Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 18:41   #3241
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

No to dałaś mi do myślenia bo ja czasem tylko samym micelem zmywam i od razu ładuje krem i to na bogato. Masz jakiś ulubiony ,,zmywacz"koreański?Jak nazywa się twój tonik Sidmool?Mam mocne postanowienie zmian w pielęgnacji.
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 09:49   #3242
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V



---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

To jest niezle

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

To tez bardzo dobrze czyści bb z tym
Ze trzeba uważać zeby nie dostało sie do oczu bo podrażnia.

evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 10:30   #3243
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dzięki wielkie!Mam już co szukać na eBayu

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

A tego dr.Troub z kwasami używasz wiosną, latem?Na eBayu ma ten tonik dwóch sprzedawców za ok 80zł dobra cena?
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 15:22   #3244
wiremia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 111
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Hej!
W piątek zamówiłam mój pierwszy BB krem. Jest to 79skin intense classic balm. Któraś z Was stosuje? Co o nim myślicie?
Buzki Dziewczęta!
wiremia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 21:58   #3245
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Przeczytałam wasze opinie co do filtrów i się pogubiłam. Polecacie Biore, Sofine i Hada Labo i Anesse. Biore i Sofina są jednego producenta?Możecie mi powiedzieć czym się te filtry różnią?Któryś jest bez alkoholu? Mam mieszaną skórę szukam czegoś lekkiego ale nie wysuszającego na wiór. Chcę kupić od razu pełnowymiarowe opakowanie dlatego dopytuję.Może ktoś pomoże??
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 11:26   #3246
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Biore to wersja super budzetowa, Polka najdolniejsza z dolnych. Sofina to (w zaleznosci od rodzaju) wersja trzy razy (lub wiecej) drozsza.

Wszystkie filtry ktore wymienilas maja w skladzie alkohol.
Bezalkoholowe filtry japonskie istnieja, ale cenowo wypadaja drozej. Te najtansze to bielace tluste gnioty. Nadal lekkie i cudowne w porownaniu do filtrow europejskich, ale przy innych japonskich wypadaja bardzo slabo.

Te dobre i lepsze bezalkoholowe beda kosztowac powyzej 2000 albo 3000 jenow za tubke.
Od siebie moge polecic wszystkie SunMedic, NOV EX i Dr Ci Labo.
Acseine sa fenomenalne, ale ceny powalaja.

Dr Ci Labo wydaja sie drogie na pierwszy rzut oka, ale ich tubki maja po 60 gramow. W swiecie filtrow japonskich sa to rozmiary gigantyczne.

Sent from my SHL24 using Tapatalk
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 11:39   #3247
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Nareszcie jakaś sensowna wypowiedź w jednym miejscu ☺ Zainteresowałam się filtrami Acseine. Mogłabyś napisać o nich nieco więcej? Swoje spostrzeżenia? Dlaczego są fenomenalne? ☺

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 13:11   #3248
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Nareszcie jakaś sensowna wypowiedź w jednym miejscu ☺ Zainteresowałam się filtrami Acseine. Mogłabyś napisać o nich nieco więcej? Swoje spostrzeżenia? Dlaczego są fenomenalne? ☺

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
Acseine sa dwa. Jeden jest nie-chemuczmy (wylacznie filtry fizyczne), a drugi to kombo.

Ten fizyczny jakims cudem ma konsystencje niemal serum. Nie bieli, jest lekki, ale jednoczesnie nawilza.
Ochrone sloneczna moge potwierdzic. Uzywalam zeszlego lata.

Wspolgra z reszta pielegnacji. Mozna na niego klasc wszystko. Nic sie nie warzy, nie splywa, nie roluje.

Dokladniejsza recenzja jest u mnie na blogu. Pogugluj opinie o Acseine I bedzie latwo je znajdziesz.

Sent from my SHL24 using Tapatalk
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:23   #3249
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Biore to wersja super budzetowa, Polka najdolniejsza z dolnych. Sofina to (w zaleznosci od rodzaju) wersja trzy razy (lub wiecej) drozsza.

Wszystkie filtry ktore wymienilas maja w skladzie alkohol.
Bezalkoholowe filtry japonskie istnieja, ale cenowo wypadaja drozej. Te najtansze to bielace tluste gnioty. Nadal lekkie i cudowne w porownaniu do filtrow europejskich, ale przy innych japonskich wypadaja bardzo slabo.


2cats bardzo Ci dziękuję za odpowiedź !Jest mi naprawdę przydatna bo to moje początki z kosmetykami japońskimi ,koreańskimi i szukam tak trochę na ślepo. A co blog to inne opinie. KWC przestałam się kierować bo nakupiłam próbek bb i to same niewypały są. Szukam teraz jakiegoś z wyższej półki bb lub cc w wersji cushion ,myślałam o laneige pore controli jedna z dziewczyn pisze ,że nie nadaje się do mieszanej cery inna że ok. oraz o Innisfree Long Wear Cushion.

Jeśli masz jakieś hity kosmetyczne obojętne czy to bb czy sera, kremy to chętnie poczytamy twoje rady bo jak widzisz pytamy i pytamy a cisza na forum.

Czyli filtry które wybrałam to tłuste gnioty czy mowa o innych?



---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Poproszę namiar na bloga

Edytowane przez karmik
Czas edycji: 2016-05-16 o 13:43
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:52   #3250
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Karmik
http://asianskincareblog.blogspot.jp/
Poduchy też tam są bardzo dobrze opisane
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 14:01   #3251
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Znalazłam twojego bloga,nie będę oryginalna robisz świetną robotęMój synek ma akurat drzemkę więc czytam z wypiekami na twarzyChyba się przekonałam do Iope Air Cushion RX.
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 14:07   #3252
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Na asianskincare czytałam też o Acseine

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 14:15   #3253
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Asceine to zapewne fajny filtr ale jak na filtr jest dla mnie za drogi i mało dostępny.Na ebayu tylko kilka ofert.
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 16:04   #3254
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez karmik Pokaż wiadomość
Asceine to zapewne fajny filtr ale jak na filtr jest dla mnie za drogi i mało dostępny.Na ebayu tylko kilka ofert.
No bo tak to niestety jest
Te filtry ktore wybralas to filtry z alkoholem bardzo wysoko w skladzie.

Wedlug mnie Biore zupelnie nie nadaje sie do cer suchych, wrazliwych i mieszanych. Tluste powinny byc z nim spoko.

Sofina jest ogolnie dobra, ale jesli chcesz bezalkoholowe, to niestety to nie to.

Anessa jest tez ogolnie dobra, ale potrafi wysuszyc.

Kupujac japonskie filtry koniecznie trzeba brac poprawke na to, ze one robione sa na tropikalne azjatyckie upaly przy wilgotnosci powietrza niemal 100%. Dlatego sklady z alkoholem takie a nie inne.

Te bez alkoholu nie sa tak dobre ogolnie. Trzeba sie niezle naszukac tych lepszych.

Dlatego zawsze mi sie noz w kieszeni otwiera jak czytam peany na temat Atopita czy SunBears czy innego podobnego filtra. To wlasnie te bielace tluste gnioty.

Filtry bezalkoholowe beda bielic jesli sa wylacznie fizyczne, chyba ze sa nanoczasteczkowe. Ale z drugiej strony wiem, ze w Europie boicie sie tych nanoczasteczkowych (choc sa w pelni legalne).

Te, ktore nie biela maja w sobie odrobinke koloru, z reguly neutralnego bezu.

Te, ktore biela najmniej i nie sa nano to wlasnie roznego rodzaju SunMedic i NOV EX Shield.

Filtry chemiczne nie beda bielic i sa bardzo eleganckie kosmetycznie. Ale wiem, ze w Europie tez wielu z nich bardzo sie boicie.

Dlatego polecam Dr Ci Labo, bo oni staraja sie formulowac filtry tak, ze nadaja sie na export bez dodatkowych re-formulacji.

Ja mam dwa typu "gel", Ratzilla ostatnio zaczelam polecac ich filtry typu "milk".

Bezalkoholowy filtr, ktory bardzo lubie, to Jewel Pinky AstaUV (z astaksantyna). Ale z dostepnoscia nawet w Japonii bardzo kiepsko.

Jakie macie wytyczne na temat kremow BB?



Sent from my SHL24 using Tapatalk
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 16:41   #3255
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

No to jest profesjonalna odpowiedz😃 Dzięki wielkie.Co do bb to szukam czegos co mnie nie zapcha bo mam do tego sklonnosc .Zeby nie podkreslal zmarszczek mimiczych nie rozjezdzal sie po filtrze. Wazne zeby byl cieplym odcieniu bo w wiekszosci popularnych bb wygladam sino rozowo.Idealny bb/cc to taki po ktorym skora wyglada swiezo.Nie wiem czy sie jasno wyrazilam.

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Co do filtrow to mialam albo tlusciochy albo cuchnace alkoholem wysuszacze.W sumie alkohol w skladzie ok oby tylko nie za duzo.

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 16:51   #3256
2cats
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 56
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Kramik, odpisze jutro, bo tu juz prawie pierwsza w nocy.

Odnosnie zapychania - to nic innego jak niedokladne zmywanie makijazu. BB trzeba najpierw olejem, a potem zelem lub pianka. Inaczej bedzie zapychal.

Innego rodzaju wypryski to wrazliwosc na cos w skladzie, a to juz niestety jest sprawa osobista, ze tak powiem.

W Polsce panuje tez nieporozumienie odnosnie tego co to wlasciwie jest BB.
W Azji to po prostu rodzaj podkladu. W Japonii nawet maja na opakowaniach, ze to podklad.
Z kolei inne BB moga byc przeznaczone jako primer (baza).
Jeszcze inne to nic innego jak tinted moisturizer (nawet sklady sa niemal identyczne z oslawionym tinted moisturizer Laury Mercier). W Japonii tinted moisturizer i inne kremy koloryzujace sprzedawane sa jako BB wlasnie.

Tyle tytulem wstepu.

Sent from my SHL24 using Tapatalk
2cats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 16:54   #3257
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

2cats, a ja mam do Ciebie pytanie odnośnie różnicy między filtrami fizycznymi, a chemicznymi. To nie jest tak, że fizyczne są niestabilne? Jak chcesz, to odpowiedz jutro, nie żebym chciała skracać Ci sen 😃

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:27   #3258
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

A ja wam powiem że zmywam moje bebiki tylko mleczkiem do demakijażu z biedronki i nie zmywam tego potem wodą ani żelem bo tylko by mnie podrażniło. Nigdy mnie żaden nie zapchał więc to kwestia indywidualna typu cery.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:36   #3259
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Tak, bardzo możliwe, że zwyczajnie nie masz cery trądzikowej. Moja kuzynka wszelkie podkłady drogeryjne, a nawet słynnego Revlona zmywa tylko płynem miceralnym Garniera i nie ma nigdy absolutnie żadnych pryszczy. Typ cery? Normalna, rzadko kiedy sucha. Wiek? 23 lata. Tylko pozazdrościć. Gdybym ja najlżejszy podkładzik, puder zmywała przez lata tylko micelem, to dzisiaj musiałabym brać doustnie izotretinoinę 😶

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 22:32   #3260
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ciemna noc a ja czytam http://asianskincareblog.blogspot.jp/
2cats zdecydowanie masz rację, moje problemy skórne mogą mieć związek z niewłaściwym oczyszczaniem skóry,przeczytałam twój wpis o olejach myjących i piankach i chyba zdecyduję się na pianke Pana Pompa oraz Det Clear Powder Wash lub Det Clear Peeling Gel bo używam tylko peelingów enzymatycznych. Tak jak Ty nie lubię czarnych mydeł itp. równie dobrze można wyszorować buzię pastą bhp czy szczotką ryżową-też będzie skrzypieć z czystości. Pianka i żel są na ebayu i cena jest ok. Co do olejów myjących to te ,które znalazłam u Ciebie to jak dla mnie za drogie propozycje ale sprawdziłam tylko pobieżnie. Przy okazji -twój blog świetnie się czyta, wchłaniam wpisy z przyjemnością jak czekoladę szkoda tylko ,że nie wszytko po polsku. Apropo moich problemów skórnych -drobne krostki pojawiają mi się tylko na policzkach i zaczynam patrzeć krzywym okiem na moje róże. Wybrałam, zdawać się mogło caceńka, a mowa o różu dr.hauschka i mineralnym lililolo.Wszystkim pasują..poza mną. Szukam więc też porządnego różu.
Może w przyszłości w wolnej chwili napiszesz jak pielęgnujesz swoją skórę bo wygląda naprawdę młodo. Wiem już jak oczyszczać a co potem?Lotion,serum,krem a na dzień filtr i podkład?Tak dla Japonek to oczyścić nawilżyć a dla mnie czarna magia z tymi lotionami,esencjami,toner ami...Wracam do lektury,teraz czas na twoje recenzje filtrów.
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 12:31   #3261
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez karmik Pokaż wiadomość
Apropo moich problemów skórnych -drobne krostki pojawiają mi się tylko na policzkach i zaczynam patrzeć krzywym okiem na moje róże. Wybrałam, zdawać się mogło caceńka, a mowa o różu dr.hauschka i mineralnym lililolo.Wszystkim pasują..poza mną. Szukam więc też porządnego różu.
Jeśli robią ci się na "pućkach", frontalnie, to może niekoniecznie być wina różu. U mnie to nawracający trądzik różowaty, właśnie w tym miejscu - bez względu na to jaką aktualnie pielęgnację/kolorówkę stosuję
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:04   #3262
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Jeśli robią ci się na "pućkach", frontalnie, to może niekoniecznie być wina różu. U mnie to nawracający trądzik różowaty, właśnie w tym miejscu - bez względu na to jaką aktualnie pielęgnację/kolorówkę stosuję
Kiedyś byłam u dermatologa i kazał mi tylko przestać się malować.A ja stosuję bardzo mało kosmetyków kolorowych ale tak z gołą facjatą do pracy to nie bardzo... Ja mam takie małe drobne krostki,niestety zostają często po nich czerwone ślady lub blizny. U Ciebie jest podobnie?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

A wczoraj ktoś mi poradził ,że na drobne krostki jest najlepszy peeling ziarnisty...no i sobie zrobiłam.Dziś mam podrażnioną skórę,przesuszoną całą w suchych skórkach także efekt odwrotny od oczekiwanego. Jeśli macie ulubiony peeling enzymatyczny czy taki z cellulozą (nie wiem czy się dobrze wyraziłam) to chętnie kupię.
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:08   #3263
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez karmik Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam u dermatologa i kazał mi tylko przestać się malować.A ja stosuję bardzo mało kosmetyków kolorowych ale tak z gołą facjatą do pracy to nie bardzo... Ja mam takie małe drobne krostki,niestety zostają często po nich czerwone ślady lub blizny. U Ciebie jest podobnie?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

A wczoraj ktoś mi poradził ,że na drobne krostki jest najlepszy peeling ziarnisty...no i sobie zrobiłam.Dziś mam podrażnioną skórę,przesuszoną całą w suchych skórkach także efekt odwrotny od oczekiwanego. Jeśli macie ulubiony peeling enzymatyczny czy taki z cellulozą (nie wiem czy się dobrze wyraziłam) to chętnie kupię.
Ja polecam peeling enzymatyczny z Biochemii Urody, albo robienie swojego z papainy i bromelainy. Miksuję płatki owsiane, dodaję mąkę ryżową i ekstrakty, a przy prysznicu czy kąpieli rozrabiam z wodą i masuję tą papką twarz
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:24   #3264
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez karmik Pokaż wiadomość
A wczoraj ktoś mi poradził ,że na drobne krostki jest najlepszy peeling ziarnisty...no i sobie zrobiłam.Dziś mam podrażnioną skórę,przesuszoną całą w suchych skórkach także efekt odwrotny od oczekiwanego. Jeśli macie ulubiony peeling enzymatyczny czy taki z cellulozą (nie wiem czy się dobrze wyraziłam) to chętnie kupię.
Spróbuj Purederm - niebieski, bo różowy ma drobinki. Znajdziesz go w Hebe za ok. 10zł
neath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:44   #3265
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ja tez zawsze mam krosteczki w tym samym miejscu na policzkach, po obus stronach. Takiej synchronizacji nie widzialam, ale teraz jest z tym lepiej. Karmik, ja uzywam korundu (bardzo mocny zdzierak, dlatego musze obchodzic sie z buzia delikatniutko) oraz samorobionego peelingu z bromelaina i papaina, ale to nie dziala od razu. Systematycznie i regularnie i bedziesz widziala roznice. Mam rowniez problemy z prosakami i rowniez mi doradzono, ale najlepsze na to sa peelingi mechaniczne, a enzymatyk to u mnie absolutne 'mast hef' i do takiego enzymatyka dodaje niacynamid, alantoine, ekstrakty, a kiedy juz rozrabiam z woda, to dodaje plynne polprodukty - panthenol, olejki (zeby nie wysychala za szybko), ekstrakty, olejki eteryczne.. Wlasciwie, to pakuje wszedzie gdzie moge, nie szkodzi mi, a widzs roznice.
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2016-05-17 o 13:49
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:34   #3266
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziękuję dziewczyny,już szukam proponowanych przez was peelingów i mazideł. Norka93 miałam kiedyś z biochemii bromelaina i papaina ale jakoś zbijała mi się w grudki nie mogłam jej rozprowadzić na twarzy.
Neath co do tego Purederm to na tym forum są opinie podzielone ale za taką cenę warto wypróbować. A używacie jakiś toników z kwasami czy o tej porze roku kategorycznie nie? W ogóle to już po tym całym oczyszczeniu skóry lecicie z serum czy tymi azjatyckimi lotionami esencjami i bach krem na koniec?Czy tylko krem i dobranoc?
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:46   #3267
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Karmik, jesli zbijal Ci sie w grudki, to wedlug mnie za malo wody dodawalas, bo nie znam jeszcze osoby, ktora mialaby problem z rozrobieniem peelingu. Ja te pore roku poleca sie toniki z kwasami PHA oraz z kwasem azelainowym.
Musisz sama ocenic czy po wieczornym demakijazu wystarczy twojej buzi tylko jakas esencja i lotion, czy jeszcze dokladac krem. Tego nikt Ci nie powie, bo tylko Ty wiesz jak twoja buzia sie zachowuje. Czy jest sciagnieta czy dostatecznie nawilzona.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:48   #3268
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

A rano myjecie twarz jakimś czyścikiem i wodą czy tylko tonik?ja przemywam micelem może powinnam to zmienić
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:50   #3269
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Ja przemywam tylko tonikiem, ale za jakis czas kupie sobie alpha-h balansing cleaner i bede uzywac tego rano, a wieczorem jak zawsze - olejek myjacy. Tylko on jest w stanie zmywac filtry ze twarzy.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:55   #3270
karmik
Raczkowanie
 
Avatar karmik
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Norka96 aktualnie mam buzie przesuszoną więc przyda jej się wszystko Mam tonik z biochemii PHA, prawie końcówka ale efektów nie widzę. Miałam taki czas, że robiłam sama mazidła ale po paru nietrafach i braku rezultatów zraziłam się. Wiesz jak to jest- jednemu pasuje a drugiemu nie.Oczywiście jakiś oleje i kwas hialuronowy zawsze mam pod ręką. Słynną esencję hada labo uzywałyście? Może ona pomoże na moją przesuszoną skórę?
karmik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.