może to już było :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-14, 11:38   #1
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km

może to już było :)


więc może to juz było ale zapytam jeszcze raz czy można polegać na wskazaniach liczników w takich urządzeniach jak stepper czy rowerek? nie roumiem dlaczego raz ilość spalonych kalorii pokazuje np 130 a raz 200 w przypadku gdy za każdym razem ćwiczę z tą samą intensywnością i z tym samym obciążeniem, poza tym chyba te sekundy wolniej przelatują, bo wg zegara na liczniku mija 30 minut, a na ścianie jakoś prawie 40 heh z jednej strony to dobrze bo wydaje mis ie ze zrobilam 30 minut i na tyle jeszcze mam sil a tak naprawde zrobilam 10 minut wiecej takie oszukiwanie czasami jest dobre

oki ale mam jeszcze jedno pytanie: podczas cwiczenia ( spalania wielkiej tkanki tluszczowej) uda mam chlodne i nie ejstem pewna czy w takiej sytuacji tluszczyk sie spala, nie powinnam nog miec mocno rozgrzanych?
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 11:45   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: może to już było :)

km napisał(a):
> więc może to juz było ale zapytam jeszcze raz czy można polegać na wskazaniach liczników w takich urządzeniach jak stepper czy rowerek? nie roumiem dlaczego raz ilość spalonych kalorii pokazuje np 130 a raz 200 w przypadku gdy za każdym razem ćwiczę z tą samą intensywnością i z tym samym obciążeniem, poza tym chyba te sekundy wolniej przelatują, bo wg zegara na liczniku mija 30 minut, a na ścianie jakoś prawie 40 heh z jednej strony to dobrze bo wydaje mis ie ze zrobilam 30 minut i na tyle jeszcze mam sil a tak naprawde zrobilam 10 minut wiecej takie oszukiwanie czasami jest dobre

Najwidoczniej liczniki sa produkcji chinsko-tajwanskiej A ma to znaczacy wplyw na poprawnosc obliczenia wartosci kalorycznej niezbednej do wykonania jednego cwiczenia.
Juz w momencie opracowywania wzoru na takie cwiczenie pojawia sie wiele zmiennych, ktore niekoniecznie sa stale. I tak na przyklad: wzrost, waga, dlugosc nog/ramion - to sa podstawowe informacje niezbedne do obliczenia ilosci wykonywanej pracy.
No i tutaj mamy problem... Sredni wzrost Chinczyka ma sie do sredniego wzrostu Europejczyka jak... A waga? A dlugosc nog? A intensywnosc cwiczenia?

Jakos szczerze watpie w poprawnosc tych obliczen

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 11:50   #3
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: może to już było :)

Skoro masz okazję sprawdzać ciepłotę ud podaczas ćwiczenia, znaczy, że ćwiczysz w krótkich spodenkach?
Nie powinnaś, wciągnij długie spodnie, wtedy udo,mięsień się zagrzeje i lepiej spalisz tkankę tłuszczową.
Takie piękne, rozebrane dziewoje tylko ładnie wyglądają w tv. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwymi ćwiczeniami.
Musisz mieć pewnośc, czy rowerek jest sprawny. Różnica jest kolosalna, to prawie połowa. Straszna róznica. To tak jakby porównać boks do aerobiku.Wierz mi po 5 min biegu bokserskiego padasz na twarz, a pot leci zewsząd.... To tak jak 30 min aerobów...hehe
Zapytaj kogos od sprzętu na siłowni. Ma obowiązek to sprawdzić.
Powodzenia
Małgorzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 12:02   #4
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: może to już było :)

ja cwicze w domku na tepperze codzienne na czczo 30 minut i jakos nigdy mi do glowy nie przyszlo zeby sie ubrac przy tym w dres naprawde to tak dziala? mysle ze sprzet mam dobry no nie mowiac o liczniku ktory jest dziwny
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 12:16   #5
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: może to już było :)

Działa, to sprawa tak dla mnie oczywista. Zanim zaczęłam treningi dużo czytałam, bo wychodzę z założenia, że trzeba wiedzieć co się robi. To podstawa sukcesu.Mogę Ci polecic coś jeszcze, dzieki czemu szybciej schudniesz "w udach".
Kup folię do pakowania jedzonka, taka przezroczystą. Owiń uda, na to dres i jazda. Zobaczysz jak Ci "spłyną", a co za tym idzie szybciej stracisz tkanke tłuszczową.
Mało estetyczne, mało elegancke, ale pocisz się jak za przeproszeniem "świnia", hehe. Poza tym w domku można sobie pozwolic na zawijanie, bo raczej w klubie tego nie zrobię..bo między innymi to bardzo skrzypi..
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 12:21   #6
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: może to już było :)

super dziekuje za podpowiedzi zaczne skrzypiec od jutra bo dzisiejszy trenning juz akonczony jesli wiesz jeszcze cos ciekawego na temat spalania tluszczyku to podziel sie wiedza bede wdzieczna
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 12:48   #7
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Tego nie było -sens cwiczeń

Powiem tak: każda z nas powinna zadać sobie pytanie, po co ćwiczy. Czy ćwiczymy po to aby się chłodzić i śmigac ledwo ubrane, czy aby dobrze wyglądać, spalając przy tym zbędne kilosy?
Odpowiedź jest oczywista. Ja nie robię treningów po to, aby przez chwilę poczuć się jak gwiazda z tv, tylko aby wyglądac tak jak one na co dzień. Czy myślicie Moje Drogie, że Cidy Crawford na piekne ciało, bo wdziewała piękny strój na 45 min i udawała, że ćwiczy? Nie. Wierzcie mi taką figurkę wypracowuje się w pocie czoła. DOSŁOWNIE. To nie jest jakieś czcze powiedzonko. Gdy pot nie kapie nie ma co marzyć o takim wyglądzie i kondycji.
Ja podczas treningów ćwiczę w pełnym, ale ładnym stroju(bo jestem estetką) tzn długie spodnie,top, na to krótka bluzeczka. Wiem co jest ważne i dzięki temu osiagam efekty.
Wiem ,że wiele kobiet, które widuję w klubie, takich efektów nie osiągnie nigdy. Bo mają złe podejście do całej sprawy.Bo one przyszły tu aby miło spędzic czas, a przy okazji poćwiczyć, a ja przychodzę, by poćwiczyć przy okazji miło spędzając czas.
Dziewczyny pytają mnie potem: skąd ty bierzesz na to siłę? Albo: "ty to jak se nie dasz w dupę to się źle czujesz"
Aerobik, siłownia, worek, wcześniej krav maga. Determinacja. Oto odpowiedź.
Muszę się nauczyć walczyć ze słabościami, bo mam słaby charakter. Zawsze mi powtarzano: zdolna, ale leniwa. Wybrałam sobie taki sposób walki z nimi. Wiecie, jak to dodatnio wpływa na charakter, jak zmienia się "w głowie".
Ufff, ale się rozpisałam.
Powodzenia Wam życzę i wytrwałości, bo to najważniejsze.
Małgorzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-14, 13:03   #8
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Tego nie było -sens cwiczeń

hmm no ja cwicze bo che cos ze soba zrobic, wzielams ie za siebie i chce to robic dobrze dzieki za dobre rady mam jeszcze jedno pytanko moze nie bardzo tu pasujace ale zaintrygowala mnie ta folia spozywcza dlaczego tak wlasciwie jest pomocna? tzn juz nie raz slyszalam o owijaniu sie folia ale to raczej po uzyciu balsamu zeby sie lepiej wchlonal a jak to dziala podczas cwiczen?
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-15, 09:58   #9
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Tego nie było -sens cwiczeń

a wiec dzisiaj owinwlam sie folia i ubralam dres, zaczelam cwiczyc, najpierw folia strasznie mnie opinala oj niewygodnie sie dreptalo, al epo pewnym czasie czulam jak folia ze mnei splywa, pod koniec cwiczen ta z prawej nogi zsunela mi sie prawie do kostki.... owinelam tez pupue dla lepszego efektu no i tak przezornie gdy skonczylam cwiczyc mialam cale mokre nogi ia skora bardzos ie wygladzila wlasnie tak to mialo zadzialac? czy wlasnie o to chodzi ze nozki tak potem splywaly?
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-15, 10:41   #10
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Tego nie było -sens cwiczeń

Tak, o to własnie chodzi. Nawet czytałam, że można posmarowac wcześniej skórę jakimś środkiem wyszczuplającym, potem folia. To wtedy się lepiej wchłania.
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.