Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 17:20   #1
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883

Jak często sprzątacie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej


Jak często sprzątacie swoją łazienkę i jakie są Wasze triki by lśniła czystością?

Niedawno kupiliśmy kabinę prysznicową i mimo że szoruję ją porządnie co tydzień (wtedy robię gruntowniejszy porządek) to zauważyłam że powoli zbiera się na niej coraz więcej osadu z mydła. Kabina jest szklana i szczególnie w niższych partiach jest to widoczne. Nie mam już pomysłu jak to czyścić... Po dwóch dniach znów wygląda źle. Czy coś prócz wody rozpuści mydło? Myślałam jeszcze o zakupie takiej ściągaczki do wody, bo mydło widać szczególnie po wyschnięciu, ale nie wiem czy to też jest sensowne rozwiązanie. Czy powinnam ją czyścić codziennie żeby nie było tego osadu?

Większość życia używałam tylko wanny, więc proszę o jakieś rady
__________________


Edytowane przez Takajakaya
Czas edycji: 2014-01-04 o 17:25
Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:03   #2
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Jak często sprzątacie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez Takajakaya Pokaż wiadomość
Jak często sprzątacie swoją łazienkę i jakie są Wasze triki by lśniła czystością?

Niedawno kupiliśmy kabinę prysznicową i mimo że szoruję ją porządnie co tydzień (wtedy robię gruntowniejszy porządek) to zauważyłam że powoli zbiera się na niej coraz więcej osadu z mydła. Kabina jest szklana i szczególnie w niższych partiach jest to widoczne. Nie mam już pomysłu jak to czyścić... Po dwóch dniach znów wygląda źle. Czy coś prócz wody rozpuści mydło? Myślałam jeszcze o zakupie takiej ściągaczki do wody, bo mydło widać szczególnie po wyschnięciu, ale nie wiem czy to też jest sensowne rozwiązanie. Czy powinnam ją czyścić codziennie żeby nie było tego osadu?

Większość życia używałam tylko wanny, więc proszę o jakieś rady
Ja mam właśnie w domu taką ściągaczkę, po każdym prysznicu przejeżdżam tym ustrojstwem drzwi i nie ma problemu. Tylko że ja szklane mam tylko drzwi, bo mój prysznic ma ściany z trzech stron, więc nie wiem, jak to by się sprawdzało w innym przypadku
Na osad z mydła dobry jest też ocet. Psikam, zostawiam na pięć minut, spłukuję, i ściągaczka
A łazienkę tak gruntownie też sprzątam raz w tygodniu
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:25   #3
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak często sprzątacie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Łazienkę ogólnie sprzątam raz w tygodniu.
Jeśli chodzi o kabinę prysznicową, a też mam szklaną, to raz w tygodniu myję ją z ewentualnych zacieków zwykłym płynem do szyb a raz na dwa-trzy tygodnie atakuję właśnie octem. Mam takie jedno miejsce, gdzie uparcie zbiera się osad i tam przykładam ściereczkę porządnie namoczoną octem, zostawiam na jakiś czas (tyle ile mi zajmuje odkurzenie reszty domu) i potem wycieram i spłukuję.
Ściągaczki używam podczas cotygodniowego sprzątania. Po każdym prysznicu nie mam czasu a nawet jakbym miała to nie ma sensu bo nie uda mi się namówić do tego reszty domowników
Teraz czaję się na takie psikadło, które tworzy na powierzchni szkła warstwę, po której spływają od razu wszystkie krople wody, mydlin itd.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:41   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Spray W5 z Lidla do kabin się sprawdza nawet na taki uporczywy osad na kabinie i płytkach. Po spryskaniu zostawia się go na min 15 minut i potem zmywa wodą.
Nigdy ściągaczki nie praktykowałam
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:57   #5
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Taki w żółtym opakowaniu?
Ja lubię W5 do szyb ale właśnie osadu to on nie zmywa.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 19:11   #6
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Widzę zatem, że muszę zawalczyć z tą ściągaczką i octem Dzięki dziewczyny, przetestuję w tygodniu i napiszę jak się sprawdziło.

Judith a to psikadło tworzące pianę to masz jakieś konkretne na myśli?

kaledonia polecasz jeszcze jakieś specyfiki z Lidla? Słyszałam kilka razy że są dobre, ale nie wiem które się konkretnie sprawdzają, do tej pory chyba nic stamtąd nie miałam.
Ten spraj to ten? KLIK

Szczerze to myślałam, że zaraz usłyszę, że powinnam ją codziennie myć
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 19:33   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Taki w żółtym opakowaniu?
Ja lubię W5 do szyb ale właśnie osadu to on nie zmywa.
To nie ten do szyb. Do szyb wolę Ludwika,a potem ocet i gorącą wodę
Cytat:
Napisane przez Takajakaya Pokaż wiadomość
Widzę zatem, że muszę zawalczyć z tą ściągaczką i octem Dzięki dziewczyny, przetestuję w tygodniu i napiszę jak się sprawdziło.

Judith a to psikadło tworzące pianę to masz jakieś konkretne na myśli?

kaledonia polecasz jeszcze jakieś specyfiki z Lidla? Słyszałam kilka razy że są dobre, ale nie wiem które się konkretnie sprawdzają, do tej pory chyba nic stamtąd nie miałam.
Ten spraj to ten? KLIK

Szczerze to myślałam, że zaraz usłyszę, że powinnam ją codziennie myć
To ten W5 Płyn do kabin prysznicowych
http://www.bangla.babyonline.pl/opin...-prysznicowych
Moja mama używa jeszcze tego sprayu do mycia łazienek,ale ten pierwszy lepiej sobie radzi
http://www.bangla.babyonline.pl/opin...-power-cleaner
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 19:45   #8
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

No właśnie pytałam czy to ten w żółtym a o tym do szyb pisałam osobno

Takajakaya, nie pianę tylko powłokę. Nie wiem jaki wybiorę, pewnie poszukam opinii.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:05   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Spray W5 z Lidla do kabin się sprawdza nawet na taki uporczywy osad na kabinie i płytkach. Po spryskaniu zostawia się go na min 15 minut i potem zmywa wodą.
Nigdy ściągaczki nie praktykowałam
Jest jeszcze płyn do kabin frosch. Też świetnie usuwa osady i kamień. Po pierwszym użyciu natomiast rozczarowała mnie pianka cillit bang do mycia łazienek. Sam spray czy płyn są dobre na uporczywe osady, ale pianka szału nie zrobiła i rozczarowała mnie bardzo. W tej cenie lepiej kupić 2 butle zwykłych płynów do kabin, które wystarczą na rok i dadzą konkretny efekt. Po piance kabina wygląda niemal tak samo ja przed jej użyciem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 17:50   #10
franszesa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 51
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

również mam szklane ściany prysznica i u mnie sprawdza się zwykły płyn do szyn + gąbka. Spryskuję całość płynem i szoruję szorstką stroną gąbki. Potem wystarczy spłukać, użyć ściągaczki i ewentualnie wytrzeć co ściągaczka nie dała rady ściągnąć. Może wymaga to więcej pracy niż te wszystkie psikacze, ale przynajmniej mam silniejszy biceps
franszesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:34   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

U mnie sam płyn do szyb nie daje rady. Od czasu do czasu muszę się wspomagać czymś, co usuwa kamień - cillit bang lub płyn do kabin. Wszechobecny kamień to niestety urok posiadania twardej wody (plusem jest dobry smak, brak chloru i skład niemal jak woda mineralna, ale te minerały wytrącają się w postaci kamienia).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 20:46   #12
franszesa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 51
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

a ocet na ten kamień nie daje rady? Też mieszkam w mieście z pioruńsko twardą wodą i często muszę słuchawkę od prysznica octem częstować. Zanurzam ją w occie na całą noc, rano szoruję gąbką i jest git. No i jaka oszczędność przy tym
franszesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:06   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez franszesa Pokaż wiadomość
a ocet na ten kamień nie daje rady? Też mieszkam w mieście z pioruńsko twardą wodą i często muszę słuchawkę od prysznica octem częstować. Zanurzam ją w occie na całą noc, rano szoruję gąbką i jest git. No i jaka oszczędność przy tym
Zwykle tak, ale np. na szklanej półce nad umywalką mimo cotygodniowego mycia pojawiają się ślady kamienia z pryskającej wody i tego nawet ocet nie chce ruszyć, a że ślady są głównie od spodu półki, to najłatwiej je usunąć cillitem.
Poza paroma wyjątkami często używam octu i sody do czyszczenia - szczególnie w kuchni, bo tam czym mniej mocnej chemii, tym lepiej.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:36   #14
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

U mnie na mydło płyn do szyb też jest za słaby... Na kamień stosuję właśnie ocet, chociaż przy nowej rączce prysznicowej pewnie bałabym się potraktować ją octem.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:23   #15
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Ja zamiast octu używam nasyconego roztworu kwasku cytrynowego zmieszanego z płynem do naczyń.
Moczę w tym roztworze ściereczkę frottową , przejeżdżam po kabinie, w zakamarkach używam miękkiej szczoteczki do zębów, potem spłukuje wodą, wycieram ścierką z mikrofibry i kabina jak nowa.
Raz na tydzień tak robię ze ścianami, brodzik myję częściej.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 08:02   #16
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Raz w tyg. robię gruntowne sprzątanie łazienek w domu, w ciągu tygodnia "ogarniam". Jeśli chodzi o sanitariaty to wszystko traktuję albo beczułką W5 z Lidla (taka niebieska) albo teraz kupiłam w Biedronce odkamieniacz w spryskiwaczu Fist na kamień i rdzę (bardziej wydajny) i wszystko lśni.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 10:07   #17
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Ja do kabiny ostatnio również używam tego sprayu do kabin W5 z Lidla, uważam że jest najlepszy, ale dobrze sprawdza się też mycie zwykłym mleczkiem Cif.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 13:06   #18
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Spray W5 z Lidla do kabin się sprawdza nawet na taki uporczywy osad na kabinie i płytkach. Po spryskaniu zostawia się go na min 15 minut i potem zmywa wodą.
Nigdy ściągaczki nie praktykowałam
Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Taki w żółtym opakowaniu?
Ja lubię W5 do szyb ale właśnie osadu to on nie zmywa.
W5 z Lidla to mój faworyt. Dobrze rozpuszcza kamień i nawet nie wyżera dróg oddechowych tak bardzo jak inne. Po każdym prysznicowaniu polecam gumową ściągaczkę i szmatkę z mikrofibry do baterii i zakamarków. Zajmuje to pół minuty a kilkakrotnie wydłuża czas pomiędzy kolejnymi szorowaniami. Teraz mogę czyścić kabinę raz na 1-2 tygodnie, dawniej co 2 dni a i tak wyglądała stale jak łobrzygana
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:40   #19
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Ja uwielbiam sprzątać łazienkę bo spędzam w niej dużo czasu i lubię jak jest czysta. Sprzątam ją średnio raz na tydzień. Zlew, wannę czy brodzik polecam myć cif'em - najlepszy wg mnie. Jeżeli chodzi o kabinę prysznicową to ostatnio odkryłam że bardzo szybko i skutecznie osad z mydła czyści płyn z octem W5 z Lidla. Do toalety polecam wkłady z płynem W5, są żółte, zielone i granatowe. Po spłukaniu toaleta lśni i ładnie pachnie.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 10:00   #20
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Raz w tygodniu
Lubię spryskać wszystko octem, albo sodą z octem, przetrzeć i spłukać.
Dobry jest frosch do kabin prysznicowych, zielony Tak jak ktoś już wspominał.
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 12:06   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

porzadnie raz w tygodniu- w ruch idzie cif i ocet.





A co 3 dni to przetrze szmatka polki, muszle itp.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-11-23 o 20:41
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:47   #22
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

dziewczyny, po użyciu cifu w kabinie wyszły mi białe plamki/kropki - co z tym zrobić? pomóżcie
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 16:04   #23
oversoundowa
Raczkowanie
 
Avatar oversoundowa
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Zdecydowanie najskuteczniejszy i zarazem najtańszy jest płyn Fist z Biedronki.Octem,Cifem,pły nami do szyb i naczyń próbowałam pozbyć się osadu i kamienia w kabinie i gdzieś usłyszałam o tym sprayu.I rzeczywiście,śmierdzi trochę jak ocet,ale spryskuję kabinę,zostawiam na 5 min,ściągam ścierką i spłukuję wodą i drzwi kabiny czyściutkie
__________________
Iść do przodu i nie odwracać się za siebie.
oversoundowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 12:55   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Ostatnio moim faworytem jest Domol z Rossmanna ten ekologiczny. Opary nie podrażniają tak dróg oddechowych jak przy innych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 12:58   #25
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Jak często sprzątacie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cytat:
Napisane przez pasodoble Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie w domu taką ściągaczkę, po każdym prysznicu przejeżdżam tym ustrojstwem drzwi i nie ma problemu. Tylko że ja szklane mam tylko drzwi, bo mój prysznic ma ściany z trzech stron, więc nie wiem, jak to by się sprawdzało w innym przypadku
Na osad z mydła dobry jest też ocet. Psikam, zostawiam na pięć minut, spłukuję, i ściągaczka
A łazienkę tak gruntownie też sprzątam raz w tygodniu
Ja mam wannę a nie kabinę, ale mamy taki szklany parawan jakby na część prysznicową wanny. Po każdym myciu właśnie ściągaczką zbieram wodę i prawie w ogole nie muszę myć tej szyby. Tak więc polecam zbierać osady póki mokre.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 06:07   #26
Minerwa_kosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Murowana Goślina
Wiadomości: 18
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Cifem lepiej nie myj, porysujesz sobie szybę. Używam od pewnego czasu świetny preparat, ale nie mogę podac nazwy, ponieważ admin mi usunął odpowiedź z nazwą. Ciekawe, że w tym temacie padają pełne nazwy preparatów z Lidla, Biedronki i Rossmana.
Kupuj specjalne płyny, które służą wyłącznie do mycia kabiny prysznicowej, rozpuszczą wtedy kamień (lepiej lub gorzej), ale nie porysują powierzchni.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Minerwa_kosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 09:06   #27
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

A ja jeszcze ostatnio gdzieś usłyszałam, że po tym jak ściągaczka, to jeszcze użyć preparatu do mycia... podłóg. Nie wiem na ile to ma sens, zgaduję, że jakaś pasta do parkietu zapobiegałąby trochę wodzie, jak wosk na samochodzie. Ale.. No właśnie. Ktoś coś wie?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 05:57   #28
Minerwa_kosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Murowana Goślina
Wiadomości: 18
Dot.: Jak często sprzątanie łazienkę? Prośba o porady odnośnie kabiny prysznicowej

Nie słyszałam o preparacie do podłóg, ale rzeczywiście pewnie chodzi o pastę. Czytałam o wazelinie. Preparatami tymi wytwarza sie na powierzchni warstwę hydrofobową. Najważniejsze jest, żeby nakładać je na dobrze umyta powierzchnie bardzo cienką warstwą. Istnieją też gotowe preparaty.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Minerwa_kosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-11 06:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.