SITA - nauka języków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-13, 15:56   #1
Winona
Rozeznanie
 
Avatar Winona
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 614
Smile

SITA - nauka języków


Hej! Mam małe pytanko. Czy któraś z was uczyła się języka z urządzeniem Sita? Czy to wogóle działa?
Winona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 15:58   #2
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: SITA - nauka języków

Słyszałam o tym i też jestem ciekawa, jakie są rezultaty.
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 16:04   #3
Winona
Rozeznanie
 
Avatar Winona
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 614
Dot.: SITA - nauka języków

Mam ochotę kupić to urządzonko, ale mam obawy. Jest to dla mnie spory wydatek, ale jak tak dobrze działa to wolę Sitę niż uczyć się słówek miesiącami.
Winona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 16:26   #4
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: SITA - nauka języków

moja koleżanka-anglistka nie poleca tej metody, ogólnie polega to na tym, że siedzisz słuchasz muzyczki, a w tle lektor czyta słówka i rozmówki, nie ma w tym żadnej gramatyki, ani ćwiczeń wymowy.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:28   #5
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: SITA - nauka języków

metoda Sita jest jedna z metod tzw suggestopedii, czyli metodzie nauczania opartej na wytworzeniu pozytywnej atmosfery, rozluznienia, itp. Zestaw dziala na tej zasadzie, ze z sluchawek plynie relaksujaca muzyka, a w tych gigantycznych okularkach pulsuja male czerwone punkciki (przed kazdym okiem jeden) w rytmie twojego oddechu. Czy dziala? - podobno to zalezy od tego, jak bardzo jest sie podatnym na sugestie. Na jednych dziala, na innych nie. Sama nie probowalam, ale te punkciki z pewnoscia doprowadzilyby mnie do szewskiej pasji Sprawa indywidualna. Osobiscie polecalabym plyte z muzyka relaksacyjna albo po prostu Chopina, Mozarta. Bo sama zawartosc takiego kursu z tego co wiem nie rozni sie jakos istotnie od najzwyklejszego samouczka. Mnie sie wydaje, ze to podobnie jak z metoda Callana - duzo halasu o nic.

Ale poczekajmy na opinie osob, ktore tej metody same probowaly.
Pozdrawiam
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 06:28   #6
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: SITA - nauka języków

mam nadzieję że jest ktoś kto próbował sity bo moi rodzice chcieli kupić i jestem bardzo ciekawa czy to rzeczywiście działa
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 06:42   #7
stowka
Rozeznanie
 
Avatar stowka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: HH/Stargard
Wiadomości: 753
GG do stowka
Dot.: SITA - nauka języków

Tak ja probowalam uczyc sie angielskiego,prawnie nic nie weszlo mi do glowy,a na dodatek narobilam sobie problemu z oczami. Strasznie mnie bolaly i piekly i przez miesiac zakrapialam oczy kropelkami od okulisty,bo zrenice wielkie strasznie sie zrobily. Nigdy wiecej!!!!!Zdecydowanie nie polecam-strata pieniedzy naprawde.
stowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 08:43   #8
Basiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 330
Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Dot.: SITA - nauka języków

Mnie to kosztowało ponad 2000 tys :P i lezy sobie juz prawie dwa lata w kacie.......Po prostu nie chcialo mi sie uczyc tym sposobem--ale ogarniaja mnie od czasu do czasu wyrzuty sumienia i jak wroce znad morza to moze zasiade to tej Sity
Basiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 21:25   #9
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: SITA - nauka języków

tez kupilam.. i nic.Nie polecam naprawde.dobrze ze nie dalam za to duzo kasy bo kupilam uzywane.nie dajcie si enabrac.
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 22:06   #10
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: SITA - nauka języków

Największym, nazwijmy to problemem, jest wejście w stan alfa, w którym nasz mózg przyswaja nowe informacje.
Jesli ktoś podchodzi do tego jak do słuchania bzdurnej muzyczki i migających punkcików to faktycznie niewiele zdziała.
Ja na poczatku przy tej muzyczce zasypiałam.

Akurat zaczęłam uczyć się języka włoskiego i bez większych problemów potrafiłam zapamiętać już pierwszą lekcję.
W ksiązkach są ćwiczenia i gramatyka.
Zestaw SITA pomaga nauczyć się swobodnie porozumiewać w danym języku, a nie znać każdy szczegół gramatyki, który w rozmowie większego znaczenia nie ma.

shachownico jak to nie ma żadnych ćwiczeń wymowy? widać, że nie miałaś z SITĄ nic wspólnego. A lektorzy czytający dialogi i słówka to nie jest ćwiczenie wymowy
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 09:25   #11
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez froggie Pokaż wiadomość
Ja na poczatku przy tej muzyczce zasypiałam.
Ja też. Zawsze jestem rozruźniona po takiej lekcji.

Dobre złe - trudno powiedzieć, każdy sam musi znaleźć odpowiednić metodę.

Mnie pasuje, bo nie mam za dużo czasu na naukę, a gdybym musiała dojeźdżać do szkoły językowej to już wogóle.
__________________
"Wielu ludzi twierdzi, że sny są czarno-białe, ale ja śnię w kolorze."
Richard P. Feynman

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 12:23   #12
SITA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: SITA - nauka języków

Witam wszystkich,

Zaciekawiła mnie dyskusja o systemie SITA na tym forum.
Pojawiło się kilka wątków tej rozmowy i pozwolę się do nich odnieść.

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
moja koleżanka-anglistka nie poleca tej metody,
SITA organizuje także kursy grupowe oraz indywidualne z lektorami od ponad 10-ciu lat. A lektorzy znający metodologię systemu SITA wypowiadają się pozytywnie zarówno o metodzie, jak i o efektach nauki swoich uczniów. Dlatego zastanawiam się jakich argumentów użyła Twoja znajoma anglistka?


Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
ogólnie polega to na tym, że siedzisz słuchasz muzyczki,
Właściwie masz rację... Gdyż można leżeć, lecz wtedy organizm traktuje to jako zaproszenie do snu. Dlatego najkorzystniej przyjąć pozycję półleżącą w celu osiągnięcia stanu głębokiego odprężenia.
Muzyka relaksacyjna, o której piszesz to specjalnie skomponowane utwory w metrum 60 czyli odpowiadający liczbie uderzeń serca na minutę. Słuchając w tle muzyki relaksacyjnej łatwiej osiągamy i utrzymujemy stan relaksu a także przyjemniej odsłuchuje się lekcję.

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
a w tle lektor czyta słówka i rozmówki,
To prawda, że lektor..., a właściwie lektorzy wypowiadają słowa i rozmówki podcza każdej lekcji. Dodam, że każda lekcja wypowiadana jest trzykrotnie - za każdym razem w innym tempie: najpierw wolno i wyraźnie, nastepnie w normalnym tempie, a na koniec w mowie potocznej.

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
nie ma w tym żadnej gramatyki, ani ćwiczeń wymowy.
W tym przypadku Shachownico mijasz się troszkę z prawdą.
W podręczniku po każdej lekcji są ćwiczenia i wyjaśnienia gramatyczne.
SITA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:30   #13
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: SITA - nauka języków

Reklamy są na wizażu płatne, jeśli nie masz statusu sponsora, to zostaniesz zbanowany. Mam nadzieję, że uiściłeś stosowne opłaty W innym przypadku radze jak najszybciej zmienić i podpis i wszelkie treści, które admin może uznać za próbę darmowej reklamy
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:44   #14
SITA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez stowka Pokaż wiadomość
Tak ja probowalam uczyc sie angielskiego,prawnie nic nie weszlo mi do glowy,a na dodatek narobilam sobie problemu z oczami. Strasznie mnie bolaly i piekly i przez miesiac zakrapialam oczy kropelkami od okulisty,bo zrenice wielkie strasznie sie zrobily. Nigdy wiecej!!!!!Zdecydowanie nie polecam-strata pieniedzy naprawde.
Urządzenie Sita posiada certyfikat bezpieczeństwa.
Co więcej było testowane w Instytucie Kardiologii w Aninie i do dzisiaj stosowane jest przez Prof. dr hab. Jana Tylke w celu minimalizacji stresu przedoperacyjnego.
Urządzenie Sita jest bezpieczne, pod warunkiem zapoznania się z instrukcją obsługi, że z urządzenia należy korzystać mając zamknięte oczy. Światło diod widać przez zamknięte powieki.
SITA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:55   #15
SITA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez Basiula Pokaż wiadomość
Mnie to kosztowało ponad 2000 tys :P i lezy sobie juz prawie dwa lata w kacie.......Po prostu nie chcialo mi sie uczyc tym sposobem--ale ogarniaja mnie od czasu do czasu wyrzuty sumienia i jak wroce znad morza to moze zasiade to tej Sity
Oj Basiula, wyjmuj urządzenie SITA i kurs z szafy i zabieraj się do nauki.
Posiądziesz kompetencje językowe a wszystkich zastanawiających się przekonasz, że SITA działa.
SITA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 00:38   #16
Majer_Bayer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez Basiula Pokaż wiadomość
Mnie to kosztowało ponad 2000 tys :P i lezy sobie juz prawie dwa lata w kacie.......Po prostu nie chcialo mi sie uczyc tym sposobem--ale ogarniaja mnie od czasu do czasu wyrzuty sumienia i jak wroce znad morza to moze zasiade to tej Sity
Może chciałabyś odsprzedać tą SITE.. Moje GG 8851282
Majer_Bayer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 07:00   #17
adam331
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

Mój znajomy w niecałe pół roku opanował hiszpański w takim stopniu, że bez problemu dostał pracę w Barcelonie. Dlatego rozważam kupno tego sprzętu. Niestety jego cena przekracza moje możliwości, ale na allegro znalazłem parę sztuk. /ciach/

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-06-03 o 13:26 Powód: podejrzenie spamu
adam331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 08:47   #18
Abhaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez adam331 Pokaż wiadomość
Mój znajomy w niecałe pół roku opanował hiszpański w takim stopniu, że bez problemu dostał pracę w Barcelonie. Dlatego rozważam kupno tego sprzętu. Niestety jego cena przekracza moje możliwości, ale na allegro znalazłem parę sztuk. /ciach/
Kup sobie, bo warto. Ja się uczyłam niemieckiego, a raczej odświeżałam znajomość tego języka. No i efekt mnie zadowolił. Szybko wróciła płynność wymowy dodatkowo z łatwością nauczyłam się nowych słówek, a wcześniej (liceum) to musiałam ostro zakuwać, żeby coś mi w głowie zostało Fajna metoda, szczególnie, jak Ci zależy na pogadaniu.
Abhaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 23:18   #19
mimidoo88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 7
Dot.: SITA - nauka języków

Myśle że ostatnia wiadomosc jest również podrzucona przez site
program ten bedzie działał na jakies 10% populacji wiec lepiej sprawdzic w szkolach ktore oferuja pezpłatna lekcje próbna...
jedni lepiej ucza sie ze sluchu inni sa wzrokowcami a inni musza uczyc sie "w ruchu" przez rozmowe
nie ma co wydawac 2.000zl nie wiedzac na co...
pozdrawiam gorąco!!

Edytowane przez mimidoo88
Czas edycji: 2010-08-09 o 23:21 Powód: poprawka
mimidoo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 00:27   #20
formulla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: SITA - nauka języków

wszystko zależy od tego w jaki sposób najłatwiej przyswajasz wiedzę.
ja np jestem wzrokowcem, więc u mnie by to nie przeszło, ale dla słuchowców to w sumie dobry sposób.
jednak i tak czy siak osobiście uważam, że najlepiej zainwestować w dobre korki, bo jednak nic nie zastąpi konwersacji w praktyce
formulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:08   #21
Abhaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: SITA - nauka języków

Cytat:
Napisane przez formulla Pokaż wiadomość
wszystko zależy od tego w jaki sposób najłatwiej przyswajasz wiedzę.
ja np jestem wzrokowcem, więc u mnie by to nie przeszło, ale dla słuchowców to w sumie dobry sposób.
jednak i tak czy siak osobiście uważam, że najlepiej zainwestować w dobre korki, bo jednak nic nie zastąpi konwersacji w praktyce
Coś w tym jest. Ja niby jestem wzrokowcem, ale z SITA nauka poszła mi łatwo. Może dlatego, że jest tam też podręcznik, są ćwiczenia, wszystkie dialogi mogłam sobie zapisywać. To mi pomagało w utrwalaniu tego, co odsłuchiwałam. A te lekcje próbne... to wiem, że można za free przejść taką prezentację i wtedy zdecydować.
Abhaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:18   #22
alicantejj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

Ja zakupilam wlasnie kurs hiszpanskiego. Od dawna moim marzeniem bylo posiasc chocby podstawy tego jezyka. Sama jestem ciekawa rezultatow. Wiele lat temu (chyba z 8) skorzystalam z kursu j.angielskiego (jeszcze w opcji z kasetami) i bylam bardzo zadowolona. Co prawda mialam juz jakies tam podstawy, ale pare lat jezyka kompletnie nie uzywalam i dla odswiezenia wiedzy zakupilam wlasnie SITA. W moim odczuciu najbardziej podzialal sam sposob konstrukcji lekcji, scenki, tematy i uzyte slowka w kontekstach, ktore po prostu latwo zapamietywalam...Czy mialo to cos wspolnego ze stanem relaksu? nie mam pojecia, ale chyba raczej nie... przewaznie wydawalo mi sie, ze wogole takiego stanu nie osigalam a jednak lekcja byla dla mnie przyjemna....Na pewno juz niedlugo dam mojej corce na poczatek sama ksiazeczke z zestawu (swietna)by cwiczyla zwroty, slowka itp...Ale dla rzetelnej opinii musze sprobowac tego kursu od poziomu kompletnie zerowego...wtedy dam znac. Fakt, ze urzadzenie jest zbyt drogie zeby tylko jedynie sprobowac i rzucic w kat...
Przepraszam bardzo za brak polskich znakow.
alicantejj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:03   #23
MelchiorB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

SITA to cuda na kiju dla leniuchów, którzy myślą, że nic nie robiąc, bez wysiłku osiągną nie wiadomo jaki poziom znajomości języka bo wiedza i umiejętności w cudowny sposób na nich spłyną. Pożal się Boże.
MelchiorB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 09:37   #24
misiula1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

ja tez niedawno zakupiłam zestaw sita wraz z kursem angielskiego, mam nadzieje ze uda mi sie przypomniec i nauczyc tego jezyka na nowo, zalezy mi na posługianiu sie nim w mowie a z tego co czytałam i słyszałam o tej metodzie to własnie na tym polega
misiula1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 14:17   #25
pilkarz0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: SITA - nauka języków

Zastanawiam się nad kupnem takich okularów, tylko nie wiem czy są warte swojej ceny.
pilkarz0102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 14:00   #26
koffe32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

ja ucze sie niemieckiego ta metoda od dwóch tygodni podreczniki zawieraja duzą ilosc wyrazów , wyrażeń i struktur zdaniowych które łatwo się zapamiętuję i są przydatne w codziennych sytuacjach
koffe32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 08:28   #27
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: SITA - nauka języków

Co za bujda... Nikt się jeszcze z noszenia okularów niczego nie nauczył. Język obcy, to ciężka i systematyczna praca.
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 12:03   #28
thomas988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: SITA - nauka języków

Pracuje jako opiekun w Niemczech i tez sie zastanawiam nad ta metoda , nad kupnem jezyka niemieckiego rozumiem niemiecki jak mowia ale mam blokade w mówieniu a słyszałem od znajomych ze ta metoda pozwala odblokować sie jeśli chodzi o mówienie
thomas988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-08 13:03:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.