Dziewczyny ! pomóżcie !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-10, 14:43   #1
Wiolek27
Rozeznanie
 
Avatar Wiolek27
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 553

Dziewczyny ! pomóżcie !!


Czytam Was namiętnie od jakiegoś czasu i wiem ze wiedzę macie ogromną. No a ja mam problemik więc prosze o pomoc , zwlaszcza te dziewczyny które widzę ze mają duzo do powiedzenia w tym temacie - Justy , Kate30, ALchemiczka , Sandija / jesli kogoś pominęlam - bardzo przepraszam /
Mam prawie 28 latek , cera mi się paskudnie pogorszyła, kupuję tony wszystkiego i chaotycznie stosuję bo sama nie wiem jak się do ładu doprowadzic, pomożecie ? Więc problemy sa takie :
rozszerzone pory , na polikach , czole , nosie , wszędzie kropki
wągry - nos, pomiedzy brwiami , broda
ostatnio częste wypryski - ropne /byc moze po Lysanel Mat ?/
zmarszczki mimiczne te pod oczami wydają mi sie dość mocne buuuuuu
rozszerzone naczynka -skrzydełka nosa głównie
A z mojego arsenału kosmetyków prosze o dobranie czegos sensownego do pielegnacji - jednym słowem o jakis program pielegnacyjny .Posiadam
lysanel mat, tonik LRP effaclar , pod oczy kremik LRP Active C pod oczy , z filtrów LRP ANTHELIOS SPF 50 + emulsja do twarzy i ciała, mam glinki argiletzu zielona i czerwona , biała glinka maseczka lancome , łykam salfazin, skrzypovite, capivit hydrocontrol/nie wszystko naraz of course/, robię maseczke aspirynową.. Jak radzicie , co i kiedy , a co sobie podarować? Sorki ze tak Was wykorzystuję , no ale widzę ze tu dziewczyny proszą o pomoc i ją otrzymują - z góry dzięki .
Wiolek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 19:22   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

Wiolek, piszesz iż masz mocno popękane naczynka a uzywasz Lysanela, który zawiera kwasy AHA. Na noc mogłabys wprowadzić z LRP Effaclar krem, pod oczy na noc cos z ratinalem, najtaniej wyjdzie Diroseal. Na dzieć activ c pod filtr. Jako tonik mogłabyś uzywać Benzacne (do kupienia w aptece). Maseczki starczą dwa razy w tygodniu.
Do łykania na odtłuszczenie skóry polecam MSM forte (firma Olimp).
W jesień lub zimę mogłabyś wprowadzić Retin A raz w tygodniu (jeśli cię nie zapcha) lub Zorac .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:11   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

Spokojnie Tak jak napisała Paula, mozesz użuwac Effaclara, jednak na efekty nie możesz liczyć już po prau uzyciach, trzeba cierpliwosci. Przede wszystkim delikatny żel/pianka, mozesz tez uzywac płynu micelarnego. Tonik Benzacne jest dobry albo AA youn też całkiem fajny. Zaopatrz się w jakiś krem nawilżajacy, tu raczej ni pomogę dobrac czegos odpowiedniego, bo też mam z tym problem, na razie jako tako sprawdza sie Physiogel. Rano pod filtr ative c o ile Cię nie zapycha, mozesz tez ukrecic własne serum. A ten filtr to jaki dokładnie, bo moze też podpycha, czy coś? A uzuwasz pudrów, podkładów? Może to z hormonami cos nie tak?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 11:12   #4
Wiolek27
Rozeznanie
 
Avatar Wiolek27
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 553
Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

Witam i dziękuję pięknie za odpowiedzi . Lysanel - no to byl poczatek przygody z kwaskami , kupione trochę w ciemno , ale i tak smaruję nim tlyko strefę T - z daleka od tych popękanych naczynek . A ten tonik który mam - Effaclar - nie jest ok ? Jeszcze jedno pytanie ten Diroseal czy Zorac to pewnie na receptę tylko ?
EDIT ; aha a filtry to z La Rocha - Anthelios XL SPF 50 + - raczje nei zapychają mnie .
podkładów uzywam - raczej tych z górnej półki Kanebo , Estee Lauder czy Divinorka , choc osobiscie u mnie jakiegoś porażającego wrazenia nie zrobily w zestawieniu z tanszymi , po EL wrecz dostałam okropnego wysypu . Po powrocie do domku zaraz wszystko zmywam , zel ręczniczki jednorazowe itd . Pudry nie . Hormony ? hmm no niby wszytsko funkcjonuje na oko jak trza , więc chyba nie .
Wiolek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 11:50   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

To dobrze spytałam, bo to róznie bywa niestety. A włąsnie zauwazyłam, ze masz tonik Effaclar Nie uzywałam, ale on ma kwaski i alkohol chyba wiec podrażniac może. Mozesz spróbowac stosowac na wieczór, jednak wydaje mi się, ze lepiej nie w tens am dzień co Effaclar K, bo moga Cię podraznic. Może pomyśl też nad acnedermem, mi on świetnei oczyszcza pory na wypryski też działa nienajgorzej. Możesz go zuywać posiadajac cerę naczynkową.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 14:07   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

diroseal zawiera retinaldehydy , jest wolny od kwasów aha (które przecież odrażaniają naczynka!) i jest właśnie na słabe żyłki , więc jak najbardziej ten specyfik możesz. effeaclar jest jak najbardziej dla Ciebie , jednak lysanal ma w swoim składzie własnie AHA, ale jeśli tylko w strefie t używasz to tak możesz przy tym pozostać. oczywiście nie zapominaj o wit C , czy to w postaci serum czy w kremie, jednak ukierunkowuj się na kosmetyki apteczne, tak jak robiłaś to dotychczas, tylko niektóre nie do swojej skóry dobrane miałaś, ale jeśli stosowałaś tylko na partie zmienione to ok. a jeśłi chodzi o toniki to w aptece jest duży wybór. również polecam acnederm
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 17:05   #7
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dziewczyny ! pomóżcie !!

Wiolek Diroseal jest to kosmetyk i nie jest na receptę:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1782

Na recepte jest Zorac i Retin A, ale możesz spróbować kupić bez recepty .
Co do toniku Effaclar to w nim jest prawie sam alkohol, więc jak skończysz ten tonik to nie kupuj go ponownie tylko np: Benzacne(także tylko w aptekach). Oprócz Effaclar (kremu) możez tak jak dziewczyny wczesniej radziły wprowadzić Acne Derm (w aptece) i używać go na zmiane z Effaclar (krem) .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.