Zupa rybna tajska zabielana z panierowaną ryba i ananasem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-02, 20:26   #1
Doria
Wtajemniczenie
 
Avatar Doria
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 845

PROSZĘ POMÓŻCIE! Zupa rybna tajska zabielana z panierowaną ryba i ananasem


witam sedecznie,
od dłuższego czasu poszukuję dobrego przepisu na zupę rybną tajską zabielaną mlekiem kokosowym z panierowaną rybą i ananasem, bambusem. Zupy takie można często zjeść w barach lub restauracjach tajskich. Błagam, jeśli ktoś zna przepis na to cudo niech się podzieli. Będę ogromnie wdzięczna.
Poniżej przykładowe zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zupa-rybna.jpg (140,1 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez Doria
Czas edycji: 2014-06-03 o 12:20
Doria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 23:26   #2
heliks
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź/Tomaszów Maz.
Wiadomości: 1 233
Dot.: Zupa rybna tajska zabielana z panierowaną ryba i ananasem

oj tez lubie chinskie jedzonko moze ma ktos jakies ciekawe przepisy dot. tej kuchni?
__________________
nie kłóć się z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
heliks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 14:02   #3
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: PROSZĘ POMÓŻCIE! Zupa rybna tajska zabielana z panierowaną ryba i ananasem

Ja wczoraj robiłam bardzo fajną zupę inspirowaną kuchnią azjatycką, nie jest to wprawdzie przepis o który pytasz, ale system przygotowania jest raczej bardzo podobny.
Na początek na niewielkiej ilości oliwy podsmażyłam tarty imbir, czosnek, pora, marchewkę pokrojoną w paski, czerwoną paprykę, łyżeczkę czerwonej pasty curry i płatki chilli. Po kilku minutach dodałam bulion z kurczaka, paprykę w proszku, po kilku kolejnych krewetki i sos sojowy. Wyszedł z tego bardzo fajny pikantny rosół, świetnie smakował z makaronem chow mein.

Nie jadłam nigdy zupy o której piszesz, ale zasada przygotowania raczej jest ta sama: najpierw podsmaża się drobno pokrojone warzywa razem z imbirem i innymi przyprawami (w tym przypadku również z ananasem), zalewa rosołem a na koniec dodaje mleczko kokosowe i panierowaną rybę. Wystarczy trochę poeksperymentować z przyprawami a bez problemu da się w domu odtworzyć smak z ulubionej restauracji. Sądząc po zdjęciu ryba jest panierowana w tempurze, trochę z tym zachodu ale też da się zrobić
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 20:14   #4
Doria
Wtajemniczenie
 
Avatar Doria
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 845
Dot.: Zupa rybna tajska zabielana z panierowaną ryba i ananasem

Dziękuję za informacje Właśnie o tempurę mi chodziło, bo nie wiedziałam jak ta rybka jest panierowana
Doria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 21:14:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.