Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-23, 20:15   #271
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

szukam czegoś ze stężeniem 20-30% migdała coby się mocniej pokwasić w lecie...znacie może jakiś gotowce???
nie chcę sama kręcić... za dużo alkoholu
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 22:13   #272
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
szukam czegoś ze stężeniem 20-30% migdała coby się mocniej pokwasić w lecie...znacie może jakiś gotowce???
nie chcę sama kręcić... za dużo alkoholu
Bielenda ma gotowca, ale chyba 40%.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 22:40   #273
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Bielenda ma gotowca, ale chyba 40%.
Tylko że nie migdałowego, tylko mieszanki różnych, chimay o tym pisała
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 23:40   #274
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
szukam czegoś ze stężeniem 20-30% migdała coby się mocniej pokwasić w lecie...znacie może jakiś gotowce???
nie chcę sama kręcić... za dużo alkoholu
Z samym migdałem będzie ciężko, znalazłam jedynie kwas migdałowy APIS 30% i 40%.
Z gotowców z przewagą kwasu migdałowego np. Bielenda 40% kwasu migdałowego + AHA + kwas laktobionowy, Bandi kwas migdałowy i PHA 40%, Clarena serum 40% z kwasem migdałowym i PHA.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 19:40   #275
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

dziękuję dziewczyny za rady...coś na pewno wybiorę...
ja znalazłam jeszcze taki:
http://biocosmetics-polska.pl/linia-...ph-1-9/p,28276

ale ile dokładnie ma migdała to nie wiadomo? pewnie dużo bo trzeba neutralizować.
znacie tą firmę?
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 20:21   #276
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za rady...coś na pewno wybiorę...
ja znalazłam jeszcze taki:
http://biocosmetics-polska.pl/linia-...ph-1-9/p,28276

ale ile dokładnie ma migdała to nie wiadomo? pewnie dużo bo trzeba neutralizować.
znacie tą firmę?
Znalazłam kilka innych firm oferujących gotowy peeling kwasem migdałowym (Allegro), również ten z Twojego linku, ale nie są to firmy znane i sprawdzone, dlatego wolę ich tutaj nie umieszczać, dopóki ktoś nie napisze, że je sprawdził i nie zrobiły żadnego kuku.
Co do samego produktu, w opisie kwasu kojowego na stronie z półproduktami BeautyEver sugerowane max. stężenie wynosi 6 %, dlatego obstawiałabym, że w tym produkcie kwasu migdałowego powinno być min. 30 %. Peelingi kwasem migdałowym powinny być neutralizowane za każdym razem, stężenie nie ma tu nic do rzeczy.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 21:05   #277
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za rady...coś na pewno wybiorę...
ja znalazłam jeszcze taki:
http://biocosmetics-polska.pl/linia-...ph-1-9/p,28276

ale ile dokładnie ma migdała to nie wiadomo? pewnie dużo bo trzeba neutralizować.
znacie tą firmę?
Ja nic tej firmy nie miałam, ale widziałam ich produkty także w innych sklepach internetowych, no i znani są z tych maseczek algowych, ponoć fajne są, więc nie powinno być żadnej ściemy i z kwasami.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 19:20   #278
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Właśnie też chciałam pisać o Biocosmetics, tyle że to 40% migdała + kojowego

Miałam od nich mieszankę AHA50%, a obecnie mam kwas salicylowy oraz peeling enzymatyczny, wielokrotnie czytałam o ich produktach na różnych blogach, także to normalna firma, przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem, zaleceniami producenta i oczywiście możliwościami własnej cery - na pewno nic się nie stanie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 19:42   #279
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;51553198]Właśnie też chciałam pisać o Biocosmetics, tyle że to 40% migdała + kojowego

Miałam od nich mieszankę AHA50%, a obecnie mam kwas salicylowy oraz peeling enzymatyczny, wielokrotnie czytałam o ich produktach na różnych blogach, także to normalna firma, przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem, zaleceniami producenta i oczywiście możliwościami własnej cery - na pewno nic się nie stanie [/QUOTE]

no to super...kwasik taniutki...biorę
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 19:52   #280
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Dziewczyny a co moglybyscie polecic do nawilzenia buzi podczas kuracji kwasami? Wlasnie zaczelam przygode z Effacarem Duo i czuje ze moze mnie przesuszyc. Wszystko co posiadam jest w formule "lekkiej" i "nie obciazajacej". Moze jakies sugestie co do czegos bardziej tresciwego ale nadal niezapychajacego, co moglabym stosowac na noc?

Chcialam tylko zaznaczyc, nie przebywam aktualnie w Polsce, nie mam dostepu do Polskich kosmetykow. Moze macie jakies propozycje czegos co bedzie dla mnie dostepne (mieszkam w USA).

Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie, mam nadzieje, ze nie mieszam w watku za bardzo
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 22:30   #281
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Kup sobie kwas hialuronowy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 10:21   #282
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co moglybyscie polecic do nawilzenia buzi podczas kuracji kwasami? Wlasnie zaczelam przygode z Effacarem Duo i czuje ze moze mnie przesuszyc. Wszystko co posiadam jest w formule "lekkiej" i "nie obciazajacej". Moze jakies sugestie co do czegos bardziej tresciwego ale nadal niezapychajacego, co moglabym stosowac na noc?

Chcialam tylko zaznaczyc, nie przebywam aktualnie w Polsce, nie mam dostepu do Polskich kosmetykow. Moze macie jakies propozycje czegos co bedzie dla mnie dostepne (mieszkam w USA).

Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie, mam nadzieje, ze nie mieszam w watku za bardzo
kwas hialuronowy 3% i dodawaj kroplę-dwie do porcji kremu na twarz
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 11:29   #283
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Już drugi tydzień idzie, jak stosuje Super power mezo serum Bielendy i póki co nie widzę nic ciekawego, żadnych pozytywnych zmian. Skóra owszem, jest nieco jędrniejsza i matowa, ale głównie to czuję łuszczenie, niewidoczne, ale pod palcami dające się wyczuć. Poza tym nie ma poprawy w wyglądzie skory, jakiegoś wyrównania struktury, wygładzenia, zmniejszenia porów. Jest ok, ale spodziewałam się więcej. Dam mu jeszcze trochę czasu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 12:32   #284
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Już drugi tydzień idzie, jak stosuje Super power mezo serum Bielendy i póki co nie widzę nic ciekawego, żadnych pozytywnych zmian. Skóra owszem, jest nieco jędrniejsza i matowa, ale głównie to czuję łuszczenie, niewidoczne, ale pod palcami dające się wyczuć. Poza tym nie ma poprawy w wyglądzie skory, jakiegoś wyrównania struktury, wygładzenia, zmniejszenia porów. Jest ok, ale spodziewałam się więcej. Dam mu jeszcze trochę czasu.
Moim zdaniem warto dac mu wiecej czasu U mnie po jakims czasie zaczal odblokowywac pory w miejscach ktore byly zastyygniete. A kwasy stosuje juz dobrych kilka lat i nigdy z czyms takim sie nie spotkalam. No, ale teraz przerwalam kuracje z uwagi na "lato" , lubie dac cerze odpoczac w tym okresie od katowania kwasami.

A Dziewczyny moglybyscie napisac czy np. peeling enzymatyczny moze stanowic jakas alternatywe dla kwasow w okresie letnim? Wtedy tez trzeba jakos szczegolnie zwracac uwage na kremy z filtrem?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 20:46   #285
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem warto dac mu wiecej czasu U mnie po jakims czasie zaczal odblokowywac pory w miejscach ktore byly zastyygniete. A kwasy stosuje juz dobrych kilka lat i nigdy z czyms takim sie nie spotkalam. No, ale teraz przerwalam kuracje z uwagi na "lato" , lubie dac cerze odpoczac w tym okresie od katowania kwasami.

A Dziewczyny moglybyscie napisac czy np. peeling enzymatyczny moze stanowic jakas alternatywe dla kwasow w okresie letnim? Wtedy tez trzeba jakos szczegolnie zwracac uwage na kremy z filtrem?

Stosuję równocześnie witaminę c doustnie i widzę wyraźną poprawę jeśli chodzi o spłycenie zmarszczek, lwia zniknęła zupełnie, nie wiem na ile to wpływ kwasu a na ile witaminy.

Co do serum to jestem zadowolona, bo:
po pierwsze- nie ma wysypu,
po drugie- nie podrażnia w ogóle,
po trzecie- nie wysusza, nie mam potrzeby nic nakładać nawilżającego.

a nie jestem zadowolona, bo:
dokładnie jeszcze nie wiem czy coś, oprócz łuszczenia robi i co konkretnie

Na pewno odkąd stosuję, nie mam nowych wyprysków i cera trzyma mat, ale to dopiero dwa tygodnie. Myślę, że serum poprawia nawilżenie, tzn samo z siebie nie nawilża jakoś, ale sprawia, że skora jakby sama się nawilżyła. Po nałożeniu czuć lekkie ściągnięcie, ale to jest takie napięcie skory, delikatny lifting, z drugiej strony nie ma wysuszenia żadnego i nie potrzebuję żadnych nawilżaczy.

Co do oczyszczenia porów, to nie miałam jakoś bardzo zablokowanych, chociaż na brodzie co nieco jest i póki co nie wychodzi. Ale z nosa ładnie zeszło, tyle, że nie wiem, czy to wina witaminy czy kwasu, bo już z witaminą to przerabiałam jakiś czas temu i miałam pięknie oczyszczoną skórę.

Najbardziej mi oprocz powyższego zależy na zmniejszeniu porów i zlikwidowaniu przebarwień.

Daję mu jeszcze 2 tygodnie i będę musiała przerwać, bo raz, ze lato, dwa, że idzie do mnie kolagen ntc i nie będę miała gdzie go wcisnąć w przypadku używania tego serum. No i tak jak piszesz, nie chcę by skóra się przyzwyczaiła do kwasów, dam jej odpocząć.


Enzymatyki jak najbardziej Z tym że patrz na składy, bo niektóre enzymatyki mają w składach kwasy, więc najlepszy byłby po prostu prosty enzymatyk papainowy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 21:09   #286
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A Dziewczyny moglybyscie napisac czy np. peeling enzymatyczny moze stanowic jakas alternatywe dla kwasow w okresie letnim? Wtedy tez trzeba jakos szczegolnie zwracac uwage na kremy z filtrem?
Zależy, czego oczekujesz. Dla mnie peelingi enzymatyczne to fanaberia, która na mojej skórze nic nie robi, a słynna bromelaina/papaina okazała się wielkim rozczarowaniem. Ale ja w ogóle nie jestem fanką maseczek i podobnych kosmetyków.

Minął już jakiś miesiąc, odkąd stosuję peeling 40% Bielendy. Facjata wygląda bardzo zdrowo, promiennie, na tyle na ile pracującą pełną parą fabryka sebum jej na to pozwala. Ale jedno i drugie to u mnie żadna nowina. Nie sądzę że istnieje kosmetyk, który ograniczyłby to przetłuszczanie. Zaskórniki otwarte sobie siedzą, jak siedziały. Pomimo PMS nie widzę jego oznak na skórze, zero wyprysków. Ale nie ma się co cieszyć, na razie uznaję to za przypadek, bo i takie łaskawe cykle mi się zdarzają. Smaruję się dalej i czekam, czy coś się ruszy.


Mam jeszcze Re-Liftin Iwostinu, ale nie mam go gdzie wepchnąć. Peeling Bielendy trochę odwadnia (co widać dopiero po zmyciu filtra z całego dnia), więc nie chce na taką skórę dokładać następnego peelingu, nawet łagodnego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:24   #287
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co moglybyscie polecic do nawilzenia buzi podczas kuracji kwasami? Wlasnie zaczelam przygode z Effacarem Duo i czuje ze moze mnie przesuszyc. Wszystko co posiadam jest w formule "lekkiej" i "nie obciazajacej". Moze jakies sugestie co do czegos bardziej tresciwego ale nadal niezapychajacego, co moglabym stosowac na noc?

Chcialam tylko zaznaczyc, nie przebywam aktualnie w Polsce, nie mam dostepu do Polskich kosmetykow. Moze macie jakies propozycje czegos co bedzie dla mnie dostepne (mieszkam w USA).

Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie, mam nadzieje, ze nie mieszam w watku za bardzo
Jejku, ja już tyle rzeczy przetestowałam na swojej twarzy, że nigdy nie pojmę opinii innych o "sile" Effaclaru Duo I nie, nie mam do Ciebie żadnych pretensji, Broń Boże, tylko stwierdzam fakt Chciałabym żeby takie specyfiki coś robiły z moją twarzą, a one działają trochę jak krem z Ziaji - całkiem obojętne dla mojej cery.

U mnie wspomniany kilka stron temu Skinorem leży i się kurzy, na razie testuję specyfiki handmade. Mam do otwarcia Effaclar K, ale na razie na twarz wędruje głównie witaminka C, filtr i minerały, nie ma póki co miejsca na ten krem w obecnej pielęgnacji
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 14:59   #288
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Tak jak obiecałam wklejam efekty maści na odciski. Zrobiłam też fotki po całej kuracji, jak już cała skóra zeszła i stópki są piękne i gładkie, ale niestety jak je wrzuciłam na kompa, to wyszły bardzo prześwietlone i nic praktycznie nie widać, wiec daruję sobie. Wszystko w sumie trwało jakieś 10 dni, bo po pierwszej warstwie, jeszcze dosmarowywałam bardziej zgrubiałe miejsca np na dużym palcu.

Ostrzegam, widok mało przyjemny

Pierwsze dwie fotki przedstawiają efekt po 3 dniach smarowania, jeszcze przed wymoczeniem stóp w misce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050083.jpg (59,0 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050088.jpg (71,6 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050091.jpg (61,9 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050092.jpg (49,4 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050116.jpg (82,8 KB, 81 załadowań)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:34   #289
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam wklejam efekty maści na odciski. Zrobiłam też fotki po całej kuracji, jak już cała skóra zeszła i stópki są piękne i gładkie, ale niestety jak je wrzuciłam na kompa, to wyszły bardzo prześwietlone i nic praktycznie nie widać, wiec daruję sobie. Wszystko w sumie trwało jakieś 10 dni, bo po pierwszej warstwie, jeszcze dosmarowywałam bardziej zgrubiałe miejsca np na dużym palcu.

Ostrzegam, widok mało przyjemny

Pierwsze dwie fotki przedstawiają efekt po 3 dniach smarowania, jeszcze przed wymoczeniem stóp w misce.
super relacja
zaciekawiłaś mnie tą maścią-nie wiedziałam o niej; widzę że działa i to chyba lepiej niz sławne skarpetki złuszczające
kupię sobie i mamie
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 17:52   #290
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
super relacja
zaciekawiłaś mnie tą maścią-nie wiedziałam o niej; widzę że działa i to chyba lepiej niz sławne skarpetki złuszczające
kupię sobie i mamie
3 zł
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:00   #291
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
3 zł
no właśnie 3zł a jutuberki skarpetki stosują a maści nie i nie ma dla niej reklamy..
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:05   #292
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
no właśnie 3zł a jutuberki skarpetki stosują a maści nie i nie ma dla niej reklamy..
Też tak sądzę. Cudze chwalą, swego nie znają.

Taka tubka spokojnie wystarczy na 2 tygodnie codziennego stosowania dla dwóch osób, nie trzeba grubo smarować, choć można, zależy jak dużo skóra pije, mnie jeszcze zostało. Jedyne wskazówki jakie mogę podpowiedzieć, to takie, że w czasie stosowania nie używam żadnych nawilżaczo-natłuszczaczy, bo one hamują działanie kwasów. Dopiero, jeśli wystąpiłoby podrażnienie skóry. Miałam w jednym miejscu ok 2 cm zaczerwienienie po tym jak skóra bardzo szybko zeszła, więc zabezpieczałam je maścią alantan plus, ale aflofarmu nadal używałam w miejscach, gdzie skóra była uparta, w końcu i tak się poddała, no i trzeba omijać zdrową skórę, to jedyna niedogodność, aczkolwiek nie jest to trudne, ani też jak nam się trochę wyjedzie poza zgrubiały obszar, to raczej nie będzie od razu katastrofy, tak jak pisalam, zdażyło mi się tylko jedno malutkie podrażnienie, ale alantan sobie szybko poradził. Co do odcisków i nagniotków, jeśli są głębokie, to złuszczanie może potrwać dłużej, ale nie należy się poddawać, bo maść pięknie złuszczy wszystko. Ja tak miałam 2 lata temu, teraz miałam zdecydowanie lepszą skórę i niewiele zostało dla tej maści do roboty.

Ale powiem Wam, że "Jestem zwycięzcą", trudniej mi było pokazać stopy, niż twarz
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-15 o 20:07
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:34   #293
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też tak sądzę. Cudze chwalą, swego nie znają.

Taka tubka spokojnie wystarczy na 2 tygodnie codziennego stosowania dla dwóch osób, nie trzeba grubo smarować, choć można, zależy jak dużo skóra pije, mnie jeszcze zostało. Jedyne wskazówki jakie mogę podpowiedzieć, to takie, że w czasie stosowania nie używam żadnych nawilżaczo-natłuszczaczy, bo one hamują działanie kwasów. Dopiero, jeśli wystąpiłoby podrażnienie skóry. Miałam w jednym miejscu ok 2 cm zaczerwienienie po tym jak skóra bardzo szybko zeszła, więc zabezpieczałam je maścią alantan plus, ale aflofarmu nadal używałam w miejscach, gdzie skóra była uparta, w końcu i tak się poddała, no i trzeba omijać zdrową skórę, to jedyna niedogodność, aczkolwiek nie jest to trudne, ani też jak nam się trochę wyjedzie poza zgrubiały obszar, to raczej nie będzie od razu katastrofy, tak jak pisalam, zdażyło mi się tylko jedno malutkie podrażnienie, ale alantan sobie szybko poradził. Co do odcisków i nagniotków, jeśli są głębokie, to złuszczanie może potrwać dłużej, ale nie należy się poddawać, bo maść pięknie złuszczy wszystko. Ja tak miałam 2 lata temu, teraz miałam zdecydowanie lepszą skórę i niewiele zostało dla tej maści do roboty.

Ale powiem Wam, że "Jestem zwycięzcą", trudniej mi było pokazać stopy, niż twarz
rozumiem Cie doskonale; cieszy mnie to, że pokazałaś fotki bo one mówią wszystko; ja mam szybko narastający naskórek i mam jedno zgrubienie, które nie mogę usunąć ani pilnikiem ani tarką; maść mi pasi i jutro kupię; są chyba 3 maści różniące się trochę składem ale szukam Twojej i z Hasko -lek

ciekawe czy na przebarwienia to byłoby dobre czy raczej za mocne
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:41   #294
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
rozumiem Cie doskonale; cieszy mnie to, że pokazałaś fotki bo one mówią wszystko; ja mam szybko narastający naskórek i mam jedno zgrubienie, które nie mogę usunąć ani pilnikiem ani tarką; maść mi pasi i jutro kupię; są chyba 3 maści różniące się trochę składem ale szukam Twojej i z Hasko -lek

ciekawe czy na przebarwienia to byłoby dobre czy raczej za mocne
Te maści mają 50 procent kwasu. Chyba trochę za mocne
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:45   #295
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Te maści mają 50 procent kwasu. Chyba trochę za mocne
tak , ja tylko pomyslałam o tym że kwas salicylowy trudno jest rozpuścić-idzie w sirytusie, ale to odpada; może z czymś pomieszać ...nie wiem; ja tylko tak kombinuje; na przebarwienia mam inne rzeczy
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:46   #296
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
ciekawe czy na przebarwienia to byłoby dobre czy raczej za mocne
Nie radzę chociaż możnaby pokombinować z jakimś rozcieńczalnikiem
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:46   #297
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam wklejam efekty maści na odciski. Zrobiłam też fotki po całej kuracji, jak już cała skóra zeszła i stópki są piękne i gładkie, ale niestety jak je wrzuciłam na kompa, to wyszły bardzo prześwietlone i nic praktycznie nie widać, wiec daruję sobie. Wszystko w sumie trwało jakieś 10 dni, bo po pierwszej warstwie, jeszcze dosmarowywałam bardziej zgrubiałe miejsca np na dużym palcu.

Ostrzegam, widok mało przyjemny:

Pierwsze dwie fotki przedstawiają efekt po 3 dniach smarowania, jeszcze przed wymoczeniem stóp w misce.
Hm. Używałam kiedyś takiej maści i efekty nie były tak spektakularne.
Więcej mi skóry z palca na ręce zeszło ;-) i ręcznik w który ręce wycierałam się odbarwił w plamy. Później po użyciu maści szorowałam palec szczoteczką, by tego uniknąć.

Teraz używam robionej maści od dermatologa, 20 procent kwasu i 20 mocznika. Mecze się smaruję i smaruję, chyba już ze 3 tygodnie . Pewnie że coś tam złazi, ale końca nie widać :-\

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2015-06-15 o 20:49
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:49   #298
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
tak , ja tylko pomyslałam o tym że kwas salicylowy trudno jest rozpuścić-idzie w sirytusie, ale to odpada; może z czymś pomieszać ...nie wiem; ja tylko tak kombinuje; na przebarwienia mam inne rzeczy
... :d ...

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Hm. Używałam kiedyś takiej maści i efekty nie były tak spektakularne.
Więcej mi skóry z palca na ręce zeszło ;-) i ręcznik w który ręce wycierałam się odbarwił w plamy. Później po użyciu maści szorowałam palec szczoteczką, by tego uniknąć.
Ja po prostu myłam od razu ręce dwa razy mydłem dokładnie i nic się nie działo.

Co do działania, trudno powiedzieć, u każdego inaczej, albo coś było robione inaczej.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-15 o 20:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 21:23   #299
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Hm. Używałam kiedyś takiej maści i efekty nie były tak spektakularne.
Więcej mi skóry z palca na ręce zeszło ;-) i ręcznik w który ręce wycierałam się odbarwił w plamy. Później po użyciu maści szorowałam palec szczoteczką, by tego uniknąć.
U mnie efekty były żadne. Takie jak pokazała Korah uzyskałam dopiero po 80% kwasu mlekowego, ale nie podobało mi się to, kwas powyżerał skórę bardzo nierówno, miałam takie "wysepki" na całych podeszwach, co wyglądało paskudnie, a jak do tego jeszcze dołączyć łuszczenie i nadwrażliwość stóp, to ja podziękuję. Kwasów na stopy już nigdy nie zamierzam kłaść, u mnie sprawdza się tylko mechaniczne usuwanie zgrubień. Jakbym miała kiedyś nadwyżkę kasy, to kupiłabym profesjonalną frezarkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 05:35   #300
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie efekty były żadne. Takie jak pokazała Korah uzyskałam dopiero po 80% kwasu mlekowego, ale nie podobało mi się to, kwas powyżerał skórę bardzo nierówno, miałam takie "wysepki" na całych podeszwach, co wyglądało paskudnie, a jak do tego jeszcze dołączyć łuszczenie i nadwrażliwość stóp, to ja podziękuję. Kwasów na stopy już nigdy nie zamierzam kłaść, u mnie sprawdza się tylko mechaniczne usuwanie zgrubień. Jakbym miała kiedyś nadwyżkę kasy, to kupiłabym profesjonalną frezarkę.
ja planuję zakup frezarki ale najpierw muszę wykończyć dwa sprzęty; koszt to 200zł plus za złotówkę frezy walcowe i spokój na lata
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.