Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2017-02-16, 00:48   #4981
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@ Remedios_Buendia

Wielkie dziêki za odpowied¼! Mam nadziejê, ¿e mezoterapia oka¿e siê pomocna. Planujê siê zapisaæ na zabieg na przysz³y tydzieñ i liczê na to, ¿e wypadanie w³osów po zabiegu nie bêdzie zbyt mocne, bo dla mnie ka¿dy w³os na wagê z³ota U mnie te¿ lec± i krótkie i d³ugie w³osy, zastanawiam siê czy taki objawy tylko jest w ³ysieniu androgenowym?

Zainteresowa³a¶ mnie tym dermarollerem. A co planujesz wcieraæ?

Rozerwanie koszulki z nerwów mi siê jeszcze nie zdarzy³o, ale polecia³ kiedy¶ s³oik z ogórkami w ¶cianê… oczywi¶cie obiadu w ten dzieñ nie by³o Ja te¿ w zesz³ym roku przechodzi³am przez mega stresuj±cy czas i zauwa¿y³am, ¿e ilo¶æ wypadaj±cych w³osów siê wtedy nie zwiêkszy³a, ale za to odrost nowych w³osków w tym czasie mocno spowolni³
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 08:17   #4982
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wróci³y, je¶li masz ciemne w³osy dobrze na koniec sp³ukaæ wod± z octem jab³kowym, wyg³adza, zamyka ³uski i nadaje po³ysk.
Dziêkujê

Dziewczyny a farbujecie w³osy jakimi¶ farbami? Bo moje w³osy dziwnie siê rozja¶niaj±, p³owiej±, mam br±zowe w³osy - moje naturalne - i kurczê rudziej± mi w kolor dziwacznej jajecznicy. I chcê je zafarbowaæ.

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2017-02-16 o 08:19
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 08:28   #4983
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@khloee kurcze jestem z³a teraz bo tyle razy chcia³am zrobiæ t± ferrytyne ale zawsze by³a mi odradzana bo robi³am ogromny zakres badañ który by³ równie¿ bardzo kosztowny i panie w laboratorium mówi³y ¿e ¿elazo wystarczy... najgorsze jest to ¿e póki co nie planowalam wyjazdu do Polski, poniewa¿ nie wyrabiam ju¿ finansowo

Kortyzol po obci±¿eniu wyszed³ 6,70 ng/ml jednak na wyniku nie podano normy, z tego co spr w Google to jest w normie.

Dziêkujê za link!




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 08:51   #4984
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê

Dziewczyny a farbujecie w³osy jakimi¶ farbami? Bo moje w³osy dziwnie siê rozja¶niaj±, p³owiej±, mam br±zowe w³osy - moje naturalne - i kurczê rudziej± mi w kolor dziwacznej jajecznicy. I chcê je zafarbowaæ.

Ja farbuje w³osy biokapem. Jestem zadowolona z koloru 4.0 br±z, natomiast kolor 5.0 jasny br±z zmy³ mi siê w 2 tygodnie Plusem farby jest to, ze podczas farbowania nie wypadaj± mi w³osy, tak jak po farbie u fryzjera. No i wlosy s± piêkne i b³yszcz±ce.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 11:59   #4985
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@dews

To skoro kortyzol w dodatkowym badaniu wyszed³ w porz±dku to my¶lê, ¿e to by³o chwilowe zachwianie. Zwykle kortyzol wzrasta w stresie, zmêczeniu i pewnie z powodu kilku innych czynników wiêc skoro na usg nadnercza by³y ok i pó¼niejsze badanie kortyzolu równie¿ by³o dobre to raczej bym wykluczy³a to jako powód wypadania w³osów

A zanim sprawdzisz ferrytynê to mo¿esz spróbowaæ z innym suplementem, mo¿e wiêksze dawki biotyny albo kwasy omega 3 i 6?
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 13:00   #4986
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@khloee tak te¿ podejrzewam, tym bardziej ¿e badanie krwi by³o robione 2 dni po locie samolotem, który nie bardzo stresuje mimo ¿e latalam ju¿ dziesi±tki razy

Wiesz co biorê witaminê D3 i B12 przy czym B12 pomaga w ma³ych dawkach(tylko na cerê), w du¿ych za¶ robi armagedon z mojej twarzy, jest wrêcz ca³a obola³a.

Spróbujê te kwasy i biotyne, akurat szukam nowego zestawu witamin, bo to co teraz biorê nie pomaga zbytnio..

Ogólnie czyta³am gdzie¶ tu na forum, ¿e jedna z dziewczyn mia³a chwilowy okres gdzie w³osy przesta³y wypadac ca³kowicie i ja te¿ co¶ takiego zaobserwowalam raz. Nagle przez dwa tygodnie w³osy nie wypadaly w ogóle! Najgorzej u mnie jest nawet nie podczas mycia tylko zaraz po, gdy w³osy schn±, bojê siê je wtedy dotykaæ

Narazie my¶lê je¶æ kwasy + biotyne
, selen i wit D3, plus kontynuowaæ picie pokrzywy ktora spo¿ywam nieustannie od ponad roku w ilo¶ciach min 3 kubki dziennie (¿elazo mi chyba od tego siê tak ³adnie utrzymuje)
Je¶li chodzi o kuracje zewnêtrzn± to kupiê pantostin do u¿ywania na wieczór i bêdê kontynuowaæ z Radicalem. U¿ywam te¿ maski WAX po myciu bo w³osy s± miêkkie ale nie hamuje ona wypadania.

Trochê siê bojê tej mezoterapii domowej, poniewa¿ czasami pojawiaj± mi siê reakcje skórne typu krostki u pieczenie skory je¶li np nie ujmuje w³osów lub u¿yje z³ego szamponu, wiêc narazie siê wstrzymam i dam zadzia³aæ pantostinowi.

Polecicie jaki¶ szampon? Mam delikatna skore g³owy, teraz u¿ywam Johnsons dla dzieci, ale mam ostatnio ³upie¿, wiêc my¶lê mo¿e co¶ przeciw³upie¿owego nie chce tylko ¿eby mnie co¶ uczulilo za od¿ywkê te¿ siê nie obra¿ê


Acha i jeszcze jedno. Nigdy nie badalam ale ginekologicznie pod wzglêdem wypadania w³osów, tzn chodzê co roku na badanie ogóle plus usg jajników, ale czy my¶licie ¿e przy idealnych wynikach badania plus super regularnych cyklach ( dos³ownie co do dnia, plus nie mam jaki¶ bardzo bolesnych lub obfitych miesi±czek) mo¿liwe jest ze jednak co¶ pod tym wzglêdem nie hula jak powinno? Raz tylko delikatnie wysz³a mi podwy¿szona prolaktyna, ale jak mówiê, nie robi³am specjalnie hormonów p³ciowych oprócz ten prolaktyny i testosteronu.



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 15:06   #4987
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@dews

To daj znaæ jak sprawdza siê Pantostin. Mam nadziejê, ¿e jednak pomo¿e

W³a¶nie witamina b12 w du¿ych ilo¶ciach mo¿e wywo³ywaæ tr±dzik, te¿ o tym s³ysza³am. A mo¿e zamiast niej kupisz sobie suplement, gdzie jest ca³y zestaw witamin z grupy b? Mo¿esz kupiæ zwyk³y B Complex albo kiedy¶ tutaj by³ wspominany suplement Solgar VM 75 A je¶li chodzi o biotynê to dobry jest Biotebal 5, ale pewnie w internecie mo¿na tez znale¼æ inny tañszy zamiennik. Wa¿ne, ¿eby dawka nie by³a mniejsza ni¿ 5mg

A mo¿e ten szampon Johnson jest zbyt delikatny? Czasem ³upie¿ mo¿e siê pojawiæ jak skóra g³owy nie jest wystarczaj±co oczyszczona. Wtedy te¿ mo¿e zacz±æ swêdzieæ, bardziej siê przet³uszczaæ, w³osy mog± wypadaj± z tak± kuleczk± ³oju na koñcu. Zauwa¿y³a¶ co¶ takiego? Pomocny mo¿e byæ peeling skóry g³owy albo szampon bardziej oczyszczaj±cy do mycia na zmianê z delikatnym

Wiesz co.. klasyczne ³ysienie androgenowe ma miejsce w³a¶nie wtedy, gdy wszystkie wyniki hormonów s± prawid³owe. Mimo wszystko ta wersja nie zdarza siê a¿ tak czêsto i na dodatek jest uwarunkowana genetycznie wiêc je¶li rodzice, rodzeñstwo lub dziadkowie maj± ³ysienie androgenowe to mog³a¶ odziedziczyæ. A bierzesz mo¿e jakie¶ tabletki antykoncepcyjne albo mo¿e odstawia³a¶ lub zmienia³a¶ w ostatnim czasie?
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 16:46   #4988
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@khloee na pocz±tek dziêki wielkie za wszystkie porady, mi³o jest porozmawiaæ z kim¶ kto ciê nie lekcewa¿y b±d¼ boi siê ze mn± poruszyæ tego tematu ¿e wzglêdu na strach przed moim wybuchem p³aczu

Biotebal bra³am na samym pocz±tku wypadania chyba przez 3 miesi±ce pó¼niej jad³am Vitapil- ale bez ¿adnej ró¿nicy.
Spróbujê jeszcze raz, mo¿e warto. Zamienników nie szukam bo jak wspomina³am wcze¶niej nie mieszkam w Polsce i chocia¿ w Anglii jest du¿o sklepów z polskimi lekami online, to jednak wielu rzeczy brakuje.

Co do szamponow, to kiedy¶ uzywalam dwóch naprzemiennie i rzeczywi¶cie nie mia³am wtedy ³upie¿u, chyba wrócê do tego systemu, cenna wskazówka!

Nikt nie mia³ u mnie ³ysienia, mamie w³osy mojej lec± tak ¿e ³azienka czarna co prawda a myje codziennie, ale rosn± tak szybko ¿e w³osy ma gêste. Siostra jedna ma busz na g³owie, a druga w³osy ma cieniutkie ca³e ¿ycie, ale nie wypada jej nic ponad normê.

A co my¶lisz o tym DTH? 2 razy wysz³o mi podwyzszone, spróbujê w domu znale¼æ wyniki badañ to wrzucê. Czy to mo¿e wskazywaæ na androgenowe?

Jedyne co mnie zawsze trzyma w nadziei ¿e to jednak nie androgenowe to to, ¿e nie mam jakiego¶ obszaru, na którym przerzedzily siê bardziej, wypadaj± raczej równomiernie.. Co prawda zakola mam jakby rzadsze ale zawsze mia³am lekkie zakola wiêc wydaje mi siê ¿e skoro wszêdzie wypadaly to tam po prostu bardziej siê rzucaj± w oczy.

Nigdy nie bra³am ¿adnych hormonów, kiedy¶ chcia³am przyjmowaæ taka antykoncepcje, ale niestety lekarz mi to odradzil ¿e wzglêdu na lekko zwiêkszona gêsto¶æ czy krzepliwosc (nie pamiêtam dok³adnie) krwi i powiedzia³ ¿e mam wiêksze ryzyko wyst±pienia zakrzepu.



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:16   #4989
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê

Dziewczyny a farbujecie w³osy jakimi¶ farbami? Bo moje w³osy dziwnie siê rozja¶niaj±, p³owiej±, mam br±zowe w³osy - moje naturalne - i kurczê rudziej± mi w kolor dziwacznej jajecznicy. I chcê je zafarbowaæ.
Ja farbujê henn± orientana karmelowy br±z. Równie¿ nadaje piêkny po³ysk w³osom jestem bardzo zadowolona.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:46   #4990
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@dews

Nie ma za co! Cieszê siê, ¿e mogê jako¶ pomóc. Ja te¿ zmagam siê z tym problemem, wiêc doskonale Ciê rozumiem. Je¶li chcesz wiêcej pogadaæ to mogê Ci podaæ mój adres mailowy

Vitapil mi te¿ nie pomóg³, zreszt± wszystkie te typowe z³o¿one suplementy "na w³osy" nie sprawdzi³y siê u mnie. W³a¶nie biotyna, cynk, selen, kwasy omega, witaminy b complex chyba s± najbardziej pomocne. Skoro pijesz regularnie pokrzywê to my¶lê, ¿e ¿elaza ju¿ nie musisz dodatkowo braæ, ¿eby nie przedobrzyæ. Pomocna mo¿e byæ te¿ zmiana diety, wiêcej owoców i warzyw, soków. Mo¿esz te¿ spróbowaæ piæ olej lniany lub z pestek dyni albo parzyæ sobie mielone siemiê lniane

Ja nigdy nie mia³am badania DHT wiêc niestety tutaj nie jestem pewna. Czyta³am jednak, ¿e ten poziom mo¿e byæ podwy¿szony przy niskim poziomie cynku, brakach kwasów t³uszczowych i oczywi¶cie w stresie. W ka¿dym razie je¶li faktycznie DHT by³by w Twoim przypadku winowajc± to Pantostin powinien byæ pomocny, bo w³a¶nie ma za zadanie blokowaæ negatywne skutki DHT na skórze g³owy W wielu przypadkach ³ysienie androgenowe mo¿e byæ uaktywnione przez branie tabletek antykoncepcyjnych, wiêc je¶li nigdy nie bra³a¶ to tym bardziej jeste¶ w dobrej sytuacji.

Ogólnie wydaje mi siê, ¿e w Twoim przypadku to raczej nie jest androgenowe. Nic mi za bardzo na to nie wskazuje A jak tam z odrastaniem w³osków? Czy pomimo wypadania szybko odrastaj±? Czy nowe w³oski wydaj± Ci siê cieñsze albo dziwnie wygl±daj±ce ( np. poskrêcane) ?

Dwa szampony na zmianê to dobry sposób, sama siê tego trzymam. Jak myjê g³owê tylko delikatnym szamponem to po jakim¶ czasie te¿ pojawia mi siê co¶ na kszta³t ³upie¿u, g³owa swêdzi a w³osy wygl±daj± na przet³uszczone. Z tego wzglêdu co trzecie mycie stosujê bardziej oczyszczaj±cy szampon i skóra g³owy zaraz lepsza
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-16, 22:23   #4991
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@khloee jasne, chêtnie siê przeniosê na maila

Co do ¿elaza to raz wyszed³ mi dwukrotnie ponad normê ale wtedy go suplementowa³am, wiêc odstawilam i przy kolejnym badaniu by³ ju¿ w normie.
Co do tych wszystkich witamin to trochê przera¿a mnie branie tylu tabletek, bojê siê negatywnego wp³ywu na w±trobê, ale zobaczymy, mo¿e w koñcu metod± prób i b³êdów dojdê do tego co trzeba braæ, a odstawiæ.

Dietê mam bardzo w porz±dku powiem ci, owoce i warzywa codziennie, fast food od ¶wiêta, jedynie s³odycze podjadam ale te¿ w nie jaki¶ du¿ych ilo¶ciach. Do tego staram siê piæ du¿o wody no i ta pokrzywa plus melisa, bo wszyscy mówi± ¿e to stres heh. Zawsze siê broni³am przed tym ¿e to on jest winowajca, ale teraz stwierdzi³am, ¿e nie zaszkodzi mi spróbowaæ relaxu i zaczê³am æwiczyæ jogê nawet

Kurcze kwasów t³uszczowych nigdy nie przyjmowa³am, wezmê siê za to.
Powiem ci, ¿e samej wydaje mi siê ¿e to nie androgenowe, mia³am z reszt± badanie kamerka u trychologa i dermatologa i nikt nie stwierdzi³ wzmo¿onego wypadania w konkretnym obszarze, ale nigdy nie mo¿na nic wykluczyæ póki nie znajdê prawdziwej przyczyny. Dlaczego tylko nic nie pomaga w taki razie?

Nie wiem co do tego dorastania.. Mam niby ma³e w³oski ko³o czo³a szczególnie na zako³ach i s± nawet grube, jednak nie zbyt wolno i ma³o siê co¶ pojawia by zagescily jjako¶ czupryne. Kupiê ta placente i zobaczymy czy co¶ urosnie.

Daj adres to siê do ciebie odezwê i opowiesz mi jak to u ciebie wszystko wygl±da




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 10:27   #4992
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, mam do Was pytanie. W jakich miejscach przerzedzaj± Wam siê w³osy? U mnie s± zakola - mocno cofniêta linia w³osów w tych miejscach, wiêc typowe androgenowe, ale z drugiej strony - na czubku g³owy mam ok w³osy. Przedzia³ek jest przerzedzony, ale tak naprawdê najwiêkszy problem mam z grzywk±. Praktycznie ju¿ jej nie mam. Najmocniej przerzedzony jest ten trójk±t nad czo³em (w sensie podstawa trójk±ta wzd³u¿ czo³a, i wierzcho³ek trochê wy¿ej generalnie tam, gdzie ro¶nie grzywka. Gdy ogl±dam rysunki, jak powinno wygl±daæ £A, wygl±da to trochê inaczej.
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:07   #4993
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@ dews

Ja zwykle biorê suplementy 3 miesi±ce a potem odstawiam i robiê miesi±c przerwy. Dobrze jest od czasu do czasu sprawdzaæ próby w±trobowe i bêdzie ok

Stres niestety potrafi nie¼le namieszaæ. Ja w zesz³ym roku przechodzi³am przez okropne kilka miesiêcy i jak pó¼niej po tym wszystkim zrobi³am badanie krwi to siê przerazi³am, wyniki mia³am straszne mimo ¿e fizycznie czu³am siê dobrze! A to by³o "tylko" kilka miesiêcy stresu

Wiesz, czasem na poprawê trzeba trochê poczekaæ. Trzeba znale¼æ ten g³ówny czynnik wypadania w³osów, a powód z pewno¶ci± siê znajdzie. Czasem jest to trochê zabawa na 'chybi³-trafi³' , ale wychodzê z za³o¿enia, ¿e lepiej dzia³aæ i próbowaæ ni¿ czekaæ. Te¿ kiedy¶ powiedzia³am, ¿e mam ju¿ do¶æ szukania i odstawiam wszystkie wcierki i suplementy.. przez tydzieñ by³o ok a potem szybko do nich wróci³am, bo w³osy bez wspomagaczy zaczê³y siê sypaæ jak li¶cie z drzew

Mój adres to: kasia20.poczta@op.pl
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-18, 18:30   #4994
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@khloee dziêki, ale nie powinno byæ kasia20@poczta.op.pl? ;>




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2017-02-18 o 18:31
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-19, 10:12   #4995
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

@dews

Nie,nie. Adres to kasia20.poczta@op.pl Dosta³am od Ciebie maila i przedwczoraj na niego odpisa³am, nie dotar³?
khloee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-19, 18:02   #4996
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, mam do Was pytanie. W jakich miejscach przerzedzaj± Wam siê w³osy? U mnie s± zakola - mocno cofniêta linia w³osów w tych miejscach, wiêc typowe androgenowe, ale z drugiej strony - na czubku g³owy mam ok w³osy. Przedzia³ek jest przerzedzony, ale tak naprawdê najwiêkszy problem mam z grzywk±. Praktycznie ju¿ jej nie mam. Najmocniej przerzedzony jest ten trójk±t nad czo³em (w sensie podstawa trójk±ta wzd³u¿ czo³a, i wierzcho³ek trochê wy¿ej generalnie tam, gdzie ro¶nie grzywka. Gdy ogl±dam rysunki, jak powinno wygl±daæ £A, wygl±da to trochê inaczej.
Ja podobnie. Nie mam przedzia³ka "choinki" ani "autostrady", przedzia³ek jest normalny.Problem tkwi w zakolach i zmniejszaj±cej siê objêto¶ci w³osów. Zakola s± coraz wiêksze (kiedy¶ w ogóle nie mia³am) i wchodz± na grzywkê, która jeszcze niedawno wkurza³a mnie, ¿e jest za gruba, a teraz ledwie zakrywa czo³o. Niestety, moja diagnoza to ³ysienie androgenowe. Mo¿e rozlane, mo¿e nieswoiste, ale jednak miniaturyzacja postêpuje i jest widoczna.
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-20, 15:46   #4997
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Mi wypadaj± raczej równomiernie z ca³ej g³owy :/

@khloee tylko siê upewniam bo co¶ mi chyba poczta nawala, dosta³a¶ mo¿e mojego maila z wczoraj? Je¶li dalej bêd± z nim problemy to za³o¿ê nowe konto


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-20, 16:36   #4998
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, na filmiku youtube autorstwa Julii Caban us³ysza³am ¿e bardzo wa¿na jest suplementacja witaminy D. Czy która¶ z was tak robi³a? Pomog³o przyjmowanie witaminy D?
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-20, 16:58   #4999
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, na filmiku youtube autorstwa Julii Caban us³ysza³am ¿e bardzo wa¿na jest suplementacja witaminy D. Czy która¶ z was tak robi³a? Pomog³o przyjmowanie witaminy D?
Ja s³ysza³am, ¿e w naszej strefie klimatycznej powinno siê suplementowaæ witaminê D3 od pa¼dziernika do koñca kwietnia. Dotychczasowa suplementacja nic nie wnios³a
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 17:34   #5000
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5 249
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja przyjmuje od przesz³o roku, w wynikach badañ wychodzi mi tam dobrze ¿e lekarz mnie pyta³ jakie dawki przyjmuje bo rzadko siê taki ³adny wynik zdarza, a w³osy dalej lec±. Ale niedobór tej witaminy mo¿e skutkowaæ wypadaniem w³osów wiêc nie sugeruje siê mn± najlepiej zrobiæ badanie krwi i wszystko bêdzie czarno na bia³ym


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dews jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-20, 18:55   #5001
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, na filmiku youtube autorstwa Julii Caban us³ysza³am ¿e bardzo wa¿na jest suplementacja witaminy D. Czy która¶ z was tak robi³a? Pomog³o przyjmowanie witaminy D?
Od dwóch lat robiê badanie co pó³ roku i dostosowujê dawkê do poziomu wit D3. Obecnie biorê Vigantol. Przez 2 lata uzupe³niam i stwierdzam ¿e na moje w³osy akurat to nie dzia³a w ogóle.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 10:24   #5002
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

To mo¿e ja wypowiem siê na temat wit. D3, która faktycznie, wydaje siê, ¿e zadzia³a³a na moj± mamê. Mojej mamie od lat wypada³y w³osy, najbardziej by³o to widaæ w okolicach przedzia³ka. Boki i ty³ mega gêste, góra gorzej. Ten ubytek jednak ró¿ni³ siê od naszego ubytku, bo mimo du¿ej ilo¶ci w³osów w sitku przy ka¿dym myciu (pewnie ok. 250-300, ale nie liczy³am), to góra ³ysa nie jest. Jedynie przetrzepana, nie wygl±da ¼le, po prostu jest bardziej p³asko na górze, ale jak siê przyjrzeæ, to faktycznie widaæ braki. Dawka 2tys. wit D3 nie zadzia³a³a, ale 4 tys. ju¿ tak, tylko po 3 msc. Wypadanie w³osów zmniejszy³o siê o 2/3. Mo¿e gdyby dosta³a 6tys.D3, to ca³kowicie zniwelowa³o by to wypadanie, ale poziom wit.D3 mama ma w normie, wiêc juz nie kombinuje. Te 4 tys. zarz±dzi³ jej endokrynolog. Odrost jest, wczoraj widzia³am, nie jest to jednak ogromna ilo¶æ baby hair, ale mo¿e siê jeszcze rozkrêci. Dodam, ¿e mam ma Hashimoto i niedoczynno¶æ tarczycy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:24   #5003
201706190936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 4 164
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
To mo¿e ja wypowiem siê na temat wit. D3, która faktycznie, wydaje siê, ¿e zadzia³a³a na moj± mamê. Mojej mamie od lat wypada³y w³osy, najbardziej by³o to widaæ w okolicach przedzia³ka. Boki i ty³ mega gêste, góra gorzej. Ten ubytek jednak ró¿ni³ siê od naszego ubytku, bo mimo du¿ej ilo¶ci w³osów w sitku przy ka¿dym myciu (pewnie ok. 250-300, ale nie liczy³am), to góra ³ysa nie jest. Jedynie przetrzepana, nie wygl±da ¼le, po prostu jest bardziej p³asko na górze, ale jak siê przyjrzeæ, to faktycznie widaæ braki. Dawka 2tys. wit D3 nie zadzia³a³a, ale 4 tys. ju¿ tak, tylko po 3 msc. Wypadanie w³osów zmniejszy³o siê o 2/3. Mo¿e gdyby dosta³a 6tys.D3, to ca³kowicie zniwelowa³o by to wypadanie, ale poziom wit.D3 mama ma w normie, wiêc juz nie kombinuje. Te 4 tys. zarz±dzi³ jej endokrynolog. Odrost jest, wczoraj widzia³am, nie jest to jednak ogromna ilo¶æ baby hair, ale mo¿e siê jeszcze rozkrêci. Dodam, ¿e mam ma Hashimoto i niedoczynno¶æ tarczycy.
Jaki preparat mama bra³a i ile kropli/tabletek?
201706190936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 12:00   #5004
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Nie wiem, co bierze. Chyba Vigantol, jest po 10z³ za krople. Endokrynolog jej powiedzia³, ¿e Vigantol jest najlepszy, bo rozpuszcza siê ju¿ na jêzyku. Do tego ³yka K2 Kinon chyba.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 12:08   #5005
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Kto siê zlituje i za³o¿y kolejn± czê¶æ w±tku? Ja "informatycznie", niestety, odpadam

Te¿ mia³am okres, ¿e bra³am 4 tys. jedn. wit. D3, teraz wróci³am do 2000. Ró¿nicy nie widzia³am.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 14:03   #5006
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ju¿ wiem, mama bierze Kinon 2 tabletki po 2tys. ka¿da. Rano jedn± bierze jedn±, a wieczorem drug±. Po 2 tys. ró¿nicy nie by³o wcale. Efekty po 4 tys.przysz³y po 3-4msc. Tylko zbadajcie sobie poziom D3, moja mama mia³a pierwszy wynik 12, to oczywi¶cie wynik bez leków.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-21, 22:18   #5007
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomo¶ci: 6 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Watek zamykam.
Zapraszam do kolejnej cz.
Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz IV
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 253 postami tego u¿ytkownika na forum. Jak za³o¿yæ tak± reklamê? (klik!)
kaska222 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.