Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 17:32   #4261
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mówisz? ja mam własnie problem, ze woda wysusza mi skóre... w takim razie chyba nie ma sensu przemywac twarzy rumiankiem, a potem np micel, bo wsytarczy sam micel?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 17:39   #4262
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja wlasnie w okresie mega wysuszenia myłam wodą twarz raz dziennie, wieczorem po demakijażu. A rano przemywałam tylko rumiankiem, dość długo aż poczułam odświeżenie cery. Po kilku dniach cera odzyskiwała nawilżenie i wracałam do normalnej pielegnacji, czyli mycia buzi wodą i mydełkiem dwa razy dziennie. Mysle ze kilku dniowe wstrzymanie sie przed wodą wystarczy przy przywrócic cerze równowagę w poziomie nawilzenia. No ale na dłuższa mete nie polecam.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 21:56   #4263
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zalezy od tego czego oczekujesz od rumianku, jesli ma stanowic podstawe "mycia" rano to nie polecam ale jako lagodzacy dodatek, to nie ma przeciwskazan, przy czym sugerowalabym odwrotna kolejnosc - najpierw umyc twarz micelem, a potem ewentualnie przetrzec twarz rumiankiem, w ramach "kuracji lagodzacej".
Kazdy inaczej reaguje na wode, bo tez rozna wode w kranie mamy, w wiekszych miastach plynie wrecz biala, od chloru i innych uzdatniaczy, brr. W naparach wykorzystuje sie przegotowana wode, wiec zawsze to cos lepszego, nie powinno szkodzic, a jak ktos ma wyjatkowo wrazliwa cere albo koszmarna wode, to faktycznie lepiej siegnac po micel czy mleczko zamiast zelu.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 07:50   #4264
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziękuję za odpowiedzi czyli rano będę przemywac twarz micelem, a potem ew. przetrę rumiankiem
ja wieczorem tez nie myje twarzy wodą tylko zmywam makijaz różnymi mleczkami, 2x w tygodniu uzywam wody i mydełka
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:16   #4265
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Mocznik najlepiej dodawaj do porcji przed każdym smarowaniem ciała gdyż szybko ulega hydrolizie . Na ciało możesz dać więcej mocznika niż 10% . Dokładniej o tym znajdziesz tutaj . Tak najprościej to emulsje do nałożenia , ktorą wyciśniesz czy nabierzesz na dłoń podziel sobie z grubsza na dziewięć w miarę równych części i dodaj dziesiątą taką samą część mocznika - otrzymasz wówczas 10% mocznika w całości .
Mocznik to bardzo dobry wybór - powinnaś zauważyć efekt już po pierwszym zastosowaniu .
mam pytanie"techniczne' dosypac ten mocznik w formie proszku do balsamu i wymieszac, czy wczesniej go jakos rozpuscic?
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 09:24   #4266
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na Krawedzi, tak powinno byc w porzadku Nic na sile, byle tylko nie odpuszczac podstaw, oczyszczanie najwazniejsze, cala reszta to "dalsza" pielegnacja, a to jakich specyfikow uzyjemy (i czy stosuje sie je z woda) to osobista sprawa, byle by mylo

Ja na szczescie nie mam najgorszej wody, chociaz kiedys mialam wrazenie, ze mnie podraznia, niemniej okazalo sie, ze stosowalam zbyt agresywne kosmetyki, a woda jest dla mnie OK. Obecnie moja pielegnacja wyglada tak:
rano - mycie zelem i woda (1 raz), plyn zluszczajacy, krem, filtr
wieczorem - zmywanie makijazu oczu micelem, zmywanie reszty makijazu chusteczka do demakijazu, mycie zelem i woda (2 razy), plyn zluszczajacy, krem
Jestem zwolennikiem wieloetapowego oczyszczania
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:22   #4267
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

jak ja zmywam twarz wodą z np. mydełkiem to wczesniej nie uzywam nic do demakijazu, nie chce mi się
a jakiego uzywasz płynu złuszczającego?

dzisiaj bd robic micelka z przepisu aurarii ( a składniki mam w domu juz od miesiąca i dopiero teraz się zabieram)
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 11:24   #4268
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
mam pytanie"techniczne' dosypac ten mocznik w formie proszku do balsamu i wymieszac, czy wczesniej go jakos rozpuscic?
Dosypać proszek do porcji balsamu i wymieszać palcem . Bardzo łatwo sie rozpuszcza , po krotkiej chwili już nie bedziesz wyczuwać pod palcem kryształków .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:35   #4269
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

bardzo dziękuję mam mega problem z rogowaceniem mieszków na nogach, a chciałabym w koncu latem odsłonic troche piszczele
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:30   #4270
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Clinique Clarifying Lotion 1. U mnie daje wyrazne efekty wygladzenia Wazne (bardzo) zeby przetrzec wacikiem kazde miejsce delikatnie i tylko raz, zadnego szorowania i smarowania sie plynem jak popadnie. Najlepiej podzielic sobie twarz na strefy i kazda przetrzec jednym maznieciem, wtedy jest efekt, a skutkow ubocznych w postaci podraznienia i wysuszenia brak. Oczywiscie trzeba tez dobrac odpowiedni numerek do typu cery, lepiej zaczac od nizszego. Ma podobne dzialanie jak delikatne toniki kwasowe BHA i PHA, ale o nich to sie lepiej nich doswiadczone Mineralki wypowiedza

Daj znac jak bedzie sie sprawowal twoj samorobiony micel i jak wypada w porownaniu z gotowcami

Na rogowacenie przymieszkowe polecam codzienne szorowanie ostra myjka lub rekawica, problem znika calkowicie i nie wraca To taka genetyczna sklonnosc, jedyna metoda to zluszczanie-nawlizanie-zluszczanie-nawilzanie i tak w kolko. Zamiast delikatnej gabki lub peelingow lepiej siegnac po jakis drapak i uzywac codziennie - wychodzi ekonomiczniej i jest bardziej skuteczne. Mialam kiedys ten problem (na ramionach), przerzucilam sie na drapaki i od lat mam spokoj. Na poczatku bylo nieprzyjemnie, tak sie szorowac nieustannie ale skora wyraznie sie odnowila.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-04-09 o 15:39
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:32   #4271
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Clinique Clarifying Lotion 1. U mnie daje wyrazne efekty wygladzenia Wazne (bardzo) zeby przetrzec wacikiem kazde miejsce delikatnie i tylko raz, zadnego szorowania i smarowania sie plynem jak popadnie. Najlepiej podzielic sobie twarz na strefy i kazda przetrzec jednym maznieciem, wtedy jest efekt, a skutkow ubocznych w postaci podraznienia i wysuszenia brak. Oczywiscie trzeba tez dobrac odpowiedni numerek do typu cery, lepiej zaczac od nizszego. Ma podobne dzialanie jak delikatne toniki kwasowe BHA i PHA, ale o nich to sie lepiej nich doswiadczone Mineralki wypowiedza

Daj znac jak bedzie sie sprawowal twoj samorobiony micel i jak wypada w porownaniu z gotowcami
Dlaczego? Chodzi o to, by ustrzec się przed podrażnieniami?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 15:49   #4272
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Clinique Clarifying Lotion 1. U mnie daje wyrazne efekty wygladzenia Wazne (bardzo) zeby przetrzec wacikiem kazde miejsce delikatnie i tylko raz, zadnego szorowania i smarowania sie plynem jak popadnie. Najlepiej podzielic sobie twarz na strefy i kazda przetrzec jednym maznieciem, wtedy jest efekt, a skutkow ubocznych w postaci podraznienia i wysuszenia brak. Oczywiscie trzeba tez dobrac odpowiedni numerek do typu cery, lepiej zaczac od nizszego. Ma podobne dzialanie jak delikatne toniki kwasowe BHA i PHA, ale o nich to sie lepiej nich doswiadczone Mineralki wypowiedza

Daj znac jak bedzie sie sprawowal twoj samorobiony micel i jak wypada w porownaniu z gotowcami

Na rogowacenie przymieszkowe polecam codzienne szorowanie ostra myjka lub rekawica, problem znika calkowicie i nie wraca To taka genetyczna sklonnosc, jedyna metoda to zluszczanie-nawlizanie-zluszczanie-nawilzanie i tak w kolko. Zamiast delikatnej gabki lub peelingow lepiej siegnac po jakis drapak i uzywac codziennie - wychodzi ekonomiczniej i jest bardziej skuteczne. Mialam kiedys ten problem (na ramionach), przerzucilam sie na drapaki i od lat mam spokoj. Na poczatku bylo nieprzyjemnie, tak sie szorowac nieustannie ale skora wyraznie sie odnowila.
szkoda, ze taki drogi

dam znać, zrobiłam to będę testować do tej pory żaden micel mi nie podpasował, bo wszystkie mnie podrazniały, ale uzywałam tych tanszych ziaja, maybelline... do biothermy porównania nie mam, bo się bałam, ze kupię i nie podpasi mi jak reszta...

ja tez mam problem z wrastającymi włoskami i regularnie szorstka gąbka,i kremy na rogowacenie z mocznikiem i to nic nie daje oprócz tego nabawiłam się małych blizn

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Dlaczego? Chodzi o to, by ustrzec się przed podrażnieniami?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:50   #4273
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak
Jest to podstawowy blad, ktory sie popelnia przy stosowaniu tego typu specyfikow, traktujac je jako tonik, a nie plyn zluszczajacy, ktory ma dzialanie eksfolujace wlasnie. Wiele osob sie skarzy na zaczerwieniona, podrazniona skore i miejscowe podsuszenia, odstajace skorki. Sama sie tego balam gdy siegalam po niego pierwszy raz, tyle sie naczytalam, ze to badziew i koszmar kosmetyczny, az trafila mi sie miniatura, postanowilam sprobowac i restrykcyjnie sie zastosowac do tej zasady "jednego przetarcia" (nawet w sklepie, przed zakupem o tym przestrzegaja) i okazalo sie, ze to swietny produkt. Ani razu mnie nie podraznil i nie zauwazylam nawet jednej odstajacej skorki po jego zastosowaniu, wrecz przeciwnie, miejscowe przesusze i przetluszczenia jednoczesnie pojawialy sie gdy przestawalam go stosowac.
Ja go lubie ale nie namawiam, jest masa innych tego typu kosmetykow (cena w KWC jest bledna, kosztuje 60zl za 200ml i 100zl za 400ml), chociazby te biochemiczne samorobki Niemniej z doswiadczenia polecam przy uzywaniu tonikow\plynow z kwasami nie smarowac sie nimi jak popadnie, tylko z umiarem, w koncu to zluszczacz.

Na Krawedzi moje kondolencje, wiem z autopsji jaka to udreka. Si, zluszczanie i nawilzanie mocznikiem to podstawa. Dziwnie zabrzmi ale moze sprobuj odwrotnie? Tzn. nie porzucaj metody ale moze uzyj jednak czegos delikatniejszego, a nie hardcorowych srodkow, bo o podraznienia tez latwo. Ja zaczynalam od siatkowej myjki oraz zelu i balsamu z mocznikeiem AA Therapy dla diabetykow. Balsam jest typu "plaster w kremie" i ma zapach kleju szkolnego, wiec nie za bardzo jest przyjazny w uzyciu ale u mnie zadzialal, zel pod prysznic tez pomogl (oba do kupienia w aptekach, po kilkanascie zlotych, wiec tez nie najtansze). Inne apetczne specyfiki, z wyzszym stezeniem mocznika mnie podraznialy.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-04-09 o 16:45
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 19:19   #4274
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość

A propos przetluszczania sie skory, jakby ktos mial klopot - polecam przecieranie skory wywarem z szalwii (jedna torebka na szklanke goracej wody, zaparzac kwadrans, odrobina wystarczy do przetarcia twarzy, reszte mozna wypic), ale nie dluzej niz kilka dni, bo wysusza mocno, dziala tez sciagajaco i gojaco Sprawdzilam na sobie po wizycie u kosmetyczki, bardzo dobrze dziala, mozna sobie okresowo, co jakis czas przeprowadzic 3-dniowa "kuracje" odtluszczajaca (tylko w tych strefach gdzie konieczne, nie ma sensu ciapac calej twarzy jesli przetluszcza sie tylko strefa T). Do kupienia w aptekach i sklepach zielarskich, ekspresowe herbaty z szalwii, po ok. 4 zl.
Dziękuję vril za podzielenie się patentem z szalwią , nabyłam i za chwile idę parzyć . Mam zamiar polać naparem też głowę , masakrycznie tłuści mi się skalp. Dawno temu systematycznie robiłam płukankę na włosy z szałwi do czasu aż nabrały zielonkawego odcienia i nauczycielki w szkole zaczęły się czepiac , że farbuję włosy. Takie to były czasy . Czy myślisz , że powieki też można posmarować naparem ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 20:04   #4275
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Tak
Jest to podstawowy blad, ktory sie popelnia przy stosowaniu tego typu specyfikow, traktujac je jako tonik, a nie plyn zluszczajacy, ktory ma dzialanie eksfolujace wlasnie. Wiele osob sie skarzy na zaczerwieniona, podrazniona skore i miejscowe podsuszenia, odstajace skorki. Sama sie tego balam gdy siegalam po niego pierwszy raz, tyle sie naczytalam, ze to badziew i koszmar kosmetyczny, az trafila mi sie miniatura, postanowilam sprobowac i restrykcyjnie sie zastosowac do tej zasady "jednego przetarcia" (nawet w sklepie, przed zakupem o tym przestrzegaja) i okazalo sie, ze to swietny produkt. Ani razu mnie nie podraznil i nie zauwazylam nawet jednej odstajacej skorki po jego zastosowaniu, wrecz przeciwnie, miejscowe przesusze i przetluszczenia jednoczesnie pojawialy sie gdy przestawalam go stosowac.
Ja go lubie ale nie namawiam, jest masa innych tego typu kosmetykow (cena w KWC jest bledna, kosztuje 60zl za 200ml i 100zl za 400ml), chociazby te biochemiczne samorobki Niemniej z doswiadczenia polecam przy uzywaniu tonikow\plynow z kwasami nie smarowac sie nimi jak popadnie, tylko z umiarem, w koncu to zluszczacz.

Na Krawedzi moje kondolencje, wiem z autopsji jaka to udreka. Si, zluszczanie i nawilzanie mocznikiem to podstawa. Dziwnie zabrzmi ale moze sprobuj odwrotnie? Tzn. nie porzucaj metody ale moze uzyj jednak czegos delikatniejszego, a nie hardcorowych srodkow, bo o podraznienia tez latwo. Ja zaczynalam od siatkowej myjki oraz zelu i balsamu z mocznikeiem AA Therapy dla diabetykow. Balsam jest typu "plaster w kremie" i ma zapach kleju szkolnego, wiec nie za bardzo jest przyjazny w uzyciu ale u mnie zadzialal, zel pod prysznic tez pomogl (oba do kupienia w aptekach, po kilkanascie zlotych, wiec tez nie najtansze). Inne apetczne specyfiki, z wyzszym stezeniem mocznika mnie podraznialy.
masz na mysli mniej więcej taką myjke
http://www.solostocks.pl/img/lazienk...m-625627n0.jpg

kurcze nie wiem czy kupować ten balsam/żel, bo mam pare opakowan specyfików z mocznikiem + czysty mocznik i gdzie ja to będę składować...

w ogóle jak mi jakis włosek wrośnie to żadnym zdzierakiem nie idzie go wydostac na zewnątrz i muszę posuwać się do drastycznych metod...;/ obecnie poszukuje jeszcze czegos łagodzącego na te malutki blizny po takich zabiegach ale nie mam pojęcia czym mogłabym to smarować
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:10   #4276
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Vril czy po przetarciu szałwią dawałaś jakiś krem?,ja narazie nie dałam ale czuję ściągniecie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 08:55   #4277
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Melduję , że wczoraj przetarłam czoło , boki twarzy aż po brodę i powieki naparem z szałwi a resztą spłukałam głowę . Rano wszystko odnalazłam na swoim miejscu i w dobrym stanie . Odczekałam ok. pół godziny zanim posmarowałam buzie kremem .Też odczuwałam ściągnięcie .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 08:59   #4278
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak, nakladalam krem Kolejnosc: umycie twarzy zelem z woda -> przetarcie twarzy naparem z szalwii (w moim przypadku tylko nos, dolna czesc policzkow, broda i linia zuchwy) -> krem, nakladam go zaraz po szalwii, czekam tylko kilkanascie sekund az wyschnie (na dzien LRP Effaclar Duo, na noc L'Oreal Triple Active). Stosuje tylko przez trzy dni, bo potem zaczyna mi sie luszczyc skora lekko (glownie na brodzie). Nie ma sensu uzywac dluzej, bo efekty sa szybko, a po co maltretowac i wysuszac skore na sile. To tez wystarczy zeby zaczely sie goic jakies niedoskonalosci czy drobne ranki.

W zadnym wypadku nie stosowac naparu z szalwii w okolicach oczu - od przesuszenia latwo dojsc do silnego podraznienia tych okolic, ktore sie potem goja tygodniami.

Napar przygotowuje w kubku z pokrywka (1 torebka na szklanke goracej, nie wrzacej wody), przykrywam i odstawiam na kwadrans (akurat w sam raz zeby wykonac cala poranna\wieczorna toalete). Namaczam jeden platek kosmetyczny, odciskam lekko nadmiar zeby sie nie zalac cala, odczekuje parenascie sekund zeby nie poparzyc skory i takim letnim przemywam twarz, zaraz potem nakladam krem, a reszte naparu wypijam, voila

Na Krawedzi, tak wlasnie taka myjka, a 1-2 razy w tygodniu zamiast peelingu polecam rekawice Trzeba troche czasu, ok. miesiaca zeby bylo widac utrwalajace sie rezultaty, skora sie regeneruje i dopiero z czasem to widac, nie po kilku uzyciach. Jesli masz mocznik, to swietnie, dodawaj po trochu do tych smarowidel, co juz masz (zel po prysznic, balsam, itp.), nie ma sensu kupowac jak masz podstawowy skladnik, najpierw zuzyj, to co masz Co do wrastajacych wloskow, lepiej odpusc wyrywanie na sile, bo latwo sie nabawic blizn, regularne zluszczanie powinno z czasem rozwiazac problem.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-04-10 o 09:10
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:03   #4279
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a w jakim stężeniu do gotowych produktów najlepiej dodawac ten mocznik?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 09:12   #4280
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To juz sa osobiste preferencje. Na mnie dobrze dzialaja kosmetyki z 5-10% zawartoscia mocznika, te o wiekszym stezeniu mnie podraznialy, zwlaszcza stosowane codziennie. Musisz sama dojsc do proporcji, ale lepiej zaczac od nizszych.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 09:38   #4281
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ok dziękuję
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 14:08   #4282
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny kochane potrzebna mi wasza rada..

Na początku tygodnia planuję zamówienie z Mazideł i chciałabym przy okazji wziąć coś mocno przeciwzmarszczkowego zarówno na całą twarz jak i na okolice oczu..
Nie wiem po co sięgnąć.. Zależy mi na czymś sprawdzonym..
Niestety w opisach wielu produktów są wzmianki o działaniu przeciwzmarszczkowym, stąd mój dylemat..
Myślałam o kwasach hialuronowych (wielko i małocząsteczkowych)..
A może polecicie coś innego??

Będę wdzięczna za pomoc
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 14:26   #4283
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a ja mam pytanie czy kiedy kłade na twarz np. HA, olej, kwas akrobiowy/mocznik to mogę tej mieszanki uzyc tez pod oczy/na powieki czy lepiej nie?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 14:32   #4284
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie czy kiedy kłade na twarz np. HA, olej, kwas akrobiowy/mocznik to mogę tej mieszanki uzyc tez pod oczy/na powieki czy lepiej nie?
Ja używam (choć nie wiem czy powinnam)..
W każdym razie mnie taki zestaw nie podrażnia..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:02   #4285
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane potrzebna mi wasza rada..

Na początku tygodnia planuję zamówienie z Mazideł i chciałabym przy okazji wziąć coś mocno przeciwzmarszczkowego zarówno na całą twarz jak i na okolice oczu..
Nie wiem po co sięgnąć.. Zależy mi na czymś sprawdzonym..
Niestety w opisach wielu produktów są wzmianki o działaniu przeciwzmarszczkowym, stąd mój dylemat..
Myślałam o kwasach hialuronowych (wielko i małocząsteczkowych)..
A może polecicie coś innego??

Będę wdzięczna za pomoc
kwas hialuronowy - i oleje;
Ja stosuje oleje - arganowy, z lnianki siewnej i skwalan.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 18:15   #4286
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
kwas hialuronowy - i oleje;
Ja stosuje oleje - arganowy, z lnianki siewnej i skwalan.
Dziękuję..

To jeszcze dwa pytanka. Do roztworu 1% kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego mogę wsypać 1,5 g proszku tego małoczasteczkowego kwasu hialuronowego?? (chodzi o te z mazideł)

I czy do takiego mixu można od razu dodać jakieś "ulepszacze" typu olej właśnie, czy mieszać na bieżąco?

I druga rzecz.. Mazidła nie mają oleju arganowego.. Czym mogłabym go zastąpić? Obecnie mam takie oleje: śliwka, róża piżmowa, monoi, kokos, słodkie migdały, tamanu, skwalan, macerat brzozowy.. A może inny by trzeba nabyć? Ważne żeby był w Mazidłach..

Aha.. Mam jeszcze takie produkty: karagenian, mocznik, niacynamid, glukonolakton, d-panthenol, mleczko winogronowe i NMF.. Czy warto któreś z nich mieszać z tymi kwasami?
Jeśli tak to jakie ogólnie powinny być proporcje kwasów, olei i ewentualnych dodatków??

Z góry dziękuję za rady bardziej doświadczonych
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 19:38   #4287
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Ja używam (choć nie wiem czy powinnam)..
W każdym razie mnie taki zestaw nie podrażnia..
no ja własnie tezz nie wiem czy powinnam

apropo mozecie polecic coś mocno nawilżajacego i łagodzącego na wysuszone, podraznione zewnętrne kaciki oczu? mam tak juz jakos od pół roku i
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 09:20   #4288
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Tak, nakladalam krem Kolejnosc: umycie twarzy zelem z woda -> przetarcie twarzy naparem z szalwii (w moim przypadku tylko nos, dolna czesc policzkow, broda i linia zuchwy) -> krem, nakladam go zaraz po szalwii, czekam tylko kilkanascie sekund az wyschnie (na dzien LRP Effaclar Duo, na noc L'Oreal Triple Active). Stosuje tylko przez trzy dni, bo potem zaczyna mi sie luszczyc skora lekko (glownie na brodzie). Nie ma sensu uzywac dluzej, bo efekty sa szybko, a po co maltretowac i wysuszac skore na sile. To tez wystarczy zeby zaczely sie goic jakies niedoskonalosci czy drobne ranki.

W zadnym wypadku nie stosowac naparu z szalwii w okolicach oczu - od przesuszenia latwo dojsc do silnego podraznienia tych okolic, ktore sie potem goja tygodniami.

Napar przygotowuje w kubku z pokrywka (1 torebka na szklanke goracej, nie wrzacej wody), przykrywam i odstawiam na kwadrans (akurat w sam raz zeby wykonac cala poranna\wieczorna toalete). Namaczam jeden platek kosmetyczny, odciskam lekko nadmiar zeby sie nie zalac cala, odczekuje parenascie sekund zeby nie poparzyc skory i takim letnim przemywam twarz, zaraz potem nakladam krem, a reszte naparu wypijam, voila
To zrobiłam dokładnie tak jak Ty czyli umyłam twarz,przetarłam szałwią,poczekałam aż wyschnie i dałam krem(na noc tam gdzie przetarłam szałwią nie dałam kremu)
Niestety przetarłam okolice oczu ale tylko raz i już wiecej tego nie zrobie
Ja robię trochę większe stężenie,czyli zaparzam w połowie szklanki.Czoło się mniej swieci-nos niestety nie

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
apropo mozecie polecic coś mocno nawilżajacego i łagodzącego na wysuszone, podraznione zewnętrne kaciki oczu?
Może Nanobase?ale jest baaardzo gęsta i nakładanie nie jest komfortoweale rano buźka cudna
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 09:29   #4289
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jeśli chodzi o szałwię, to ja maceruję rózne ziola w occie jabłkowym (szałwia, pokrzywa, pietruszka, skrzyp, rozmaryn, tymianek), dodaję potem wodę destylowaną (mniej więcej pół na pół), pare kropel mieszanki ziołowo lawendowe olejków eterycznych. Polecam
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 16:16   #4290
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
To zrobiłam dokładnie tak jak Ty czyli umyłam twarz,przetarłam szałwią,poczekałam aż wyschnie i dałam krem(na noc tam gdzie przetarłam szałwią nie dałam kremu)
Niestety przetarłam okolice oczu ale tylko raz i już wiecej tego nie zrobie
Ja robię trochę większe stężenie,czyli zaparzam w połowie szklanki.Czoło się mniej swieci-nos niestety nie

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------



Może Nanobase?ale jest baaardzo gęsta i nakładanie nie jest komfortoweale rano buźka cudna
nanobase nie pomaga
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.