Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-24, 07:38   #1021
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę uprzejmie o analizę Koncentratu intensywnie regenerującego do włosów zniszczonych Farmony:

Składniki: Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Borago Officinalis Oil, Vitis Vinifera Oil, Isopropyl Myristate, Daucus Carota Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Jojoba Oil, Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum, BHA, Citronellol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl, Methylpropional, Geraniol, Limonene.



Skład przepisywany ręcznie wiec z góry przepraszam za literówki Zauważyłam, że skład ten różni się nieznacznie od tego podanego na KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6787
Czy kosmetyk ten nada się do pielęgnacji przesuszonych i zniszczonych końcówek włosów?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 09:12   #1022
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Tak na szybko: antysłonecznie lepiej będzie działał Gliss Kur, filtr w składzie ma na 4 pozycji, w Nivea dopiero na 10, chociaż wszystko zależy od tego, w jakich stężeniach te filtry są użyte. Ale na pierwszy rzut oka tak to wygląda.

Natomiast bardziej odżywczo-pielęgnacyjny wydaje się być Nivea, chociaż w Gliss Kurze jest też kilka fajnych składników.
O to się zdziwiłam, bo obstawiałam Niveę Dobrze znać opinię kogoś, kto się zna Dziękuję
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 13:41   #1023
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bardzo bym prosiła o analizę (:

Joanna, Naturia, Odżywka z miodem i cytryną do włosów suchych i zniszczonych
skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Citrus Medica Limonum, Propylene Glycol, Parfum, Hydroxyisohexyl, Citric Acid, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphelyn Methylpropional, Limonene, Linalool, [+/- DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate]
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 13:54   #1024
Ankafanka
Raczkowanie
 
Avatar Ankafanka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 284
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jeszcze raz przepraszam za blad. Wklejam tutaj skład i proszę o analizę:

Ce-ce of Sweden True Colors-czerwien:

Szampon
Skład:
Aqua, Ethoxydiglycol, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Cocamide DEA, Laureth-10, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, 3-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Almond Milk, HC Blue 2, HC Orange 1, 2-Nitro-p-Phenylenediamine, 3-nitro-pHydroxyethylaminophenol, CI 16035.

Odżywka:
Sklad:Aqua, Ethoxydiglycol, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Izopropyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Polyquaternium-32, Sodium Laureth Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, PPG 1 Tricedeth-6, Parfum, Almond Milk, HC Blue, HC Orange1, 2-Nitro-p-Phenylenediamine, 3-nitro-pHydroxyethylaminophenol, CI 16035.
__________________
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne - nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.


— Adam Neste

Uzależniona od muzyki z Pachnidła...
Ankafanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 15:08   #1025
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę gorąco o przeanalizowanie płynu regenerującego i przeciw wypadniu włosów (kupiłam go dzisiaj, bowiem nie było lotionu seboradiunu a teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam)

PROFARM, POKRZEPOL - PŁYN PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW

Aqua, alcohol Denat, Betula Alba, Urtica Dioica, Rosmarinus Officinalis, Equisetum Arvense, Panthenol, Bis-PEG/PPG-20/20, Dimethicone, Citric Acid, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane

Według producenta "płyn wzmacnia strukturę włosów, stymuluje cebulki do wzrostu". Żeczywiście bedzie działał w podobny sposób?
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 11:03   #1026
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie ze strony mojej mamy, która jest zainteresowana pianką biosilk. Głównie interesują mnie składniki z początku listy. Pianka ma nie wysuszać. Proszę o analizę:

Farouk Systems USA BioSilk Style Silk Mousse, Medium Hold


Water - Aqua , PVP , Propane , Butane , Isobutane , Disodium Cocoamphodipropionate , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Propylparaben , Butylparaben , Lauramide DEA , Panthenol , Silk Amino Acids , Sage Leaf Extract - Sativa Officinalis , Comfrey Leaf Extract - Symphytum Officinale , Rosemary Leaf Extract - Rosmarinus Officinalis , Thyme Extract - Thymus Vulgaris , Nettle Extract - Urtica Dioica , Chamomile Flower Extract - Anthemis Nobilis , Algae Extract , Lavender Extract - Lavendula Angustifolia , Balm Mint Leaf Extract - Melissa Officinalis , Fragrance - Parfum , PPG-12 Dimethicone , Propylene Glycol
Wszystko byłoby fajnie, chociaż lekko przeraża mnie na litania konserwantów na początku, dlatego trzeba uważać na styczności pianki ze skórą głowy [samym włosom zaszkodzic nie powinny].
W treści pianki [z pominięciem propelentów] PVP - odpowiedzialny za utrwalenie fryzury.
Panthenol , Silk Amino Acids , Sage Leaf Extract - Sativa Officinalis , Comfrey Leaf Extract - Symphytum Officinale , Rosemary Leaf Extract - Rosmarinus Officinalis , Thyme Extract - Thymus Vulgaris , Nettle Extract - Urtica Dioica , Chamomile Flower Extract - Anthemis Nobilis , Algae Extract , Lavender Extract - Lavendula Angustifolia , Balm Mint Leaf Extract - Melissa Officinalis - ziołowe składniki pielęgnacyjne + jedwab + panthenol. Jak na piankę, to jest ich nadspodziewanie dużo.
W tym przypadku można się wręcz spodziewać pozytywnego wpływu kosmetyku, który ogólnie uważany jest za niezbyt przyjazny włosom.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 12:36   #1027
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o podpowiedź, która z dwóch poniższych odżywek, będzie lepiej chronić włosy przed silnym słońcem:

Gliss Kur, Sun Protection Spray (Ochronny spray do włosów z filtrami UV):
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dicociylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Benzophenone-3, PVP/VA Copolymer, Dimethylpabamidopropyl laurdimonium Tosylate, Behentrimonium Chloride, Propylene Glycol Stearate, pantolactone, Tocopheryl Acetate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Dimethicone, Dimethiconol, Lactic Acid, Parfum, Alpha-Iso Methyl Ionone, Coumarin, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Methylparaben, Phenoxyethanol
Trochę słów o samej odżywce, skoro pojawiła się w wątku.
Wspomniałam juz poprzednio, że zawiera w składzie filtr, dosyć wysoko, zatem można przypuszczać, że da całkiem dobrą ochronę, przy czym sam filtr nie chroni w pełnym zakresie promieniowania UVA.
Dicociylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - kondycjoner, zapobiega elektryzowaniu i odzywia włosy
PVP/VA Copolymer - w kosmetykach używany jest z kilku powodów - dla włosów ma działanie antystatyczne + powłokotówrcze a także utrwalające fryzurę [stąd mój nieśmiały wniosek, że spray może nieco usztywniać włosy].
Dimethylpabamidopropyl laurdimonium Tosylate - o, kolejna substancja dająca ochronę przed słońcem [o ile wierzyć google ] oraz kondycjoner.
Już za połową składu [ale jeszcze nie na końcu ] wit E a także regenerujące proteiny zbóż , a potem dwa silikony [w sumie nie powinny obciążyć, bo jest ich malutko].
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 12:46   #1028
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość
Witam!! Przeczytałam PRAWIE cały wątek i postanowiłam wklepać parę kosmetyków i poprosić o analizę. A przy okazji jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy i wiem, że nie ja jedyna to piszę, ale należą Wam się pochwały A poza tym to spisałam sobie nazwy tych silikonów i uczę się Jesteście WIEELKIEE!!

1.SCHAUMA-Olejek Intensywnie Pielęgnujący-Szampon

SKŁAD: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Laureth-2, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylid Acid, Niacinamide, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, PEG-14M, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, CI 15985, CI 47005[/B]
Heh, szampon "olejek" prawie bez olejku bo zapewne chodzi o olej z orzechów macadamia, a ten jest na końcu składu. Podobnie ja inne czynne substancje - niacynamid [B3] i panthenol [B5].
Właściwie nijaki ten szampon jest, w dodatku może podrażnić [wysoko SLES+ NaCl] i zawiera silikon [a jak pisała, nie przepadam za nimi w szamponach, lepiej w odżywce].
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 12:55   #1029
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość

2.SCHAUMA-Olejek Intensywnie Pielęgnujący-Odżywka
SKŁAD: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Paraffinum Liquidum, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Sodium Methylparaben, Lactic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Parfum, Amodimethicone, Niacinamide, Panthenol, Citric Acid, Tricedeth-5, Glycerin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Tricedeth-10, Limonene, CI 47005, CI 15985[/B]
Sytuacja podobna jak w szamponie https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1028
Z tą róznicą, że tu inny początek - emolient i kondycjoner
Paraffinum Liquidum - to składnik antystatyczno-zmiękczająco-ochronny,
Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - odzywczy antystatyk... przy czym to wszystko to składniki "chemiczne", a prawdziwie wartościowych elementów naturalnych [wyciągi, witaminy, proteiny] tutaj niemal brak [z wyjątkiem pogrubionych, które są niestety na końcu].
Czyli skład jest bardzo przeciętny.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 12:43   #1030
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Trochę słów o samej odżywce, skoro pojawiła się w wątku.
Wspomniałam juz poprzednio, że zawiera w składzie filtr, dosyć wysoko, zatem można przypuszczać, że da całkiem dobrą ochronę, przy czym sam filtr nie chroni w pełnym zakresie promieniowania UVA.
Dicociylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - kondycjoner, zapobiega elektryzowaniu i odzywia włosy
PVP/VA Copolymer - w kosmetykach używany jest z kilku powodów - dla włosów ma działanie antystatyczne + powłokotówrcze a także utrwalające fryzurę [stąd mój nieśmiały wniosek, że spray może nieco usztywniać włosy].
Dimethylpabamidopropyl laurdimonium Tosylate - o, kolejna substancja dająca ochronę przed słońcem [o ile wierzyć google ] oraz kondycjoner.
Już za połową składu [ale jeszcze nie na końcu ] wit E a także regenerujące proteiny zbóż , a potem dwa silikony [w sumie nie powinny obciążyć, bo jest ich malutko].
Bardzo fajnie wygląda ten spray. Kupuję
Dzięki.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 13:04   #1031
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

TreSemme, Colour Thrive, Blonde
Shampo :
skład: Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocyl Isethionate, PEG-2 Dimeadowfoamamideoethylmo nium Methosulfate, Chamomilia Recutita (Matricaria) flower extract, hydrolized keratin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, bisabolol chloride, glycol distearate, Laureth -7, Ascorbic Acid Panthenol, Tocopheryl Acetate, Biotin, Niacinamide, Polyquaternium -7, Caramel, quaternium -80, Bisamino PEG/PPG-41/3 AMinoethyl PG- propyl, Dimethicone, Sulfate Butylene Glycol, Glyucose, Propylene Glycol, Dipropylene Glucol, Tetrasodium edta, Urea, Metylochloroisothiazolino ne, Methyloisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Amyl Cinnamal, Buthylphenyl Methyl Propional, Limonene, Linalool, Parfum, ci 15985
Myslalam, ze juz nigdy nie skoncze tego pisac, niezła chemia
Conditioner:
skład: Aqua, Cetrayl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearmidopropyl dimethylamine, cyclohexasiloxane, dimethicone, chamomilia recutita lower extract, aspartic acid, quaternium - 18, hydrolyzed keratin, ascorbic acid, panthenol tocopheryl acetate, biotin, niacinamide, aminopropyl dimethicone, peg-2 dimeadowfoamamidoethylmon ium methosulfate, caramel, isostearamidopropyl ethyldimonium ethosulfate peg-9, glucose, lactic acid, bisabolol, butylene glycol, polysrobate 20, ethohydiglycol, propylene glycol, hexylene glycol, disodum edta, citric acid, methylisothiazolinone, methylcloroisothiazolinon e, dmdm hydantion, imidazolidnyl, urea, amyl cinnamal, butylphenyl methyl propional, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linaool, parfum, CI 15985.
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 20:25   #1032
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam Was dziewczyny i mam ogromna prośbe o rozszyfrowanie składu kosmetyku który dziś zakupiłam jest to serum-odżywka do końcówek bez spłukiwania prosze o analize pod kątem tego czy poprawi ona kondycje końcówek tzn czy zapobiegnie ich zordwajaniu i czy przy dłuższym stosowaniu nie spowoduje skutku odwrotnego-przesuszenia byłabym bardzo wdzięczna dodam ze nabyłam ją gdyby kogoś interesowało za 29 zł
FarmaVita, Crystal Drops-serum na końcówki
Skład: cyclomethicone, dimethiconol, dimethicone, linalool, benzyl salicylate, parfum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaafarmavita.jpg (5,4 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez dojna komarzyca
Czas edycji: 2008-07-26 o 20:26 Powód: literówka
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 21:51   #1033
Ankafanka
Raczkowanie
 
Avatar Ankafanka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 284
Smile Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle-dziękuję

A co do wyżej opisywanego serum na końcówki, to na początku są same silikony,ale wiadomo, każde serum na końcówki je posiada. Jest też filtr-benzyl salicylate,skład krótki, ale wydaje mi się, że powinien końcówki chronić,wysuszyć,raczej nie wysuszy. Ale ja jestem początkująca, więc nie wiem czy jakichś błędów nie zrobiłam w analizie. Wydaję mi się, że nie. Nie znam tylko składnika LINALOOL.
__________________
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne - nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.


— Adam Neste

Uzależniona od muzyki z Pachnidła...
Ankafanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 18:14   #1034
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

To ja poproszę o analizę składu szamponu Farmony- Radical szampon wzmacniający blask koloru:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Equisetium Arvense Extract, Camelia Sinensis Extract, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Hydrolyzed Silk, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Hexyl Cinnamal, Citric Acid

Głównie interesuje mnie czy zawiera jakieś "wysuszacze". Wiem że jako szampon ziołowy możę wysuszać, ale czy w składzie się coś takiego znajduje. No i nie powiem, ciekawi mnie czy spełnia obietnice producenta
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 18:59   #1035
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny i mam ogromna prośbe o rozszyfrowanie składu kosmetyku który dziś zakupiłam jest to serum-odżywka do końcówek bez spłukiwania prosze o analize pod kątem tego czy poprawi ona kondycje końcówek tzn czy zapobiegnie ich zordwajaniu i czy przy dłuższym stosowaniu nie spowoduje skutku odwrotnego-przesuszenia byłabym bardzo wdzięczna dodam ze nabyłam ją gdyby kogoś interesowało za 29 zł
FarmaVita, Crystal Drops-serum na końcówki
Skład: cyclomethicone, dimethiconol, dimethicone, linalool, benzyl salicylate, parfum.
Początek to silikony, później zapachy(według słowniczka Wizażowego Virki ).
Będzie zapobiegać rozdwajaniu końcówek(silikony), ani ich nie odżywi, ani nie powinien ich wysuszyć(nie powinien, bo niektóre włosy buntują się przeciwko silikonom).
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 19:07   #1036
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość
Estelle-dziękuję

A co do wyżej opisywanego serum na końcówki, to na początku są same silikony,ale wiadomo, każde serum na końcówki je posiada. Jest też filtr-benzyl salicylate,skład krótki, ale wydaje mi się, że powinien końcówki chronić,wysuszyć,raczej nie wysuszy. Ale ja jestem początkująca, więc nie wiem czy jakichś błędów nie zrobiłam w analizie. Wydaję mi się, że nie. Nie znam tylko składnika LINALOOL.
Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Początek to silikony, później zapachy(według słowniczka Wizażowego Virki ).
Będzie zapobiegać rozdwajaniu końcówek(silikony), ani ich nie odżywi, ani nie powinien ich wysuszyć(nie powinien, bo niektóre włosy buntują się przeciwko silikonom).
Dziękuję pomogłyście mi bardzo pozdrawiam!
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 22:12   #1037
Ankafanka
Raczkowanie
 
Avatar Ankafanka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 284
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie ma za co Cieszę się, że wreszcie i ja mogę się przydać i że coś tam udaje mi się zaanalizować
__________________
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne - nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.


— Adam Neste

Uzależniona od muzyki z Pachnidła...
Ankafanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 11:51   #1038
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny, mam pytanie
Kupiłam litrowego mlecznego Kallosa i zauwazyłam, ze jego skład różni się od tego podanego na KWC (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14054). Moja odzywka ma taki skład jaki już był analizowany w tym watku tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=249.
Mogłybyście porównać, który skład jest lepszy? Mnie się wydaje, ze ten pierwszy ale ja się nie znam
Najbardziej dobija mnie benzyl alkohol i w ogóle duża ilość konserwantów.
Poza tym zastanawia mnie czemu oba Kallosy różnią się składami - czyzby skład podany na KWC był spisany z latte o innej pojemności i te odzywki różniłyby się nie tylko pojemniścia ale i składem czy to producent ostatnimi czasy mieszał w składzie??
Tym bardziej, że wiem, że Jolie chwali Latte a w analizie tego drugiego składu napisała "Nie jest tak tragicznie" Mogłabym wiedzieć jaką masz pojemność i jaki skład na pudełku?

Z góry wielkie dzieki za wyjasnienie
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 12:14   #1039
Marmolada123
Przyczajenie
 
Avatar Marmolada123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam!
Świetny topic
prosze o charakterystyke
Rossmann, Super hair repair balsam dry/damaged hair (Regeneracyjny balsam do włosów suchych i zniszczonych)


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Polyqaternium-37, PPG-1 Trideceth-6, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polysorbate 80, Panthenol, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Sodium Hydroxide, Lactic Acid

pozdrawiam
Marmolada123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 12:33   #1040
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję pomogłyście mi bardzo pozdrawiam!
No problem, polecam się na przyszłość
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:14   #1041
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie
Kupiłam litrowego mlecznego Kallosa i zauwazyłam, ze jego skład różni się od tego podanego na KWC (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14054). Moja odzywka ma taki skład jaki już był analizowany w tym watku tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=249.
Mogłybyście porównać, który skład jest lepszy? Mnie się wydaje, ze ten pierwszy ale ja się nie znam
Najbardziej dobija mnie benzyl alkohol i w ogóle duża ilość konserwantów.
Poza tym zastanawia mnie czemu oba Kallosy różnią się składami - czyzby skład podany na KWC był spisany z latte o innej pojemności i te odzywki różniłyby się nie tylko pojemniścia ale i składem czy to producent ostatnimi czasy mieszał w składzie??
Tym bardziej, że wiem, że Jolie chwali Latte a w analizie tego drugiego składu napisała "Nie jest tak tragicznie" Mogłabym wiedzieć jaką masz pojemność i jaki skład na pudełku?

Z góry wielkie dzieki za wyjasnienie
Po przeczytaniu twojego postu aż poszłam do łazienki sprawdzić skład mojego Kallosa i na pierwszy rzut oka zauważyłam żę jest inny niż ten na KWC ale jak się zagłebiłam to okazało się że składniki są te same tylko w innej kolejności zapisane! A ja mam 275ml odżywki. Chociaż przyznam też mnie zastanawiało czemu Jolie w analizie tak napisała w końcu jest fanką tej odżywki.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:52   #1042
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość

3.JOANNA-mini Naturia-Szampon Odświeżający-KIWI:

SKŁAD: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Dea, Sodium Chloride, Soyamide Dea, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-5 Carboxylate, PEG-7 Glyceryl Cocate, Polyquaternium-7, Actinidia Chinensis Fruit Extract, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI:42090, CI:47005
Witam ponownie,
troszkę się opuściłam w analizie, ale już się poprawiam, tylko pierogi zjem

Cóż, w tym przypadku skład jest bardzo przeciętny, nadaje się do mycia, ale to wszystko. Dla włosów raczej mało wartościowy.
Ogólnie serię Mini uważam za słabą
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:59   #1043
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość
4.JOANNA-mini Naturia-Odżywka-KIWI:

SKŁAD: Aqua, Cetyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Cetrimonium Chloride, Isopropyl, Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Actinidia Chinensis Fruit Extract, Propylene Glycol, Panthenol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Triethanolamine, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI:42090, CI:47005
Taki sobie ten skład, szczerze mówiąc jakos mało mnie przekonuje.
Odżywka wygląda na wygładzającą z uwagi na silikony, zawiera też kilka antystatykow/kondycjonerów, ale prawdziwie wartościowe składniki są w składzie tuż przed konserwantami - i jest ich tylko dwa, to ekstrakt z kiwi i panthenol. Moim zdaniem niezbyt wartościowy produkt, raczej stosowałabym go jako serum na końcówki bez spłukiwania, niż jako główną odżywkę.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:10   #1044
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość
5.ZIAJA-Włos w płynie-Odżywka-Fitokeratyna:

SKŁAD: Aqua, Alcohol Denat., Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Silk, Panthenol, Polyquaternium-10, Wheat Amino Acids, PVP, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Citric Acid.
Hm... już na samym początku składu problematyczny denat, który nie każdemu odpowiada, bo może wysuszać włosy, dlatego należy bacznie obserwować reakcję włosów na ten składnik.
Cocamidopropyl Betaine - to substancja powierzchniowo czynna/łagodny detergent, czasem spotykany w odżywkach
Kolejne elementy to jedwab i panthenol - znane ze swoich właściwości regenerujących - miło, że wysoko w składzie
Polyquaternium-10 to dość popularny antystatyk, działa także błonotwórczo, pozostawiając nietłustą powłokę.
Wheat Amino Acids to kolejny wartościowy składnik regenerujący.
PVP - działa podobnie jak polyquaternium-10, może także lekko usztywnić włosy, gdyż jest składnikiem o funkcjach utrwalających fryzurę.
Reszta w sumie mało istotna - zapachy i konserwanty.
Produkt ciekawy odżywczo, przy czym solą w oku jest alkohol denat, dlatego też trzeba uważać.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:25   #1045
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ankafanka Pokaż wiadomość
6.MARION-Natura Silk-Odżywka-Rozświetlająca Włosy-(w spray'u)

SKŁAD: Aqua, Cyclomethicone, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane(and)Di methiconol, Propylene Glycol,Glycerin, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer(and) C12-14, Silk Protein, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Citrus Aurantifolia Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, C.I. 16185.
Łoh, ciężkie to , wszędzie methicone, czyli silikony, dlatego z lekka obawiałabym się obciążenia , chociaż dla ciężkich włosów widzę potencjał do wykorzystania [oczywiście z umiarem].
preparat już na pierwszy rzut oka wygląda na zabezpieczający i wygładzający, przez te silikony właśnie, które tworząc powłokę na włosie ochraniają jego tkankę, wbudowują się tymczasowo w ubytki, nadają połysk.
Odżywczo podziała jedwab i panthenol, nawilżająco - propylene glycol i gliceryna, rozświetlająco zapewne ekstrakty cytrusowe - limonka i pomarańcza.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:40   #1046
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Proszę o analizę jeśli chodzi o mycie tym włosów.

Kallos, Serical, Maska Frutta
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-18, Cocamide Mea, Cetrimonium Chloride, Sodium Dehydroacetate, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, PCA, Pyruvi Acid, Parfum, CI 16225, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride (02.05.2008)
Teoretycznie ta odżywka nadawałaby się do mycia, gdzyż nie zawiera protein ani silikonów, za to jest w składzie Cocamide Mea - środek powierzchniowo czynny, odpowiada również za pienienie się preparatu. W składzie natomiast różnorodność kwasów używanych w kosmetyce i nie wiem, czy to nie stoi na przeszkodzie do takiego jej zastosowania, gdyż niektóre kwasy mogą wywoływać podrażnienie. Wnioskuję, że ich stężenie jest dość małe, ich eksfoliujące właściwości mogłyby być nawet przydatne w oczyszczaniu skóry głowy, jednak na 100% nie jestem pewna, zatem sugerowałabym skierować zapytanie do naszych Biochemiczek z forum BK.

Po oddziaływaniu odżywki na włosy natomiast można spodziewać się zamknięcia łusek [kwaśny odczyn], co powinno nadać im połysk.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:45   #1047
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Proszę o analizę jeśli chodzi o mycie tym włosów.
Kallos, Sercial, Maska Carota

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-18, Cocamide mea, Cetrimonium Chloride, Daucas Carota, Linum Usitatissimum, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Parfum, CI 45100, CI 19140, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride (02.05.2008)
Maska o prostym składzie kondycjonującym, zawiera Cocamide MEA, który, jak wspomniałam poprzednio jest pieniącym środkiem powierzchniowo czynnym, nie zawiera składników niewskazanych do mycia, wzbogacona dodatkowo o ekstrakty z marchewki i lnu zwyczajnego.
Wygląda na odpowiednią do mycia
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:57   #1048
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie o analizę Koncentratu intensywnie regenerującego do włosów zniszczonych Farmony:

Składniki: Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Borago Officinalis Oil, Vitis Vinifera Oil, Isopropyl Myristate, Daucus Carota Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Jojoba Oil, Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum, BHA, Citronellol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl, Methylpropional, Geraniol, Limonene.

Skład przepisywany ręcznie wiec z góry przepraszam za literówki Zauważyłam, że skład ten różni się nieznacznie od tego podanego na KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6787
Czy kosmetyk ten nada się do pielęgnacji przesuszonych i zniszczonych końcówek włosów?
Już pierwszy rzut oka wystarczył mi, aby pozytywnie ocenić ten kosmetyk, albowiem wiele w nim substancji korzystnie wpływających na konddycję włosa, a są to:
- olej z ogórecznika lekarskiego
- olej winogronowy
- olej z marchwi
- olej jojoba
- olej rycynowy
- witamina E
Dodatkowo Cyclomethicone i Paraffinum Liquidum dają właściwości ochronne, a Caprylic/Capric Triglyceride i Isopropyl Myristate oprócz pełnienia funckji rozpuszczalników, także zmiękczają wlosy.
Na końcówki jak najbardziej, na całe włosy niekoniecznie, bo wygląda na dość tłusty - z uwagi na czystą, niezemulgowaną postać olejów.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 18:03   #1049
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Wszystko byłoby fajnie, chociaż lekko przeraża mnie na litania konserwantów na początku, dlatego trzeba uważać na styczności pianki ze skórą głowy [samym włosom zaszkodzic nie powinny].
W treści pianki [z pominięciem propelentów] PVP - odpowiedzialny za utrwalenie fryzury.
Panthenol , Silk Amino Acids , Sage Leaf Extract - Sativa Officinalis , Comfrey Leaf Extract - Symphytum Officinale , Rosemary Leaf Extract - Rosmarinus Officinalis , Thyme Extract - Thymus Vulgaris , Nettle Extract - Urtica Dioica , Chamomile Flower Extract - Anthemis Nobilis , Algae Extract , Lavender Extract - Lavendula Angustifolia , Balm Mint Leaf Extract - Melissa Officinalis - ziołowe składniki pielęgnacyjne + jedwab + panthenol. Jak na piankę, to jest ich nadspodziewanie dużo.
W tym przypadku można się wręcz spodziewać pozytywnego wpływu kosmetyku, który ogólnie uważany jest za niezbyt przyjazny włosom.
Wielkie, serdecznie dziękiPrzekażę mamie, na pewno się ucieszy
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 06:22   #1050
Ankafanka
Raczkowanie
 
Avatar Ankafanka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 284
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle-dziękuje BARDZO
__________________
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne - nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.


— Adam Neste

Uzależniona od muzyki z Pachnidła...
Ankafanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.