Tajlandia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-28, 15:14   #1
magimoc
Przyczajenie
 
Avatar magimoc
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13

Tajlandia


Witam,
chciałam aby napisali mi wszyscy którzy byli w Tajlandii na jakiejś dłuższej wyprawie, gdzie spali , co widzieli , co polecają a czego nie. Czekam na wszystkie opinie.
magimoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:35   #2
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Tajlandia

witaj magimoc.
co chesz zobaczyc w tajlandi?tzn.jedzesz tam np.glownie nurkowac,czy glownie ogladac czy glownie siedziec na plazy?jaki masz plan?chetnie pomoge bo bylam pare razy.pozdrawiam
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 20:14   #3
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: Tajlandia

Tajlandia to mi sie niestety ale tylko z prostytucją kojarzy, mieszkańcy Europy jeżdżą tam na seksualne wakacje
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 05:01   #4
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Tajlandia to mi sie niestety ale tylko z prostytucją kojarzy, mieszkańcy Europy jeżdżą tam na seksualne wakacje
czytalam fajna ksiazke o tej tematyce pt . 'platforma ' . inteligenta powiesc , ale jednoczesnie troche taki przewodnik
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 08:27   #5
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Tajlandia

.

Edytowane przez wann(d)a
Czas edycji: 2012-05-23 o 12:52
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 22:16   #6
magimoc
Przyczajenie
 
Avatar magimoc
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez wann(d)a Pokaż wiadomość
witaj magimoc.
co chesz zobaczyc w tajlandi?tzn.jedzesz tam np.glownie nurkowac,czy glownie ogladac czy glownie siedziec na plazy?jaki masz plan?chetnie pomoge bo bylam pare razy.pozdrawiam
Jadę głównie pozwiedzać ten piękny kraj. Podróż będzie trwała 3 tygodnie i będzie na "własną rękę". Chciała bym jechać na północ kraju do "Złotego trójkąta" na niewielki treking po dżungli ( tylko obawiam się trochę moskitów z malarią ), również planuję zwiedzić Bangkok a na koniec oczywiście południe- plaże wysepki itd. Czy mogła byś mi polecić jakieś fajne i niezadrogie gesthousy w Bngkoku oraz jakieś bungalowy lub hotele na południu, oraz gdzie warto na tym właśnie południu zatrzymać się, a gdzie w ogóle sie nie zapuszczać. No i może jeszcze jakieś ciekawostki.
Co do Tajek i prostytucji to wiadomo, no ale myślę, że nie warto zawracać sobie tym głowy.
Aha i jeszcze pytanie czy byłaś na masażu Tajskim ( oczywiście tym relaksacyjnym ) ponoć jest super.
Pozdrawiam.
magimoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 04:53   #7
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Tajlandia

.

Edytowane przez wann(d)a
Czas edycji: 2012-05-23 o 12:52
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 14:25   #8
alek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11
Dot.: Tajlandia

Tajlandia to super miejsce na odpoczynek naprawde można się zrelaksować
bylam w Thai prawie miesiac , bylo naprawde cudownie podrozowalismy na własną rękę, nie mielismy rezerwacji, hotel i przejazd mozna bylo zalatwic w dosłowienie kilka minut i nigdy nie mielismy z tym problemów , wybraliśmy delektowanie się "rajskimi klimatami" - nasza trasa to BKK-Krabi-PhiPhi-Lanta-AoNang-Samui-Phangan-BKK (jak masz pytania co do tych miejsc dan znac), no i kilka ogólnych uwag

-w BKK - komunikacja bardzo tania, jezeli chcesz poznac kraj sprobuj podrzowac komunikacja miejska (8 groszy za przejechanie autobusem polowy miasta), warto przejechac sie skytrainem, od razu na lotnisku osaczy cie tlum kierowców busów (100batów za osobe to cena ok, jezeli chcesz taniej spod lotniska jezdzi kolejka) ; nie daj sie nabrac na tut-tuki - kierowcy sa strasznie namolni, tak jak juz wczesniej ktos pisal w drodze do konkretnego miesca pokaza ci milion sklepów, mozna przejechac sie raz czy dwa - raczej poglądowo, warto tez jezdzic taksówkami ( koniecznie na licznik!!!! na poczastku dawalismy sie nabierac ze za ilestam np 30-20 pln w przeliczeniu dojedziemy 2 ulice dalej, po czym okazalo sie ze dluga trasa przez miasto to kwota rzędu kilku złotych); w BKK mozesz tez przejechac sie tramwajem wodnym - tez doslownie za grosze, jezdzi po rzece "zygzakiem" przez całą długość miasta
- owoce!!! na każdym roku świeże owoce - ananasy arbuzy, mango...za złotówkę!!! tak soczystych i pysznych owoców jeszcze nie jadłam
- duzo czasu traci sie na podrozownanie (caly dzien) my bilismy w lato ( czyli u nich low season) dosyc wczesnie robilo sie ciemnio bo juz ok 19 ok 17-18 wszelkiego rodzaju łodki konczyly kursy
- polecam snurkowanie ( albo nurkowanie) przy rafach (przy phi phi , bamnoo island, czy na phangan) to niesamowite naprawde warto sprobowac
- nie boj sie komunikacji miejskiej - jechalismy nocnym pociagiem z suratani do BKK - niezapomniane przezycie
alek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:38   #9
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Tajlandia

Podbijam wątek, bo mam pytanie
Chcemy wybrać się z TŻtem do Tajlandii w tym roku (w grudniu najprawdopodobniej) na własną rękę.
Będzie to pierwsza nasza podróż tak daleko, samolotem i...na własną rękę
Rejon: Krabi, dokładniej Ao Nang, ale w zamairze mamy też zwiedzanko, a w zasadzie to przedewszystkim zwiedzanie (oprócz Bangkoku), samo południe.
Mam pytanie do osób które się tu właśnie wypowiadały (i do innych również) . Ile wydaliście na podróż (razem z przelotem, kosztami na miejscu itp) na osobę?
Jak lecieliście ? jakimi liniami lotniczymi, czy z przesiadkami ?
Czy warto jest lecieć na własną rękę czy lepiej z biurem podroży (choć drożej)? Czy sobie tam poradzimy tajskiego się poduczę ale ang znam komunikatywnie.
Bardzo proszę o odp
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 17:13   #10
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa Tajlandia

najdrozszy jest przelot 2-3k zl (aeroflot, ukrainskie, wegierskie, austriackie czy finnair, swissair) - z polski nie ma bezposrednich

na miejscu od $10/dzien/osoba

Edytowane przez massagethai
Czas edycji: 2008-05-29 o 11:02
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 10:55   #11
magimoc
Przyczajenie
 
Avatar magimoc
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Smile Dot.: Tajlandia

LA MONICO, podróż do Tajlandii była chyba najlepsza ze wszystkich moich podróży zagranicznych. Koszt 3 tygodniowej podróży na własną rękę razem z samolotem to 6500 zł na osobę. W tej cenie jak dla mnie full wypas tzn. hotele, pyszne jedzenie i drinki do woli, wszystkie przejazdy z Bangkoku do Chang Mai, z powrotem do Bangkoku i samolot na południe na wyspy. Aha, no i oczywiście w cenie trekingi, wszelkiego rodzaju wycieczki organizowane przez lokalne biura turystyczne. Jeśli chodzi o samolot to ja leciałam Aeroflotem z przesiadką w Moskwie. Ten przelot był najtańszy ponieważ kosztował 3000 zł, ale nie polecam. Obsługa samolotu niemiła, smród z toalet, raczej sie nie wybiorę już nigdy ta linią.
Jeśli chodzi o język to nie ma problemu, wszędzie można porozumieć się po angielsku.
Polecam Ci przede wszystkim dokładnie zwiedzić Bangkok- niezapomniane klimaty i pyszne jedzenie, wybrać się na jakiś treking w góry na północ i podejrzeć jak żyją górskie plemiona, przespać się w trzcinowej chatce, umyć w strumieniu, zjeść żabę na ognisku i spłynąć tratwą po rzece no i oczywiście przejażdżka słoniem po dżungli. Do tego wszystkiego dobre są okolice Chang Mai i Chang Rai. Jeśli chodzi o południe to nie można pominąć cudownej rajskiej wyspy PHI PHI (nieprawdopodobnie czysta woda, biały piasek i wspaniałe widoki podczas nurkowania), polecam równiez spokojną ale bardzo piękną wyspę Lantę. Jest tam swobodny rastamański klimat, nie ma tłumów turystów i naprawdę można wypocząć.
Nie polecam natomiast bardzo popularnego Phuketu. Mnóstwo ludzi, prostytucji (choć czasem ciekawie popodglądać to zjawisko) i tak jakoś bazarowo - w złym tego słowa znaczeniu.
Zdecydowanie polecam Ci wybrać sie na własna rękę i zobaczyć wiele różnych miejsc i poznać nowych ciekawych ludzi. Wycieczka z biurem podrózy Ci tego nie zagwarantuje.
Pozdrawiam
magimoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 11:13   #12
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa Tajlandia

tak, aeroflot, oprocz kiepskiej obslugi ma dluga przesiadke w moskwie, choc ostatnio maja specjalna oferte 2350zl. Lepszy serwis jest z aerosvit (ukrainskie linie).

trunki w knajpach sa drogie, moga przewyzszyc cene posilku, jesli jestes na budzecie to ogranicz drinkowanie albo kupuj w sklepie/supermarkecie. Rowniez sprawdzaj ceny menue, w miejscach turystycznych wieksza bagietka moze kosztowac nawet 250baht (20zl). Sprawdzaj tez rachunki w restauracjach - tak jak w wielu krajach, rowniez w europie, kelnerzy maja tendencje do 'dopisywania'.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:28   #13
alicjusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

- jezeli chodzi o koszt to te wspomniane 6500 na osobe to naprawde jakis wypas luksusowy, mnie kosztowalo to zdecydowanie mniej, wiekszosc mlodych i nie tylko ludzi jezdzi tam na tzw budget traveling czyli najlepiej po kosztch, ale pozytywne jest to ze tam "po kosztach" warunki sa calkiem znosne w porownaniu do tanich kwarter i nas w gorach czy nad morzem;
- w zime jest w thai high season, wtedy jest najlepsza pogoda, ale tez wieksze natęzenie turystow, wyzsze ceny
- poszukaj tanich biletow juz teraz, jezeli mniej wiecej znasz przedzial czasowy, tanie mam na mysli niekoniecznie aeroflot czy aeroswit, ja kupilam niedawno przelot finnair za ok 1700 (na wrzesien), wiem ze britishairways ma promocje na pazdziernik ( z londynu za ok 1680) szukaj na skyscanner czy innych wyszukiwarkach promocyjnych lotow a na pewno cos znajdziesz i wtedy z 6500 koszt na osobe spadnie ci do ok 3,5 - 4 tys ( za miesiac), wszystko zalezy od tego co chcesz tam robic, najlepiej wyznacz sobie trase i szukaj info o miejscach gdzie chesz sie zatrzymac (np super strona o bangkoku www.bangkok.com masz tam wszystko poczawszy od zycia nocnego po jedzenie czy opis tamtejszych owocow, night life w bangkoku to nie tylko nocne kluby z rozebranymi panienkami, poczytaj popatrz a na pewno znajdziesz cos dla siebie)
- polecam tez tanie linie airasia, nie tracac zbyt duzo czasu, za ok 80 pln przelecisz z bkk np do krabi czy phuket (oczywiscie lepiej zarezerwowac wczesniej)
alicjusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 16:23   #14
batizowce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

Dzień dobry wszystkim,

dopisuję się do wątku, mam pytanie, jakie szczepienia trzeba zrobić przed taką podróżą? i jeszcze jedno, czy któraś z Was przy okazji Tajlandii zwiedzała też Laos?

pozdrawiam
batizowce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:21   #15
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaz tajski Tajlandia

zadne szczepienia nie sa konieczne, ale jesli masz czas i pieniadze to mozesz je zrobic. Miej na wzgledzie, ze szczepienia nie sa obojetne dla zdrowia.

vientiane jest na jeden dzien - cos jak prowoncjonalne miasteczko w ktorym nie ma nic robis. Luan prabang (stara stolica) ciekawsze, ale nie spodziewaj sie za wiele oprocz kilkudziesieciu swiatyn
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 13:56   #16
czeklitmusse
Raczkowanie
 
Avatar czeklitmusse
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dom:)
Wiadomości: 193
Dot.: Tajlandia

a ja mam następujące pytanie czy któraś z was była może na koh phangan na Full Moon Party jeśli tak to bardzo prosze o następujące informacje:
*czy warto jechać wogóle,
*czy łatwo jest sie tam dostać i czy lepiej robić to na własną rękę czy za pośrednictwem jakiegoś biura (o ile są takie możleiwości)
*jak z kosztami- zależy mi najbardziej na tej jednej nocy w grę nie wchodzi zwiedzanie Tajlandii całej
bardzo proszę o odp
z góry bardzo bardzo dziękuję
__________________

Rekonstrukcja

Jeśli ja jestem twoim snem, to ty jesteś moim



czeklitmusse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 08:20   #17
alicjusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

a skad bedziesz sie wybierac na phangan?
w kazdym razie musisz dostac sie do surratani (pociagiem najlepiej nocnym z BKK) a stamtad statkiem na phangan, bilety łączone kupisz w kazdej firmie turystycznej
alicjusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 09:56   #18
czeklitmusse
Raczkowanie
 
Avatar czeklitmusse
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dom:)
Wiadomości: 193
Dot.: Tajlandia

nie znam kompletnie Tajlandii nie byłam tam nigdy chcieliśmy ze znajomymi wybrać się tam widzę że nie ma bezpośrednich połączeń np z W-wy;/ ale to nic czego sie nie robi dla spełnienia marzeń czytałam tu wcześniej ze są jakieś przesiadki w Moskwie?:0
no a cenowo ile coś takiego wyniesie tak około?

aha i czy wogóle polecacie tą imprezę?
fajnie że przynajmniej te bilety można łatwo dostać
__________________

Rekonstrukcja

Jeśli ja jestem twoim snem, to ty jesteś moim



czeklitmusse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:15   #19
batizowce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

cześć,
czy możecie polecić jakiś sprawdzony przewodnik po Tajlandii?
A może jakąś ciekawą książkę, która trochę opowiada o tym kraju? Słyszałam już o "Platformie" i "Nie każ mi tutaj umierać".

Wybieramy się we wrześniu, mamy nadzieję, że nas nie zmyje... planujemy zwiedzanie

pozdrawiam
batizowce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 15:32   #20
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa Tajlandia

Cytat:
Napisane przez czeklitmusse Pokaż wiadomość
czytałam tu wcześniej ze są jakieś przesiadki w Moskwie?:0
no a cenowo ile coś takiego wyniesie tak około?
aeroflot ma bangkok za 2350zl, dlugie czekanie w moskwie. Mozna przez kijow, zurich, helsinki, budapeszt, berlin (inne niemieckie lotniska), wieden, istambul.

kho phangan to dyskoteka na plazy, popularna ze wzgledu na ilosc tanich narkotykow - miej tylko na uwadze ze nawet posiadania narkotykow dla wlasnego uzytku grozi w tajlandii wiezieniem. Jesli ciagna cie te klimaty to bedziesz w siodmym niebie.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 15:35   #21
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa Tajlandia

moj ulubiony, a czytalem kilkanascie, jest przewodnik wydany przez Lonely Planet - ale jest wielu, ktorzy go nienawidza.

idz do biblioteki i wez cala dostepna literature, sama porownaj i wez z soba najlepsza
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:51   #22
batizowce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: warszawa Tajlandia

Cytat:
Napisane przez massagethai Pokaż wiadomość
moj ulubiony, a czytalem kilkanascie, jest przewodnik wydany przez Lonely Planet - ale jest wielu, ktorzy go nienawidza.

idz do biblioteki i wez cala dostepna literature, sama porownaj i wez z soba najlepsza

Dzięki
batizowce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 07:13   #23
kika008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 59
Exclamation Dot.: Tajlandia

otóż nie jest tak kolorowo. Tajlandia to jeden wielki syf!!!!
nie polecam. 100 razy wolę chorwacje!
kika008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 08:20   #24
alicjusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

a moim zdaniem wlasnie jest kolorowo i to bardzo takiego jedzenia, klimatu, egzotyki, nie ma ...nawet w chorwacji, no ale co kto lubi)
alicjusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:57   #25
magimoc
Przyczajenie
 
Avatar magimoc
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez kika008 Pokaż wiadomość
otóż nie jest tak kolorowo. Tajlandia to jeden wielki syf!!!!
nie polecam. 100 razy wolę chorwacje!
Kika, czy ty w ogóle byłaś w Tajlandii ? Myślę że nie, bo nie pisałabyś w ten sposób. Tajlandia jest bardzo interesującym krajem - wspaniałe klimaty, wspaniali ludzie, wspaniałe jedzenie i przede wszystkim cudowna przyroda !!
magimoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:20   #26
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaz Tajlandia

pewnie, ze nie jest kolorowo - polska tez dla niektorych to syf miast przemyslowych, pelnych alkocholikow. Nie lubisz miast to wybierasz przyrode.

w chorwacji nie ma orientalnego klimatu, ze srednia roczna temperatura powietrza i wody 25 celsjusza.

napisz, dlaczego syf i dlaczego chorwacja 100 lepsza, to wtedy mozna dyskutowac
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 17:20   #27
batizowce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

no to jeszcze dwa tygodnie i wyruszamy w podróż życia
pozdrawiam!
batizowce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 17:14   #28
scoryska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 62
Dot.: Tajlandia

Witam
Ja tez marze o podrózy do Tajlandii, najlepiej chciałabym wybrac sie na własna reke, ale niestety nie mam z kim, a sama sie po porstu boje. Z biura podrózy nie chce bo tak jak mowiłyscie, buiro nie zapewnie mi tylu atrakcji.
Narazie jestem na etapie zbierania pieniedzy i mam nadzieje, ze kogos znajde kto bedzie chciał sie ze mna wybrac

moze ktoras chetna ??
__________________
--------------------------------------------------------
Mieć siłę by zacząć od nowa...

02.03.

--------------------------------------------------------
scoryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 12:09   #29
karas1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Tajlandia

Witam wszystkich. Mam pytanko- wybieram się w listopadzie do Tajlandii w region Krabi, chcemy tam spędzić ok 12 dni jaką z plaż wybrać na punkt docelowy - w przewodnikach piszą o kilku i to też nie dokładnie np( ao nang, railey itp) szukamy czegoś rajskiego z możliwością zwiedzania terenu. I może dodatkowo coś wiecie o noclegach najlepiej domek przy plaży hahhah - ps to nasz miesiąc miodowy.
karas1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 21:08   #30
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez karas1981 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam pytanko- wybieram się w listopadzie do Tajlandii w region Krabi, chcemy tam spędzić ok 12 dni jaką z plaż wybrać na punkt docelowy - w przewodnikach piszą o kilku i to też nie dokładnie np( ao nang, railey itp) szukamy czegoś rajskiego z możliwością zwiedzania terenu. I może dodatkowo coś wiecie o noclegach najlepiej domek przy plaży hahhah - ps to nasz miesiąc miodowy.
Prawde mowiac szkoda wybierac jedna z plaz jako docelowa gdy dookola jest tyle mozliwosci ja w styczniu bylam 3 tygodnie w Ao nang i jako miejscowosc "docelowa do wypadow" jest super ale w sumie kazdy dzien bylismy na innej plazy. Ao nang jest fajna do spacerow i nawet jezeli jest jedna z dluzszych plaz to za duzo tam w ciagu dnia lodek kursujacych we wszystkich mozliwych kierunkach. A na np. Railey jest sie z kolei odcietym od tych wszystkich mozliwosci (np.knajpek) i wieczorami jest sie calkowicie odcietym od swiata
Tym bardziej, ze tyle mozliwosci jest na okolicznych wyspach. Mozna wziac wycieczke caladniowa lub samemu oplacic lodke (mozna to zalatwic zaraz przy plazy w Ao nang) koszta sa naprawde niewielkie i wybrac sobie wyspe na ktorej chce sie dany dzien spedzic. Jezeli chodzi o hotele lub bungalowy przy plazy hmmm... zalezy ile chce sie zaplacic ja osobiscie uwazam, ze jest to przeplacanie bo w samym Ao nang jest pare resortow oddalonych od plazy pare minut a naprawde wartych uwagi. My mielismy basen praktycznie dla nas co po calodniowym moczeniu sie w slonej morskiej wodzie bylo zbawieniem, sniadanie dostawlismy przed domkiem a i rezerwacja w internecie jest bardzo prosta (moge pokazac zdjecia )
http://www.krabi-hotels.com/thecliff/photos.htm
Jezeli chcesz moge podac Ci namiary na Polaka mieszkajacego w Ao nang. On pomogl nam zorganizowac wszystkie wycieczki na miejscu i zobaczylismy faktycznie wszystko co sie dalo, przy czym nie mielismy zadnych dodatkowych kosztow i nie trzeba bylo sie meczyc z Tajami, ktorzy w tym rejonie akurat nie za dobrze radza sobie z jezykami obcymi co czesto stwarzalo komiczne sytuacje.

Moge tez napisac co warto zobaczyc jezeli chesz ale to w nastepnym poscie bo sporo tego by bylo
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.