Pytania i porady fryzjerskie - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-31, 13:33   #931
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 12 112
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Poka¿ wiadomo¶æ
a jak z olejowaniem t³ustych w³osów?

mam przet³uszczaj±ce siê ale te¿ zniszczone i poszarpane, równie¿ rozczesuje po myciu zaraz mokre , czasem prostujê suszê , farbuje tak 2 razy na rok
u nasady s± t³uste, na drugi dzieñ po umyciu a reszta zniszczona , taka szopa, siano
My¶lê, ze ka¿dy rodzaj w³osów mo¿na olejowaæ

W Twoim przypadku mo¿e nie nak³adaj u nasady, na skore g³owy ale na w³osy po d³ugo¶ci
_Schmetterling jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 16:29   #932
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 6 475
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ zago¶ci³am tu niedawno i dosta³am bardzo pomocn± radê - olejowanie w³osów.
Na³o¿y³am od czubka g³owy po same koñce oliwê z oliwek, owinê³am foli± spo¿ywcz± (ciep³o) i zmy³am po 3 godz. Mozna równie¿ zostawiæ na ca³± noc
Dziêki, zobaczê co z tego bêdzie
__________________
Karolllka7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 18:06   #933
superspoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam pewien problem - zamarzy³o mi siê zostaæ blondynk±.
Naturalnie jestem bardzo ciemn± blondynk± kiedy¶ pofarbowa³am siê na ciemn± mied¼, jednak ta nie wysz³a i bardziej by³am brunetk± ni¿ ciemno-ruda.
Po 4 miesi±cach mia³am odrost ok 5 cm, nie chc±c dalej tkwiæ w ciemnych w³osach postanowi³am siê rozja¶niæ. U¿y³am rozja¶niacza do 4 tonów, jednak nie chcia³am przesadziæ i trzyma³am go ok 15 minut. Niestety odrosty z³apa³y du¿o mocniej ni¿ reszta w³osów - u góry ¿ó³te, dó³ marchewkowy. Na to po³o¿y³am blond Syoss'a 07, kolor z³agodnia³, ale bez przesady. Trochê siê rozja¶ni³o. Nadal jednak mia³am ¿ó³tko odznaczaj±ce siê na czubku g³owy. Po tygodniu siêgnê³am po Nutrisse Garnier 111+ mocno rozja¶niaj±cy... i tak sta³am siê jasnoruda wpadaj±ca w blond (nawet niebrzydko), z piêknym blondem u góry - niestety kolory od siebie odbiegaj± i mam czubek ja¶niejszy. Tutaj pytanie - czy dalej próbowaæ wyrównaæ kolory (co chyba jest ma³o mo¿liwe domowymi sposobami), czy jednak wydaæ te 200z³ i pój¶æ po pomoc do profesjonalisty?
superspoon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 19:49   #934
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Zrobi³a¶ b³±d, rozja¶niaj±c po raz pierwszy- powinna¶ na³o¿yæ rozja¶niacz na odrosty tylko na koñcowe kilka minut. Je¶li chcesz wyrównaæ w³osy- zrobi³abym k±piel rozja¶niaj±c± na t± ciemn± czê¶æ, pomijaj±c jasny czubek, a potem na³o¿y³a na ca³o¶æ farbê, gwoli wyrównania.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 21:32   #935
dzulieet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 9
Farbowanie w³osów

Cze¶æ

Mam takie pytanie: jak mam wyrównaæ odrosty do reszty w³osów? (odrosty s± znacznie ja¶niejsze)
Mój naturalny kolor to taki popielaty blond i w pa¼dzierniku pofarbowa³am go na zimny br±z wellaton (nie pamietam jaki numer) Od grudnia zaczê³am stosowaæ naturalne maseczki rozja¶niaj±ce (np tê z oliw±, sokiem z cytryny, cynamonem i miodem naturalnym). Rozja¶ni³o mi to minimalnie i sta³am siê bardziej ruda. Jako¶ w lutym pofarbowa³am siê wellaton blond 8/0 i farbowa³am tym z 3 razy (raz z³apa³y g³ównie odrosty i trochê reszta w³osów, pó¼niej reszta bardziej). Obecnie jestem po 3 tygodniowej regeneracji ale strasznie przeszkadzaj± mi moje ¿ó³te teraz odrosty.

My¶la³am o k±pieli rozja¶niaj±cej ale i tak bêde mieæ odrosty ja¶niejsze wiec jak potem mam dorównaæ te odrosty do reszty w³osów?
dzulieet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 22:18   #936
Enireth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Farbowanie w³osów

No có¿. Osobi¶cie radzê i¶æ do fryzjera. Na w³osach masz teraz mnóstwo ró¿nych pigmentów, które ró¿nie mog± zareagowaæ na kolejn± farbê na³o¿on± samodzielnie.
My¶lê, ¿e konieczne bêdzie wykonanie dekoloryzacji, a nastêpnie dobranie odpowiedniego koloru.
Zdajê sobie sprawê z tego, ¿e farbowanie w salonie jest dro¿sze, natomiast my¶lê, ¿e raz na jaki¶ czas warto wydaæ trochê wiêcej kasy, ale mieæ ³adne i zdrowe w³osy, ni¿ ca³± paletê barw na g³owie.
Pozdrawiam
Enireth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-31, 22:55   #937
dzulieet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Farbowanie w³osów

w³a¶nie dekoloryzacji sie bojê najbardziej bo ponoæ zabija ostatecznie w³osy
dzulieet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 00:15   #938
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 449
Dot.: Farbowanie w³osów

Cytat:
Napisane przez dzulieet Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie dekoloryzacji sie bojê najbardziej bo ponoæ zabija ostatecznie w³osy
Dekoloryzatory nowej generacji nie s± juz tak niszcz±ce. Sama trzy miesi±ce temu przesz³am dekoloryzacjê i nikt patrz±c na moje w³osy nie powiedzia³, ¿e przesz³y taki zabieg, ale wiele zale¿y od tego w jakiej kondycji by³y wcze¶niej.
Jak napisa³a Ci wcze¶niej Enireth spróbuj poradziæ siê fryzjera co da siê zrobiæ aby jak najmniej ryzykowaæ.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o w³osy

Co by³o, a nie jest,
nie pisze siê w rejestr



Doris Day jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-01, 09:09   #939
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Poka¿ wiadomo¶æ
My¶lê, ze ka¿dy rodzaj w³osów mo¿na olejowaæ

W Twoim przypadku mo¿e nie nak³adaj u nasady, na skore g³owy ale na w³osy po d³ugo¶ci
czasem u¿ywam jedwabiu, ale to zawsze te¿ chemia, my¶lê o kupieniu olejku rycynowego , da efekty wcieranie np po myciu na wilgotne w³osy?

na kilkugodzinne olejowanie mogê nie znale¼æ czasu (ew raz w tygodniu)
ciuchyija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-01, 09:34   #940
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 12 112
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Poka¿ wiadomo¶æ
czasem u¿ywam jedwabiu, ale to zawsze te¿ chemia, my¶lê o kupieniu olejku rycynowego , da efekty wcieranie np po myciu na wilgotne w³osy?

na kilkugodzinne olejowanie mogê nie znale¼æ czasu (ew raz w tygodniu)
Hmmm jak w umyte, wilgotne w³osy wetrzesz olej rycynowy, lub jakikolwiek inny to bêdziesz mia³a efekt nieumytych, t³ustych w³osów

Nie wiem co robisz, ile godzin spêdzasz w domu ale przyk³adowo - rano w sobotê sprz±tasz dom, na ten czas smarujesz w³osy olejkiem, przykrywasz czepkiem, i zmywasz jak skoñczysz
_Schmetterling jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-01, 10:26   #941
Enireth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Farbowanie w³osów

Cytat:
Napisane przez dzulieet Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie dekoloryzacji sie bojê najbardziej bo ponoæ zabija ostatecznie w³osy
Wszystko zale¿y od obecnego stanu Twoich w³osów. Je¶li masz jakiego¶ zaufanego fryzjera, to powinien wiedzieæ czy mo¿e wykonaæ dekoloryzacjê, czy zdecydowanie nie. Jedno jest pewne. Je¶li dalej bêdziesz eksperymentowaæ i nak³adaæ ró¿ne farby z drogerii, to za chwilê bêdziesz mia³a ca³± têczê na g³owie, a niestety farby nieprofesjonalne maj± w sobie mnóstwo sylikonu, przez co oblepiaj± w³os i bardzo ciê¿ko jest pó¼niej zdj±æ ten kolor.
Enireth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 12:48   #942
Alicjaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1
POMOCY? Jak ociepliæ zimny odcieñ br±zu ?

Witam. Mam wielki problem z moimi w³osami. s± bardzo trudne w w farbowaniu. nigdy nie wychodzi to co bym chcia³a. Kiedy¶ mia³am w³osy jasnego blonu te¿ farbowane by³y one jednak bardzo sztuczne i pofarbowa³am je na brozowo wysz³a ³adna czekolada ale z³y³y sie do bardzo jasnego rudego. chcia³am wiec wrócic do swojego koloru ciemnego blondu pofarbowa³am kolorem zblizonym do mojego naturalnego z garnioera i wysz³y mi czarno-zielone! przed d³ugi czas z tym walczy³am i niestety dosz³am do bardzo ciemnego odcienia br±zu. zawsze gdy pofarbowa³am by³y prawie czarne dopiero po czasie zmywa³y sie do ja¶niejszego kasztanowego br±zu. uzna³am ze chceje rozje¶cniæ do jasnego brazu posz³am do fryzjera i rozjasni³a mi je do jak to nazwa³a "koniakoweg blondu" by³y tragniczne wiec po miesiacu posz³am do fryzjera bo nie chcia³am kombinowaæ zeby nie wysz³y zielone i co wysz³y zmielone znów bardzo ciemne a prosi³am o kolor ciep³y i jasny. maj± pob³ys zieleni, maj± bardzo ch³odny odcieñ i sa ciemne. co mam zrobiæ zeby je ocielpiæ a przy tym bardzo nie pociemniac ? my¶a³am nad pomalowaniem ich na jaki¶ rudawy oddcieñ mo¿e garnier orzech laskowy lub lorea'l bursztynowy br±z. co myslicie ? prosze o rady : )
Alicjaa00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-02, 15:47   #943
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mo¿e czerwony mixton?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 08:34   #944
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Poka¿ wiadomo¶æ
Hmmm jak w umyte, wilgotne w³osy wetrzesz olej rycynowy, lub jakikolwiek inny to bêdziesz mia³a efekt nieumytych, t³ustych w³osów

Nie wiem co robisz, ile godzin spêdzasz w domu ale przyk³adowo - rano w sobotê sprz±tasz dom, na ten czas smarujesz w³osy olejkiem, przykrywasz czepkiem, i zmywasz jak skoñczysz
dlatego pisze ¿e ew raz w tyg

a olej rycynowy to ponoæ najlepiej na skalp nak³adaæ, a na w³osy inne oleje
bojê siê trochê tego olejowania i chcê zacz±æ tak ³agodnie a nie z grubej rury

teraz w domu mam to jedwab-do-w³osow-farouk-biosilk.jpgfarouk_chi-silk-infusion-jedwab-do-wlosow-500x500.jpg
i nak³adam raz w tyg na umyte wilgotne w³osy, tak na koncówki
na przemian raz ten i raz ten
ale chcê spróbowac naturalnych metod
ciuchyija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 09:38   #945
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Poka¿ wiadomo¶æ
dlatego pisze ¿e ew raz w tyg

a olej rycynowy to ponoæ najlepiej na skalp nak³adaæ, a na w³osy inne oleje
bojê siê trochê tego olejowania i chcê zacz±æ tak ³agodnie a nie z grubej rury

teraz w domu mam to Za³±cznik 5638250Za³±cznik 5638251
i nak³adam raz w tyg na umyte wilgotne w³osy, tak na koncówki
na przemian raz ten i raz ten
ale chcê spróbowac naturalnych metod
Olejowanie to co¶ innego ni¿ zabezpieczanie koñcówek serum typu biosilk.
Olejowanie- nak³adasz olej na w³osy niezbyt ¶wie¿e przed myciem, najlepiej jak najd³u¿ej (przynajmniej t± godzinê), a potem myjesz szamponem (poleca siê dwa razy), od¿ywka/maska i w³osy s± od razu bardziej nawil¿one. Do takiego olejowania poleca siê np. olej kokosowy, oliwê z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron (i wieeele innych naturalnych bez dodatków), a z drogerii mo¿esz spróbowaæ oliwki babydream z rossmanna, alterra, green pharmacy. Najlepiej wygoogluj bo na wielu blogach o tym jest napisane.
Zabezpieczanie koñcówek- niewielk± ilo¶æ serum/olejku nak³ada siê na koñcówki po umyciu w³osów, ale g³ównym sk³adnikiem takich produktów s± zabezpieczaj±ce silikony, mog± mieæ dodatek jedwabiu (jak biosilk, chi) albo olejów (marion) albo witamin (biovax).
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 13:59   #946
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Olejowanie to co¶ innego ni¿ zabezpieczanie koñcówek serum typu biosilk.
Olejowanie- nak³adasz olej na w³osy niezbyt ¶wie¿e przed myciem, najlepiej jak najd³u¿ej (przynajmniej t± godzinê), a potem myjesz szamponem (poleca siê dwa razy), od¿ywka/maska i w³osy s± od razu bardziej nawil¿one. Do takiego olejowania poleca siê np. olej kokosowy, oliwê z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron (i wieeele innych naturalnych bez dodatków), a z drogerii mo¿esz spróbowaæ oliwki babydream z rossmanna, alterra, green pharmacy. Najlepiej wygoogluj bo na wielu blogach o tym jest napisane.
Zabezpieczanie koñcówek- niewielk± ilo¶æ serum/olejku nak³ada siê na koñcówki po umyciu w³osów, ale g³ównym sk³adnikiem takich produktów s± zabezpieczaj±ce silikony, mog± mieæ dodatek jedwabiu (jak biosilk, chi) albo olejów (marion) albo witamin (biovax).
dlatego chce nak³adac co¶ naturalnego i co¶ co mogê na ca³e w³osy, jutro idê po olejek rycynowy na skalp, mnie to nawet cieszy ¿e przyciemni w³osy, chcê miec ciemniejsze i co jaki¶ czas farbujê

wiem na czym polega olejowanie, czytam o tym od paru dni
ale zatanawiam sie jaki kupiæ na d³ugo¶æ w³osów , w domu mam oliwê z oliwek , podobno tez mo¿e byc , a kupiê jeszcze co¶ dodatkowego
wiem te¿ ¿e oleje powinny byc nierafinowane
ten jedwab stosowa³am i jest ok ale olejowanie na pewno lepsze efekty da ni¿ wcieranie jedwabiu

Edytowane przez ciuchyija
Czas edycji: 2014-04-03 o 14:00
ciuchyija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 14:06   #947
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej

Dorad¼cie mi co¶ bo ja ju¿ nie mam si³y, po raz kolejny wychodzê od fryzjera z dwu kolorowymi w³osami

Na za³±czonym zdjêciu jest mój stan wyj¶ciowy z którym posz³am wczoraj do fryzjera. Czyli moj naturalny odrost potem do linii któr± zaznaczy³am s± refleksy rozjasniaczem na ciemniejszym gruncie blond poziom 8? i dalej blond sprany poziom 9. Wcze¶niej fryzjerka tak mi dobra³a kolor, ¿e po kilki myciach odrost pozosta³ ciemniejszy a do³ siê spra³ i znow by³ jasny, po czym nastêpny fryjzer ¿eby to rozja¶niæ refleksami.

Kolor jaki chce uzyskaæ to poziom 9, ¶wietlisty z³oty blond, bez szarych popielatych tonów.

Wczoraj u kolejnego fryzjera, pani na³o¿y³a mi z Alfaparfu kolor nr 9.31 bardzo jasny z³oto popielaty blond na wodzie 6%. Kolor nieco siê wyrówna³, ale nadal widaæ ¿e dolna czê¶æ w³osów jest ja¶niejsza i w bardziej z³otej tonacji i ja¶niejsza od góry, przy czym teraz góra znów jest z kolei dla mnie za ciemna, w ¶wietle dziennym jest ok ale w sztucznym wygl±da szaro.

Jako, ¿e mam do¶æ p³acenia u fryzjera po 200z³ za takie marne efekty chcia³abym was prosiæ o radê jak to wyprowadziæ teraz. Czy jak na³o¿ê na to z kolei ten sam odcieñ ale na wodzie 9% to jak to wyjdzie? Czy mo¿e daæ kolor 9.3 z³oty blond? Ju¿ sama nie wiem... Z kolei na palecie ten kolor 9.31 wygl±da bardzo jasno i nie wiem czy jak dam t± 9% to czasem nie wyjdzie w³asnie tak ..
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.22.jpg (49,0 KB, 15 za³adowañ)
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 15:08   #948
eura28
Raczkowanie
 
Avatar eura28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 212
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Hej

Dorad¼cie mi co¶ bo ja ju¿ nie mam si³y, po raz kolejny wychodzê od fryzjera z dwu kolorowymi w³osami

Na za³±czonym zdjêciu jest mój stan wyj¶ciowy z którym posz³am wczoraj do fryzjera. Czyli moj naturalny odrost potem do linii któr± zaznaczy³am s± refleksy rozjasniaczem na ciemniejszym gruncie blond poziom 8? i dalej blond sprany poziom 9. Wcze¶niej fryzjerka tak mi dobra³a kolor, ¿e po kilki myciach odrost pozosta³ ciemniejszy a do³ siê spra³ i znow by³ jasny, po czym nastêpny fryjzer ¿eby to rozja¶niæ refleksami.

Kolor jaki chce uzyskaæ to poziom 9, ¶wietlisty z³oty blond, bez szarych popielatych tonów.

Wczoraj u kolejnego fryzjera, pani na³o¿y³a mi z Alfaparfu kolor nr 9.31 bardzo jasny z³oto popielaty blond na wodzie 6%. Kolor nieco siê wyrówna³, ale nadal widaæ ¿e dolna czê¶æ w³osów jest ja¶niejsza i w bardziej z³otej tonacji i ja¶niejsza od góry, przy czym teraz góra znów jest z kolei dla mnie za ciemna, w ¶wietle dziennym jest ok ale w sztucznym wygl±da szaro.

Jako, ¿e mam do¶æ p³acenia u fryzjera po 200z³ za takie marne efekty chcia³abym was prosiæ o radê jak to wyprowadziæ teraz. Czy jak na³o¿ê na to z kolei ten sam odcieñ ale na wodzie 9% to jak to wyjdzie? Czy mo¿e daæ kolor 9.3 z³oty blond? Ju¿ sama nie wiem... Z kolei na palecie ten kolor 9.31 wygl±da bardzo jasno i nie wiem czy jak dam t± 9% to czasem nie wyjdzie w³asnie tak ..
Ja bym chyba nie odwa¿y³a siê samodzielnie tego naprawiaæ i wybra³a do jakiego¶ zaufanego, poleconego przez kogo¶ fryzjera

Ale jak ju¿ to pewnie bym na³o¿y³a rozja¶niacz na tê ciemn± górê i pod sam koniec na resztê i potrzyma³a jeszcze chwilkê na ca³ych. A potem jak kolor bêdzie wszêdzie w miarê równy po³o¿y³abym na ca³o¶æ farbê w kolorze, jaki chcê uzyskaæ.
eura28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 16:13   #949
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Poka¿ wiadomo¶æ
dlatego chce nak³adac co¶ naturalnego i co¶ co mogê na ca³e w³osy, jutro idê po olejek rycynowy na skalp, mnie to nawet cieszy ¿e przyciemni w³osy, chcê miec ciemniejsze i co jaki¶ czas farbujê

wiem na czym polega olejowanie, czytam o tym od paru dni
ale zatanawiam sie jaki kupiæ na d³ugo¶æ w³osów , w domu mam oliwê z oliwek , podobno tez mo¿e byc , a kupiê jeszcze co¶ dodatkowego
wiem te¿ ¿e oleje powinny byc nierafinowane
ten jedwab stosowa³am i jest ok ale olejowanie na pewno lepsze efekty da ni¿ wcieranie jedwabiu
Olej rycynowy jest bardzo ciê¿ko na³o¿yæ i zmyæ bo jest bardzo gêsty. Ja wolê osobi¶cie mieszaæ go z innymi olejami l¿ejszymi (np. Green pharmacy) i podgrzewaæ. Na d³ugo¶æ na pocz±tek polecam oliwkê Babydream ( lub ewentualnie )bo jest o dobrym sk³adzie i tania. Na moich w³osach daje bardzo dobre efekty.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 07:44   #950
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Olej rycynowy jest bardzo ciê¿ko na³o¿yæ i zmyæ bo jest bardzo gêsty. Ja wolê osobi¶cie mieszaæ go z innymi olejami l¿ejszymi (np. Green pharmacy) i podgrzewaæ. Na d³ugo¶æ na pocz±tek polecam oliwkê Babydream ( lub ewentualnie )bo jest o dobrym sk³adzie i tania. Na moich w³osach daje bardzo dobre efekty.

olej rycynowy na pewno bym podgrza³a to fakt (podobno wspomaga zrost w³osów wzmacnia je, a mi ich sporo wypada), kupi³am go ju¿
a nie wiedzia³am ¿e na w³osy mo¿na stosowaæ olejki na rozstêpy
ale ca³e ¿ycie siê cz³owiek uczy

a z jakim olejkiem mo¿na po³±czyæ rycynowy?

dopiero jak poczyta³am troche o tym olejowaniu dosz³am do tego jakie siano mam na g³owie
w³osy mi siê pusz± i a¿ szeleszcz± , s± suche , a na drugi dzieñ po umyciu ju¿ prawie t³uste
muszê je myæ co 2 dni

ps tez jestem ze ¶l±ska :-D
ciuchyija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 09:53   #951
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomo¶ci: 1 440
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Hej

Dorad¼cie mi co¶ bo ja ju¿ nie mam si³y, po raz kolejny wychodzê od fryzjera z dwu kolorowymi w³osami

Na za³±czonym zdjêciu jest mój stan wyj¶ciowy z którym posz³am wczoraj do fryzjera. Czyli moj naturalny odrost potem do linii któr± zaznaczy³am s± refleksy rozjasniaczem na ciemniejszym gruncie blond poziom 8? i dalej blond sprany poziom 9. Wcze¶niej fryzjerka tak mi dobra³a kolor, ¿e po kilki myciach odrost pozosta³ ciemniejszy a do³ siê spra³ i znow by³ jasny, po czym nastêpny fryjzer ¿eby to rozja¶niæ refleksami.

Kolor jaki chce uzyskaæ to poziom 9, ¶wietlisty z³oty blond, bez szarych popielatych tonów.

Wczoraj u kolejnego fryzjera, pani na³o¿y³a mi z Alfaparfu kolor nr 9.31 bardzo jasny z³oto popielaty blond na wodzie 6%. Kolor nieco siê wyrówna³, ale nadal widaæ ¿e dolna czê¶æ w³osów jest ja¶niejsza i w bardziej z³otej tonacji i ja¶niejsza od góry, przy czym teraz góra znów jest z kolei dla mnie za ciemna, w ¶wietle dziennym jest ok ale w sztucznym wygl±da szaro.

Jako, ¿e mam do¶æ p³acenia u fryzjera po 200z³ za takie marne efekty chcia³abym was prosiæ o radê jak to wyprowadziæ teraz. Czy jak na³o¿ê na to z kolei ten sam odcieñ ale na wodzie 9% to jak to wyjdzie? Czy mo¿e daæ kolor 9.3 z³oty blond? Ju¿ sama nie wiem... Z kolei na palecie ten kolor 9.31 wygl±da bardzo jasno i nie wiem czy jak dam t± 9% to czasem nie wyjdzie w³asnie tak ..
Mia³am identyczna sytuacje. Dos³ownie. I po ponad pó³ roku wreszcie jest ok. Rozja¶niacza bym nie nak³ada³a - zniszczy i pokruszy w³osy. Ja na³o¿y³am L'oreal Majiblond 9.2 na wodzie 9%. Wysz³o super, przykry³o to ciemno-rudawe co¶ u góry, co niby mia³o byæ poziomem 8. Po 2 tygodniach teraz trochê siê zmy³y, ale specjalnie ró¿nicy nie ma. Te od do³u -po wcze¶niej u¿ywanym rozja¶niaczu -s± ciut ja¶niejsze po prostu, wychodzi to jak refleksy.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Poka¿ wiadomo¶æ
dlatego pisze ¿e ew raz w tyg

a olej rycynowy to ponoæ najlepiej na skalp nak³adaæ, a na w³osy inne oleje
bojê siê trochê tego olejowania i chcê zacz±æ tak ³agodnie a nie z grubej rury

teraz w domu mam to Za³±cznik 5638250Za³±cznik 5638251
i nak³adam raz w tyg na umyte wilgotne w³osy, tak na koncówki
na przemian raz ten i raz ten
ale chcê spróbowac naturalnych metod
Osobi¶cie poleci³abym olej arganowy. Kokos nie na ka¿dych w³osach sie sprawdza.
I nie nak³adaj czepka foliowego na d³u¿szy czas, tylko zawiñ w³osy suchym rêcznikiem (najlepiej jako¶ podgrzanym. W folii ciep³o nie jest odprowadzane, w³osy siê paruj± (jakby efekt "gotowania").
__________________
Na zaufanie siê pracuje - na jego brak te¿.





Edytowane przez Lillkaa
Czas edycji: 2014-04-04 o 09:56
Lillkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:02   #952
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez eura28 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym chyba nie odwa¿y³a siê samodzielnie tego naprawiaæ i wybra³a do jakiego¶ zaufanego, poleconego przez kogo¶ fryzjera

Ale jak ju¿ to pewnie bym na³o¿y³a rozja¶niacz na tê ciemn± górê i pod sam koniec na resztê i potrzyma³a jeszcze chwilkê na ca³ych. A potem jak kolor bêdzie wszêdzie w miarê równy po³o¿y³abym na ca³o¶æ farbê w kolorze, jaki chcê uzyskaæ.
Nie mogê u¿ywaæ rozja¶niacza. Jakbym machne³a to rozjasniaczem to znow naturalne w³osy ktore by mi odrasta³y by wychodzi³y inaczej ?


---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am identyczna sytuacje. Dos³ownie. I po ponad pó³ roku wreszcie jest ok. Rozja¶niacza bym nie nak³ada³a - zniszczy i pokruszy w³osy. Ja na³o¿y³am L'oreal Majiblond 9.2 na wodzie 9%. Wysz³o super, przykry³o to ciemno-rudawe co¶ u góry, co niby mia³o byæ poziomem 8. Po 2 tygodniach teraz trochê siê zmy³y, ale specjalnie ró¿nicy nie ma. Te od do³u -po wcze¶niej u¿ywanym rozja¶niaczu -s± ciut ja¶niejsze po prostu, wychodzi to jak refleksy.
No w³asnie ja chce sie pozbyc tego rozjasniacza spod spodu, bo mnie to irytuje, ale chyba nie da siê tego tak wyrównaæ jak bym chciala.

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-04-04 o 11:04
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:08   #953
Enireth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Hej

Dorad¼cie mi co¶ bo ja ju¿ nie mam si³y, po raz kolejny wychodzê od fryzjera z dwu kolorowymi w³osami

Na za³±czonym zdjêciu jest mój stan wyj¶ciowy z którym posz³am wczoraj do fryzjera. Czyli moj naturalny odrost potem do linii któr± zaznaczy³am s± refleksy rozjasniaczem na ciemniejszym gruncie blond poziom 8? i dalej blond sprany poziom 9. Wcze¶niej fryzjerka tak mi dobra³a kolor, ¿e po kilki myciach odrost pozosta³ ciemniejszy a do³ siê spra³ i znow by³ jasny, po czym nastêpny fryjzer ¿eby to rozja¶niæ refleksami.

Kolor jaki chce uzyskaæ to poziom 9, ¶wietlisty z³oty blond, bez szarych popielatych tonów.

Wczoraj u kolejnego fryzjera, pani na³o¿y³a mi z Alfaparfu kolor nr 9.31 bardzo jasny z³oto popielaty blond na wodzie 6%. Kolor nieco siê wyrówna³, ale nadal widaæ ¿e dolna czê¶æ w³osów jest ja¶niejsza i w bardziej z³otej tonacji i ja¶niejsza od góry, przy czym teraz góra znów jest z kolei dla mnie za ciemna, w ¶wietle dziennym jest ok ale w sztucznym wygl±da szaro.

Jako, ¿e mam do¶æ p³acenia u fryzjera po 200z³ za takie marne efekty chcia³abym was prosiæ o radê jak to wyprowadziæ teraz. Czy jak na³o¿ê na to z kolei ten sam odcieñ ale na wodzie 9% to jak to wyjdzie? Czy mo¿e daæ kolor 9.3 z³oty blond? Ju¿ sama nie wiem... Z kolei na palecie ten kolor 9.31 wygl±da bardzo jasno i nie wiem czy jak dam t± 9% to czasem nie wyjdzie w³asnie tak ..
Absolutnie nie u¿ywaj wody 9%! A ju¿ na pewno nie sama. Spalisz w³osy i bêd± nie do odratowania.
Nigdy nie polecam samodzielnego wykonywania takich zabiegów w domu, ale tym razem, patrz±c na zdjêcie, my¶lê ¿e mo¿na zaryzykowaæ.
Zrób sobie mieszankê : 15g rozja¶niacza, 15 utleniacza (woda 3% !!!), 10 g szamponu oczyszczaj±cego i 20 g maski nawil¿aj±cej. Dok³adnie wymieszaj i na³ó¿ na odrosty, zostawiaj±c ok 1 cm od skóry g³owy. zostaw na ok 5 minut i kontroluj ca³y czas stopieñ rozja¶nienia. Nastêpnie w rêkawiczkach przeci±gnij mieszankê na koñce w³osów, tak, aby kolor by³ równy na ca³ej d³ugo¶ci. Sp³ucz dok³adnie i umyj w³osy szamponem oczyszczaj±cym, nastêpnie na³ó¿ do¶æ sporo maski nawil¿aj±cej i zostaw na w³osach na ok 10 minut. Sp³ucz letni± wod±.
Potem mo¿esz na³o¿yæ farbê która Ciê interesuje, natomiast polecam robiæ to na wodzie 3%. Odradzam farby drogeryjne.
Enireth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:15   #954
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Enireth Poka¿ wiadomo¶æ
Absolutnie nie u¿ywaj wody 9%! A ju¿ na pewno nie sama. Spalisz w³osy i bêd± nie do odratowania.
Nigdy nie polecam samodzielnego wykonywania takich zabiegów w domu, ale tym razem, patrz±c na zdjêcie, my¶lê ¿e mo¿na zaryzykowaæ.
Zrób sobie mieszankê : 15g rozja¶niacza, 15 utleniacza (woda 3% !!!), 10 g szamponu oczyszczaj±cego i 20 g maski nawil¿aj±cej. Dok³adnie wymieszaj i na³ó¿ na odrosty, zostawiaj±c ok 1 cm od skóry g³owy. zostaw na ok 5 minut i kontroluj ca³y czas stopieñ rozja¶nienia. Nastêpnie w rêkawiczkach przeci±gnij mieszankê na koñce w³osów, tak, aby kolor by³ równy na ca³ej d³ugo¶ci. Sp³ucz dok³adnie i umyj w³osy szamponem oczyszczaj±cym, nastêpnie na³ó¿ do¶æ sporo maski nawil¿aj±cej i zostaw na w³osach na ok 10 minut. Sp³ucz letni± wod±.
Potem mo¿esz na³o¿yæ farbê która Ciê interesuje, natomiast polecam robiæ to na wodzie 3%. Odradzam farby drogeryjne.

Przecie¿ na 3% nie wyjdzie mi tak jasny kolor, na 6% jak mi zrobi³a blond poziom 9 i jest ciemny..
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:24   #955
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

dok³adnie, 9 jest do poja¶nienia 12 nie nalezy u¿ywaæ, bo pali w³osy. 6 raczej nie rozja¶ni. 3 do tonowania
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:26   #956
Enireth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Przecie¿ na 3% nie wyjdzie mi tak jasny kolor, na 6% jak mi zrobi³a blond poziom 9 i jest ciemny..
Tak, ale je¶li zrobisz tak jak pisa³am, czyli na³o¿ysz tê mieszankê, to w³os ju¿ bêdzie rozja¶niony, a wod± 3% nadasz tylko po¿±dany odcieñ.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie, 9 jest do poja¶nienia 12 nie nalezy u¿ywaæ, bo pali w³osy. 6 raczej nie rozja¶ni. 3 do tonowania
9% to ju¿ jest bardzo mocna woda, któr± u¿ywa siê coraz rzadziej. Dziewczyny zrozumcie, ¿e czasem nie da siê za pierwszym razem uzyskaæ po¿±danego koloru. Tzn mo¿na, je¶li nie zale¿y wam na dobrej kondycji waszych w³osów.
Du¿o zdrowiej jest stopniowo dochodziæ do koloru, ni¿ zabiæ w³osy wod± 9%.
To tylko moja rada, zrobicie jak bêdziecie chcia³y.
Enireth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:43   #957
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A co powiesz na 12%? Niektóre farby sklepowe takie maj±
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 11:48   #958
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Enireth Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, ale je¶li zrobisz tak jak pisa³am, czyli na³o¿ysz tê mieszankê, to w³os ju¿ bêdzie rozja¶niony, a wod± 3% nadasz tylko po¿±dany odcieñ.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------


9% to ju¿ jest bardzo mocna woda, któr± u¿ywa siê coraz rzadziej. Dziewczyny zrozumcie, ¿e czasem nie da siê za pierwszym razem uzyskaæ po¿±danego koloru. Tzn mo¿na, je¶li nie zale¿y wam na dobrej kondycji waszych w³osów.
Du¿o zdrowiej jest stopniowo dochodziæ do koloru, ni¿ zabiæ w³osy wod± 9%.
To tylko moja rada, zrobicie jak bêdziecie chcia³y.

A potem jak mam zafarbowac odrost który jest ciemny? I tak bede musia³a uzyc 9%, ja chyba pójde z reklamacja bo nie po to p³aci³am 200z³ ¿eby siê wkurzac i znów mieæ dwukolorowe w³osy..
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 13:15   #959
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

je¶li bêdziesz chcia³a rozja¶niæ odrost, nie unikniesz na³o¿enia farby na 9%.
na resztê w³osów tylko malaks na ostatnie kilka minut.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 13:35   #960
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki za porady, przemy¶lê je sobie i zabieram siê do roboty...
na mogê patrzeæ na czuprynê, mo¿e w koñcu przyjdzie czas ¿e j± polubiê

i jeszcze jedno pytanie, czy mogê na³o¿yæ inny olej na skalp a inny na resztê w³osów, np zawin±æ na kilak godzin potem zmyæ?


korci mnie popróbowanie tej rycyny skoro ju¿ j± mam na skalp a w³oski innym , którym¶ z tych co podawa³yscie
ciuchyija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.