Szpara między zębami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 19:07   #1
Dawio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12

Szpara między zębami


Mam szparę między zębami około 0,2mm, ale między pozostałymi też są pewne luki około 0,05mm. Chciałbym się nich pozbyć. Na początku chciałem aparat wewnętrzny, ale stwierdziłem, ze za drogi. Co mi radzicie? Może jakiś aparat wkładany tylko na noc? Jest w ogóle taka możliwość? Jeśli już bym musiał założyć aparat stały to jak myślicie przez ile go będę musiał nosić? Dodam, że mam 16 lat. Jakby ktoś potrzebował to mogę się pobawić i zrobić zdjęcia mojej szczęki :P
Dawio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:22   #2
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Szpara między zębami

Cytat:
Napisane przez Dawio Pokaż wiadomość
Mam szparę między zębami około 0,2mm, ale między pozostałymi też są pewne luki około 0,05mm. Chciałbym się nich pozbyć. Na początku chciałem aparat wewnętrzny, ale stwierdziłem, ze za drogi. Co mi radzicie? Może jakiś aparat wkładany tylko na noc? Jest w ogóle taka możliwość? Jeśli już bym musiał założyć aparat stały to jak myślicie przez ile go będę musiał nosić? Dodam, że mam 16 lat. Jakby ktoś potrzebował to mogę się pobawić i zrobić zdjęcia mojej szczęki :P
w tym wieku to się zakłada aparat stały a jak długo to już tylko ortodontka może powiedzieć
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:26   #3
agnieszqa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Wiadomości: 3
GG do agnieszqa17
Exclamation HELP! Szpara miedzy zębami

Mam 20 lat i nie mam stałych dwójek (mleczne miałam) mam przerwy miedzy zębami ok 2mm Za jakieś 3 lata planujemy z chłopakiem ślub, czy aparat pomógłby mi przed tym dniem. Jaki musiałby być?? Stały, czy ruchomy?? Cholernie mi na tym zależy, bo troche wstydze się uśmiechać, a smutna panna młoda.... Pomóżcie
agnieszqa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 19:42   #4
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Szpara między zębami

Hmmm
Tak na początek to szpara między zębami jest ostatnio modna
Myślę, że aparat stały to dobre wyjście. Aparat zakładany na noc oczywiście istnieje ale często efekt po nim potrafi się cofnąć :/

Jednak myślę, że mam dla Ciebie rozwiązanie
Słyszałam, że są sposoby na usunięcia przerwy między zębami w miesiąc i nie drogo
Znalazłam na allegro: http://allegro.pl/gapbands-usun-szpa...453992538.html
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 21:27   #5
bedeania
Raczkowanie
 
Avatar bedeania
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 44
Dot.: Szpara między zębami

Tutaj gumki do szpar nie pomogą ponieważ bez dwójek trójki ustawią się na ich miejscu i dziewczyna będzie wyglądała jak wampir

Masz kilka opcji:
1-aparat, zrobić miejsce na dwójki i wkręcić w ich miejsce implanty
2-aparat, zrobić miejsce i uzupełnić dwójki mostami
3-aparat, zamknąć szpary, przesunąć trójki w miesjce dwójek a następnie odpowiednio je przebudować żeby wyglądały jak dwójki

3 lata to jeszcze duuużo czasu,spokojnie zdążysz. Idź na konsultację do ortodonty,wypytaj szczegółowo o wszystkie możliwości....
bedeania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:28   #6
agnieszqa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Wiadomości: 3
GG do agnieszqa17
Exclamation Dot.: Szpara między zębami

Dziękuję wszystkim za rady A jakie są mniej więcej ceny aparatu stałego?? Jest ktoś może z małopolski?? Z tego co widziałam w internecie to ceny zależą od miejsca zamieszkania.
agnieszqa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:30   #7
Twojaakokainax33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 186
Dot.: Szpara między zębami

Cytat:
Napisane przez agnieszqa17 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za rady A jakie są mniej więcej ceny aparatu stałego?? Jest ktoś może z małopolski?? Z tego co widziałam w internecie to ceny zależą od miejsca zamieszkania.
Ja jestem ze slasska mialam szpary miedzy zebami jedynkami i juz nie mam ^ ^ czyli jakies dwa miesiace mi zajelo to noszenie
Aparat nosze dluzej bo mialam jeszcze krzywy zgryz ocztwiscie
aparat jedna czesc czyli np. gora kosztuje od 1500-3000 zl
I do teggo kazda wizyta jakas 50-200 zl

Wiec nie wiem jak jest na małopolsce ..

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Dawio Pokaż wiadomość
Mam szparę między zębami około 0,2mm, ale między pozostałymi też są pewne luki około 0,05mm. Chciałbym się nich pozbyć. Na początku chciałem aparat wewnętrzny, ale stwierdziłem, ze za drogi. Co mi radzicie? Może jakiś aparat wkładany tylko na noc? Jest w ogóle taka możliwość? Jeśli już bym musiał założyć aparat stały to jak myślicie przez ile go będę musiał nosić? Dodam, że mam 16 lat. Jakby ktoś potrzebował to mogę się pobawić i zrobić zdjęcia mojej szczęki :P
Ja mam 15 i nie wstydze sie nosci aparatu .. Najlepiej staly aparat on Ci pomozee usunac ta wade szpary miedzy zebami ^ ^
Aparat wyciagany jest sredni ja nosilam 2 lata zero roznicy mam staly od roku jest roznica ^ ^
Aparat wyciagany raczej sie nosci do 13 lat a potem juz stały ale nigdy nic nie wiadomo ..
Jak tylko masz szpare miedzy zebami to raczej krotko go ponosisz a jesli krzywy zgryz to troche dluzej ^^
Aprarat nie jest taki tragiczny ^^ Przy nim zeby wydawaja sie bielsze
__________________
... Była Aparatka ...
Góra ... 2o.o1.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...
Dół ... 16.o3.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...


... Aparat Retencyjny ...
... o5.o.7.2o11 ... (Góra and dół !)
Twojaakokainax33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 17:51   #8
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Szpara między zębami

Witam..nie bede zakładać nowego tematu, więc pozwoliłamsobie tu napisać..ja mam problem w drugą stronę..dentystka lecząc mi zęba,nie zrobiła przerwy i teraz czuje jakby napór..denerwuje mnie to...czy idzie samemu jakoś tą szparę jakoś zeszlifować (jak tak, to czym, bo nitka dentystyczna tu nie pomoże niestety) czy jednak iść z tym do dentysty?

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 00:52   #9
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Szpara między zębami

Kochana! Sama to Ty lepiej nic nie szlifuj! Raczej się nie da, a jak bardzo będziesz próbowała, to jeszcze coś popsujesz. Idź jak najszybciej do dentystki, ona wszystko szybciutko Ci poprawi za darmo.

Wracając do tematu aparatów, to czytałam wczoraj na ten temat artykuł, który dał mi do myślenia http://kobieceprawdy.pl/article_uni/...na_zebach.html Dla zainteresowanych: są tam podane m.in. ceny aparatów, jakiego ortodontę wybrać i różne aspekty, które warto wziąć pod uwagę fundując sobie poprawę uśmiechu, tak by nie pogorszyć sprawy.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.