"Łokieć tenisisty" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 10:19   #1
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88

"Łokieć tenisisty"


Jak masować w/w schorzenie, aby nie zrobić jeszcze większej krzywdy?
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:02   #2
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

nikt nic nie wie na ten temat?
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 19:01   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: "Łokieć tenisisty"

W innym poście pytałaś o kark i szyję, teraz o łokieć tenisisty. To musi byc bardzo dobrze zdiagnozowane, bo przyczyny moga być różne, przykładowo bóle w okolicy lokcia spowodowane zaburzeniami kręgosłupa szyjnego leczy się zupełnie inaczej iż sprawy mięśniowe, czy tez ucisk na nerwy. Najpierw diagnoza, potem terapia!!
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 11:40   #4
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Wybacz ale jestem na fizjoterapii i orientuje sie troche w tych sprawach a pytam, bo masaz dopiero zaczynam i nie wiem dokladnie co i jak mogę masować żeby nie zrobić krzywdy!
poza tym osoba u której podejrzewam łokieć tenisisty ma jego ksiązkowe objawy! nie są wyssane z palca!
co do wątku z bólem karku i szyi to skoro się tam nie wypowiadałeś to po co teraz się wypowiadasz?
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 19:00   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Zapytaj na studiach wykladowcow a najlepiej nie rob nic samemu skoro dopiero zaczynasz studia i nie masz zadnego doswiadczenia plus postawionej diagnozy.
wezmiesz odpowiedzialnosc za swoje "leczenie" ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 23:04   #6
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zapytaj na studiach wykladowcow a najlepiej nie rob nic samemu skoro dopiero zaczynasz studia i nie masz zadnego doswiadczenia plus postawionej diagnozy.
wezmiesz odpowiedzialnosc za swoje "leczenie" ?
I chyba tak zrobię..
a co do moich studiów to jestem obecnie na 3 roku..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:18   #7
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Zupełnie nie rozumiem ataku na autorkę wątku! Moja mama też ma to schorzenie i chętnie bym się dowiedziała, jak może sobie pomóc. Fizjoterapie już przechodziła, więc może chociaż doraźnie.

Zapytam więc przy okazji jaka orteza byłaby w takim przypadku odpowiednia?
__________________
http://kuchniaagaty.pl
zapraszam serdecznie
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 14:28   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
I chyba tak zrobię..
a co do moich studiów to jestem obecnie na 3 roku..
skoro jesteś na 3 roku to tym bardziej masz dostęp do fachowej literatury i wykładowców .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:07   #9
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

No i spytałam dzisiaj mojego wykładowce od masażu..
Nie powiedział mi dokładnie jak mam masować, ale coś pewnie w jakiejś książce znajdę.. Ale powiedział, że nie ma się czego bać że zrobi się jeszcze większą krzywdę..
Ogólnie z tego co się dowiedziałam z wykładów to napewno można robić głaskanie..
Aaww jak masz dostęp do jakiejś książki z masażami to zajrzyj i popróbuj tym się krzywdy nie zrobi..
Nie wiem jaka orteza, ale napewno powinna oszczędzać tą rękę np w miarę możliwości w ciągu dnia odciążać ją na temblaku
i dzisiaj doktor od masażu powiedział mi coś jeszcze o jakiejś opasce, ale nie powiedział nic więcej..
No mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:24   #10
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Jesli mowa o opasce to np.: http://www.medicalsport.pl/shop.php?...&cat=15&site=1 lub coś w tym stylu Ale naprawdę pomimo najbardziej "książkowych" objawów serdecznie doradzam badanie fizykalne i rtg kręgosłupa szyjnego.

Edytowane przez stary.smok
Czas edycji: 2009-10-20 o 20:25
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:43   #11
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Jesli mowa o opasce to np.: http://www.medicalsport.pl/shop.php?...&cat=15&site=1 lub coś w tym stylu Ale naprawdę pomimo najbardziej "książkowych" objawów serdecznie doradzam badanie fizykalne i rtg kręgosłupa szyjnego.
Dzięki za radę!
__________________
http://kuchniaagaty.pl
zapraszam serdecznie
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 15:58   #12
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Pytam w sprawie mojego TŻ
Od jakiegoś czasu miał następujące objawy: ból w okolicy łokcia, drętwienie dwóch palców, później drętwienie całej dłoni, później tylko jeden palec Był u lekarza rodzinnego, wymacała mu tą rękę, wysłała na USG i stwierdziła, że winę za to ponosi jego praca, która polega głównie na siedzeniu przed komputerem. W związku z tym na okrągło jego ręce znajdują się albo w pozycji zgiętej, albo są na zmianę zginane i prostowane. Wspomniała o "łokciu tenisisty", wysłała go na masaże, przepisała jakieś maści i po kilku sesjach dolegliwości ustały na kilka dni... Teraz wszystko się odnowiło Co prawda nie boli, ale bywa często tak, że nie jest w stanie całkowicie zgiąć lub wyprostować palca, albo nie czuje go wcale... Raz tak jest z jednym palcem, innym razem z dwoma, niekiedy ma zdrętwiałą całą dłoń... Zawsze sytuacja powtarza się w tej samej ręce Myślicie że to rzeczywiście może był "łokieć tenisisty"? Wysyłałam go do lekarza, ale jego się tam wołami nie zaciągnie i twierdzi, że już się do tego przyzwyczaił
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 17:19   #13
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Jesli mowa o opasce to np.: http://www.medicalsport.pl/shop.php?...&cat=15&site=1 lub coś w tym stylu Ale naprawdę pomimo najbardziej "książkowych" objawów serdecznie doradzam badanie fizykalne i rtg kręgosłupa szyjnego.
No chyba właśnie o taką opaskę mu chodziło..
Osoba była już u lekarza, ale niestety poszła tylko do tego "ostatniego" kontaktu i dała jej skierowanie na krio miejscową.. poza tym przepisała jakiś robiony lek który ma w składzie coś ze spirytusem i mentholem (nie wiem w jakim celu)

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Pytam w sprawie mojego TŻ
Od jakiegoś czasu miał następujące objawy: ból w okolicy łokcia, drętwienie dwóch palców, później drętwienie całej dłoni, później tylko jeden palec Był u lekarza rodzinnego, wymacała mu tą rękę, wysłała na USG i stwierdziła, że winę za to ponosi jego praca, która polega głównie na siedzeniu przed komputerem. W związku z tym na okrągło jego ręce znajdują się albo w pozycji zgiętej, albo są na zmianę zginane i prostowane. Wspomniała o "łokciu tenisisty", wysłała go na masaże, przepisała jakieś maści i po kilku sesjach dolegliwości ustały na kilka dni... Teraz wszystko się odnowiło Co prawda nie boli, ale bywa często tak, że nie jest w stanie całkowicie zgiąć lub wyprostować palca, albo nie czuje go wcale... Raz tak jest z jednym palcem, innym razem z dwoma, niekiedy ma zdrętwiałą całą dłoń... Zawsze sytuacja powtarza się w tej samej ręce Myślicie że to rzeczywiście może był "łokieć tenisisty"? Wysyłałam go do lekarza, ale jego się tam wołami nie zaciągnie i twierdzi, że już się do tego przyzwyczaił
Z tego co piszesz to prawdopodobnie będzie miał problemy z kręgosłupem szyjnym, bo jeśli dochodzi do tego drętwienie to nieciekawie to wygląda... Może mieć ucisk na jakiś korzeń nerwowy w kręgosłupie bądź przepuklinę, któregoś kręgu szyjnego..
przy łokciu tenisisty są inne objawy, z tego co czytałam.. m.in ból przy unoszeniu nadgarstka lub przy obracaniu przedramienia.. i boli przeważnie w miejscu tych "wystających" kości przy zgiętym łokciu..
hehe ale zamotałam
ogólnie to praktycznie wszystkie dolegliwości w naszym społeczeństwie związane są z naszymi kręgosłupami..

Edytowane przez onlyyhope88
Czas edycji: 2009-10-21 o 19:40
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:34   #14
tadek6347
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
Jak masować w/w schorzenie, aby nie zrobić jeszcze większej krzywdy?
test

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 99:50 ---------

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość

No chyba właśnie o taką opaskę mu chodziło..
Osoba była już u lekarza, ale niestety poszła tylko do tego "ostatniego" kontaktu i dała jej skierowanie na krio miejscową.. poza tym przepisała jakiś robiony lek który ma w składzie coś ze spirytusem i mentholem (nie wiem w jakim celu)



Z tego co piszesz to prawdopodobnie będzie miał problemy z kręgosłupem szyjnym, bo jeśli dochodzi do tego drętwienie to nieciekawie to wygląda... Może mieć ucisk na jakiś korzeń nerwowy w kręgosłupie bądź przepuklinę, któregoś kręgu szyjnego..
przy łokciu tenisisty są inne objawy, z tego co czytałam.. m.in ból przy unoszeniu nadgarstka lub przy obracaniu przedramienia.. i boli przeważnie w miejscu tych "wystających" kości przy zgiętym łokciu..
hehe ale zamotałam
ogólnie to praktycznie wszystkie dolegliwości w naszym społeczeństwie związane są z naszymi kręgosłupami..
test

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

napis

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Napis

Edytowane przez tadek6347
Czas edycji: 2009-10-30 o 10:00
tadek6347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 10:01   #15
tadek6347
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Szybki cytat
tadek6347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 14:49   #16
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "Łokieć tenisisty"

nie da się odpowiadać na takie pytania bez obejrzenia pacjenta

na forum nie można oczekiwać rad
od tego jest rehabilitant
samemu można sobie tylko zaszkodzić
może ci ten masaż wogule nie być potrzebny
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:50   #17
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"

to dziwne bo wszyscy moi wykładowcy mówią mi co mogę zrobić, a czego lepiej nie!
widzę że niepotrzebnie zakładałam tu ten wątek, bo od wszystkich mi się obrywa
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:28   #18
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "Łokieć tenisisty"

jacy twoi wykładowcy?
nie rozumiem
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 17:29   #19
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Gdybyś zalożyła ten wątek na forum specjalistycznym, jak np. fizjo.pl czy rehabilitacja.pl, mogłabys liczyć na wypowiedzi fachowców. ale to nie ten adres a tak izmonek ma rację.
I tu obrywa Ci się zupełnie słusznie, natomiast wykładowcy na uczelni znają Cię (mam nadzieję) lepiej i mogą kompetentnie doradzić.

Edytowane przez stary.smok
Czas edycji: 2009-11-08 o 17:31
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 18:57   #20
Carmen_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: "Łokieć tenisisty"-Adrian Rymarczyk Specjalista chirurg ortopeda traumatolog

Witam .Łokieć tenisisty wbrew pozorom może dotyczyć bardzo duzej grupy populacji-nie tylko "tenisitów"-wiec dlaczego nie rozwinac tego tematu . Mając na uwadze Twoje pytanie -mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia ,że sam masaz ewentualnie może złagodzic dolegliwosci bólowe związane z nadmiernym napieciem mm ,ale przyczyna bólu leży zupełnie "gdzie indziej" -wiec masaż za duzo nie zdziała .Chyba ,że pojdziesz do terapeuty manualnego [badz PNF] i połaczysz zabiegi u niego wraz z fizykoterapia i konsulatacja z ortopeda /traumatologiem etc [przy takim połączeniu- ja osobscie widze szanse na walke z bólem.] Jeżeli chcesz zajmować się profesjonalnymi terapiami juz teraz pomyśl o kursach .

Aby lepiej zrozumieć czym jest "łokiec tenisisty"polecam artykuł dr Adriana Rymarczyka -sepjaliste chirurga ortopede traumatologa -który w bardzo prosty i jasny sposob opisuje jaka jest przyczyna i jak leczy sie dolegliwosci bólowe zwiazne z w/w schorzeniem :


Łokieć tenisisty” jest bolesną dolegliwością mającą swe źródło w zmienionej patologicznie okolicy przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka do kości nadkłykcia bocznego kości ramiennej, prowadzącą do obniżenia funkcji kończyny dotkniętej problemem.

Przyczyną dolegliwości są zmiany o charakterze degeneracyjnym (uszkodzenie struktury włókien kolagenowych tworzących ścięgna i nieprawidłowe ukrwienie okolicy przyczepu spowodowane przewlekłymi przeciążeniami i mikrourazami)
Ciekawym zagadnieniem pozostał fakt, skąd pochodzi ból, gdyż w ścięgnie nie znaleziono włókien nerwowych; w ostatnich badaniach stwierdzono substancje białkowe np. substancja P, które mogą odpowiadać za odczucie bólu.

Bardzo często na tę przypadłość zapadają ludzie pracujący na co dzień z komputerem (sekretarki, pracownicy biurowi, informatycy, etc.) – chodzi o specyficzny układ rąk podczas pisania na klawiaturze komputera, a także ludzie wykonujący ruchy nadgarstka typu wkręcanie śrubokrętem z silnym zaciskiem ręki (ortopedzi, elektrycy). Pozytywnym aspektem tej dolegliwości jest spontaniczne wyzdrowienie – w przeciągu 1-2 lat, obserwowane u 80-90% wszystkich przypadków.

Jak stwierdzić czy występuje „łokieć tenisisty”? Najczęściej ból pojawia się w okolicy zewnętrznej (bocznej) łokcia i promieniuje; zwiększa się, gdy zaciskamy mocno dłoń lub zginamy grzbietowo nadgarstek z oporem, np. w trakcie uderzenia. Diagnozę stawia się na podstawie wywiadu-badania lekarskiego (odpowiednich testów), badania USG a czasami wykonuje się zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub elektromiografię. Leczenie „łokcia tenisisty” trwa od 6 do 12 tygodni i uzależnione jest od okresu trwania dolegliwości, charakteru zmian degeneracyjnych w ścięgnie i jego przyczepie a także stosowanych wcześniej terapii. Celem leczenia jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, usprawnienie funkcji kończyny, zwiększenie siły mięśni.

Należy unikać całkowitego unieruchomienia kończyny, gdyż prowadzi to do zaników mięśni i spowolnienia procesu rehabilitacji. Pierwszym doraźnym środkiem leczniczym są okłady z lodu; leki przeciwbólowe i przeciwzapalne działają tylko przeciwbólowo natomiast nie leczą przyczyny dolegliwości, a czasami nawet, tak jak iniekcje sterydowe, mogą prowadzić do powiększenia zniszczeń w ścięgnie. Wyniki fizykoterapii (ultradźwięki, jonoforeza, itd.) są porównywalne ze starą metodą „czas leczy rany”. Odciążenie przyczepu jest możliwe za pomocą specjalnych opasek uciskowych, lecz ich nieprawidłowe stosowanie może tylko zwiększyć dolegliwości. Z nowych metod które są skuteczne, można wymienić: ESWT – terapia falą uderzeniową, iniekcje z płytko pochodnych czynników wzrostowych (Recover System) i mini inwazyjną metodę Topaz z użyciem elektrody generującej energię fali radiowej. Ich działanie polega na stymulacji procesu regeneracji uszkodzonego ścięgna. Jedynie kilka procent przypadków wymaga bardziej rozległych i inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Chociaż wszystkie te metody są mini inwazyjne to ich skuteczność dla pacjenta uzależniona jest od prawidłowego doboru metody leczenia przez chirurga ortopedę, dokładnego oznaczenia pod USG miejsca wykonania zabiegu oraz rehabilitacji pozabiegowej (6-12 tygodni).
Carmen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:28   #21
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: "Łokieć tenisisty"-Adrian Rymarczyk Specjalista chirurg ortopeda traumatolog

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
jacy twoi wykładowcy?
nie rozumiem
jakbyś przeczytal/a wątek to wiedziałbyś/a że studiuje fizjoterapie i mam dostep do fachowcow...

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Gdybyś zalożyła ten wątek na forum specjalistycznym, jak np. fizjo.pl czy rehabilitacja.pl, mogłabys liczyć na wypowiedzi fachowców. ale to nie ten adres a tak izmonek ma rację.
I tu obrywa Ci się zupełnie słusznie, natomiast wykładowcy na uczelni znają Cię (mam nadzieję) lepiej i mogą kompetentnie doradzić.
ale przepraszam bardzo.. wchodzą tu różni ludzie, podejrzewam że Ci którzy szukają też czegoś na temat łokcia tenisisty to trafią na ten wątek na wizażu.. więc nie wiem o co ci chodzi z innym portalem..
poza tym zalozylam tylko watek na temat masowania tej dolegliwosci a nie na temat calego procesu leczenia!
poprzez glaskanie czy rozcieranie raczej zadnej krzywdy nikomu nie zrobie!

Cytat:
Napisane przez Carmen_ Pokaż wiadomość
Witam .Łokieć tenisisty wbrew pozorom może dotyczyć bardzo duzej grupy populacji-nie tylko "tenisitów"-wiec dlaczego nie rozwinac tego tematu . Mając na uwadze Twoje pytanie -mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia ,że sam masaz ewentualnie może złagodzic dolegliwosci bólowe związane z nadmiernym napieciem mm ,ale przyczyna bólu leży zupełnie "gdzie indziej" -wiec masaż za duzo nie zdziała .Chyba ,że pojdziesz do terapeuty manualnego [badz PNF] i połaczysz zabiegi u niego wraz z fizykoterapia i konsulatacja z ortopeda /traumatologiem etc [przy takim połączeniu- ja osobscie widze szanse na walke z bólem.] Jeżeli chcesz zajmować się profesjonalnymi terapiami juz teraz pomyśl o kursach .

Aby lepiej zrozumieć czym jest "łokiec tenisisty"polecam artykuł dr Adriana Rymarczyka -sepjaliste chirurga ortopede traumatologa -który w bardzo prosty i jasny sposob opisuje jaka jest przyczyna i jak leczy sie dolegliwosci bólowe zwiazne z w/w schorzeniem :


Łokieć tenisisty” jest bolesną dolegliwością mającą swe źródło w zmienionej patologicznie okolicy przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka do kości nadkłykcia bocznego kości ramiennej, prowadzącą do obniżenia funkcji kończyny dotkniętej problemem.

Przyczyną dolegliwości są zmiany o charakterze degeneracyjnym (uszkodzenie struktury włókien kolagenowych tworzących ścięgna i nieprawidłowe ukrwienie okolicy przyczepu spowodowane przewlekłymi przeciążeniami i mikrourazami)
Ciekawym zagadnieniem pozostał fakt, skąd pochodzi ból, gdyż w ścięgnie nie znaleziono włókien nerwowych; w ostatnich badaniach stwierdzono substancje białkowe np. substancja P, które mogą odpowiadać za odczucie bólu.

Bardzo często na tę przypadłość zapadają ludzie pracujący na co dzień z komputerem (sekretarki, pracownicy biurowi, informatycy, etc.) – chodzi o specyficzny układ rąk podczas pisania na klawiaturze komputera, a także ludzie wykonujący ruchy nadgarstka typu wkręcanie śrubokrętem z silnym zaciskiem ręki (ortopedzi, elektrycy). Pozytywnym aspektem tej dolegliwości jest spontaniczne wyzdrowienie – w przeciągu 1-2 lat, obserwowane u 80-90% wszystkich przypadków.

Jak stwierdzić czy występuje „łokieć tenisisty”? Najczęściej ból pojawia się w okolicy zewnętrznej (bocznej) łokcia i promieniuje; zwiększa się, gdy zaciskamy mocno dłoń lub zginamy grzbietowo nadgarstek z oporem, np. w trakcie uderzenia. Diagnozę stawia się na podstawie wywiadu-badania lekarskiego (odpowiednich testów), badania USG a czasami wykonuje się zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub elektromiografię. Leczenie „łokcia tenisisty” trwa od 6 do 12 tygodni i uzależnione jest od okresu trwania dolegliwości, charakteru zmian degeneracyjnych w ścięgnie i jego przyczepie a także stosowanych wcześniej terapii. Celem leczenia jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, usprawnienie funkcji kończyny, zwiększenie siły mięśni.

Należy unikać całkowitego unieruchomienia kończyny, gdyż prowadzi to do zaników mięśni i spowolnienia procesu rehabilitacji. Pierwszym doraźnym środkiem leczniczym są okłady z lodu; leki przeciwbólowe i przeciwzapalne działają tylko przeciwbólowo natomiast nie leczą przyczyny dolegliwości, a czasami nawet, tak jak iniekcje sterydowe, mogą prowadzić do powiększenia zniszczeń w ścięgnie. Wyniki fizykoterapii (ultradźwięki, jonoforeza, itd.) są porównywalne ze starą metodą „czas leczy rany”. Odciążenie przyczepu jest możliwe za pomocą specjalnych opasek uciskowych, lecz ich nieprawidłowe stosowanie może tylko zwiększyć dolegliwości. Z nowych metod które są skuteczne, można wymienić: ESWT – terapia falą uderzeniową, iniekcje z płytko pochodnych czynników wzrostowych (Recover System) i mini inwazyjną metodę Topaz z użyciem elektrody generującej energię fali radiowej. Ich działanie polega na stymulacji procesu regeneracji uszkodzonego ścięgna. Jedynie kilka procent przypadków wymaga bardziej rozległych i inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Chociaż wszystkie te metody są mini inwazyjne to ich skuteczność dla pacjenta uzależniona jest od prawidłowego doboru metody leczenia przez chirurga ortopedę, dokładnego oznaczenia pod USG miejsca wykonania zabiegu oraz rehabilitacji pozabiegowej (6-12 tygodni).
Dzięki za wyczerpującą lekturę
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 10:00   #22
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Ponawiam temat.
W czerwcu miałam blokadę na łokieć tenisisty. Pomogło już na drugi dzień. Nosiłam tylko ortezę. W listopadzie odnowiło się i 9 grudnia mialam znów blokadę + gips. Wytrzymalam do wczoraj wieczór (3 dni). Ręka zapuchła pod gipsem, dostalam gorączkę i musialam gips ściągnąć. Łokieć boli jak bolał. W miejscu gdzie mialam ortezę jest zapuchnięte. Lekarz przy dawaniu blokady powiedzial mi, że mam okropne zapalenie i prawdopodobnie bez operacji się nie obejdzie. Znalazłam jednak parę artykułów na necie dot. leczenia metodą Recover (prywatne kliniki m.in. w Krakowie i Bieruniu)

http://www.systemrecover.pl/co_leczymy.html

Czy ktoś z Was miał robione zabiegi tą metodą? Czy wiecie jaki jest koszt zabiegu?

Prosze o pomoc, bo już nie mogę dać sobie rady z tym bólem ! Piszę lewą ręką, bo moja dolegliwość jest od pracy na komputerze....
__________________
MÓJ BLOG O LALKACH
BLOG ROBÓTKOWY

Moje topiki na Wizażu:
SZYDEŁKOWE DLA LALEK BARBIE I TONNER

Należę do Polskiego (zamkniętego) Forum Lalek DollPlaza


Konsultantka AVON od 2000 roku do dziś

Edytowane przez Loreen
Czas edycji: 2009-12-12 o 10:03
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:22   #23
Monik88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cześć onlyyhope88 też jestem studentką fizjoterapii , ale miałam tyle szczęścia, że jedne seminarium zupełnie przypadkiem Pani doktor poświęciła tej przypadłości ze strony fizjoterapii i ortopedii. Prowadząca sama ma taką przypadłość i ona sama nas akurat testowała i udawała pacjenta ( a że sama miała tą przypadłość to nawet nie musiała udawać za bardzo) . Wiec przede wszystkim dokładnej etiologii tej choroby nikt nie zna , tak jak w artykule powyżej choroba polega na zwłóknieniu mm. prostowników przedramienia. Jeśli nie masz zdiagnozowanego to możesz to szybko sprawdzić . Czy masz może książkę - testy kliniczne w badaniu kości, stawów i mięśni(Buckupa) ? Jeśli tak to zrób sobie 4,5 testów klinicznych na łokieć tenisisty wtedy będziesz wiedziała na pewno. W okresie ostrym choroby fizjoterapeuci nie mogą wiele , jeśli ustąpi trochę ból i pacjent da nam się dotknąć- bo to nie jest proste bo ból jest bardzo znaczący. Możemy zacząć masować ale tylko poprzecznie bo tylko ten masaż da nam to czego oczekujemy czyli oderwanie zwóknionych włókien mięśniowych - ta Pani doktor sama wykonuje sobie taki masaż poprzeczny w obrębie stawu łokciowego i mm. prostowników przedramienia (głównie: głaskanie , rozcieranie , ugniatanie, uciski-ugniatanie) . Później powinna nastąpić odpowiednia nauka chwytania , podnoszenia przedmiotów tak by wykorzystywać zginacze, minimalizując pracę mm. prostowników . Pomaga także kinesiotaping, nawet w okresie ostrym choroby-powoduje lepsze przekrwienie i regeneracje okolicę stawu łokciowego. Niestety przypadłość ta lubi nawracać więc ważne jest to byś teraz nauczyła się odpowiednio "używać" tej kończyny górnej. A przyda Ci się to w naszym przyszłym zawodzie:P zycze powodzenia
Monik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:36   #24
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Dodam, że dobre działanie mają też techniki typu Positional Release (np. strain & counterstrain)
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 19:50   #25
czynnikiwzrostu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Witamy
Zapraszamy wszystkich cierpiących na łokieć tenisisty, golfisty, ostrogi piętowe oraz inne choroby przyczepów mięśni i ścięgien na strone:
www.czynnikiwzrostu.pl
Dowiedzą się tam Państwo na temat nowoczesnego leczenia chorób ścięgien i mięśni.
Chcielibysmy aby strona ta stała się cennym portalem wiedzy na ten temat.
Prowadzą ją lekarze z dużym doświadczeniem w stosowaniu czynników wzrostu u pacjentów z chorobami mięśni i ścięgien.
Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie pytania i opinie na temat strony i sposobów leczenia.
czynnikiwzrostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 20:41   #26
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: "Łokieć tenisisty"

ja polecam kinesiologytaping
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 14:04   #27
zeeliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Ktoś Ci zrobił wielką krzywdę i powinnaś koniecznie zmienić lekarza!!!
Łokieć tenisisty to schorzenie tkanek miękkich i NIE WOLNO ładować tego w gips! Blokada tez nie usunie przyczyny schorzenia!
Przede wszystkim zrób USG stawu łokciowego, jeśli wyjdzie ostry stan zapalny to Fizykoterapia: laser+ Krio lub Ultradźwięki+krio a po serii takich zabiegów terapia manualna tkanek miękkich.
zeeliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:50   #28
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: "Łokieć tenisisty"

kinesiology taping w polączeniu z terapią polecam, lepsze efekty, gdyż taping podtrzymuje to co sie osiągnie terapią, a czasem sam taping wystarcza, gdy sie za jego pomocą zrobi wystarczajaca przestzreń. rewelacyjna metoda
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 21:12   #29
zeeliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Sorry nimfa, ale sam taping nie wystarczy bo jest to terapia wspomagająca i ma działanie tylko kiedy aplikacja jest na skórze, nie usuwa przyczyny.
W połączeniu z terapią tak i owszem.
zeeliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 11:49   #30
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Jestem po rezonansie magnetycznym mojego łokcia. 25 maja wizyta u lekarza. Pewnie znów nic nie pomoże...

Wynik rezonansu:

"W st. łokciowym prawym ustawienie prawidłowe, widoczny niewielki wysięk w przedziale łokciowo - ramiennym. Kości bez sygnałów patologicznych. Chrząstka nie wykazuje zmian. Ścięgna m. przyczepiających się do kłykcia bocznego k. ramiennej wykazują zatarcie i podwyższenie sygnału - przewlekły stan zapalny, również otaczające tkanki miękkie o nieznacznie podwyższonym sygnale, Poza tym aparat mięśniowo-ścięgnisty i torebkowo-więzadłowy bez cech uszkodzenia."

Łokieć rwie "jak cholera". Maści przeciwbólowe nie dają nic, jak coś podniosę tą ręka, to potem przez 2-3 godziny ręka mi bardzo drży.
Miałam zabiegi : PM, laser i interdynamik - po 10 zabiegów. Bez poprawy jakiejkolwiek.
Już 1,5 roku bez poprawy....
__________________
MÓJ BLOG O LALKACH
BLOG ROBÓTKOWY

Moje topiki na Wizażu:
SZYDEŁKOWE DLA LALEK BARBIE I TONNER

Należę do Polskiego (zamkniętego) Forum Lalek DollPlaza


Konsultantka AVON od 2000 roku do dziś

Edytowane przez Loreen
Czas edycji: 2010-05-16 o 11:51
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 21:44:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.