniej pielęgnacji.

Przy cienkiej i suchej skórze to warto dodatkowo natłuszczać przy kwasach. Jak tonik za mocno wysusza to można go też zmywać po kilku minutach. Zrobi swoje i tak, a przynajmniej skóry nie zasuszy.
Dzięki . Nałożę zamiast kremu masło jojoba po toniku i zobaczę. Do nastepnej porcji oprócz mocznika dodam aloes , pantenol itd. jak w recepturze Lorri .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 12:57   #3097
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pytanie. Na ZSK jest tonik depigmentacyjny PHA. Tonik ma na celu rozjaśnienie cery i nawilżenie. Natomiast na ZSK napisane jest też, że kwasy PHA stosowane w wyższych stężeniach (5% i więcej) mogą też działać złuszczająco na naskórek. Moje pytanie brzmi: co z tego gotowego zestawu musiałoby być dodane w większej ilości, aby tonik miał również właściwości złuszczające? Lub też na bazie jakich składników można by taki tonik stworzyć? Myślałam o toniku PHA a nie BHA czy AHA, bo mam skórę naczynkową (ale przy tym z wągrami i rozszerzonymi porami), wrażliwą i wolałabym coś delikatnego. Skład zestawu to:
Zestaw pozwalający na otrzymanie 50 ml toniku składa się z:
3% glukonolaktonu - 1.5 g
3% kwasu laktobionowego - 1.5 g
4% kwasu kojowego - 2 g
10% koncentratu z aloesu 10x - 5 ml
2% arbutyny - 1 g
78% hydrolat różany - 39 ml
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 13:48   #3098
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30411408]Dziewczyny mam pytanie. Na ZSK jest tonik depigmentacyjny PHA. Tonik ma na celu rozjaśnienie cery i nawilżenie. Natomiast na ZSK napisane jest też, że kwasy PHA stosowane w wyższych stężeniach (5% i więcej) mogą też działać złuszczająco na naskórek. Moje pytanie brzmi: co z tego gotowego zestawu musiałoby być dodane w większej ilości, aby tonik miał również właściwości złuszczające? Lub też na bazie jakich składników można by taki tonik stworzyć? Myślałam o toniku PHA a nie BHA czy AHA, bo mam skórę naczynkową (ale przy tym z wągrami i rozszerzonymi porami), wrażliwą i wolałabym coś delikatnego. Skład zestawu to:
Zestaw pozwalający na otrzymanie 50 ml toniku składa się z:
3% glukonolaktonu - 1.5 g
3% kwasu laktobionowego - 1.5 g
4% kwasu kojowego - 2 g
10% koncentratu z aloesu 10x - 5 ml
2% arbutyny - 1 g
78% hydrolat różany - 39 ml[/QUOTE]

Myślę że możesz dać więcej PHA i wtedy odpowiednio zmniejszasz ilość hydrolatu. Czyli ja zwiększasz PHA do 6% czyli do 3 g, to wtedy odejmujesz 1,5 ml hydrolatu. Z ciężarem właściwym hydrolatów jest podobnie jak z wodą czyli przelcznik grama do mililitra to mniej więcej 1:1

Generalnie zasada jest taka, że jak chcesz mieć czegoś więcej w formule to dodajesz jednocześnie odejmując odpowiedni ml w hydrolatu czy wody.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:37   #3099
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Myślę że możesz dać więcej PHA i wtedy odpowiednio zmniejszasz ilość hydrolatu. Czyli ja zwiększasz PHA do 6% czyli do 3 g, to wtedy odejmujesz 1,5 ml hydrolatu. Z ciężarem właściwym hydrolatów jest podobnie jak z wodą czyli przelcznik grama do mililitra to mniej więcej 1:1

Generalnie zasada jest taka, że jak chcesz mieć czegoś więcej w formule to dodajesz jednocześnie odejmując odpowiedni ml w hydrolatu czy wody.
Tzn. którego PHA (bo jak wynika z opisu oba są PHA)?
3% glukonolaktonu - 1.5 g
czy
3% kwasu laktobionowego - 1.5 g
Jestem totalnym laikiem, więc wybacz, że może pytania niemądre A co z pH w takim wypadku? Będzie ok? To już dla mnie wyższa technika
A czy np. można by sam Glukonolakton kupić i dodawać do hydrolatu i stosować jako tonik?
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 18:16   #3100
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;30413300]Tzn. którego PHA (bo jak wynika z opisu oba są PHA)?
3% glukonolaktonu - 1.5 g
czy
3% kwasu laktobionowego - 1.5 g
Jestem totalnym laikiem, więc wybacz, że może pytania niemądre A co z pH w takim wypadku? Będzie ok? To już dla mnie wyższa technika
A czy np. można by sam Glukonolakton kupić i dodawać do hydrolatu i stosować jako tonik?[/QUOTE]

Nie ma niemądrych pytań, forum właśnie po to jest a ja chętnie odpowiadam
Z tym jaka substancję zwiększać to zależy jaki efekt chcesz uzyskać.
Przy glukolaktonie jest napisane że bardziej działa odmładzająco przy laktobionowym że bardziej przeciw zapalnie. Generalnie ja skłaniałabym się do tego pierwszego, w sumie oba działają podobnie, ale jakoś ten glukolaktonowy wydaje mi się lepszy.

Przy końcu opisu glukolaktonu jest napisane że można go stosować jako tonik i nawet jest link do przepisu
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 14:35   #3101
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny a ja mam do Was takie pytanie. Co dodać do kremu na dzień z UV żeby był odpowiedni na zimę? Mam ten samorobiony z ZSK, ale z trzykrotnie większym UV ( o ten ).
Myślałam o dodaniu do niego większej ilości oleju, może trochę ceramidów (dokładny skład:
Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Methyl Paraben Propyl Paraben ).
Obecnie mam w posiadaniu olej jojoba i dojedzie do mnie z pestek malin i chyba także winogron.
Moja skóra bardzo silnie reaguje na duże zmiany temperatur i naczynka lubią pękać, żeby wiosną do doktora na ich zamykanie się udać.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 17:14   #3102
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny proszę was o pomoc, już trzeci raz próbuje ukręcic ten tonik z kw. salicylowym i nie wychodzi...

http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-b...lowy-z-bha,158

Pominęłam aloes, dodałam już kilka kropili kw. mlekowego a pH nadal wysokie -papierek barwi się na zielono
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 17:15   #3103
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę was o pomoc, już trzeci raz próbuje ukręcic ten tonik z kw. salicylowym i nie wychodzi...

http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-b...lowy-z-bha,158

Pominęłam aloes, dodałam już kilka kropili kw. mlekowego a pH nadal wysokie -papierek barwi się na zielono
może obniż kwasem cytrynowym?
edit: może sypiesz za dużo wodorowęglanu sodu - sody, to ona podnosi pH... spróbuj pominąć a później dodawać małe ilości do uzyskania odpowiedniego pH

Edytowane przez pamfilia
Czas edycji: 2011-11-11 o 17:16
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 10:36   #3104
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny chcę sobie zrobić twardy, tłusty, balsam do ust w słoiczku.
Dałabym do niego Wosk pszczeli, olej jojoba i olej ziołowy z nagietka, wszystkie produkty ze sklepu "ZSK"
Tylko nie wiem jakie proporcje zastosować, 50 gramów wosku na 50 ml oleju - czyli pół na pół, po prostu nie wiem jak utwardzić olej by wyszła gęsta maź co nie będzie ściekać z ust, nie wiem ile zamawiać?
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 10:43   #3105
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę sobie zrobić twardy, tłusty, balsam do ust w słoiczku.
Dałabym do niego Wosk pszczeli, olej jojoba i olej ziołowy z nagietka, wszystkie produkty ze sklepu "ZSK"
Tylko nie wiem jakie proporcje zastosować, 50 gramów wosku na 50 ml oleju - czyli pół na pół, po prostu nie wiem jak utwardzić olej by wyszła gęsta maź co nie będzie ściekać z ust, nie wiem ile zamawiać?
Ja sobie robiłam korektor pod oczy z podobnych składników i brałam wszystko na oko :P Skoro robisz coś do ust, to polecałabymdodać masło kokosowe. Poza tym jak zastygnie, to będziesz go roztapiać palcem, i nie da rady żeby się brało tyle by 'ściekało z ust'

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2011-11-12 o 10:58
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:04   #3106
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja sobie robiłam korektor pod oczy z podobnych składników i brałam wszystko na oko :P Skoro robisz coś do ust, to polecałabymdodać masło kokosowe. Poza tym jak zastygnie, to będziesz go roztapiać palcem, i nie da rady żeby się brało tyle by 'ściekało z ust'
korektor? taki kryjący z pigmentem? jak to zrobiłaś?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:41   #3107
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dała pewnie pigment do tego, natomiast ja już szukam ratunku do ust, pomadki ze sklepu nie dość że drogie i nie działają to mało w opakowaniu bo 4gramy mają przeważnie, zrobię swój porządny balsam i w duuuuużej ilości który mam nadzieję działać będzie.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:53   #3108
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dała pewnie pigment do tego, natomiast ja już szukam ratunku do ust, pomadki ze sklepu nie dość że drogie i nie działają to mało w opakowaniu bo 4gramy mają przeważnie, zrobię swój porządny balsam i w duuuuużej ilości który mam nadzieję działać będzie.

To może poszukaj jeszcze jakiś innych ful wypas substancji, które wzbogacą ten balsamik, możesz dodać odrobinę miodu, porozglądaj się co jeszcze silnie regeneruje i nawilża Nie wiem, odrobina wyciągu z aloesu? Ja bym pokombinowała. Ja jak robiłam to dodałam najwięcej masełek typu kokosowe cupucau, i po 10 kropel różnych olejów, co tam miałam pod ręką I konsystencja jest zwarta, i pod okiem też ładnie trzyma( czekam tylko jeszcze jak mi dojdą korektory z joppa, bo trochę za słabo kryjący mi wyszedł )
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 17:45   #3109
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę sobie zrobić twardy, tłusty, balsam do ust w słoiczku.
Dałabym do niego Wosk pszczeli, olej jojoba i olej ziołowy z nagietka, wszystkie produkty ze sklepu "ZSK"
Tylko nie wiem jakie proporcje zastosować, 50 gramów wosku na 50 ml oleju - czyli pół na pół, po prostu nie wiem jak utwardzić olej by wyszła gęsta maź co nie będzie ściekać z ust, nie wiem ile zamawiać?
Masz na ZSK przepisy, po za tym mozesz poszukać w internecie, np. tu.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 07:44   #3110
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Masz na ZSK przepisy, po za tym mozesz poszukać w internecie, np. tu.
No w sumie o to chodziło, a tu są podane ilości procentowe produktów, dzięki, zastosuję się do tego.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:23   #3111
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę was o pomoc, już trzeci raz próbuje ukręcic ten tonik z kw. salicylowym i nie wychodzi...

http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-b...lowy-z-bha,158

Pominęłam aloes, dodałam już kilka kropili kw. mlekowego a pH nadal wysokie -papierek barwi się na zielono
u mnie było to samo, okazało się że za dużo sody sypnęłam. Jak zmniejszyłam sodę i kwasu mlekowego dałam tak trochę więcej to wyszło super

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja sobie robiłam korektor pod oczy z podobnych składników i brałam wszystko na oko :P Skoro robisz coś do ust, to polecałabymdodać masło kokosowe. Poza tym jak zastygnie, to będziesz go roztapiać palcem, i nie da rady żeby się brało tyle by 'ściekało z ust'
Masło kokosowe jest super, ale na usta to jednak połączyłabym z czymś co stworzy powłokę ochronną. Wosk tu jak najbardziej się nada, a masło kokosowe go pięknie wzbogaci.

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dała pewnie pigment do tego, natomiast ja już szukam ratunku do ust, pomadki ze sklepu nie dość że drogie i nie działają to mało w opakowaniu bo 4gramy mają przeważnie, zrobię swój porządny balsam i w duuuuużej ilości który mam nadzieję działać będzie.
Tak offtopic, to polecam pomadkę alterry, to jedyna pomadka, która u mnie działa. Nie wiem jaki ma skład, ale może można by ukręcić coś podobnego.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:36   #3112
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Tak offtopic, to polecam pomadkę alterry, to jedyna pomadka, która u mnie działa. Nie wiem jaki ma skład, ale może można by ukręcić coś podobnego.
A ja zgubiłam ją po 2óch użyciach
Doszło mi dziś zamówienie z zsk ^^ Ukręciłam płyn micelarny, przy okazji wylewając połowę, chyba czas w końcu kupić jakieś profesjonalne naczynia :P Kupiłam pachnotkę, glinkę czerwoną i kwas glikolowy 70%
Tak mnie zastanawia, mogę go użyć w błyskawicznym serum? (hialuron, olej i liposomy na naczynka+np. jedna kropla glikolu) Chodzi mi czy nie ma jakiś przeciwskazań dotyczących składników, poziomu ph itd. itd.

ps. mangha b. fajny blog
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:05   #3113
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A ja zgubiłam ją po 2óch użyciach
Doszło mi dziś zamówienie z zsk ^^ Ukręciłam płyn micelarny, przy okazji wylewając połowę, chyba czas w końcu kupić jakieś profesjonalne naczynia :P Kupiłam pachnotkę, glinkę czerwoną i kwas glikolowy 70%
Tak mnie zastanawia, mogę go użyć w błyskawicznym serum? (hialuron, olej i liposomy na naczynka+np. jedna kropla glikolu) Chodzi mi czy nie ma jakiś przeciwskazań dotyczących składników, poziomu ph itd. itd.

ps. mangha b. fajny blog
Skład tego balsamu do ust Alterra jest w KWC:
Ricinus Communis Oil, cocos nucifera oil, cera alba, simmondsia chinensis oil, candelilia cera, stearic acid, butyrospermum parkii butter, olea europaea oil, tocopheryl acetate, aroma, helianthus annuus seed oil, chamomilla recutita oil, daucus carota oil, beta-carotene, tocopherol
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:25   #3114
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pisałam do sklepu kiedy pojawi się baza kremowa o mniejszej pojemności i cisza... Może ktoraś z Was ma takie informacje ??
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:39   #3115
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Pisałam do sklepu kiedy pojawi się baza kremowa o mniejszej pojemności i cisza... Może ktoraś z Was ma takie informacje ??
O kurcze, jeszcze wczoraj chyba była. Ja zamawiałam tydzień temu i też małej nie było i dużą brałam, ale mi się duża przyda akurat, to nawet mi żal nie było.

Doszło moje zamówienie, ukręciłam sobie tonik depigmentacyjny, najpierw nie chciało się nic rozpuścić, ale po chwili mieszania wszystko się ładnie rozpuściło, zakonserwowałam FEOG-iem, wczoraj użyłam pierwszy raz, zero szczypania, troszkę zaczerwieniona buzia, ale naprawdę niewiele i chwilkę, a tak się bałam Trochę klejący i ściągnął jakby, ale zaraz nałożyłam serum z algami, beta glukanem i olejem z róży i przeszło Zrobiłam też tonik z liposomami wg. przepisu Lorri
Dodałam od siebie jeszcze niacynamidu i nawilżacza cukrowego.

I na bazie kremowej zrobiłam 2 kremiki, dla TŻ-ta na naczynka i na problemy trądzikowe dla siostry, bajecznie prosto się je robi, myślałam, że coś się porozwarstwia, a tu nic, piękny, gładki kremik, dodałam jeszcze olejku pomarańczowego do obu i pachną cudnie.

Krem na naczynka:
-baza kremowa 5ml
-macerat z kasztanowca 5ml
-faza wodna 15ml: żel HA 5ml, hydrolat z róży stulistnej 5ml, liposomy z ZSK na naczynka 2ml, niacynamid 1ml, ekstrakt z kasztana 1ml, ekstrakt z ruszczyka 1ml

Krem na problemy trądzikowe:
-baza kremowa 5ml
-olej z pachnotki 5ml
-faza wodna 15ml: żel HA 5ml, hydrolat oczarowy 5ml, liposomy z ZSK na trądzik 2ml, aloes 1ml, niacynamid 1ml, ekstrakt z centelli 1ml

Siostra użyła już dziś pierwszy raz i zadowolona bardzo, mówi, że wchłonął się dość szybko, a buzia aksamitna i bardzo miła w dotyku. Zobaczymy, jak zadziała na dłuższą metę


Nie wiem, czy ja jestem dziwna, ale mi zapachy oleju z pachnotki i awokado nawet się podobają, takie trochę trawiaste, ale ładne
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:47   #3116
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Doszło moje zamówienie, ukręciłam sobie tonik depigmentacyjny, najpierw nie chciało się nic rozpuścić, ale po chwili mieszania wszystko się ładnie rozpuściło, zakonserwowałam FEOG-iem, wczoraj użyłam pierwszy raz, zero szczypania, troszkę zaczerwieniona buzia, ale naprawdę niewiele i chwilkę, a tak się bałam Trochę klejący i ściągnął jakby, ale zaraz nałożyłam serum z algami, beta glukanem i olejem z róży i przeszło Zrobiłam też tonik z liposomami wg. przepisu Lorri
Dodałam od siebie jeszcze niacynamidu i nawilżacza cukrowego.
również robiłam wielokrotnie ten tonik, ale ten z dodatkami jest po prostu świetny
robiłam też oczyszczający dla wrażliwców również z przepisu Lorri i także polecam w tą zimę przymierzam się do wersji nie dla wrażliwców

a tymczasem chyba dziś powinnam dostać zamówienie, już nie mogę się doczekać będę robić wcierki do skóry głowy
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2011-11-16 o 09:48
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:48   #3117
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
również robiłam wielokrotnie ten tonik, ale ten z dodatkami jest po prostu świetny
robiłam też oczyszczający dla wrażliwców również z przepisu Lorri i także polecam w tą zimę przymierzam się do wersji nie dla wrażliwców
Muszę przyjrzeć się temu dla wrażliwców, coś w sam raz dla mnie

Jaką wcierkę robisz?

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-11-16 o 09:50
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:22   #3118
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
O kurcze, jeszcze wczoraj chyba była. Ja zamawiałam tydzień temu i też małej nie było i dużą brałam, ale mi się duża przyda akurat, to nawet mi żal nie było.
No niestety jej nie ma cały czas, już od ponad 2-3 tygodni
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 12:19   #3119
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Muszę przyjrzeć się temu dla wrażliwców, coś w sam raz dla mnie
To ja tylko dodam, że receptura powstała 3 lata temu. Dzisiaj (po przekroczeniu 30) jestem wrażliwcem przez duże W i tonik z kwasem mlekowym na hydrolacie z róży damasceńskiej byłby prawdopodobnie zbyt dużym wyzwaniem dla mojej cery. Podejrzewam, że nie nadawałby się do regularnego stosowania.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 12:57   #3120
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To ja tylko dodam, że receptura powstała 3 lata temu. Dzisiaj (po przekroczeniu 30) jestem wrażliwcem przez duże W i tonik z kwasem mlekowym na hydrolacie z róży damasceńskiej byłby prawdopodobnie zbyt dużym wyzwaniem dla mojej cery. Podejrzewam, że nie nadawałby się do regularnego stosowania.
Boję się trochę kwasów AHA jednak na moje naczynka stosować, PHA służą mi bardzo fajnie, nie wiem, jak z AHA. Ukręcę może jakiś tonik siostrze i sama od niej spróbuję
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.