Femodem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 13:09   #1
Nadia5
Zakorzenienie
 
Avatar Nadia5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 132

Femodem


Witam,

Planuję dziecko, odstawiłam tabletki (Femodem) byłam u dwóch ginekologów. Jeden, dzięki któremu zaczęłam je brać i tym sposobem wyregulował się mój cykl powiedział że wystarczy miesięczna przerwa. Inny znów dla pewności zalecił 2 miesiące.
Tak się właśnie zastanawiam czy miesiąc wystarczy...
Dodam że ok. 3 lata "eksperymentowano" na mnie z różnymi tabsami typu Cilest, które niestety nie regulowały mojego okresu (2 razy w miesiącu).

Lekarz powiedział, że Femodem ma jakiś inny skład dzięki czemu szybko ulatnia się z organizmu przed planowaną ciążą.

Jak myślicie, ile zrobić tej przerwy ?
Brała któraś z Was Femodem ?

Pozdrawiam
Nadia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:43   #2
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Femodem

Ile lat bralas tabletki? Moim zdaniem miesiac to zdecydowanie za malo. ja bym odczekala conajmniej 2-3 miesiace.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:00   #3
Nadia5
Zakorzenienie
 
Avatar Nadia5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 132
Dot.: Femodem

5-6 lat temu zaczełam brac tabletki, różne (1-fazowe) ale nie regulowały mojego okresu (co 2 tyg plus plamienia). jakieś 3 lata temu inny lekarz wyregulował mi cykl na tabsach 3-fazowych a 2 lata temu zmienił właśnie na Femodem który b.dobrze mi służył. Obecnie odstawiłam tabsy i za tydzień czekam na okres.
Nadia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:39   #4
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Femodem

Myślę, że powinnaś odczekać minimum 3 cykle - nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje na odstawienie hormonów...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:32   #5
Nadia5
Zakorzenienie
 
Avatar Nadia5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 132
Dot.: Femodem

No właśnie od czasu odstawienia sytuacja bez hormonów ma się tak jak przed braniem. po ok 13 dniach pojawiły się plamienia już nie takie mocne (przypominające okres) jak pare lat temu, ale są. Lekarz zasugerował, że to taka "uroda" organizmu, co więcej przy takich cyklach szansa na zapłodnienie wzrasta (?) Pomijając te plusy, funkcjonując bez hormonów perspektywa takich plamień o różnym natężeniu wcale mi się nie uśmiecha...dyskomfort
Nadia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 18:07   #6
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Femodem

Cytat:
Napisane przez Nadia5 Pokaż wiadomość
No właśnie od czasu odstawienia sytuacja bez hormonów ma się tak jak przed braniem. po ok 13 dniach pojawiły się plamienia już nie takie mocne (przypominające okres) jak pare lat temu, ale są. Lekarz zasugerował, że to taka "uroda" organizmu, co więcej przy takich cyklach szansa na zapłodnienie wzrasta (?) Pomijając te plusy, funkcjonując bez hormonów perspektywa takich plamień o różnym natężeniu wcale mi się nie uśmiecha...dyskomfort
Ja również miałam problem z plamieniami między miesiączkowymi (których to przyczyną była podwyższona prolaktyna). Miałam problem z zajściem w ciąże i lekarz ginekolog zalecił 3-miesięczną kurację Dianą. I zaraz po odstawieniu (w pierwszym cyklu - w połowie) zalecił starania i powiodły się. Po ciąży znów wszystko się rozregulowało i obecnie jestem na bromergonie. Nie staram się jak na razie o kolejne potomstwo aczkolwiek minoł problem uciążliwych plamień w cyklu.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 19:54   #7
Nadia5
Zakorzenienie
 
Avatar Nadia5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 132
Dot.: Femodem

Cytat:
Napisane przez Marika27 Pokaż wiadomość
Ja również miałam problem z plamieniami między miesiączkowymi (których to przyczyną była podwyższona prolaktyna). Miałam problem z zajściem w ciąże i lekarz ginekolog zalecił 3-miesięczną kurację Dianą. I zaraz po odstawieniu (w pierwszym cyklu - w połowie) zalecił starania i powiodły się. Po ciąży znów wszystko się rozregulowało i obecnie jestem na bromergonie. Nie staram się jak na razie o kolejne potomstwo aczkolwiek minoł problem uciążliwych plamień w cyklu.

Hm...Mariko, teraz to mnie wystraszyłaś, ja się tu martwię o przerwę po odstawieniu tabletek (aby dziecko było zdrowe i aby uniknąć ciąży mnogiej) a Ty przy takich jak ja problemach miesiączkowych miałaś problem z zajściem mam nadzieję że nam się powiedzie i wszytko pójdzie zgodnie z planem. Z drugiej strony cieszę się że trafiłaś na dobrego lekarza, który na ten problem znalazł rozwiązanie i teraz jesteś mamusią
Zobaczymy jak się sprawy potoczą, bardzo kusi mnie wcześniejsze podjęcie prób...muszę porozmawiać z mężem jak On się na to zapatruje.
Przesądy przesądami, ale na weselu wywróżyli nam bliźniaki plus mieszkanie zakupione po małżeństwie którym przytrafiły się trojaczki
Nadia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.