psycholog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 23:16   #1
Aleksandra12312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 83

psycholog


myślicie, że to normalne, że facet idzie do psychologa, bo nie może poradzić sobie z przeszłością, tzn wciąż myśli o byłej dziewczynie i w związku z tym nie może się zakochać, odrzuca każdą partnerkę po krótkim okresie spotkania się, bo myśli o tej byłej...czy psycholog tu może pomóc??:P mam kumpla, który zdecydował się na taki krok, bo chciał rozliczyć się z tym co było i uznał, ze to mu pomoże....:P
Aleksandra12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 00:11   #2
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez Aleksandra12312 Pokaż wiadomość
myślicie, że to normalne, że facet idzie do psychologa, bo nie może poradzić sobie z przeszłością, tzn wciąż myśli o byłej dziewczynie i w związku z tym nie może się zakochać, odrzuca każdą partnerkę po krótkim okresie spotkania się, bo myśli o tej byłej...czy psycholog tu może pomóc??:P mam kumpla, który zdecydował się na taki krok, bo chciał rozliczyć się z tym co było i uznał, ze to mu pomoże....:P
Sama nigdy u psychologa nie byłam, ale na przykład moja znajoma chodzi regularnie, ponieważ ma problem z zazdrością (o swojego TŻ). Mówiła, że jej to bardzo pomaga
Moim zdaniem tacy lekarze od czegoś są i to żaden wstyd, że kolega chce się tam udać. Uważam to za rozsądne z jego strony, ponieważ szuka pomocy, skoro ma problem, który jednak jest dość poważny, ponieważ każdy chciałby znaleźć partnera życiowego, a on niestety utknął w martwym punkcie.
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 00:35   #3
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Sama nigdy u psychologa nie byłam, ale na przykład moja znajoma chodzi regularnie, ponieważ ma problem z zazdrością (o swojego TŻ).
No jasne, jeśli dziewczyna jest zazdrosna, to znaczy, że ona ma problem O niebiosa, jak daleko kobiety są w stanie się posunąć, żeby tylko zagłuszyć głos intuicji... A może to TŻ ma problem, bo wzbudza zazdrość w swojej dziewczynie?
Wiem, że offtop, ale nie mogłam się powstrzymać.

Co do tematu - czy psycholog może pomóc? Ja myślę, że pomóc najbardziej może czas.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 01:01   #4
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
No jasne, jeśli dziewczyna jest zazdrosna, to znaczy, że ona ma problem O niebiosa, jak daleko kobiety są w stanie się posunąć, żeby tylko zagłuszyć głos intuicji... A może to TŻ ma problem, bo wzbudza zazdrość w swojej dziewczynie?
Wiem, że offtop, ale nie mogłam się powstrzymać.

Co do tematu - czy psycholog może pomóc? Ja myślę, że pomóc najbardziej może czas.
Widzisz, jej tata zdradzał mamę i po prostu "zapobiegawczo" sama nie wie kiedy zaczęła go sprawdzać i kontrolować, nie pozwalała mu nigdzie wychodzić, musiał po pracy o 22 meldować się np. na gadu-gadu czy facebooku, jak jeszcze nie mieszkali razem. On w końcu sam nie wiedział jak z nią rozmawiać i stąd taka decyzja. I tak chłopaka podziwiam, bo są ze sobą ponad 4 lata, a przez 2 był w taki sposób kontrolowany. Więc nie wszystko jest zawsze tak, jak się wydaje, bo ona ewidentnie i na prawdę miała problem
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 04:28   #5
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: psycholog

psycholog to nie psychiatra więc nie widzę problemu do wstydu
może on po prostu nie ma osoby z którą mógłby otwarcie porozmawiać o problemie i zdecydował się na taki krok, drugim pytaniem jakie mi się nasuwa to co spowodowało, że się rozstali? myśli o byłej bo nadal ją kocha? czy porównuje wszystkie poznane kobiety z byłą?

jednym pomoże czas, który zabliźni rany,
innym poznanie nowego obiektu westchnień,
a jeszcze innym psycholog
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 07:29   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
psycholog to nie psychiatra więc nie widzę problemu do wstydu
A psychiatra to powód do wstydu
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 07:32   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
No jasne, jeśli dziewczyna jest zazdrosna, to znaczy, że ona ma problem O niebiosa, jak daleko kobiety są w stanie się posunąć, żeby tylko zagłuszyć głos intuicji... A może to TŻ ma problem, bo wzbudza zazdrość w swojej dziewczynie?
Wiem, że offtop, ale nie mogłam się powstrzymać.
Chyba ta dziewczyna sama wie najlepiej czy jej zazdrość jest uzasadniona i gdyby jej facet dawał jej podstawy, to by nie szła do psychologa z tym problemem.

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
psycholog to nie psychiatra więc nie widzę problemu do wstydu
A psychiatry to należy się wstydzić?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 08:42   #8
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A psychiatry to należy się wstydzić?

nie nie ma powodu do wstydu w obu tych przypadkach

lekarze są po to żeby pomagać

Edytowane przez anex_1989
Czas edycji: 2013-06-27 o 08:43
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 12:02   #9
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez Ballantines_1 Pokaż wiadomość
Widzisz, jej tata zdradzał mamę i po prostu "zapobiegawczo" sama nie wie kiedy zaczęła go sprawdzać i kontrolować, nie pozwalała mu nigdzie wychodzić, musiał po pracy o 22 meldować się np. na gadu-gadu czy facebooku, jak jeszcze nie mieszkali razem. On w końcu sam nie wiedział jak z nią rozmawiać i stąd taka decyzja. I tak chłopaka podziwiam, bo są ze sobą ponad 4 lata, a przez 2 był w taki sposób kontrolowany. Więc nie wszystko jest zawsze tak, jak się wydaje, bo ona ewidentnie i na prawdę miała problem
Problem to ona będzie miała, jak się kiedyś wyda, co ten wolny-i-niesprawdzany facet robi w czasie, gdy ona u psychologa przesiaduje

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Chyba ta dziewczyna sama wie najlepiej czy jej zazdrość jest uzasadniona i gdyby jej facet dawał jej podstawy, to by nie szła do psychologa z tym problemem.
A bo to mało jest takich, co mają jawne dowody, ale w imię miłości wmawiają sobie, że może to tylko halucynacje, a misiaczek to jednak ideał
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:12   #10
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: psycholog

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Problem to ona będzie miała, jak się kiedyś wyda, co ten wolny-i-niesprawdzany facet robi w czasie, gdy ona u psychologa przesiaduje


A bo to mało jest takich, co mają jawne dowody, ale w imię miłości wmawiają sobie, że może to tylko halucynacje, a misiaczek to jednak ideał
Nie każdy facet jest przecież zdradzającym potworem
No dziewczyn, które zaklinają rzeczywistość jest również sporo, podobnie jak tych, które z zazdrością mają realny problem i robią to bezpodstawnie Ale nie można uznać, że każda dziewczyna, która jest zazdrosna ma do tego powody przecież, bo na pewno misiaczek ją zdradza. Nie raz sama sobie wkręca jakieś historie a to facet na tym cierpi
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:32   #11
Graffa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: S-rz
Wiadomości: 47
Dot.: psycholog

Myślę, że to dobrze że poszedł do psychologa - byle dobrego. Mało jest facetów (przynajmniej w moim otoczeniu), którzy z własnej i nieprzymuszonej woli idą do lekarza (psycholog to nie lekarz, przynajmniej z definicji) lub szukają pomocy.
Ja na Twoim miejscu wspierałabym go w tej decyzji, aby wytrwał i uporał się z przeszłością, bo przecież każdy ma prawo do szczęścia
Graffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 14:39   #12
iseetherainbow
Przyczajenie
 
Avatar iseetherainbow
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: psycholog

Czy jest możliwe, żeby osoba, która jako dziecko i nastolatka była samodzielna, zaradna, zorganizowana i zawsze doinformowana, w życiu dorosłym czuje się zagubiona, wiecznie roztargniona, niezorganizowana a nawet niesamodzielna?
Jako dziecko potrafiłam poradzić sobie sama z wieloma sprawami. Zawsze byłam wygadana, nie potrzebowałam mamusi, która trzymałaby mnie za rękę i broniła przed złem tego świata. W szkole szło mi bardzo dobrze, miałam mnóstwo koleżanek, które liczyły się z moim zdaniem. Z dorosłymi również dogadywałam się świetnie. Zawsze uważałam się za osobę niezwykle zaradną, nie bojącą się podejmować ryzyka. Jako najstarsza z rodzeństwa miałam najwięcej obowiązków, w których nikt mi nie pomagał. Rodzice byli zapracowani więc chcą nie chcąc, po prostu robiłam wszystko to, o co mnie poproszono. Nie powiem, żeby dzieciństwo było czymś przykrym, ale prócz zajmowania się rodzeństwem i chęcią zaimponowania rodzicom, niewiele z niego pamiętam.
Obecnie mam 22lata, jestem na 2 roku studiów, choć powinnam być na 3(jedna z moich największych porażek). Nie jestem już tak pewna siebie, jak kiedyś. Boje się podjąć ryzyko bo mam wrażenie, że wszystko za co się wezmę wali mi się z rąk. Tzw małe sukcesy w ogóle mnie nie cieszą. Zorganizowanie czegoś od podstaw sprawia mi dotąd niespotykaną trudność. Nie potrafię się zorganizować, zapominam coraz częściej o rzeczach, które miałam zrobić. Zdecydowanie cierpi na tym moje życie prywatne.
iseetherainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:28   #13
RenataR23
Raczkowanie
 
Avatar RenataR23
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 222
Dot.: psycholog

Widocznie nie radzi sobie sam z tym problemem i dlatego potrzebuje opinii i pomocy psychologa wg mnie to zupełnie normalne
RenataR23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:37   #14
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: psycholog

jeśli rzeczonym psychologiem nie jest jego była..
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:41   #15
Graffa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: S-rz
Wiadomości: 47
Dot.: psycholog

iseetherainbow w takim razie idź do psychologa (: To jest głębszy problem, który - według mnie - musisz przepracować z kimś kto ma do tego odpowiednią wiedzę.
Graffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:50   #16
iseetherainbow
Przyczajenie
 
Avatar iseetherainbow
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: psycholog

Graffa może to dobry pomysł bo nikt z mojego otoczenianie jest w stanie mi pomóc. Dziekuję
iseetherainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.