Psy - cz. V - Strona 101 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-03-29, 10:32   #3001
askawtn
Aśka TVN

GG do askawtn
Dot.: Psy - cz. V

Ale mój od małego nie miał takich włosów, tylko na starość mu urosły
Stary 2017-03-29, 11:08   #3002
robcia
Zadomowienie

Moj jak byl maly to owszem, dal sobie w miare wszystko zrobic. Ciezko, bo ciezko ale powoli wszystko bylo zrobione. Kolo 8 miesiaca juz nie i zadne smaczki, prosby nie pomoga. Probowalam odwrazliwiac ale tez to nic nie dalo.
robcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 13:44   #3003
sledziczeek
Rozeznanie

Robcia u nas to samo! Jak była mała to jakos powoli albo na śpiocha sie udawało, chociaż z czesaniem był zawsze problem. Ale teraz masakra. Groomerow u nas w miescie nie ma, musiałabym do Lublina jechac chyba najbliżej... ja mam wrażenie ze to jest przez to ze jak była mała miała problemy skórne i pasożyty, przyniesione jeszcze ze schroniska. Duzo jej sie papralo i sierść wyłaziła plackami, miała różowa skore i mocno sie drapała. Musieliśmy ja czesto myc w specjalnym mydle, chodziła czesto do weta i od tego ma takie skojarzenia co do dotykania przy skórze mimo ze jest duzo lepiej juz... tak kminie teraz.
Stary 2017-03-29, 19:34   #3004
robcia
Zadomowienie

Ja zrobilam blad, ze pierwszego kleszcza wyrywal mu wet. Spapral to strasznie. Teraz jak chce cos kolo niego zrobic- panika. Teraz rycze, bo po spacerze chodzi po nim kleszcz i nie pozwoli sobie strzepnac. Uszy spuszczone, ogon podkulony. Boi sie.
Stary 2017-03-29, 19:37   #3005
Hiiro
Rozeznanie

A czy myslicie, ze krople na kleszcze dobrze dzialaja? Troche sie boje, ze maly mimo wszystko zlapie kleszcza na spacerze, a u niego ciezko jest cos zobaczyc przez te geste, czarne wlosy...
Hiiro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 19:54   #3006
Dotka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatrx Pokaż wiadomość
lubi być czesana. ja się jej nie dziwię, też to lubię i mogłabym tak leżeć i leżeć, niech mnie czeszą
Ale rzecz w tym,że ja właśnie nie mówię o przyjemniutkim czesaniu, a o trymowaniu (wyrywanie włosa, więc ciężko mówić o jakies super przyjemnosci).

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2016: 22
Aktualnie czytam: M. Jakowienko - Żona enkawudzisty. Spowiedź Agnessy Mironowej.
A. Blady-Szwajger - I więcej nic nie pamiętam
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 20:04   #3007
Ingrid80
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
A czy myslicie, ze krople na kleszcze dobrze dzialaja? Troche sie boje, ze maly mimo wszystko zlapie kleszcza na spacerze, a u niego ciezko jest cos zobaczyc przez te geste, czarne wlosy...
U nas się sprawdzają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 20:09   #3008
Dotka90
Zakorzenienie

Hiiro, sprawdzaja sie. Ja od lat Fiprex stosuje na psa.

W. 07.12.2015
Aktualnie czytam: M. Jakowienko - Żona enkawudzisty. Spowiedź Agnessy Mironowej.
Stary 2017-03-29, 20:12   #3009
sledziczeek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ja zrobilam blad, ze pierwszego kleszcza wyrywal mu wet. Spapral to strasznie. Teraz jak chce cos kolo niego zrobic- panika. Teraz rycze, bo po spacerze chodzi po nim kleszcz i nie pozwoli sobie strzepnac. Uszy spuszczone, ogon podkulony. Boi sie.
A to nie, u nas ładnie daje wyrywać kleszcze, ufa nam w tym. Ja jej wyrywałam kiedyś i spapralam, została główka i do weta musieliśmy iść, wyrwał jej wtedy chyba 3 ale jakos nie miała po tym traumy. Ona tylko z tym czesaniem ma jazdy. Kurczę to rzeczywiście jakas cięższa sprawa, moze go zostaw na jakis czas w spokoju i spróbuj za jakis czas, moze kilka miesięcy. Niech ma spokój, jak masz ochronna obroze lub kropisz to nawet jak go ugryzie kleszcz to odpadnie wiec nie ma sie czym stresować. A duzo miziaj, głaskaj, obmacuj mu łapki masując, miedzy paluszkami, pod włos, zeby nie uciekał od dotyku (nawet jesli ogolnie nie ucieka to jeszcze mu wzmocnij) i potem za jakis czas po prostu jak zobaczysz ze cos po nim łazi zacznij go głaskać, nie panikuj tylko głaskaj i zdejmuj podczas glaskania. Możesz tez glaskac husteczką higieniczną zeby mu sie kojarzyła z głaskaniem, ja tak zdejmuje zawsze przez husteczke. I nie robić szumu wokół tego, nie chwalić nie piszczeć, niech to bedzie norma a nie jakies wydarzenie, zeby jak najmniej emocji miało miejsce.
Stary 2017-03-29, 20:31   #3010
robcia
Zadomowienie

On ogolnie uwielbia pieszczoty. Miedzy podusiami lap, brzuch, uszyska...sam sie dopomina. Ale normalnie ma jakis szosty zmysl , wystarczy, ze pomysle a on wie, ze cos bedzie robione. Kleszcze wyrywam znienacka. Gdyby zobaczyl cos w moim reku, chusteczke rowniez, nie pozwolilby sie dotknac. Teraz kleszcza strzepnelam ale pies sie obrazil i spi na klatce schodowej. Jemu przy tym kleszczu wet wyrwal w skorze dziure na palca. Zapamietal to skubany
Stary 2017-03-29, 20:48   #3011
Hiiro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
On ogolnie uwielbia pieszczoty. Miedzy podusiami lap, brzuch, uszyska...sam sie dopomina. Ale normalnie ma jakis szosty zmysl , wystarczy, ze pomysle a on wie, ze cos bedzie robione. Kleszcze wyrywam znienacka. Gdyby zobaczyl cos w moim reku, chusteczke rowniez, nie pozwolilby sie dotknac. Teraz kleszcza strzepnelam ale pies sie obrazil i spi na klatce schodowej. Jemu przy tym kleszczu wet wyrwal w skorze dziure na palca. Zapamietal to skubany
Boze to co ten wet robil?? Nie wystarczy penseta wyciagnac tej glowki?
Psy chyba sobie zapamietuja, moj na poczatku pozwalal sobie czyscic uszy, ale ktoregos dnia musialo go zabolecbo jest masakra od tego czasu.
Tylko ze ja nie mam co narzekac, bo malego psa mozna mocniej przytrzymac i zrobic swoje, wy przy duzych psach macie na pewno o wiele ciezej.

Dzieki za uspokojenie mnie, ze krople dzialaja .

Nigdy nie slyszalam o tym trymowaniu, to sie pewnie robi zeby nie gubil siersci?
Stary 2017-03-29, 20:53   #3012
Dotka90
Zakorzenienie

Nie,żeby nie gubił,a żeby utrzymać włos w dobrej kondycji i kolorze. Włos ścinany maszynką traci charakter 'szorstkowłosego' i traci na kolorze.

W. 07.12.2015
Stary 2017-03-29, 21:50   #3013
sledziczeek
Rozeznanie

A moze sprobowac sie bawic ta husteczka? Szaleć, karmić z husteczki, jakos skojarzyć ją neutralnie? A potem jak nie bedzie od niej uciekał to głaskać i iść dalej w tym kierunku?
Stary Wczoraj, 07:50   #3014
robcia
Zadomowienie

Probowalam juz skojarzyc mu niektore czynnosci z przyjemnoscia. Np czesanie. Dziala o ile mam smaczki w jednej rece, wydzielam na bierzaco i czesze. Wczesniej klapal i warczal. Teraz stoi. Uszy, beagle wiadomo, trzeba czyscic, bawimy sie uszami, masujemy i to jest relaks, wrecz mruczy jak kot. Probowalam masowac mu uszy trzymajac w reku krople, mala, biala butelka. Nic nie robic tylko trzymac i dawac smaczki co jalis czas. Nie podszedl do mnie w ogole. Normalnie jest kochany i w domu super grzeczny ale higiena to katorga
Stary Wczoraj, 12:58   #3015
beatrx
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale rzecz w tym,że ja właśnie nie mówię o przyjemniutkim czesaniu, a o trymowaniu (wyrywanie włosa, więc ciężko mówić o jakies super przyjemnosci).
a to nie martwy włos wtedy usuwacie?

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
musicie sobie dobrać odpowiednie dla was. my używamy advantixa, przez długi czas pies nic nie łapał, w tamtym roku na wiosnę było trochę gorzej, ale już później lato/jesień bezkleszczowa. ale jak zakraplałam fiprexem, frontlinem albo sabunolem to tak jakby w ogóle nie był zabezpieczony.
beatrx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:27   #3016
askawtn
Aśka TVN

GG do askawtn

Ile miesięcy miały Wasze psy za czasów szczenięcych, kiedy osiągnęły apogeum sił niszczycielskich? i co poniszczyły?
Stary Wczoraj, 22:47   #3017
existence
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez askawtn Pokaż wiadomość
Ile miesięcy miały Wasze psy za czasów szczenięcych, kiedy osiągnęły apogeum sił niszczycielskich? i co poniszczyły?
Nasz na samiutkim początku czyli jak miał niecałe 2 miesiące i szły mu mleczne zęby zgryzł belkę od drewnianej szafki na buty i od drewnianego regalu na wino. A i jakoś jak mial pol roku i wyraźnie przestał sobie radzic z testosteronem chcial sie wydostać przez okno balkonowe i obok niego wydrapał farbę ze sciany w trzech miejscach.Tyle w swojej karierze i mam nadzieje ze koniec...jest wykastrowany, skończył 2 dni temu 8 miesięcy i aktualnie odpukać od dawna nic nie niszczy

Bazgram z telefonu

existence jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:50   #3018
sledziczeek
Rozeznanie

Szuba mi tylko raz zniszczyła ładowarkę. A tak to nie niszczy w ogole, pomijając ze ściąga mi rzeczy ze stolika w pokoju typu chusteczki do nosa, długopisy, opakowania po lekach (papierowe) czy pudełka po papierosach :p lubi sie rozprawiać z nimi po prostu :p ale nigdy np nie zjadła dywanu czy nie niszczyła mebli, ścian. Peanut od małego 8tyg szczyla gryzł dywan, buty i próbował gryźć fotele ale mu przeszło gdzies w wieku 4mcy. Ale on nigdy sam nie zostaje w domu wiec nie wiadomo co by mu strzeliło jakby został :p
Stary Dzisiaj, 00:13   #3019
Hiiro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez askawtn Pokaż wiadomość
Nasz ma narazie 4 miesiace i na poczatku gryzl dosyc mocno kanape, buty i raz przegryzl mi ladowarke, ale mu przeszlo od kiedy daje mu codziennie cos do "wyladowania sie" - np. kawalek grubego kartonu, rolke po papierze toaletowyn, opakowanie po winogronach, marchewke czy butelke plastikowa. Z jakiegos powodu dziala to lepiej niz kupne gryzaki i zabawki.
Jedyne co jeszcze czasem robi to probuje gryzc nasze rece jak sie bawimy (ale juz coraz mniej).

Edytowane przez Hiiro
Czas edycji: Dzisiaj o 00:14
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości