Porażenie splotu barkowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 22:13   #1
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265

Porażenie splotu barkowego


Zastanawiam się czy na forum są mamy dzieci z porażeniem splotu barkowego Jak sobie radzicie na co dzień, jakie ćwiczenia wykonujecie, z jakimi problemami się borykacie?
Moja córka ma 2 lata i od urodzenia porażenie splotu. Na początku był szok i niedowierzanie, że to się mogło stać. Wcześniej z Tżem nie słyszeliśmy nawet o takiej przypadłości. Ręka Ali była całkowicie bezwładna a my bezradni jednak szybko zaczęliśmy działać i praktycznie od razu rozpoczęła się rehabilitacja - najpierw vojta później bobath. Trochę później doszły masaże, galwanizacja, fango, basen. Ala mając 2 miesiące zaczęła powoli ruszać rączką a my nie posiadaliśmy się ze szczęścia. Niestety Alicja nie odzyskała pełni sprawności w ręce. Po wielu przebojach dotarliśmy do fundacji splotu ramiennego, która organizuje co jakiś czas spotkania ze specjalistami w tej dziedzinie.W grudniu zeszłego roku podczas konsultacji z dr Bahmem zdecydowaliśmy się na operację, która odbyła się 22 grudnia w Aachen. Widzę poprawę sprawności ręki, co mnie niezmiernie cieszy, ostateczny efekt operacji będzie widoczny za rok.
Poza konsultacjami w fundacji w Warszawie nie spotykam żadnych dzieci z tym porażeniem. Mam jedną koleżankę, która ma córkę z porażeniem i którą poznałam przez inne forum, ale poza nią nie mam z kim porozmawiać na ten temat. Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie i odezwie
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:31   #2
mama Julci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Porażenie splotu barkowego

Moja córka Julka ma obecnie 2,5 roku. Również doznała porażenia splotu barkowego. Rączką zaczęła ruszać mając miesiąc. Obyło się bez operacji. Przez rok była intensywnie rehabilitowana. Obecnie głównie poprzez zabawę. Uszkodzenie pozostawiło ślady - wystająca minimalnie łopataka i brak 100 procentowego prostowania
mama Julci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 20:18   #3
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Porażenie splotu barkowego

Dopiero zobaczyłam, że ktoś mi odpisał Długo nie było odzewu i zapomniałam, że założyłam wątek.
Dobrze, że u Was obyło się bez operacji, to wielki stres i nic przyjemnego.
Walczyliście albo walczycie o odszkodowanie?
Wystająca łopatka jest najbardziej charakterystyczna dla dzieci z porażeniem splotu, nawet jak sprawność wraca w wysokim stopniu. U nas też jest mocno wystająca łopatka. Co gorsze po operacji było i jest nadal dużo lepiej. Jednak mam wrażenie, że pomimo stałej rehabilitacji sprawność ręki pogorszyła się. Tzn. jest lepiej po operacji ale jakiś miesiąc temu było lepiej niż teraz. Nie wiem z czego to wynika a teraz nie mogliśmy być z powodu choroby na konsultacji z lekarzem, który przeprowadzał operację.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-01-20 o 20:23
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:30   #4
mery8788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Porażenie splotu barkowego

Witam Moja córeczka ma 2 i pół miesiąca i jak dotąd byłyśmy na 3 tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacji a obecnie ćwiczymy w domu. Lekarze mówią że ręka nie jest w złym stanie i powinna sie wyrehabilitować. Maja rusza rączką podnosi do góry i wkłada do buzi, lecz piąstka jest dosyć mocno często zaciśnięta a przy ostukiwaniu młoteczkiem brak odruchu mięśnia. Ja jestem zielona w tym temacie a lekarze jedynie mi mówią, że nie jest źle.Chciałam zapytać czy panie ćwiczyły z dziećmi w domu czy u specjalistów i która metoda przynosił lepsze efekty? I od kiedy były zaczynane kolejne ćwiczenia np. basen czy terapia fango?My ćwiczymy bobath.
mery8788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:16   #5
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Porażenie splotu barkowego

U nas fango było od 4 miesiąca i wtedy też zaczęliśmy bobath. Wcześniej ćwiczyliśmy vojtą 4 razy dziennie. Generalnie fango (albo jakieś inne ciepłe okłady) należy robić jak najwcześniej, gdyż wspomaga to regenerację nerwów. Doradzam skontaktować się z Fundacją Splotu Ramiennego z Dziekanowa Leśnego, co jakiś czas organizują konsultacje ze specjalistami w dziedzinie porażenia splotu. Ćwiczymy w domu. My na basen poszliśmy jak mała miała rok. Jeśli macie taką możliwość, to idźcie szybciej.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-01-24 o 22:18
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:00   #6
margita21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Porażenie splotu barkowego

Witam,
Mam obecnie 36 lat i od urodzenia cierpię na porażenie splotu barkowego.chetnie odpowiem na pytania jeśli takie dalej pani ma.
Kiedy byłam mała nie było jeszcze operacji na to schorzenie i tylko intensywna rehabilitacja codziennie.
Da się bez problemu z tym żyć ,choć nie można wykonywać niektórych zawodów.

Jeśli ma pani pytania proszę pisać tutaj
margita21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:58   #7
mirrra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Porażenie splotu barkowego

hej ja mam ten sam problem co wasze pociechy. Obecnie mam 20 lat , porażenie było podczas porodu w sumie pewnie dlatego że moja mama rodząc mnie była po 40-stce. Musze powiedzieć,że po porodzie była szansa na operacje jednak moi rodzice sie nie zgodzili. Więc miałam jakąś tam osteze która pewnie miała za zadanie jakoś podtrzymać ten bark. Podobno miałam jakąś rehabilitację ale niesty krótkotrwała . Nie wiem po co o tym pisze pewnie dlatego,że codziennie sie zastanawiam jak by to było gdybym miała normalną rękę. Bo moja chora tak ją nazywam jest sprawna w 50% nie jest tak najgorzej. Tyle, że te przytyki od dzieciaków dodajmy,że dorastałam na wsi . Na każdym kroku dawali mi do zrozumienia,że jestem gorsza ta kaleka różne jeszcze gorsze rzeczy. Nie ćwiczyłam ma wf gdyż nie mogę podnieść ręki również nie wyprostuje jej w 100 jest cały czas lekko zgieta w łokciu. Jest tak jakby podwiniety bark, łopatka wystaje nie za mocno ale przez tą rękę nie mam prostej osi ciała co skutkuje problemami z kolanami. Jednak musze przyznać,że robię wszystko żyje jak każda normalna dziwczyna w moim wieku [no nie umiem jeździć na rowerze]. Ale niestety boli mnie ten bark na zmianę pogody szczególnie jak ma padać deszcz. To tyle z mojej strony. A i mam wielki żal do lekarza od którego nie usłyszałam słowa przepraszam .
mirrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.