Problemy ze snem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-10, 11:54   #1
prsod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9

Problemy ze snem


Witam, od jakiegoś czasu mam bardzo duże problemy ze snem. Aktualnie jestem w klasie maturalnej i bardzo mi to przeszkadza, bo znacząco się opuściłam w szkole i spadła mi motywacja do nauki, a idąc do liceum bardzo lubiłam się uczyć, miałam duże ambicje, teraz zwyczajnie nie mam na to ochoty i mam trochę wylane.

Po przyjściu ze szkoły trochę odpocznę, zjem obiad i około 18-19 już jestem zmęczona i kładę się spać. Śpię tak do ok 1-2 w nocy, posiedzę z 1,5 godziny i idę dalej spać do rana (6-7). W szkole często chodzę zmęczona, przez pewien czas miałam problemy z opuszczaniem lekcji z tego powodu, bo wolałam zostać w domu. O nauce już nawet nie mówię, bo po prostu nie mam na nią czasu.
Próbowałam przetrzymać i np. iść spać o 22-23, ale wtedy następnego dnia po powrocie ze szkoły od razu kładę się spać i przesypiam całe popołudnie, wieczór i noc z kilkoma przerwami.

Czy miał ktoś może podobny problem i mógłby mi doradzić? Do jakiego lekarza powinnam się wybrać?
prsod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 11:56   #2
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Problemy ze snem

Do endokrynologa.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 12:00   #3
prsod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy ze snem

Jestem pod stałą opieką endokrynologa, bo leczę się na pcos (biorę hormony). Przesypianie większości doby zaczęło się we wrześniu, a ja się leczę prawie od roku.
prsod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 19:57   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Problemy ze snem

Tarczyca badana?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 22:11   #5
Luba_76
Przyczajenie
 
Avatar Luba_76
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy ze snem

Zbadaj tarczycę, tak jak Ci ktoś dobrze radził. Przydałoby się tez inne hormony mieć na oku. Staraj się nie spać w ciągu dnia i kłaść się wcześniej wieczorem. Dwie godziny przed snem niczego nie jedz, owoce wieczorem odpuść sobie zupełnie. Przewietrz porządnie pokój, zwłaszcza, jeśli używałaś komputera. Unikaj niebieskiego światła na przykład z jakiegoś sprzętu, zaburza sen. Wycisz się jakąś muzyką, nie ucz się późnym wieczorem. W razie czego bierz melatoninę, powinna Ci pomóc.
Luba_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 00:12   #6
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Problemy ze snem

Może po prostu jesteś typem nerwicowym, depresyjnym? W aptece masz tabletki nasenne labofram, ziołowe, jeśli ci nie pomogą, polecam wizytę u psychiatry, może ci doraźnie zapisać benzodiazepinę na wyciszenie i poprawę snu.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 22:26   #7
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Problemy ze snem

Psychiatra! Lek na wszystkie bolaczki na wizazu

Przede wszystkim. Nie objadaj sie na noc, walcz ze zmeczeniem po szkole, zasypiaj tylko wtedy kedy bedziesz chciala przespac noc i zawsze o tej samej porze. Unikaj drzemek. Idz sie przewietrzyc, jesli chcesz sie obudzic. Wyciszaj sie w lozku przed snem. 30 min przed snem wylacz komputer i nie patrz na ekran telefonu, poczytaj ciekawa ksiazke. Wstawaj o tej samej porze. Cisza w pokoju i ciemnosc sa bardzo wazne.

Cierpie na bezsennosc od ponad 20 lat.

Tutaj cos dla ciebie:

http://metrocafe.pl/metrocafe/1,1455..._nie_jest.html
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.

Edytowane przez bluebluesky
Czas edycji: 2015-12-19 o 22:27
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-19, 22:46   #8
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Psychiatra! Lek na wszystkie bolaczki na wizazu

Przede wszystkim. Nie objadaj sie na noc, walcz ze zmeczeniem po szkole, zasypiaj tylko wtedy kedy bedziesz chciala przespac noc i zawsze o tej samej porze. Unikaj drzemek. Idz sie przewietrzyc, jesli chcesz sie obudzic. Wyciszaj sie w lozku przed snem. 30 min przed snem wylacz komputer i nie patrz na ekran telefonu, poczytaj ciekawa ksiazke. Wstawaj o tej samej porze. Cisza w pokoju i ciemnosc sa bardzo wazne.

Cierpie na bezsennosc od ponad 20 lat.

Tutaj cos dla ciebie:

http://metrocafe.pl/metrocafe/1,1455..._nie_jest.html

No mnie np takie porady nie pomagają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 23:58   #9
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
No mnie np takie porady nie pomagają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To, ze tobie nie pomaga (a zakladam, ze probowalas przez kilka miesiecy), nie znaczy, ze autorka automatycznie ma depresje i nerwice. Nie napisala o tym ani slowa. Trzeba dopasowac porade do osoby, a nie patrzec przez pryzmat swoich doswiadczen. Ja na bezsennosc i inne problemy cierpie od grubo ponad 20 lat, co wcale nie oznacza, ze doradzila bym jej te same srodki, ktorych sama uzywam.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 09:53   #10
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
To, ze tobie nie pomaga (a zakladam, ze probowalas przez kilka miesiecy), nie znaczy, ze autorka automatycznie ma depresje i nerwice. Nie napisala o tym ani slowa. Trzeba dopasowac porade do osoby, a nie patrzec przez pryzmat swoich doswiadczen. Ja na bezsennosc i inne problemy cierpie od grubo ponad 20 lat, co wcale nie oznacza, ze doradzila bym jej te same srodki, ktorych sama uzywam.

Jakbyś nie zauważyła zadałam jej takie pytanie jak i polecilam tabletki ziołowe z apteki. Nie rozumiem po co podważasz to co napisałam, jesli juz ktoś używa słowa bezsenność to uważam ze kryje soe pod tym cos wiecej niz przejściowe problemy z zaśnięciem na ktore pomoże szklanka mleka przed snem. Czasami lepiej sobie pomoc lekiem niz sie męczyć szczególnie jak sie chodzi do szkoły czy pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2015-12-20 o 09:54
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 19:49   #11
Jose88
Przyczajenie
 
Avatar Jose88
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy ze snem

Może to po prostu reakcja na stres albo niedobór witamin. Spróbuj pójść do lekarza pierwszego kontaktu aby dał skierowanie na morfologię, tarczycę i ogólnie wszystkie podstawowe, a następnie chociaż do psychologa jeśli np. nie chcesz od razu iść do psychiatry (osobiście jestem przeciwna faszerowaniem lekami, bo leki jednak często obciążają wątrobę ze względu, że gdzieś muszą się rozkładać w organizmie).
__________________
Ucz się ze swoich snów, czego ci brakuje. Jose
Jose88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 23:21   #12
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Problemy ze snem

no właśnie może to reakcja na stres, klasa maturalna... wiadomo jak to działa na psychikę
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 23:29   #13
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Problemy ze snem

Ja mialam takie problemy gdy mialam anemie. Biore zelazo od kilku lat z przerwami i takie sytuacje jux sie nie zdazaja
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 18:13   #14
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Problemy ze snem

W czasach szkoły niejednokrotnie miałam problemy ze snem. Wieczorem problem z zasypianiem, a po szkole obowiązkowa drzemka.

Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza. Kolejna kwestia spróbuj pokonać zmęczenie. Pijesz kawę, zieloną herbatę? Może spróbuj, któregoś dnia napić się kawy około 11:00. Spróbuj też przestawić się na wstawanie o tej samej porze.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 20:56   #15
Klari27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Problemy ze snem

Moje problemy ze snem są związane ze stresem. Wracam póxno, padam na twarz, ale zasnąć nie mogę. Wtedy biorę nervomix sen i na drugi dzień nie wyglądam jak zombii.
Klari27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:47   #16
renia2503
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy ze snem

Hej

Czy mogl by mi ktos polecic jakies dobre tabletki na sen. Od miesiaca prawie wcale nie spie. a jak juz zasne to po gora godzinie sie budze i pozniej juz nie moge zasnac.
renia2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 13:50   #17
myszusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 12
Dot.: Problemy ze snem

Z bezpiecznych ziołowych polecam Extraspazmine w tabletkach ewentualnie możesz sobie kupic w syropie,który działa szybciej.z leków na receptę brałam kiedys basen ale to z grupy benzodiazepin i uzależnia wiec w krytycznych sytuacjach brałam polówkę.a z takich lagodnych to hydroksyzyna ktora nie uzależnia a mogą ja stosować kobiety w ciąży.mala lyzeczka od herbaty super na mnie dzialala.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

*nasen miało być nie basen
myszusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 21:39   #18
renia2503
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy ze snem

Dziekuje bardzo
renia2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 11:18   #19
LisicaAnia
Raczkowanie
 
Avatar LisicaAnia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Problemy ze snem

U wielu osób sprawdza się głębokie oddychanie, takie jak byśmy spali, wtedy sygnał do mózgu i zasypiasz
__________________
Don't forget to love yourself
LisicaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 11:49   #20
RenaaB
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy ze snem

Wiecie co, moja przyjaciółka przez dosłownie 2 lata miała problemy ze snem. Chodzi o endokrynologa, poza tym brała mnóstwo leków, środków, stosowała naturalne środki nasenne i nic. Kiedyś napisała do niej kobitka, że jej problemy mogą być związane z niedoborem wit.D. I faktycznie od dwóch miesięcy odkąd zaczęła ją przyjmować, śpi coraz lepiej. Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale wiem, że u niej to się sprawdziło bardzo dobrze.
RenaaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 11:26   #21
LisicaAnia
Raczkowanie
 
Avatar LisicaAnia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez RenaaB Pokaż wiadomość
Wiecie co, moja przyjaciółka przez dosłownie 2 lata miała problemy ze snem. Chodzi o endokrynologa, poza tym brała mnóstwo leków, środków, stosowała naturalne środki nasenne i nic. Kiedyś napisała do niej kobitka, że jej problemy mogą być związane z niedoborem wit.D. I faktycznie od dwóch miesięcy odkąd zaczęła ją przyjmować, śpi coraz lepiej. Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale wiem, że u niej to się sprawdziło bardzo dobrze.
fakt, wit. D nasz organizm bardzo potrzebuje
__________________
Don't forget to love yourself
LisicaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-10 11:26:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.