Masaż w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-11, 07:37   #1
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440

Masaż w domu


Zamierzam rozpocząć korzystanie z masażów ale w domu. Jak to ma wyglądać? Czy wystarczy rozlożyć jakis materac na podlodze? Czy podloże powinno być raczej twarde? Czy w celach kosmetycznych i relaksacyjnych wystarczy taki masaż całego ciała raz w tygodniu?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 20:40   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż w domu

Witaj Dominiko. Pytanie podstawowe co znaczy - zamierzam rozpocząć korzystanie z .... domyslam sie że Ty chcesz z masażu skorzystać a nie wykonywać masaż. Nie wiem może sie mylę? W kazdym razie, jeżeli ty chcesz zostać wymasowana w domu to proste, problem jak to się i na czym odbedzie jest sprawą masazysty a nie Twoją. Oczywiście zrobisz wielka przysługę jezeli zapewnisz przedtem dobre warunki, ale to zalezy od masażysty.

A teraz z drugiej strony. Wykonywanie masazu w domu pacjenta nie jest mi obce, jak starcza czasu to jeżdżę jeszcze czasem do klientów. Kilka dobrych rad na poczatek. Jezeli to mozliwe powinno sie jeździć do pacjenta ze składanym stołem / kozetka do masażu, minimalna waga niestety od 12 kg w górę. Panią nie radzę. Poza tym mata do masazu lub cwiczeń. Tak jest profesjonalnie, a praktycznie dla wprawnego terapeuty wystarcza zwykły koc.

Idealnie dla masażu relaksacyjnego i w ogóle dla kazdego jest wyciszenie no i fakt że po masazu nie trzeba juz nigdzie jechać i wystarcz kontynuować sen. Ale nie zawsze jest tak różowo. A to starsze dzieci gospodyni włażą ci na głowę (często to przerabiam wykonując np masaż u pacjentek w okresie poporodowym) a to telefony dzwonią, itp.

Zależy jaki masaż i jaką technikę sie stosuje, np. nie wykona sie na materacu masazu polinezyjskiego, Integracyjny Masaż Bodywork też bedzie utrudniony.
Ale jest to idealna sytuacja dla shiatsu czy też refleksoterapii.

Profesjonalny masaż relaksacyjny, szczególnie całego ciała powinien być wykonywany raz, dwa razy w tygodniu. W odróznieniu od masazu leczniczego, częściowego który w odróżnieniu od relaksacji jest wręcz zalecany codziennie lub co drugi dzień. Poprostu organizm powinien w tym czasie zareagować. Namawianie klienta częściej na masaż relaksacyjny niż 2 X w tygodniu jest poprostu naciąganiem.

Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń. Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 21:03   #3
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Masaż w domu

Taaak, zdecydowanie to ja mam być masowana. Ale dzieki za porady. Jak juz przyjdzie do mnie masazystka to przy okazji właczę sobie jakąs ladna muzyczkę, może podpale kominek do aromatoterapii. I własnie to dla mnie najwazniejsze - żebym po masazu nie musiala brac prysznica w obcym miejscu, ubierac sie i tłuc w drodze do domu - zepsułoby mi to całą przyjemność Dziecko i męża na czas masazu usune z domu)) Dziekuje
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 21:33   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż w domu

Dominiko, jeszcze jedna rada:
Może lepiej rozpal swieczkę w kominku do aromaterapii zamiast go podpalać. Jeszcz jedno, warto najpierw ujscić zapłatę za masaż, bo jak sie zrelaksujesz to po co wstawać i mysleć o sprawach przyziemnych. Mówie teraz całkiem serio.

Powodzenia Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 21:48   #5
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Masaż w domu

Kominek odpale, swieczkę zapalę)) Faktycznie z tą zaplata to dobry pomysł, dziekuję
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 22:22   #6
Rostkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 12
Re: Masaż w domu

witam [img]icons/icon7.gif[/img]

Ja bym polecał zacząć od znalezienia prawdziwych
masazystow/masazystek. Niestety w obecnych czasach nadal masaż (a szczególnie)z dojazdem do Klienta kojarzy sie niektorym z agencjami towarzyskimi. Nawet w gazetach w specjalnych rubrykach: zdrowie, uroda, odnowa biologiczna - kilkadziesiat procent to wlasne oferty "troszeczke inne".

dalej (ale juz nie w tej kolejnosci [img]icons/icon12.gif[/img]
CENY. W tym przypadku są one dość mocno zróżnicowane w zależnosci od rodzaju masażu jak rowniez miejsca zamieszkania min.25 pln - max 180 pln jak więc widzicie rozrzutność spora

JAKOŚĆ. Z tą częścią jest chyba najtrudniej. Najlepiej na początku popytać się rodziny, znajomych,... Moze ktoś z nich już kiedyś korzystał z takich usług i może mogą kogoś polecić, wtedy pozbędziecie sie być może dużego rozczarowania. Jeżeli okaże się że tą drogą nieuda się nikogo znaleźć, pozostają różnego rodzaju ogłoszenia, oferty,... Warto wtedy spytać o ukończne szkoły, kursy, doświadczenie, (albo np.zadać kilka fachowych pytań i czekać na prawidłowe odowiedzi [img]icons/icon12.gif[/img]...

reszta: to rzeczy o ktorych juz Mr. BODYWORKER (pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img] ) napisał: tzw. oprzyżądowanie specjalny stół do masażu (wymiary po rozłożeniu to około 70/200 cm tak wiec dobrze wcześniej przygotować troszkę wolnego miejsca), specjalne kremy, olejki do masażu, muzyczka relaksacyjna w tle, kominek aroamterapeutyczny, odpowiedznie światło lekko przyciemnione, ...

mam nadzieje że mogłem pomóc
pozdrawiam Piotrek Rostkowski http://www.masaze.pl
Rostkowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 00:57   #7
polo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: Masaż w domu

Sam korzystałem z masażu w domu i powiem szczerze,że to wygoda w moim miescie nie ma zbyt wiele masażystów jezdżących do klienta,ja mam swoich 2 sprawdzonych i jestem zadowolony zawsze mogę się zdrzemnąć po zabiegu,a nie rozbijac się wewnętrznie i uciekac bo już czeka nastepny klient w salonie.Pozdrawiam
polo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 21:29   #8
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Masaż w domu

Tak, zdecydowanei masaż to taki zabieg, który ma ogromne zalety zwłaszcza wykonywany w domu klienta. Po pierwsze to miejsce, gdzie przeważnie każdy kto tam mieszka to dobrze się czuje. Jest zrelaksowany, skupiony. Po drugie po skończonym zabiegu nie musi szybko wstawać i uciekać na tramwaj, autobus itd. Wstaje i może spokojnie się położyć do łóżeczka spać albo skorzystać z relaksującej kąpieli. No zgadzam się z wypowiedzią Piotrka Rostkowskiego, co do tej jakości. Oj bardzo różnie z nią bywa. Zdarza się, że masażysta w ogole nie jest przygotowany i masaż robi po prostu na odpieprz. Podobnie z tymi agencjami towarzyskimi, malo tego słyszałem o przypadku, kiedy podczas masażu złożone masażyście niemoralną propozycję za dodatkowe pieniądze. tak więc bywa różnie. nigdy przecież nie wiadomo na kogo się trafi. różnie bywa także z cenami. Do mnie jak dzwonią klienci to zawsze ich informuję jak taki masaż wyglada, ile trwa itd. No jako kosmetolog, mam oczywiscie troszke bardziej ograniczone pole działania jeśli chodzi o masaże. Nie wyobrażam sobie jednak jakbym miał wykonywać masaż gdzieś na podłodze albo na tapczanie. Chodzi tu także o moją wygode, bo mam obawy, że po takim masażu, sam ledwo bym się podniósł i bym potem tylko narzekał na bolące plecy. Składany stół do masażu do świetny sprzęt. Ja korzystam z firmy Habys. I naprawde super się sprawdza, w moim przypadku także w wielu zabiegach kosmetycznych, bo ma regulację kąta nachylenia oparcia. Zreszta taki stoł po prostu wygląda profesjonalnie. Podobnie jak konieczne podkłady, czy to jednorazowe czy wielorazowe, no i odpowiednie kosmetyki. Powinien być też oczywiście kitel, czesto jednak zapominany przez masażystów. Te wszystkie szczegóły wpływają przecież na profesjonalizm i renomę.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.