nauczyciel - umowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-21, 17:31   #1
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106

nauczyciel - umowa


Mam pytanie. Dostaję sprzeczne informacje i nie mogę odnaleźć konkretów w sieci. W jaki sposób jest zatrudniony nauczyciel? Czy są nauczyciele, którzy maja niepłatne wakacje (słyszałam, że są, ale nie do końca rozumiem, jak to działa)? Mowa teraz o nauczycielach w placówkach państwowych. A jak wygląda sprawa zatrudnienia w placówce niepaństwowej? Jeśli ktoś może mi wyjaśnić i/lub podesłać linki do rzetelnych informacji (i w miarę zrozumiałych, takich dla laika), będę wdzięczna.

Nie, nie chcę być nauczycielem
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 17:38   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

nauczyciel może być zatrudniony wg Karty Nauczyciela albo kodeksu pracy, jeśli to placówka prywatna lub nie prowadzona przez organ budżetowy. Twoje pytanie jest bardzo ogólne i dziwne.
W jakim sensie wakacje niepłatne? Każdy pracownik ma prawo do pensji, kiedy jest na urlopie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 17:45   #3
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
nauczyciel może być zatrudniony wg Karty Nauczyciela albo kodeksu pracy, jeśli to placówka prywatna lub nie prowadzona przez organ budżetowy. Twoje pytanie jest bardzo ogólne i dziwne.
W jakim sensie wakacje niepłatne? Każdy pracownik ma prawo do pensji, kiedy jest na urlopie.
Chodzi mi o to, że jeśli jest zatrudniony na umowę o pracę, to przysługuje mu maksymalnie 26 dni urlopu. Wiadomo, że nauczyciel ma więcej niż 26 dni wolnego. I chodzi mi o te dni.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 17:48   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

Dalej nie kumam, szczerze mówiąc. Jak dzieci mają wakacje to ty masz wolne jeśli dyrektor nie zażyczy sobie Twojej obecności w pracy po upływie tych 26 dni, płacona jest pensja plus urlopowy dodatek. Taki dodatek dostaje każdy pracownik budżetówki.
Tak naprawdę nauczyciel nie ma urlopu, jego wolne dni są ściśle powiązane z kalendarzem szkolnym.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2014-09-21 o 17:49
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 17:58   #5
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Dalej nie kumam, szczerze mówiąc. Jak dzieci mają wakacje to ty masz wolne jeśli dyrektor nie zażyczy sobie Twojej obecności w pracy po upływie tych 26 dni, płacona jest pensja plus urlopowy dodatek. Taki dodatek dostaje każdy pracownik budżetówki.
Tak naprawdę nauczyciel nie ma urlopu, jego wolne dni są ściśle powiązane z kalendarzem szkolnym.
Tego fragmentu nie rozumiem. Np. w lipcu nauczyciel (szkoły publicznej) dostaje pensję plus dodatek? A nauczyciel jednostki niepublicznej (czyli zatrudniony na uop)?
Niby nie ma urlopu, ale nie pracuje i o to mi chodzi. Na nazewnictwie się nie znam.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 18:03   #6
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez egao101 Pokaż wiadomość
Tego fragmentu nie rozumiem. Np. w lipcu nauczyciel (szkoły publicznej) dostaje pensję plus dodatek? A nauczyciel jednostki niepublicznej (czyli zatrudniony na uop)?
Niby nie ma urlopu, ale nie pracuje i o to mi chodzi. Na nazewnictwie się nie znam.
Pracujew lipcu przynajmniej tydzień i tak samo w sierpniu, a jeśli w szkole są zajęcia w wakacje świetlicowe, to ma też być na żądanie dyrektora.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 18:07   #7
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Pracujew lipcu przynajmniej tydzień i tak samo w sierpniu, a jeśli w szkole są zajęcia w wakacje świetlicowe, to ma też być na żądanie dyrektora.
Teraz nie pisałam o lipcu, tylko ogólnie o dniach wolnych powyżej tych 26.

Edytowane przez 201709071045
Czas edycji: 2014-09-21 o 18:09
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-21, 18:54   #8
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

Jesu, no ja jestem tępa albo nie rozumiem o co ci chodzi. Każdy pracownik budżetówki dostaje dodatek urlopowy. Jest to jednorazowa kwota wypłacana oprócz pensji, świadczenia urlopowe mają też żołnierze, urzędnicy itp.
Jak nie ma dzieci to nie ma nauki. Nauczyciele są do dyspozycji dyrektora, który decyduje czy i kiedy mają być w pracy w trakcie wakacji i ferii.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2014-09-21 o 18:55
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 21:45   #9
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jesu, no ja jestem tępa albo nie rozumiem o co ci chodzi. Każdy pracownik budżetówki dostaje dodatek urlopowy. Jest to jednorazowa kwota wypłacana oprócz pensji, świadczenia urlopowe mają też żołnierze, urzędnicy itp.
Jak nie ma dzieci to nie ma nauki. Nauczyciele są do dyspozycji dyrektora, który decyduje czy i kiedy mają być w pracy w trakcie wakacji i ferii.
No wyobraź sobie, że nie pracuję w budżetówce i nie płacą mi dodatkowo za urlop, to pytam
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 06:05   #10
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

Wystarczy wklepać w Google dodatek urlopowy
W końcu chodzi ci o to że nauczyciel nie pracuje w wakacje czy o to ze dostaje urlopowe?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:01   #11
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: nauczyciel - umowa

dodatek urlopowy to potocznie "wczasy pod gruszą", istnieje w budżetówce oraz niektórych zakładach pracy prywatnych czy nawet w niektórych korpo. Wypłacane z funduszu socjalnego.

niektórzy dyrektorzy szkól państwowych zatrudniają od września do czerwca i dzięki temu powiat nie płaci za wakacje ani nie pozwala na zdobywanie stopni awansu zawodowego a więc nie dopuszcza do podwyżek płac. Sytuacja rzadka ale istnieje.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 18:47   #12
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: nauczyciel - umowa

No właśnie, nauczyciele dostają ten dodatek, mają ponad 2 miesiące wolnego i jeszcze narzekają na swoją pracę.
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:13   #13
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

już był taki wątek, chcesz koniecznie sobie pojeździć po nauczycielach?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:23   #14
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
dodatek urlopowy to potocznie "wczasy pod gruszą", istnieje w budżetówce oraz niektórych zakładach pracy prywatnych czy nawet w niektórych korpo. Wypłacane z funduszu socjalnego.

niektórzy dyrektorzy szkól państwowych zatrudniają od września do czerwca i dzięki temu powiat nie płaci za wakacje ani nie pozwala na zdobywanie stopni awansu zawodowego a więc nie dopuszcza do podwyżek płac. Sytuacja rzadka ale istnieje.
Dziękuję bardzo O to mi chodziło
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:26   #15
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

w taki sposób to można zatrudnić na zastępstwo
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 20:04   #16
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: nauczyciel - umowa

właśnie zakonna że spotkałam się z przypadkami że zatrudniano w ten sposób na etat, nie na zastępstwo. Często pod przykrywką "no jeszcze mało się pani wykazała, kolejną umowę też damy do czerwca, będzie pani miała jeszcze rok na pokazanie swoich kompetencji"* Między umowami jest 2 miesiące przerwy więc wg kodeksu pracy nie ma ciągłości i nie ma wymogu dawania normalnej umowy. Oczywscie w sądzie pracy sprawa byłaby wygrana ale nie każdy pójdzie walczyć o swoje bo go później w miejscu pracy zaszczują.
Ale idą zmiany w prawie pracy więc to się skończy

* matka koleżanki ze studiów (dyrektorka) tak robiła przez 4 lata b0 trzymała etat dla swojej córki czekając aż ta skończy studia.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 20:16   #17
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
już był taki wątek, chcesz koniecznie sobie pojeździć po nauczycielach?
Nie, ale wydaje mi się, że nauczyciele to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w Polsce, a przecież są ludzie z wykształceniem wyższym pracujący na umowę zlecenie po 40 godz. tygodniowo a nawet więcej bez płatnego urlopu (o ile w ogóle dostaną więcej wolnych dni). A jak słyszę, że nauczyciel narzeka, że praca z dziećmi czy młodzieżą jest ciężka to świadczy raczej o tym, że do tej pracy się nie nadaje i wybrał ją właśnie dlatego, że nauczyciele mają tyle przywilejów wziętych z poprzedniego ustroju, kiedy to jakość kształcenia była na znacznie wyższym poziomie niż teraz i nauczyciel cieszył się autorytetem.

A co do argumentu, że skoro wg. mnie praca nauczyciela jest taka lekka to powinnam się zatrudnić w szkole: tylko właśnie ciężko tam się zatrudnić, bo każdy grzeje posadkę do emerytury a nawet dłużej, albo zatrudniają po znajomości. I skoro praca nauczyciela jest wg. niektórych taka ciężka i stresująca to czy możecie wskazać jakiegoś nauczyciela, który na własne życzenie zwolnił się z pracy?

Edytowane przez agataa95
Czas edycji: 2014-09-22 o 20:26
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 20:33   #18
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

czym się objawia roszczeniowość nauczycieli???
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:29   #19
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: nauczyciel - umowa

Tym, że ciągle słychać narzekania jak mało zarabiają i ciężko pracują. Nauczyciele przy okazji uwag, że ich praca jest lekka mówią, żeby chociaż dzień popracować jako nauczyciel, a ja mogę im powiedzieć, żeby chociaż dzień popracowali na innym stanowisku. Mam znajomego, który ma w rodzinie nauczycielkę i mówi on, że praca tej osoby jest na pewno najlżejsza w jego rodzinie.

I trochę dziwne jest to, że każdy nauczyciel zarabia właściwie tyle samo, a nie patrzy się na to jak wykonuje swoją pracę. Np. nauczyciela mianowanego ciężko jest zwolnić, nawet jeśli jest leniem. I chyba niesprawiedliwe jest to że młody nauczyciel matematyki w liceum, który nadaje się do tej pracy zarabia mniej niż 60 letni nauczyciel WF, którego praca polega na tym, że rzuci na salę piłkę i idzie do swojej kanciapy.
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 09:38   #20
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: nauczyciel - umowa

Zakonna daj spokój, takim nie przetłumaczysz. Fakt to nie jest najtrudniejsza praca na świecie ale taka nagonka jest śmieszna.

Sprawiedliwości w pracy - każdej pracy - się nie doszukuj bo jej nie znajdziesz.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:27   #21
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

Ja tego nie rozumiem. Naprawdę. Co tak ludziom przeszkadza specyfika mojej pracy. Jak lekarz bierze prywatnie 140 za wizytę to jest dobrze. A jak ten nauczyciel ma urlopowe, jak cała budzetowka, to już skandal. Każdy zawód ma swoją specyfikę. Ja nie pluje na sprzedawczynie i pielęgniarki wiec proszę mi nie mówić że jakby Po pracowała to bym zobaczyła.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:37   #22
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: nauczyciel - umowa

Bo pielęgniarki pracują po 12 godz. dziennie i czasem też w nocy, a nie po 4 godz., a sprzedawczynie zarabiają często nawet poniżej pensji minimalnej. Znam osobę, która pracuje jako kasjer za 5 zł/godz..
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:47   #23
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

Agatko droga. Po pierwsze ja nie pracuje 4 godziny dziennie. Po drugie, nawet jeśli zrobimy takie teoretyczne założenie, że 4 godziny czy oznacza ze możesz mieć do mnie pretensje i twierdzić że jestem roszczeniowa? Czy ja powinnam nie pretensje do weterynarza ze bierze 100 zł za wizytę i diagnozę?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 18:39   #24
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: nauczyciel - umowa

A czy to nauczycieli wina, jeśli inni mają gorzej??? To tak jakby winą osoby zarabiajacej 6zl/h było to, ze ktos inny ostaje 5zl/h. Pielegniarki maja taki tryb pracy jaki mają, ma on plusy i minusy. Przymusu pracy jako pielegniarka nie ma. (Inna sprawa, to ze zarabiaja za malo)
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:25   #25
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Nie jest to tematem wątku.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:43   #26
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

ale chyba temat wątku już się wyczerpał, nie? dostałaś odpowiedź na swoje pytanie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:50   #27
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: nauczyciel - umowa

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ale chyba temat wątku już się wyczerpał, nie? dostałaś odpowiedź na swoje pytanie.
Ale czy to jest powód do rozwalania wątku? Nie sądzę.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:55   #28
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: nauczyciel - umowa

po prostu wątek chyba można zamknąć w takim razie, skoro odpowiedź na pytanie jest a tematy poboczne są niepotrzebne.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 20:55:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.