Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 20:29   #1051
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Pani Ewa napisała mi w mailu, że prawdopodobnie będzie mydło do włosów mydło z korzeniem łopianu, mydlnicy i prawoślazu Mogła mnie już nie kusić, bo dopiero za jakieś 2 miesiące przecież będą!
No nie a tu wlasnie trzeba czekac az 2 miesiace
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:33   #1052
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Szkoda że tego nie widziałam jak składałam wczoraj zamówienie

Planuje jutro umyć włosy jednym z mydełek z Lf. Mam do wyboru Plaster miodu ktory uzywam do ciala ale i miniaturki ktore dosalam do przesyłek tj np. Żywokostowe, Cytrusowy Sorbet. Chyba Plaster miodu jest za tłusty do włosów
A zakwasić planuję woda z sokiem z cytryny Tylko zastanawiam sie w jakiej proporcji...
Bo właśnie wczoraj tego jeszcze nie było. Ja się już załapałam, bo dziś po 20 złożyłam zamówienie, pytałam wczoraj mailowo czy mogę zamówić połówkę mydła, a pani Ewa napisała, że od dziś będzie nowa zakładka do tego Także poczekałam i zamówiłam dziś.

Cytrusowy Sorbet możesz wypróbować, chyba się nada. A płukankę bym zrobiła z połówki wyciśniętej cytryny na pół litra wody, jednak to musisz chyba już praktycznie sprawdzić i potem zmieniać proporcje.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:35   #1053
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Bo właśnie wczoraj tego jeszcze nie było. Ja się już załapałam, bo dziś po 20 złożyłam zamówienie, pytałam wczoraj mailowo czy mogę zamówić połówkę mydła, a pani Ewa napisała, że od dziś będzie nowa zakładka do tego Także poczekałam i zamówiłam dziś.

Cytrusowy Sorbet możesz wypróbować, chyba się nada. A płukankę bym zrobiła z połówki wyciśniętej cytryny na pół litra wody, jednak to musisz chyba już praktycznie sprawdzić i potem zmieniać proporcje.
Tak właśnie myślałam, dziękuję! No to jutro moje debitnackie mycie włosów mydłem
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:13   #1054
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, widziałyście ze na LF są ''mydełka próbne"? od kiedy tak jest? wczoraj mi sie wydaje, ze tego nie było?
Od dzisiaj , Pani Ewa napisała mi, że wprowadzi taką możliwość - pytałam, czy mogę kupić połówkę.

I kupiłam. Sześć całych i dwie połówki. Kusicielki!
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:46   #1055
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
Od dzisiaj , Pani Ewa napisała mi, że wprowadzi taką możliwość - pytałam, czy mogę kupić połówkę.

I kupiłam. Sześć całych i dwie połówki. Kusicielki!
Mi też właśnie pisała po moim pytaniu

Sześć?! Opowiadaj jakie! I jakie połowki?
Ja to bidula przy Tobie, zamówiłam jedno całe - Mydło Kleopatry i 3 połówki - pokrzywowe, szałwiowe i Plaster Miodu.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 11:19   #1056
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hehe, skutecznie mnie skusiłyście.
A kupiłam - Krzepką pokrzywę (2), Szałwiowy blues (2) - zamiast szałwii chciałam rozmaryn, ale niestety ubiegłyście mnie , Cytrusowy sorbet (1), Rumiankową świeżość (1). Wzięłam je z przeznaczeniem do mycia włosów, ale Pani Ewa napisała mi, że bardziej pasowałby Cytrynowy Zmierzch. No nic, zobaczymy.

A z połówek wzięłam Ogrodową ścieżkę i Płatki nagietka.

Miałam ochotę na jeszcze inne, np. makowe, ale portfel baaardzo tupał.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 12:25   #1057
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
Hehe, skutecznie mnie skusiłyście.
A kupiłam - Krzepką pokrzywę (2), Szałwiowy blues (2) - zamiast szałwii chciałam rozmaryn, ale niestety ubiegłyście mnie , Cytrusowy sorbet (1), Rumiankową świeżość (1). Wzięłam je z przeznaczeniem do mycia włosów, ale Pani Ewa napisała mi, że bardziej pasowałby Cytrynowy Zmierzch. No nic, zobaczymy.

A z połówek wzięłam Ogrodową ścieżkę i Płatki nagietka.

Miałam ochotę na jeszcze inne, np. makowe, ale portfel baaardzo tupał.
To cytrynowy zmierzch tez nadaje się do mycia włosów ?
Może dostaniesz próbkę makowego
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 12:52   #1058
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
To cytrynowy zmierzch tez nadaje się do mycia włosów ?
Może dostaniesz próbkę makowego
Koniecznie chciałam mydło, które miałoby mnóstwo rumianku i cytryny.
Trochę ryzykownie zamówiłam Cytrusowy sorbet i jednocześnie zapytałam, czy dam radę umyć tym włosy. Pani Ewa odpisała mi, że bardziej nadawałoby się mydełko Cytrynowy Zmierzch, bo zawiera 20 % olejku rycynowego.

Ale ja i tak spróbuję umyć Cytrusowym sorbetem. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Mydełko zawiera olej palmowy, kokosowy, rycynowy, oliwę i masło shea, więc całkiem fajne składniki, które występują w olejach do włosów, których używam.

A to dostaje się jakieś próbki? To moje pierwsze zamówienie.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:17   #1059
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
Koniecznie chciałam mydło, które miałoby mnóstwo rumianku i cytryny.
Trochę ryzykownie zamówiłam Cytrusowy sorbet i jednocześnie zapytałam, czy dam radę umyć tym włosy. Pani Ewa odpisała mi, że bardziej nadawałoby się mydełko Cytrynowy Zmierzch, bo zawiera 20 % olejku rycynowego.

Ale ja i tak spróbuję umyć Cytrusowym sorbetem. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Mydełko zawiera olej palmowy, kokosowy, rycynowy, oliwę i masło shea, więc całkiem fajne składniki, które występują w olejach do włosów, których używam.

A to dostaje się jakieś próbki? To moje pierwsze zamówienie.
No ba
Ja dostałam makowe i indiańskie lato
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:19   #1060
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
No ba
Ja dostałam makowe i indiańskie lato
i jak duże są te darmowe próbki?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:25   #1061
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ooo, serio? Fantastycznie!
To mam nadzieję, że i u mnie pojawi się makowe - okropnie mnie kusi.

A poza tym, to trochę żałuję, że kupiłam po dwa mydła pokrzywy i szałwii, bo jestem strasznie ciekawa, co będzie w kolekcji polskie ziółka. Zapowiedź łopianu, prawoślazu i mydlnicy brzmi symaptycznie.
No cóż, albo zrobię sobie mydełkowy magazyn, albo kupię trochę później.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 13:25   #1062
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
i jak duże są te darmowe próbki?
maleństwa (ok.1/8 normalnego) ale lepszy rydz niż nic
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 13:59   #1063
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
Koniecznie chciałam mydło, które miałoby mnóstwo rumianku i cytryny.
Trochę ryzykownie zamówiłam Cytrusowy sorbet i jednocześnie zapytałam, czy dam radę umyć tym włosy. Pani Ewa odpisała mi, że bardziej nadawałoby się mydełko Cytrynowy Zmierzch, bo zawiera 20 % olejku rycynowego.

Ale ja i tak spróbuję umyć Cytrusowym sorbetem. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Mydełko zawiera olej palmowy, kokosowy, rycynowy, oliwę i masło shea, więc całkiem fajne składniki, które występują w olejach do włosów, których używam.

A to dostaje się jakieś próbki? To moje pierwsze zamówienie.
Ja dziś myłam pierwszy raz włosy mydłem i włąsnie w oczekiwaniu na Krzepka pokrzywe umyłam Cytrusowym sorbetem
Nie było źle, bardzo dobrze się pieni i pachnie naprawde cytrynowo Co do efektów mycia to mysle ze moje wlosy musza sie dopiero przyzwyczaić do mycia mydłem
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
maleństwa (ok.1/8 normalnego) ale lepszy rydz niż nic
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:54   #1064
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Ja dziś myłam pierwszy raz włosy mydłem i włąsnie w oczekiwaniu na Krzepka pokrzywe umyłam Cytrusowym sorbetem
Nie było źle, bardzo dobrze się pieni i pachnie naprawde cytrynowo Co do efektów mycia to mysle ze moje wlosy musza sie dopiero przyzwyczaić do mycia mydłem

O, to świetnie.
W takim razie czekam z jeszcze większą niecierpliwością na swoje mydełka.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 15:26   #1065
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
O, to świetnie.
W takim razie czekam z jeszcze większą niecierpliwością na swoje mydełka.
ja też wyczekuję paczki
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 17:12   #1066
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Zamówiłam dzisiaj w LF 4 mydła: jogurtowe i plaster miodu (duże), mydło Kleopatry i owsiany bobas (połówki) Jeszcze zanim zdążyłam zapłacić, dostałam maila od p. Ewy, że wyśle paczkę w poniedziałek rano Jestem pod wrażeniem
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 20:41   #1067
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Zamówiłam dzisiaj w LF 4 mydła: jogurtowe i plaster miodu (duże), mydło Kleopatry i owsiany bobas (połówki) Jeszcze zanim zdążyłam zapłacić, dostałam maila od p. Ewy, że wyśle paczkę w poniedziałek rano Jestem pod wrażeniem
Mi tak samo odpisała - że wysyła w poniedziałek, choć ja jeszcze nie zapłaciłam. Ale jak już wcześniej pisałam miałam taką sytuację, że w dniu przelewu już je dostałam od listonosza Pani Ewa widać nie czeka na pieniądze
Mam jogurtowe i Owsianego Bobasa. Bobas jest bardzo delikatnym myłem, ma specyficzny zapach i te drobinki płatków owsianych. Ale skóra jest po nim taka delikatna Tylko twarzy wysuszało trochę. A jogurtowego używam teraz i do twarzy nadaje się znakomicie, nie wysusza i pozostawia skórę miękką Do ciała akurat Bobas bardziej mi się spodobał.
Czeka mnie przetestowanie Miętowego Orzeźwienia, bo jeszcze nie używałam.

A Plaster Miodu (pół) i Kleopatrę teraz zamówiłam Do tego połówki Krzepkiej Pokrzywy i Szałwiowego Bluesa. Mam nadzieję, że TŻ-towi spodoba się mycie mydłem i płukanie cytryną - blondynowi się przyda Dla niego wzięłam szałwiowe, pokładam w mydełku nadzieje, żeby mógł co kilka dni myć włosy, ma długie do łopatek i nie chce mu się myć co te dwa dni, leń
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:27   #1068
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Na głownej stronie Lawendowej Farmy nowość-lista bestsellerów Swoja drogą chyba zapytam Pania Ewe mailowo czy te cudowności będą kiedyś dostepne w sklepie http://lawendowafarma.blogspot.com/2....html#comments
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 07:43   #1069
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Na głownej stronie Lawendowej Farmy nowość-lista bestsellerów Swoja drogą chyba zapytam Pania Ewe mailowo czy te cudowności będą kiedyś dostepne w sklepie http://lawendowafarma.blogspot.com/2....html#comments
Cudne
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 08:14   #1070
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Czy jesli uzywacie mydelek do wlosow to farbowala ktoras z Was wlosy i pozniej zmywala farbe mydelkiem? Tak sobie teraz pomyslalam ze jak zawsze farbowalam wlosy to pozniej musialam umyc szamponem wlosy ze 4 razy ale teraz juz nie chce wracac do szamponow nawet na te kilka razy bo tak sie jakos boje ze jak poloze szampon na wlosy to pozniej znowu bede musiala je przyzwyczajac do mydla czy mysle glupio?? a mydlem to mi szkoda myc glowe az tyle razy bo mydlo delikatniejsze to chyba bede musiala myc wiecej razy niz szamponem?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 10:30   #1071
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Umyłam wczoraj włosy kokosowym z tuli, bez octu :3 Efekt był jeszcze lepszy niż z Włosy się ślicznie pofalowały, i były puszyste i fajnie ułożone przez cały dzień.
W ogóle jak to jest z tym octem? Czy on przy dłuższym używaniu nie wpływa jakoś negatywnie na skórę? Lepiej go używać, czy nie, jeśli włosy bez niego dobrze wyglądają?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:24   #1072
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Umyłam wczoraj włosy kokosowym z tuli, bez octu :3 Efekt był jeszcze lepszy niż z Włosy się ślicznie pofalowały, i były puszyste i fajnie ułożone przez cały dzień.
W ogóle jak to jest z tym octem? Czy on przy dłuższym używaniu nie wpływa jakoś negatywnie na skórę? Lepiej go używać, czy nie, jeśli włosy bez niego dobrze wyglądają?
Jak tylko w środę wrócę do domu, to umyję tym kokosem włosy, może też będą takie śliczne, normalnie bym się zakochała
Ocet jest po to, żeby wypłukać osad z włosów, przywrócić im kwasowy odczyn - bo mydło ma przecież zasadowy. Więc według mnie jest potrzebny, choć moje bez płukanki też wyglądały ładnie (ale nie ładniej ).
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:25   #1073
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hmmm, w sumie pisze ze po mydle powinno sie zakwasic skore zeby nie dostac lupiezu ale czy rzeczywiscie bez plukanek mozna dostac lupiez albo cus to nie wiem

Ja wlasnie umylam sie miodowym kremem, piana kremowa przyjemna i wielka pieni sie dobrze, skora po nim taka gladziutka i nawet nawilzona, nie sciagnieta, specjalnie nie uzylam balsamu zeby zobaczyc czy efekt nawilzenia sie utrzyma czy to tylko takie chwilowe, mydelko jest bardzo miekkie, i jedna rzecz co mi nie pasuje to zapach;p dla mnie smierdzi takim mydlem dla starych babc heh ale po wytarciu sie recznikiem juz zapach znika

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-09-04 o 12:19
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:12   #1074
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mój brat niedawno wrócił z wakacji z Cypru i przywiózł mi mydełko z oliwy z oliwek Aphrodite. Na opakowaniu jest napisane, że jest z rumiankiem, jednak skład na to nie wskazuje, bo jest taki: saponified olive oil, water, salt. Jak myślicie czy to mydło będzie się nadawało do mycia twarzy z trądzikiem? Czy oliwa z oliwek jest za tłusta? Jeśli nie to do czego innego mogę go pożytecznie wykorzystać ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:27   #1075
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Mój brat niedawno wrócił z wakacji z Cypru i przywiózł mi mydełko z oliwy z oliwek Aphrodite. Na opakowaniu jest napisane, że jest z rumiankiem, jednak skład na to nie wskazuje, bo jest taki: saponified olive oil, water, salt. Jak myślicie czy to mydło będzie się nadawało do mycia twarzy z trądzikiem? Czy oliwa z oliwek jest za tłusta? Jeśli nie to do czego innego mogę go pożytecznie wykorzystać ?
Oliwa z oliwek nie jest za tłusta do cery trądzikowej, ale nie podoba mi się sól w składzie. Może wykorzystaj je do mycia ciała


Dopisek : Jutro po raz pierwszy będę mydła włosy mydłem, dlatego proszę powiedzcie mi czy namydlacie włosy tylko raz czy dwukrotnie (tak samo jak w artykule z Tuli)
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2011-09-04 o 16:58 Powód: dopisek
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 11:55   #1076
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

przyszły i moje mydełka dostałam próbki mocnego cynamonu i ogrodowej ścieżki to dziś debiutanckie mycie włosów mydłem...
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 12:22   #1077
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dopisek : Jutro po raz pierwszy będę mydła włosy mydłem, dlatego proszę powiedzcie mi czy namydlacie włosy tylko raz czy dwukrotnie (tak samo jak w artykule z Tuli)
Namydlam dwukrotnie, nauczyłam się tak przy mało pieniących się szamponach naturalnych i mi zostało Choć mydło pieni się bardzo mocno. Ale przynajmniej włosy są lepiej umyte

Nie mogę się doczekać jutrzejszego przyjazdu do domu Pójdę na pocztę po paczkę z Tuli i będę czekać na paczkę z LF, choć powinna jutro dojść, jak pani Ewa dziś wysłała. Peeeełno mydełek!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:35   #1078
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No niestety, mydło węglowe wzmożyło wysyp . Wyglądam strasznie...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:38   #1079
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
No niestety, mydło węglowe wzmożyło wysyp . Wyglądam strasznie...
ostrzegałam za bardzo wysusza :/
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:13   #1080
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
przyszły i moje mydełka dostałam próbki mocnego cynamonu i ogrodowej ścieżki to dziś debiutanckie mycie włosów mydłem...
Moje tez dzis przyszly I dostalam dwie probeczki: indianskie lato i tego z makiem Jutro debiutanckie mycie Krzepką pokrzywą ZObaczymy jak zmyje oleje

Czy Wasze włosy długo przyzwyczajaly sie do mycia mydlem?
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.