Odejście z pracy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-18, 17:22   #1
najadaa135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 11

Odejście z pracy.


Witam. Byłam zatrudniona na okres próbny w pewnej firmie na 3 miesiące. Nie przypadła mi ta praca i chcę ją zakończyć po tym okresie próbnym. Teraz w tej firmie jest okres urlopowy, nie wiem do kiedy ale chyba do końca sierpnia. Umowa z tą firmą kończy mi się 20 września a w umowie mam zapisane że na okresie próbnym przysługują mi 4 dni urlopu. Tak się składa że pod koniec pracy mam 3 dni wolne, przed tym jeszcze 2 dni pracy a potem jeszcze 2 do pracy i koniec. Teraz pytanie czy mogę wziąć te 4 dni urlopu za te 2 przed tym wolnym i po i połączyć z tymi 3 wolnymi co zostały i w rezultacie pracować tydzień krócej? Czy urlop jest mozliwy tylko w tym "okresie urlopowym", czy mogę go wziąć kiedy chcę?(W umowie nie jest to zaznaczone). I czy pracodawca ma prawo mi odmówić takiego rozwiązania tej sytuacji?

Edytowane przez najadaa135
Czas edycji: 2016-08-18 o 17:24
najadaa135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 18:55   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Odejście z pracy.

Cytat:
Napisane przez najadaa135 Pokaż wiadomość
Witam. Byłam zatrudniona na okres próbny w pewnej firmie na 3 miesiące. Nie przypadła mi ta praca i chcę ją zakończyć po tym okresie próbnym. Teraz w tej firmie jest okres urlopowy, nie wiem do kiedy ale chyba do końca sierpnia. Umowa z tą firmą kończy mi się 20 września a w umowie mam zapisane że na okresie próbnym przysługują mi 4 dni urlopu. Tak się składa że pod koniec pracy mam 3 dni wolne, przed tym jeszcze 2 dni pracy a potem jeszcze 2 do pracy i koniec. Teraz pytanie czy mogę wziąć te 4 dni urlopu za te 2 przed tym wolnym i po i połączyć z tymi 3 wolnymi co zostały i w rezultacie pracować tydzień krócej? Czy urlop jest mozliwy tylko w tym "okresie urlopowym", czy mogę go wziąć kiedy chcę?(W umowie nie jest to zaznaczone). I czy pracodawca ma prawo mi odmówić takiego rozwiązania tej sytuacji?

Jeśli umowa nie zostanie przedłużona (bez znaczenia, której ze stron), to przysługujący Ci urlop należy wybrać przed jej końcem.
Jeśli to nie nastąpi, to pracodawca musi Ci wypłacić ekwiwalent.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 22:35   #3
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Odejście z pracy.

Najlepiej sie dogadaj po prostu. Jak ja konczylam prace po 2 msc to wzielam 4 dni na samym koncu by szybciej skonczyc. Tak naprawde to ze jest okres urlopowy nie musi Cie interesowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 00:18   #4
najadaa135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 11
Dot.: Odejście z pracy.

Ok dziękuję Wam za rady
najadaa135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 23:32   #5
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Czy wypada?

Witam wszystkie wizażanki!
Piszę ponownie w sprawie praktyk, w których mi doradzałyście. W czwartek kończę swoją przygodę z nimi i mam dostać wszystkie istotne dokumenty potwierdzające ich odbycie i referencje. Rozmawiałam o tym z mamą i ona podsunęła mi pomysł, żeby przynieść coś na zakończenie praktyk do biura. Coś w typie: przekąska do kawy itp. Większość osób, które pytałam o radę poparły pomysł mamy. Zastanawiam się jednak czy to w ogóle jest w dobrym tonie. Na pewno byłby to miły gest, a dobrze wspominam te dwa miesiące, ale z drugiej strony czy wypada w ogóle tak zrobić? Praktyki odbywam w biurze funkcjonariusza publicznego, jeśli ma to istotne znaczenie.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 09:51   #6
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Czy wypada?

Na pewno będzie miło jak przyniesiesz ostatniego dnia jakieś ciastko, pączki czy coś takiego.
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:16   #7
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Czy wypada?

Wg mnie pomysł bardzo fajny
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-30 20:16:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.