blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 22:12   #1
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow

blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!


Od razu przepraszam, jeżeli temat był już wielokrotnie maglowany.. Jeśli tak, to byłabym wdzięczna, gdyby ktoś skierował mnie do jakiegoś wątku- obiecuję, grzecznie poczytam.

Mam ostatnio problem z cerą. Wszystko zaczęło się, od kiedy wypiłam pierwszy kubek pokrzywy- na mojej skórze pojawiło się kilka gigantycznych pryszczy. Do tej pory NIGDY nie miałam problemów z cerą- pryszcz pojawiał się raz na ruski rok..
Nagły wysyp tłumaczyłam sobie oczyszczającym działaniem pokrzywy. Jednak on nie schodził przez dłuższy czas, ja cisnęłam pryszcze ile tylko się dało i przez mam teraz kilka blizn. Poza tym przestałam już pić pokrzywę, a pryszcze nadal się pojawiają. Zaobserwowałam też, że moja cera nie jest już taka ładna jak kiedyś.
Proszę, macie jakieś sprawdzone sposoby, maseczki, żele, które pozwolą mi przywrócić dawny stan mojej cery?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:30   #2
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=64716&page=10

powtorze sie - kwasy, peelingi, tu musisz testowac na sobie, czytac kwc, rozne watki. No i retinoidy pomagaja poprzez zluszczanie naskorka. Ja w tamtym roku uzywalam isotrexinu i w ogole nie zluszczal, nie usuwal przebarwien za to ladnie leczyl

na przebarwienia fajny jest lysanel active, effaclar K dla mnie za slaby.

Mam w domu kwas salicylowy i migdalowy, mam zamiar ukrecic toniki - rozjasniaja przebarwienia. Poza tym dzisiaj nalozylam kwas punktowo i cos pozytywnego sie dzialo. Okaze sie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:20   #3
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Exclamation Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

No niestety blizny to paskudna rzecz (sama też się ich nabawiłam).

Aktualnie używam isotrexin bardzo dobrze działa na podskórne syfki, z tymi na powierzchni radzi sobie różnie, na blizny swojego czasu używałam atrederm i chyba najlepiej sobie radził ze spłycaniem ich, na przebarwienia dobry i tani jest acne-derm.

Poza tym używam:
- maseczki z glinką + niby mikrodermabrazja (Ziaja) TAKĄ -> http://www.allegro.pl/item522469283_...odermabra.html
maseczka świetnie działa na rozszerzone pory, wygładza skórę i ją rozjaśnia, zapobiega błyszczeniu się skóry.
- peeling enzymatyczny z serii NUNO (Ziaja) podobnie jak ten powyżej jednak wspaniale łagodzi wszelkie podrażnienia.
- robie sobie dwa razy w tygodniu maseczkę drożdzową (działa na wszelkie przebarwienia)

Zabiegi kosmetyczne kóre pomagają na blizny to: mikrodermabrazja, peelingi chemiczne/enzymatyczne, leseroterapia (laser fraxel kosztujący majątek i nikt z pełna odpowiedzialnością nie daje gwarancji ze naprawde super pomaga) w ostateczności dermabrazja klasyczna (krwawo ale z największym skutkiem jednak rówież z największym prawdopodobieństwem powikłań)

Podsumowując mam kolege, naprawde kiedys miał świetną cere, jakoś w listopadzie tamtego roku wyskoczył mu wrzut na skroni, myślał ze to pryszcz i cisną go, jednak on nie wychodził, wokół niego zaczeły się robić małe syfki, równiez je cisną, altualnie pryszcze ma na całej twarzy wniosek NIE WOLNO WYCISKAĆ PRYSZCZY !!!!
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:40   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

wyszlo Ci pewnie więcej bo wycisnełaś! ehh ja tez mam takie podobne problemy :/
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:16   #5
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

no ale to co? mam nie wyduszac, nawet jak juz jest ten bialy pecherzyk na wierzchu? ;/
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:19   #6
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
No niestety blizny to paskudna rzecz (sama też się ich nabawiłam).

Aktualnie używam isotrexin bardzo dobrze działa na podskórne syfki, z tymi na powierzchni radzi sobie różnie, na blizny swojego czasu używałam atrederm i chyba najlepiej sobie radził ze spłycaniem ich, na przebarwienia dobry i tani jest acne-derm.

Poza tym używam:
- maseczki z glinką + niby mikrodermabrazja (Ziaja) TAKĄ -> http://www.allegro.pl/item522469283_...odermabra.html
maseczka świetnie działa na rozszerzone pory, wygładza skórę i ją rozjaśnia, zapobiega błyszczeniu się skóry.
- peeling enzymatyczny z serii NUNO (Ziaja) podobnie jak ten powyżej jednak wspaniale łagodzi wszelkie podrażnienia.
- robie sobie dwa razy w tygodniu maseczkę drożdzową (działa na wszelkie przebarwienia)

Zabiegi kosmetyczne kóre pomagają na blizny to: mikrodermabrazja, peelingi chemiczne/enzymatyczne, leseroterapia (laser fraxel kosztujący majątek i nikt z pełna odpowiedzialnością nie daje gwarancji ze naprawde super pomaga) w ostateczności dermabrazja klasyczna (krwawo ale z największym skutkiem jednak rówież z największym prawdopodobieństwem powikłań)

Podsumowując mam kolege, naprawde kiedys miał świetną cere, jakoś w listopadzie tamtego roku wyskoczył mu wrzut na skroni, myślał ze to pryszcz i cisną go, jednak on nie wychodził, wokół niego zaczeły się robić małe syfki, równiez je cisną, altualnie pryszcze ma na całej twarzy wniosek NIE WOLNO WYCISKAĆ PRYSZCZY !!!!

atrederm- ile to kosztuje? Mogę stosować tylko punktowo (mam blizny po oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki).
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:43   #7
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no ale to co? mam nie wyduszac, nawet jak juz jest ten bialy pecherzyk na wierzchu? ;/
Nie wytrzymałabym
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 20:57   #8
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałabym
ja tez nie ;p stad moje pytanie ;p
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:01   #9
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Znacie może jakiś dobry odpowiednik atredermu bez recepty?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:08   #10
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś dobry odpowiednik atredermu bez recepty?
Nie
atre to retinoid. Wszystkie retinoidy sa na recepte, sama mam z tym problem bo nie zawsze moge isc do dermatologa.

Jesli chodzi Ci dzialanie zluszczajace to kwasy, do glowy przychodzi mi acnederm, effaclar K i lysanel active. Osobiscie najbardiej lubie ostatni
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 14:28   #11
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Nie
atre to retinoid. Wszystkie retinoidy sa na recepte, sama mam z tym problem bo nie zawsze moge isc do dermatologa.

Jesli chodzi Ci dzialanie zluszczajace to kwasy, do glowy przychodzi mi acnederm, effaclar K i lysanel active. Osobiscie najbardiej lubie ostatni

W sumie to sama nie wiem o co mi chodzi. Byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy kiedyś tam i jakoś tak to nieumiejętnie zrobiła, że mi blizny na czole zostały I chciałabym żeby to jakoś znikło Bo nie chce mi się codziennie pudru tyle nakładać...
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 09:22   #12
Charming Paige
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: San Francisco^^
Wiadomości: 102
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Właśnie mi też zostały blizny po oczyszczaniu twarzy... Nie dużo tego jest, ale jednak nie fajnie to wygląda Chyba się zaopatrzę w ten acne derm.. może to coś pomoże?
Charming Paige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:35   #13
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez Charming Paige Pokaż wiadomość
Właśnie mi też zostały blizny po oczyszczaniu twarzy... Nie dużo tego jest, ale jednak nie fajnie to wygląda Chyba się zaopatrzę w ten acne derm.. może to coś pomoże?
Ale najpierw trzeba iść do dermatologa żeby dał recepte...
A może zwykły rodzinny też da?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:55   #14
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Tak, zwykły rodzinny lub tzw. pierwszej pomocy jak najbardziej wyda receptę na taki specyfik (czasami zdarza sie ze dostaje bez zbędych pytań jednak jesli jakieś pytania się pojawiaja mówię że byłam u dermatologa miesiąc temu i specyfik skończył mi się wsześniej niż pani dermatolog przewidziała, a że widze efekty to chciałam zakupić druga buteleczkę tylko że następną wizyte mam za 3 tygodnie [wiadomo w NFZ'cie sa mega kolejiki])

Ja bym punktowo nie zalecała stosowania (na samą blizne) ja stosowałam tak że starałam się (wacikiem do uszu) omijać blizny, wtedy skóra łuszczy się wokół blizny tym samym "spłyca ją"
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:50   #15
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
Tak, zwykły rodzinny lub tzw. pierwszej pomocy jak najbardziej wyda receptę na taki specyfik (czasami zdarza sie ze dostaje bez zbędych pytań jednak jesli jakieś pytania się pojawiaja mówię że byłam u dermatologa miesiąc temu i specyfik skończył mi się wsześniej niż pani dermatolog przewidziała, a że widze efekty to chciałam zakupić druga buteleczkę tylko że następną wizyte mam za 3 tygodnie [wiadomo w NFZ'cie sa mega kolejiki])

Ja bym punktowo nie zalecała stosowania (na samą blizne) ja stosowałam tak że starałam się (wacikiem do uszu) omijać blizny, wtedy skóra łuszczy się wokół blizny tym samym "spłyca ją"

Ja chyba właśnie wolałabym coś punktowego, mam tylko na czole, tak pomiędzy brwiami. Troszkę nad. Może jakaś maść byłaby lepsza?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 10:23   #16
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Na twoim miejscu wybrała bym się do gabinetu kosmetycznego na peeling chemiczny punktowy cena ok 30zł.

Maści pomagają zwykle tylko na blizny pourazowe ale nie trądzikowe
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 11:33   #17
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu wybrała bym się do gabinetu kosmetycznego na peeling chemiczny punktowy cena ok 30zł.

Maści pomagają zwykle tylko na blizny pourazowe ale nie trądzikowe

Mam trochę uraz do kosmetyczki (albo ta w moim mieście jest taka... słaba) Właśnie przez zabieg oczyszczania twarzy mam blizny. A przez ten piling chemiczny nie może mi się stać nic gorszego? Efekt będzie widać po pierwszym zabiegu czy trzeba powtórzyć go kilka razy?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:15   #18
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Mam trochę uraz do kosmetyczki (albo ta w moim mieście jest taka... słaba) Właśnie przez zabieg oczyszczania twarzy mam blizny. A przez ten piling chemiczny nie może mi się stać nic gorszego? Efekt będzie widać po pierwszym zabiegu czy trzeba powtórzyć go kilka razy?
Efekt zależy od tego na co się konkretnie zdecydujesz (na jaki kwas) i na jakie jego stężenie, po pierwszym razie efekt jest taki że się łuszczysz (jednak po punktowym zabiegu nie będzie to takim problemem) skóra się złuszczy i blizna będzie nieco płytsza, poczekasz aż całość się zagoi i znów się wybierzesz na złuszczanie aż blizny zostaną wyrównane.

Od tego roku zaczęłam walczyć z bliznami już nie na własną rekę ale w gabinecie kosmetycznym i dla porównania mogę powiedzieć że tak na oko siła złuszczania kwasem TCA 10% porównywalna jest do pół miesiąca stosowania atrederm 0,025%, tak ja to widzę i tak na mnie działa peeling TCA.
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 09:35   #19
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: blizny po pryszczach, nieschodzące krostki. help!

Dziewczyny, a czy przy używaniu takich specyfików jak lysanel active na noc, trzeba używać w dzień jakichś specjalnych filtrów? Jak w ogóle wygląda domowe "leczenie" kwasami?
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.