Studia dofinansowane przez pracodawcę - jakie zasady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 10:05   #1
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14

Studia dofinansowane przez pracodawcę - jakie zasady?


Witam

Kuzynka od kilku miesięcy pracuje w przedszkolu jako pomoc (tzn. wydaje dzieciom posiłki, pomaga pilnować dzieci na spacerach, itd). Po namowach naszych i koleżanek, które pracują jako przedszkolanki zdecydowała się pójść na studia w tym też kierunku. I tutaj pojawia się problem finansowy... Pracodawca zobowiązał się, iż pokryje ewentualne koszty studiów, ale... kazał się dowiedzieć na jakich zasadach się to odbywa, czy dostanie on zwrot tych pieniędzy, np. od uni

Znalazłam pełno informacji w internecie, ale nie to czego konkretnie szukałam... Wiem, że musiałaby podpisać tzw. "lojalkę", iż będzie pracować w danym zakładzie pracy przez x czasu, pracodwca nie odprowadza podatku od opłacanego czesnego, nie mogłaby przerwać nauki.

Czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia formalna dofinansowania przez pracodawcę studiów i czy pracodawca dostaje zwrot części poniesionych kosztów (teoretycznie kwalifikuje się to pod szkolenie pracowników, poniewaz jest to przedszkole, zaś kuzynka chciałaby studiowac pedagogikę)?
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 11:08   #2
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Studia dofinansowane przez pracodawcę - jakie zasady?

Mój kolega jak studiował na UAMie na dziennych to co miesiąc dostawał od jakiejś firmy 3tys, ponieważ był to jakiś rzadki kierunek i brakowało specjalistów. Warunkiem tego jakby stypendium było podjęcie pracy u niego na okres 5 lat po skończeniu studiów. Ale wy chyba na innych warunkach
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 12:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.