Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 09:06   #91
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Talking Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Nie zrobilam rabanu jaki ma co chwile od mamusi. Moja ma rok i boi sie agresywnego zachowania. A on darl sie na cale gardlo ze to jego lopatka i ona mu zabrala, ma oddac.

Zastanawialam sie juz czy jego zachowanie spowodowane jest ciaglym "nie" i checia zwrocenia na siebie uwagi.
Szczerze mowiac nie rozumiem Twojego podejścia do chłopca i zachowania wobec niego.
Krzyczysz na niego i usprawiedliwiasz sie tym, ze krzyczał on a jego matka robi większy raban niż ty.
Sytuacje podobne do opisanych przez ciebie najlepiej rozwiązywać na spokojnie, bez krzyku. Poza tym weź pod uwagę, ze 2-3 lata to czas, gdy dziecko coraz silniej zaznacza swoje granice i w związku z tym często pojawiają sie kwestie: moje, ja.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 09:19   #92
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie rozumiem Twojego podejścia do chłopca i zachowania wobec niego.
Krzyczysz na niego i usprawiedliwiasz sie tym, ze krzyczał on a jego matka robi większy raban niż ty.
Sytuacje podobne do opisanych przez ciebie najlepiej rozwiązywać na spokojnie, bez krzyku. Poza tym weź pod uwagę, ze 2-3 lata to czas, gdy dziecko coraz silniej zaznacza swoje granice i w związku z tym często pojawiają sie kwestie: moje, ja.
dokładnie
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 09:23   #93
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie rozumiem Twojego podejścia do chłopca i zachowania wobec niego.
Krzyczysz na niego i usprawiedliwiasz sie tym, ze krzyczał on a jego matka robi większy raban niż ty.
Sytuacje podobne do opisanych przez ciebie najlepiej rozwiązywać na spokojnie, bez krzyku. Poza tym weź pod uwagę, ze 2-3 lata to czas, gdy dziecko coraz silniej zaznacza swoje granice i w związku z tym często pojawiają sie kwestie: moje, ja.
ale to nie było jego. jak zabierał swoje to nie robiłam nic. Mała bała się jak ten z wrzaskiem na całe gardło wyrywał jej te zabawki. Więc podniesionym głosem kazałam mu zostawić Ewelinę w spokoju. A krzyczeć nie trzeba głośno aby słyszało całe osiedle.
I szczerze - nie lubię takiego zachowania u dzieci, rozumiem, że to wiek "silnego poczucia własności" - własności, a nie zabierania siłą rzeczy, które do nich nie należą, ze złością i agresją.
Poza tym nie szukam usprawiedliwienia. Przed kim? Przez wizażem i idealnymi mamami, które nigdy nie popełniły błedów, nie podniosły głosu i akceptują każde dziecięce zachowanie, w tym negatywne bez korygowania tego?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:40   #94
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

A ja się nie dziwię, że karolca w końcu nie zdzierżyła. Dzieciak sobie lata, robi co mu się podoba, straszy i przeszkadza innym i to tak malutkim dzieciom, a matka ma to gdzieś.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 12:21   #95
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Dlatego juz tam nie pojde. Nie bede wspominala ze dzieciak zepsul drewniane schodki na slizgawke. Zapytany dlaczego to zrobil odpowiedzial "bo tak chcialem".
No prosze...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:48   #96
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

karolca, masz mniejsze dziecko i wydaje Ci się, że ten chłopiec to jakiś mega nicpoń. Sama piszesz, jak odbierasz matkę dziecka, więc oprócz zachowań rozwojowych, on może się tak zachowywać przez to, jak jest traktowany. Sama zobaczysz, że Twoja 3-latka nie raz na pytanie "Dlaczego tak zrobiłaś?" odpowie "nie wiem", "bo chciałam" itd.

Moim zdaniem, skoro już chciałaś interweniować, to - w przypadku dziecka w takim wieku - powinnaś się zwrócić do matki.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2013-08-10 o 15:49
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 16:34   #97
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
ale to nie było jego. jak zabierał swoje to nie robiłam nic. Mała bała się jak ten z wrzaskiem na całe gardło wyrywał jej te zabawki. Więc podniesionym głosem kazałam mu zostawić Ewelinę w spokoju. A krzyczeć nie trzeba głośno aby słyszało całe osiedle.
I szczerze - nie lubię takiego zachowania u dzieci, rozumiem, że to wiek "silnego poczucia własności" - własności, a nie zabierania siłą rzeczy, które do nich nie należą, ze złością i agresją.


Poza tym nie szukam usprawiedliwienia. Przed kim? Przez wizażem i idealnymi mamami, które nigdy nie popełniły błedów, nie podniosły głosu i akceptują każde dziecięce zachowanie, w tym negatywne bez korygowania tego?
Też bym nie pozwoliła, żeby chłopak mi dziecko straszył.
W szczególności, że moja strachliwa.


__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 18:55   #98
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

A ja się wcale nie dziwie karolci.
A czemu to niby nie można cudzmu dziecku uwagi zwrócić? Korona komuś z głowy spadnie?
Jeśli siedzę z dzieckiem w piaskownicy i któreś jej dokucza/zabiera to zwracam uwagę.
Sama ostatnio stanowczo zwróciłam uwagę chłopakom którzy grali w piłkę na placu zabaw (mocno rzucali a w piaskownicy siedziały dzieci ok. roczne), bo babcie nie miały czasu. Albo dziewczynce która nie chciała pozwolić dzieciom zjeżdzać.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:25   #99
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
A ja się wcale nie dziwie karolci.
A czemu to niby nie można cudzmu dziecku uwagi zwrócić? Korona komuś z głowy spadnie?
Jeśli siedzę z dzieckiem w piaskownicy i któreś jej dokucza/zabiera to zwracam uwagę.
Sama ostatnio stanowczo zwróciłam uwagę chłopakom którzy grali w piłkę na placu zabaw (mocno rzucali a w piaskownicy siedziały dzieci ok. roczne), bo babcie nie miały czasu. Albo dziewczynce która nie chciała pozwolić dzieciom zjeżdzać.
Można, ale uważam, że niekoniecznie podniesionym głosem.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:42   #100
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Można, ale uważam, że niekoniecznie podniesionym głosem.
Wiesz, do piaskownicy do której na chodzę przychodzi też taka dziewczynka. Wnerwia mnie jak mało kto. Jak tylko wychodzi z domu krzyczy 'moje!!!! MOJE!!!'. Jej opiekunka ma w dupie co ona robi i jak tylko dziewczynka podchodzi do mojej córki i coś jej siłą zabiera albo ją popchnie albo uderzy to też mówię do niej podniesionym głosem. I jestem wtedy tak w.kur.w.iona, że nie w głowie mi żadne wypowiedziane ze stoickim spokojem 'a czy mogłabyś kochana przestać napieprzać laurę łopatką?' (albo zabierać łopatkę albo cokolwiek innego bo cokolwiek czego ona nie zrobi jest pełne agresji)

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-08-10 o 19:44
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:54   #101
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Wiesz, do piaskownicy do której na chodzę przychodzi też taka dziewczynka. Wnerwia mnie jak mało kto. Jak tylko wychodzi z domu krzyczy 'moje!!!! MOJE!!!'. Jej opiekunka ma w dupie co ona robi i jak tylko dziewczynka podchodzi do mojej córki i coś jej siłą zabiera albo ją popchnie albo uderzy to też mówię do niej podniesionym głosem. I jestem wtedy tak w.kur.w.iona, że nie w głowie mi żadne wypowiedziane ze stoickim spokojem 'a czy mogłabyś kochana przestać napieprzać laurę łopatką?' (albo zabierać łopatkę albo cokolwiek innego bo cokolwiek czego ona nie zrobi jest pełne agresji)
A czy tylko można albo podniesionym głosem albo "'a czy mogłabyś kochana przestać napieprzać laurę łopatką?"? Nie ma nic pośrodku, np. stanowczego tonu? Widać na tym przykładzie, jak agresja rodzi agresję, tylko tu na agresję dziecka agresją odpowiada dorosła osoba.
Do "naszej" piaskownicy przychodzi chłopiec, który jest strasznie "dziki", hałaśliwy i też taki wydawałoby się "ja tu rządzę", okazało się po jakimś czasie, że chłopiec ma niedosłuch i to zachowanie stąd się brało.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 20:13   #102
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Można, ale uważam, że niekoniecznie podniesionym głosem.
Mam podobne zdanie można zwrócić uwagę stanowczo i bez krzyku. Tym bardziej, ze w wielu takich sytuacjach to opiekun dziecka powinien usłyszeć rownież kilka słów.
houseofcolours można przecież powiedzieć stanowczo: 'nie rób tak' , 'zostaw', 'oddaj'. Tak łatwiej dotrzeć do dziecka niż krzyczac (zwłaszcza, ze dzieci przyzwyczajone do wrzaskow ignorują krzyki).
I powiedzieć opiekunce kilka słów.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 20:18   #103
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mam podobne zdanie można zwrócić uwagę stanowczo i bez krzyku. Tym bardziej, ze w wielu takich sytuacjach to opiekun dziecka powinien usłyszeć rownież kilka słów.
houseofcolours można przecież powiedzieć stanowczo: 'nie rób tak' , 'zostaw', 'oddaj'. Tak łatwiej dotrzeć do dziecka niż krzyczac (zwłaszcza, ze dzieci przyzwyczajone do wrzaskow ignorują krzyki).
I powiedzieć opiekunce kilka słów.
Dla mnie podniesiony głos nie oznacza, że krzyczę na dziecko tylko, że mówię do niego tak, żeby zwrócił na mnie uwagę i żeby było wiadome po moim tonie (po słowach oczywiście przede wszystkim), że to co robi mi się nie podoba. Podniesiony głos to dla mnie nie jest krzyk.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 20:26   #104
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Dla mnie podniesiony głos nie oznacza, że krzyczę na dziecko tylko, że mówię do niego tak, żeby zwrócił na mnie uwagę i żeby było wiadome po moim tonie (po słowach oczywiście przede wszystkim), że to co robi mi się nie podoba. Podniesiony głos to dla mnie nie jest krzyk.
Rozumiem
Tyle, ze dysusja (jesli chodzi o reagowanie na dziecko, które rozwala atmosferé w piaskownicy) zaczéa sié od stwierdenia przez Karolcé, ze nakrzyczaa na chłopca.
O ile nie widzę problemu zwróceniu dziecku uwagi (nawet podniesionym tonem), to widzę problem w krzyczeniu na nie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:18   #105
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Dla mnie podniesiony głos nie oznacza, że krzyczę na dziecko tylko, że mówię do niego tak, żeby zwrócił na mnie uwagę i żeby było wiadome po moim tonie (po słowach oczywiście przede wszystkim), że to co robi mi się nie podoba. Podniesiony głos to dla mnie nie jest krzyk.
No i chyba o to tutaj się rozbija dyskusja, bo dla mnie jest to stanowczy ton, tylko, że ja mam to na normalnym poziomie głośności

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Rozumiem
Tyle, ze dysusja (jesli chodzi o reagowanie na dziecko, które rozwala atmosferé w piaskownicy) zaczéa sié od stwierdenia przez Karolcé, ze nakrzyczaa na chłopca.
O ile nie widzę problemu zwróceniu dziecku uwagi (nawet podniesionym tonem), to widzę problem w krzyczeniu na nie.
Tak gwoli ścisłości, to karolca napisała, że podniosła głos, a nie nakrzyczała
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 23:41   #106
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No i chyba o to tutaj się rozbija dyskusja, bo dla mnie jest to stanowczy ton, tylko, że ja mam to na normalnym poziomie głośności



Tak gwoli ścisłości, to karolca napisała, że podniosła głos, a nie nakrzyczała
To ja nie wiem :
Cytat:
Oskar mnie osłabia
Nakrzyczałam dziś na niego i od jutra szukam placu, gdzie po południu jest cień (a nie cały dzień żar z nieba, a tylko takie mam w pobliżu aby iść bez wózka).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 23:57   #107
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To ja nie wiem :
Mea culpa, bo potem było napisane "więc podniosłam głos" i jakoś tylko to mi teraz wpadło w oko
a wcześniej byłam przekonana, że też widziałam "nakrzyczałam", ale myślałam, że edit w ruch poszedł , chyba czas iść spać
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 23:58   #108
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To ja nie wiem :
Doczytaj post do konca. Wiedzialam ze tak sie to potoczy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 00:02   #109
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

mam nadzieje, ze przez krzyki karolki Oskarek nie zacznie się moczyc w nocy
Bez przesady, jakoś nie sadze, zeby się na niego wielce wydarla.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 00:30   #110
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Nie zrobilam rabanu jaki ma co chwile od mamusi. Moja ma rok i boi sie agresywnego zachowania. A on darl sie na cale gardlo ze to jego lopatka i ona mu zabrala, ma oddac.

Zastanawialam sie juz czy jego zachowanie spowodowane jest ciaglym "nie" i checia zwrocenia na siebie uwagi.
Byc moze. Skoro piszesz,ze matka łopatologiczna, moze w domu tez jest olewka i dziecku troche brak akceptacji, zrozumienia i zainetersowania.

Tez mnie denerwuje nie matki, bo chodze z reguly na plac zabaw rano, ale babki i dziadkowie. Siedzi takie slodko pierdzace towarzystwo i w doopie maja co dzieci robia i czym sie bawia. W zwiakzu z tym zaczynam byc matka samolubna i mowie " to moje' lub to jest A, spytaj sie go. A ze A na wszystko mowi 'nie' to temat sie konczy. Oczywiscie nie mowie tego do wszystkih, mam juz swoich faworytow


Sytuacja z sasiedztwa. Idziemy na spacer niedaleko kolegi, ktory ma mnostwo piasku wokol domu ze wzgledu na brukowanie. Kolega bawi sie lopatka i przyczepa. A podchodzi, wolna lopatka. Zaczyna ladowac do przyczepy . Kolega podlatuje, moje zabiera lopatke, pcha mi A. Podlatuje babcia, wyrywa lopatke daje nam, przesuwa wnuka. Ten rzuca w oczy A piaskiem, A zaczyna plakac. Babcia tlumaczy, ze G jest brzydki, A jest ladny i grzeczny, znowu rzucam piaskiem w oczy i wyrywa sie. Babcia bije G. Oczyszczam A i idziemy dalej. Zastanawiam sie kto glupszy babcia czy G?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 09:04   #111
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Doczytaj post do konca. Wiedzialam ze tak sie to potoczy
Doczytalam. Wyrazilas sie dość niefortunnie.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
mam nadzieje, ze przez krzyki karolki Oskarek nie zacznie się moczyc w nocy
Bez przesady, jakoś nie sadze, zeby się na niego wielce wydarla.
Rozumiem, ze jesli ktoś potraktowalby Twoje dziecko w podobny sposób tez nie miałabys nic przeciwko ?

Po co ten sarkazm?

Oskarek pewnie sie nie zacznie moczyc przez zachowanie jakiejś mamy z placu zabaw.
W końcu zna takie traktowanie z domu.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 10:20   #112
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Jak tak czytam niektóre posty to wychodzi na to, że plac zabaw to taka "szkoła przetrwania dla rodziców"
Bo dzieci pewnie to mało obchodzi.

U nas to nie jest wogóle popularne, w sensie "placowanie",
sama też bardzo rzadko bywam na placu zabaw,
na osiedlu mamy trzy, ale jeszcze nigdy tam drugiego dziecka nie spotkałam, oo raz mamę z chłopcem,
więc bywam tam z reguły z 10 minut w drodze gdzieś i młode dłużej nie chce.

Czasami biorę młodą na plac zabaw w parku miejskim, tam bywają dzieci, ale też malutko, na palcach jednej ręki z reguły idzie policzyć.


Więc wszystko o czym piszecie mnie ominęło
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:15   #113
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze jesli ktoś potraktowalby Twoje dziecko w podobny sposób tez nie miałabys nic przeciwko ?

Po co ten sarkazm?

Oskarek pewnie sie nie zacznie moczyc przez zachowanie jakiejś mamy z placu zabaw.
W końcu zna takie traktowanie z domu.
Ja przede wszystkim nie traktuję dzieci jak świętych krów, na które trzeba chuchać, dmuchać i skakać dookoła, uważając, żeby nie skrzywdzić podniesionym głosem.

Gdyby moje 3 czy starsze letnie dziecko (bo nie wiem, w jakim wieku jest Oskarek, nie chce mi się szukać) zachowało się w taki sposób i jakaś matka w cywilizowany sposób, nawet nieco głośniej, zwróciłaby mu uwagę, nie miałabym nic przeciwko.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 16:25   #114
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja np. nie lubię też takiego czegoś: moja córka się czymś tam bawi/je chrupka. Inne dziecko, w podobnym wieku, jej to coś zabiera. I zaraz interweniuje rodzic z tekstem: "Nie wolno zabierać, oddaj dziewczynce" albo inne takie "Trzeba się dzielić'. Mnie się tak by nie chciało i nie widzę sensu. Zresztą chyba od małych dzieci nie ma co oczekiwać jakiegoś dzielenia się.

Czy dzieci nie mogą same ustalać jak się będą bawić, z kim i czym? Jak inaczej mają się nauczyć życia w grupie?
ja po ostatnich spacerach sama nie wiem co robić w pewnych sytuacjach. Serio mówię, bo np. Dzisiaj przyszły jakieś dziewczynki, nie miały swoich foremek i od dosiadły się do naszych. Zaczęły sobie brać bez pytania, ale moja córka wogóle nie reagowała - typu jakiś płacz, bunt itp. ot zwykła zabawa. Siedziały sobie we trzy i bawiły się ładnie.

Nagle przychodzi mama i mówi: "oddajcie dziewczynce foremki, to nie wasze!". Więc dziewczynki grzecznie odłożyły i zaczęły bawić się rękami.

I wtedy nigdy nie wiem co zrobić w takiej sytuacji bo jak powiem "a niech się bawią, niech sobie pożyczą" to ta matka traci autorytet w oczach dzieci. Bo mama mówi nie, a pani mówi tak

Sama nie lubię czegoś takiego. Bo np. córka podeszła do wózka z niemowlakiem, tam były przypięte gryzaki itp. a ona brudnymi rękami je bierze i mówię, "nie ruszaj, to dzidzi bla bla" a mama "niech sobie obejrzy"

A wy jak reagujecie?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:26   #115
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

Seona ja jak widzę że moje dziecko bierze nie swoje zabawki to mówię mu żeby zapytał bo po prostu nie wiem czyje to zresztą sama nie lubię jak ktoś bierze bez pytania.
A jak jakieś dziecko chce swoją zabawkę a mój mu ją zabrał bo nie zapytał czy może to mówię żeby oddał bo to nie jego i wtedy jak mama mówi mi "a niech się pobawi" to ja wtedy jestem spokojniejsza że ta matka zaraz na mnie nie wsiądzie że moje dziecko zabiera jej dziecku zabawki...

Ja akurat nie uważam żebym straciła autorytet, ja tak mówię "głośniej" niby do niego bo z drugiej strony chcę żeby jakiś rodzic się odezwał że to jego dziecka zabawki i że faktycznie może się pobawić.

Ja w takiej odp szukam potwierdzenia że jednak może pożyczyć a nie jako tracenie autorytetu, nie wiem czy dobrze to opisałam mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi.

Tak jak ostatnio na placu zabaw.. moje dziecko przysiadło się i odrazu brało zabawki (wracaliśmy prosto z przedszkola i nic swojego nie miał) aja podeszłam i powiedziałam żeby się zapytał czy może bo nie wiemy czyje to zabawki.. on chwila koncentracji, spuszczona głowa i cisza.. to ja powtarzam "zapytaj się kogo to zabawki bo nie wiemy czyje to" i wtedy mama się odzywa "to nasze ale niech się pobawi" i wtedy i ja pozwalam dziecku bo mam potwierdzenie od "właściciela zabawki" że faktycznie nie jest tak że "co moje to nie rusz" tylko że spokojnie może pożyczyć.

Albo mój synek wyrwał młodszemu łopatkę z rąk a to była tego młodszego.. podeszłam i powiedziałam że tak się nie robi bo to nie jego zabawka i w ogóle nie wyrywa się z rąk skoro miał tamten chłopczyk.. i że ma oddać a jego mama mówi "spokojnie, on i tak już sobie poszedł, nie popłakał się ani nic to dobrze, to niech sobie weźmie" w sensie że młodszy to sobie olał nic z tego nie zrobił i poszedł dalej więc mam się nie przejmować
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 16:26   #116
panjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Dlaczego dzieci nie mogą bić się w piaskownicy?

To ja raz miałam sytuacje,jak moje dziecko w piaskownicy dokolegowało się do wiaderka i łopatki jakiś dzieci.Nie pozwoliłam mu,bo to nie jego.Poczym jedna z mam powiedziała,że może się pobawić.
A raz jak dorwał piłke,to chłopiec podbiegł i mu wyrwał z ręki.A tatusiek nic.

Edytowane przez panjo
Czas edycji: 2013-10-03 o 16:37
panjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.