Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2002-07-29, 16:00   #1
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya

Chna, basma


Chna - ruda, basma - czarna. Czy po zmieszaniu da sie uzyskac ciemny kasztan - lub cos w tych okolicach kolorystycznych? Macie doswiadczenia w farbowaniu wlosow specyfikami roslinnymi? Cholerka, nigdy tego nie robilam, a moja przyjaciolka od lat farbujaca sie na ciemny kasztan chce dac odpoczac wlosom od chemii...
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-07-29, 16:04   #2
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Chna, basma

Uwazalbym mieszajac. Naturalna henna barwi wlosy bardzo lekko na ciemnobrazowy-lekko rudy, te inne sa barwione nieco chemicznie, gdzie henna jest jedynie nosnikiem i utrwalaczem koloru...

Uwazalbym z mieszaniem tych dwoch specyfikow, zeby nie wyszedl piekny kolorek angielskiej trawy... [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-07-29, 17:16   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Chna, basma

No cóż, farbowanie chną i basmą ma swoje zalety.
Włosy są grube, mocne i lśniące, więc w sumie warto. Ja mieszałam chnę i basmę w różnych proporcjach, choć na ogół z przewagą basmy - kolor jest wtedy ciemniejszy. Więcej chny to bardziej złotawy odcień. Zieleń pastwiska nie wyszła mi nigdy, ale słyszałam o takich przypadkach. Zdaje się, że to się zdarza właśnie na bazie wcześniej zastosowanych farb chemicznych, więc jeśli koleżanka się zdecyduje musi albo poczekać, aż farba się "wymyje", albo - i to chyba pewniejszy sposób - udać się do salonu fryzjerskiego na zabieg usuwania farby z włosów. Nie wiem na czym to polega, ale podobno da się zrobić. I jeszcze jedno. Nie da się stosować chny i różnych L'Oreali naprzemiennie. Można sobie wtedy bardzo zniszczyć włosy. I tu niestety miałabym coś do powiedzenia, kiedyś zrobiłam tą głupotę a ze skutkami walczyłam długo [img]icons/icon9.gif[/img]
Tak więc ta decyzja musi być przemyślana. Wady to niestety długi czas farbowania, konieczna pomoc drugiej osoby, okropnie się leje, no i nie da się żonglować kolorami: w tym miesiącu czarny, a w przyszłym rudy.
Zalety już wymieniłam i ręczę za rezultaty. Tylko do tych farb trzeba mieć wiele cierpliwości...
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-07-29, 17:39   #4
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Chna, basma

Coz wiec, pozostaje sposob empiryczny [img]icons/icon7.gif[/img], czyli wybranie pasma wlosow i przetestowanie koloru na sobie. Wiem, ze odpada farbowanie chemia PO farbach roslinnych, potrafie nawet rozpisac reakcje chemiczne wtedy zachodzace [img]icons/icon12.gif[/img]. Natomiast PO to juz troche inna sprawa, stad moje pytanie. Odbarwienie wlosow nie wchodzi w gre - kumpelka ma i tak zniszczone wlosy farbowaniem, a dekoloryzacja do najlagodniejszych zabiegow nie nalezy. Dzieki za odzew [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-07-29, 17:44   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Chna, basma

sierota ze mnie [img]icons/icon7.gif[/img] - drugie "PO" dotyczy oczywiscie stsowania farb roslinnych po chemicznych. [img]icons/icon12.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-07-29, 18:13   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Chna, basma

Nie, nie - nie chodzi o dekoloryzację - ten zabieg to akurat czysta chemia. Chodziło o coś innego. Kiedyś w jakimś wątku był poruszany ten temat, ale nie pamiętam, wg jakiego klucza szukać.
A sposób empiryczny może rzeczywiście być najlepszy [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-04, 09:30   #7
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Hna, henna do włosów

Moje pytanie związane jest własnie z tymi farbującymi "odżywkami" do włosów. Będąc w liceum, jako nastolatka kilka razy farbowałam nimi włosy. Wiem, że na opakowaniach tych farb-pisało że są to naturalne, roślinne odżywki, czy jest to prawda? czy można je stosować nawet na bardzo zniszczone, bądź wypadające włosy? Obecnie włosy mam przesuszone i zniszczone rozjaśnianiem i do zimy na pewno już żadnych pasemek, farb chemicznych nie położę na nie, bo chcę żeby sobie odpoczęły. Jednoczenie zaczynam miec brązowe odrosty-mój naturalny kolorek, którego nie chciałabym zbytnio zmieniać. Narazie nie chcę być już blondynką czy poradziłybyscie mi hnę na rozjaśnione włosy? czy kolory nie wyjdą dziwaczne? I czy ona naprawdę nie niszczy włosów i jest odżywką? Z tego co pamietam sprzed lat szczególnie nie byłam wtedy tymi farbami zachwycona. Moze jest jakaś firma , którą obecnie mogłybyście polecić mi

pozdrawiam
Dorixx
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-04, 09:30   #8
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Hna, henna do włosów

Moje pytanie związane jest własnie z tymi farbującymi "odżywkami" do włosów. Będąc w liceum, jako nastolatka kilka razy farbowałam nimi włosy. Wiem, że na opakowaniach tych farb-pisało że są to naturalne, roślinne odżywki, czy jest to prawda? czy można je stosować nawet na bardzo zniszczone, bądź wypadające włosy? Obecnie włosy mam przesuszone i zniszczone rozjaśnianiem i do zimy na pewno już żadnych pasemek, farb chemicznych nie położę na nie, bo chcę żeby sobie odpoczęły. Jednoczenie zaczynam miec brązowe odrosty-mój naturalny kolorek, którego nie chciałabym zbytnio zmieniać. Narazie nie chcę być już blondynką czy poradziłybyscie mi hnę na rozjaśnione włosy? czy kolory nie wyjdą dziwaczne? I czy ona naprawdę nie niszczy włosów i jest odżywką? Z tego co pamietam sprzed lat szczególnie nie byłam wtedy tymi farbami zachwycona. Moze jest jakaś firma , którą obecnie mogłybyście polecić mi

pozdrawiam
Dorixx
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-04, 09:53   #9
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Hna, henna do włosów

Dorixx napisał(a):
> Moze jest jakaś firma , którą obecnie mogłybyście polecić mi

W KW jest cos takiego: -- http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=247

A jesli chodzi o sama rosline, to polecam ten tekst:
http://www.wizaz.pl/henna_tatuaz_tatoo_cotojest.php
gdzie jest troche blizej o samym "glownym" skladniku.

Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-04, 09:53   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Hna, henna do włosów

Dorixx napisał(a):
> Moze jest jakaś firma , którą obecnie mogłybyście polecić mi

W KW jest cos takiego: -- http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=247

A jesli chodzi o sama rosline, to polecam ten tekst:
http://www.wizaz.pl/henna_tatuaz_tatoo_cotojest.php
gdzie jest troche blizej o samym "glownym" skladniku.

Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-04, 11:34   #11
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Hna, henna do włosów

Zło
dziękuję, poczytam, że też sama wcześniej do KW nie zajrzałam ...

Ale dziewczyny, też proszę podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami z hną, ok?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-04, 11:34   #12
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Hna, henna do włosów

Zło
dziękuję, poczytam, że też sama wcześniej do KW nie zajrzałam ...

Ale dziewczyny, też proszę podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami z hną, ok?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 19:58   #13
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Hna, henna do włosów

HI!musze zaczac tak:bardzo wiele roslin dostarcza nam barwnikow npHENNA, sumak odurzajacy, blekitne drzewa,marzanna barwiarska,indygo itp.
HENNE otrzymuje sie z lisci krzewu hennowego, a jej barwnik jest koloru żóltoczerwonegoi nie ma on nic wspolnego z innymi produktami do brwi makijazy (tatuazy), ktore zapozyczyły od nie nazwe.SWieza henna ma kolor zielonkawy.Miesza sie ja z innymi barwnikami.Działa nawłosy sciagajaco przez co włosy uzyskuja polysk.Sama henna barwi wlosy na odcien czerwonawy.Natomiast wszystkie inne dostepne na rynku farby roslinne zawieraja czasem domieszke sztucznego barwnika.N a włsy rozjasnione mona je nakładac lecz trzeba sie liczyc ze moze kolor nas zaskoczyc! ale ma ta zalete ze mozemy powtorzyc zabieg i nie martwic sie nam zniszczy wlosy.Podzczas zabiegu nalezy nalozyc na wlosy czepek aby bylo im ciplo.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 19:58   #14
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Hna, henna do włosów

HI!musze zaczac tak:bardzo wiele roslin dostarcza nam barwnikow npHENNA, sumak odurzajacy, blekitne drzewa,marzanna barwiarska,indygo itp.
HENNE otrzymuje sie z lisci krzewu hennowego, a jej barwnik jest koloru żóltoczerwonegoi nie ma on nic wspolnego z innymi produktami do brwi makijazy (tatuazy), ktore zapozyczyły od nie nazwe.SWieza henna ma kolor zielonkawy.Miesza sie ja z innymi barwnikami.Działa nawłosy sciagajaco przez co włosy uzyskuja polysk.Sama henna barwi wlosy na odcien czerwonawy.Natomiast wszystkie inne dostepne na rynku farby roslinne zawieraja czasem domieszke sztucznego barwnika.N a włsy rozjasnione mona je nakładac lecz trzeba sie liczyc ze moze kolor nas zaskoczyc! ale ma ta zalete ze mozemy powtorzyc zabieg i nie martwic sie nam zniszczy wlosy.Podzczas zabiegu nalezy nalozyc na wlosy czepek aby bylo im ciplo.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 21:43   #15
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Hna, henna do włosów

Grażynko, dziękuję, ale czy Ty również uważasz, że henna to "odżywka" jak zapewniają na opakowaniach producenci i czy można przy przesuszonych , zniszczonych włosach bezpiecznie ją zastosować ? Skoro dodają tam inne barwniki, może nienaturalne nawet ale chemiczne, to do odżywek chyba może być im daleko?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 21:43   #16
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Hna, henna do włosów

Grażynko, dziękuję, ale czy Ty również uważasz, że henna to "odżywka" jak zapewniają na opakowaniach producenci i czy można przy przesuszonych , zniszczonych włosach bezpiecznie ją zastosować ? Skoro dodają tam inne barwniki, może nienaturalne nawet ale chemiczne, to do odżywek chyba może być im daleko?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 21:57   #17
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Hna, henna do włosów

malenka!
Czy ja wspomniałam cos ze to odzywka?
odzywiac nalezy włosy zawsze i dobrze dobrana do swoich włosów.farby roslinne nie maja złego działania gdyz nie ma zadnych innych srodkow chemicznych,no moze pigment, jezeli takowy zawieraja. farbuja tylko na kilka odcieni rudosci brazy i czarny.ot co!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-08-05, 21:57   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Hna, henna do włosów

malenka!
Czy ja wspomniałam cos ze to odzywka?
odzywiac nalezy włosy zawsze i dobrze dobrana do swoich włosów.farby roslinne nie maja złego działania gdyz nie ma zadnych innych srodkow chemicznych,no moze pigment, jezeli takowy zawieraja. farbuja tylko na kilka odcieni rudosci brazy i czarny.ot co!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-10-12, 21:06   #19
Reni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 31
Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy koloryzowanie włosów henną jest dla nich bezpieczne? Mam strasznie suche włosy i dlatego jestem ostrożna. Pozdrawiam. Cześć. (rany, jak ja lubię tę ikonkę)
Reni jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-13, 09:35   #20
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Farbowanie henną

Na ten temat juz baaardzo duzo pisałam, wejdz na posty na tej stronie a napewno dowiesz sie wszystkiego
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-11-17, 21:42   #21
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Farbowanie włosów henna????

Hej!
Co sądzicie o farbowaniu włosów henną? Już słyszałam tyle opinii na ten temat, że sama nie wiem czy to dobre czy nie. Jedni mówią, że to dobrze odżywia włosy i tylko poprawia ich stan, drudzy wręcz przeciwnie. A co wy o tym sądzicie?
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-12-05, 09:42   #22
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Farbowanie włosów henna????

Zerknij tu:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1062170051

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-01-27, 17:35   #23
sun_shine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 93
henna + włoski= brązik- czy tak się da?

witam Wizażanki! mam małe pytanko,a mianowicie,czy henna da sie uzyskac kolor brązowy (czy tylko czarny rudy itp)i czy chwyci ona wloski ktore byly potraktowane szamponem kolorzyujacym,ktory nie do konca zlazl?z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________
Nic bardziej zwierzęcego
niż czyste sumienie
na Trzeciej Planecie od Słońca
W.Szymborska
sun_shine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-01-27, 21:58   #24
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: henna + włoski= brązik- czy tak się da?

z tego co wiem to raczej te dwa kolorki, ale moze "basma" ma taki brazik , na ciemnych wlosach moze wyjdzie kasztan,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-06, 00:16   #25
Lulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13
Farbowanie henna

Witam wszystkich,

Bardzo Was prosze o pomoc. Otoz, kiedys farbowalam wlosy henna wlasnie na kolor kasztanowy, bylo mi w nim do twarzy. Pozniej zapragnelam byc blondynka i jestem nia do dzisiaj ale mam juz dosc ciaglego rozjasniania wlosow. Mam wlosy cienkie a rozjasnianie bardzo je niszczy. W obecnej chwili sa paskudne i nie czuje sie w nich dobrze. Chcialam ponownie wrocic do koloru kasztanowego i ufarbowac wlasnie henna ale nie wiem czy na rozjasnianych wlosach mozna nalozyc henna i jaki bedzie tego skutek. Bardzo licze na Wasza pomoc.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Dorota
Lulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-06, 10:27   #26
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Farbowanie henna

Farbowanie henną rozjaśnianych włosów jest ryzykowne - możesz uzyskać całkiem inny kolor od zamierzonego. Ja bym proponowała przefarbować je na kasztan farbą (najlepiej u fryzjera), a ewentualnie później odrosty farbować henną

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-02, 12:08   #27
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Kto farbuje włosy henną?

Mam pytanie do dziewczyn, które używały do farbowania włosów henny. Czy henna całkowicie się wypłukuje? W jakim czasie po farbowaniu można użyć zwykłego szamponu koloryzującego lub wykonać jakiś zabieg na włosach (typu headlines)? Często widzę na ulotkach szamponów koloryzujących, by ich nie używać, jeśli wcześniej włosy farbowane były henną. Chciałabym wypróbować Ziołowy balsam koloryzujący z ekstraktem z henny "Venity", bo mam przesuszone włosy i nie chcę im zaszkodzić zwykłym farbowaniem. A podobno wspomniany balsam dodatkowo odżywia włosy. Liczę na Waszą pomoc.
monic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-02, 16:13   #28
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kto farbuje włosy henną?

Hej ! Niektorym dziewcznynom henna wyplukuje sie jak szamponetka, inne maja odrosty do roku, trudno przewidziec. Ja farbowalam kiedys tym balsamem, trzymal sie u mnie dlugo (nie wiem dokladnie ile, ale mialam spore odrosty gdy farbowalam znow, a kolor niesprecjalnie przybladl).
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-02, 17:58   #29
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Re: Kto farbuje włosy henną?

Ja też farbuję włosy henną już jakieś 3 lata, średnio regularnie, bardziej stosując jako odżywkę. Mam naturalnie ciemne włosy (ciemny brąz, prawie czarne)i uzywam henny tak dla wzmocnienia koloru, żeby się ładnie błyszczały itp. Nie umiem Ci niestety powiedzieć czy henna się szybko wypłukuje, bo to chyba zależy od rodzaju włosów. Ja nigdy nie mam po hennie odrostów, ale tak jak napisałam, może dlatego, że nie farbuję na drastycznie różne kolory od naturalnego. Myślę jednak, że możesz spróbować, to naprawdę bardzo delikatny sposób farbowania, rzecz jasna o ile nie jesteś uczulona na jakiś składnik. Dodam na marginesie, że balsamy Venity o których piszesz, są naprawdę świetne i należą do moich ulubionych. Pozdrawiam.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-02, 18:17   #30
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Kto farbuje włosy henną?

U mnie trwałość henny jest porównywalna z farbą - ale też farby mi się po miesiącu, dwóch prawie całkowicie spłukują (nie licząc śladów po czerni Naturii Joanny - która jeszcze widać )... Generalnie wszystko zależy od struktury włosa, czasu trzymania henny (ja ostatnio zostawiam na noc) itp, itd.... A zalecania na farbach chemicznych wynikają z tego, że henna obkleja włos i farba po prostu może nie chwycic albo chwycić nierówno bo przez hennę sie nie przebije....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.