zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-23, 12:49   #1
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660

zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matu


moze mi ktos wyjaśnic dlaczego tak sie dzieje? zdawało mi sie zawsze ze na matujących emulsjach bardziej powinien sie trzymac makijaż a tu guzik prawda mam na myśli emulsję matującą SVR a krem nawilżający eris, delikatny krem ochronno-nawilżający
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-23, 17:39   #2
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

up
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 07:41   #3
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

nikt sie nie wypowie na ten temat? no prosze o jakies sugestie bo nie wiem czy to czysty przypadek i dziwny dobór kosmetyków czy tak naprawde jest z tymi kremami
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 08:18   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Z tego co wiem, podkłady zawsze lepiej rozprowadzają się na nawilżaczach. Po prostu jest wtedy większy "poślizg". Ważne jest też, jakiego podkładu używasz. Bo jeśli matującego na emulsję matującą, to rzeczywiście może być go trudno rozprowadzić.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 08:24   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Ooops, przepraszam, Ty pisałaś nie o rozprowadzaniu podkłądu a o jego "trzymaniu się". Mimo wszystko to co napisałam powyżej, też tyczy się trwałości makijażu. Na kremie nawilżającym podkład lepiej stapia się ze skórą.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 10:20   #6
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Dziewczyny już nie raz pisały, że po kremach matujących ilość wydzielającego się sebum jest dużo większa niż po nawilżaczach. Matowacze pobudzają skórę do jego produkcji, ponieważ działają wysuszająco. Skóra się po prostu broni i przetłuszcza się więcej a co za tym idzie podkład z buzi spływa.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 10:36   #7
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

no wiec wszystkie matowacze do kosza wywalam, a zakupuje nawilzacze. ale powiem Wam ze od kad stosuje ten krem nawilżająco-ochronny erisa to nie mam tylu krostek co mialam po tych antybakteryjnych kremach, a w dodatku buzia taka miekka i nawilżona no i przy okazji zareklamuje kremik erisa
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-24, 11:46   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

agateczka napisał(a):
> no wiec wszystkie matowacze do kosza wywalam, a zakupuje nawilzacze.

Spokojnie, gdyby te matowacze były takie złe, to nie produkowano by ich.


>ale powiem Wam ze od kad stosuje ten krem nawilżająco-ochronny erisa to nie mam tylu krostek co mialam po tych antybakteryjnych kremach, a w dodatku buzia taka miekka i nawilżona

Mi niektóre nawilżające zatykają pory. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest matowić skórę na dzień, a na noc nawilżać, żeby nie była permanentnie przesuszona.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 14:07   #9
kombinatora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
GG do kombinatora
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

no dobra myśl
a propos kremów nawilżających, hym na zime sie chyba nie nadają, skoro zatrzymują wodę to woda zamarza i jest nam zimniej
a jak zimniej to buzia jakaś sina (mi się tak dzieje), czyli nie ciekawie
jak tak to dlaczego kremuy na zimę są nawilżające
niewime co mam myśleć o tych kremach
kombinatora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-25, 20:18   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

kombinatora napisał(a):

> a propos kremów nawilżających, hym na zime sie chyba nie nadają, skoro zatrzymują wodę to woda zamarza i jest nam zimniej
> a jak zimniej to buzia jakaś sina (mi się tak dzieje), czyli nie ciekawie
> jak tak to dlaczego kremuy na zimę są nawilżające
> niewime co mam myśleć o tych kremach


Można zimą używać kremów nawilżających Przeczytaj proszę to:
http://www.wizaz.pl/basia_kremy_nawilz_zima2002.php
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 17:40   #11
kombinatora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
GG do kombinatora
krem tłusty a krem nawilżający

hmm niprzekonuje mnie, znaczne różnice zaobserwowałam po porównaniu kremu nivea tłustego i nawilżającego
zawsze po posmarowaniu się kremem nawilżającym, kiedy wyszłam na dwór buzia mnie szczypała, zimno mi było
a kiedy smaruję buzię kremem tłustym jest mi cieplutko i nie jestem sina
ja mślę że jest duża różnica czy krem jest emulsją woda w oleju czy olej w wodzie
olej w wodzie - tu będzie więcej wody
kombinatora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-28, 17:59   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: krem tłusty a krem nawilżający

A jaką masz cerę? Bo ja mam tłustą z tendencją do trądziku i nie wyobrażam sobie posmarować się tłustą Niveą nawet na siarczysty mróz.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 17:59   #13
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: krem tłusty a krem nawilżający

A jaką masz cerę? Bo ja mam tłustą z tendencją do trądziku i nie wyobrażam sobie posmarować się tłustą Niveą nawet na siarczysty mróz.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 19:37   #14
kombinatora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
GG do kombinatora
Re: krem tłusty a krem nawilżający

nie opisałam mojej cery bo trudno mi to stwierdzić
trądzik mam albo nie mam
do walki z nim starczy mi twarda poznańska woda i zwykłe mydło no i jeszcze używam aknosanu
powiedzmy że mam skórę półtłustą, w środkowej części twarzy a po bokach normalną
hm tłusty krem nie wpływa korzystnie krosty na buzi, więc zaraz po powrocie do domciu go zmywam, jak i cały makijaż, w domu buzia odpoczywa tu mi starczy krem nawilżający
ale nie wyszłabym tak poza dom bo bym się zrobiła sina
fioletowo-zielona twarz? ech dziękuję, wolę trochę krostek które łatwo wysuszę
kombinatora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 11:40   #15
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: krem tłusty a krem nawilżający

kombinatora napisał(a):

> powiedzmy że mam skórę półtłustą, w środkowej części twarzy a po bokach normalną
Nie połtłustą tylko mieszaną jak już Myślę że w Twoim wypadku wystarczy krem półtłusty na policzki i np. nawilżający na strefę T (broda, nos, czoło).Na Twoim miejscu odstawiłabym mydło, potrafi strasznie przesuszać skórę i naruszyć ph a zastsować jakiś delikatny myjący żel, albo żel antybakteryjny, na to tonik nawilżający + krem+ makijaż i buzia jest świetnie chroniona.
Ja generalnie mam cerę tłustą, skłonną do powstawania wyprysków.Jak dotąd nigdy jej nic nie ruszało, ale teraz jestem zmuszona do używania kosmetyków do cery suchej i wrażliwej, tak mi się zaczęła przesuszać, mimo, że mrozów w tym roku nie ma jakiś strasznych (w zeszłym roku zima gorsza a z moją cerą nie było takich problemów). Na dzień używam tonik Daxa do cery wrażliwej+aloesowego kremu Bielendy do cery wrażliwej (ładnie nawilża), stanowi świetny podkład pod makijaż , a na noc na krem z kwasami AHA nakładam odżywczo-kojący krem Ziaji (tłusty)z olejkiem z awokado.Najdziwniejsze jest to, że po tym tłustym kremie nie mam żadnych pryszczy, a jak się budzę to i tak mam wrażenie że nie mam na twarzy skóry tylko jakiś szorstki pergamin .
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 12:18   #16
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?


...a u mnie jest zupełnie odwrotnie, podklad nawet z tych najtrwalszych trzyma sie lepiej wlasnie na kremikach matujacych (BIODERMA)lub matujaco-nawilzajacych(DERMIKA)ani zeli typowo nawilzajacych kremach czy emulsjach.
Podklad bardzo dobrze mis ei na nich rozprowadza.A przede wszystkich nie swiece sie po 2 gozdinach.
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 12:27   #17
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Ja stosując nawilżająco-matujący krem z Yves Rocher i podłkad z Avonu,wieczorem na waciku nie zostaje już nic z podłakdu.Krem Yves Rocher jest silny(na mojej skórze) i chyba tak doskolnale wciąga wszystko,że podkład też wciąga
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 17:13   #18
kombinatora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
GG do kombinatora
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

podkład wciąga? i jak zostaje pod skórą?
kombinatora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 17:20   #19
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Sam się zastanawiam co się z tym podkładem dzieje.Widocznie nigdy nie stosowałaś kremu Yves Rocher i nie wiesz jakie ma on działanie na skórze.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-29, 18:23   #20
kombinatora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
GG do kombinatora
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

hym to mnie zastanowiło, czy czasem podkład nie wnika wgłąb skóry powodując jej zanieczyszczenie,
napisz, proszę ciebie czy masz jakieś zmiany na skórze, czy też jest zdrowa?
kombinatora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 18:59   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: zauważyłam ze podkład lepiej mi sie trzyma na nawilżającym kremie niż na emulsji matującej. dlaczego tak sie dzieje?

Mnie też cały czas zastanawia działanie tego kremu i jego skutki na cerę,ale moja skóra zawsze pełna była wągrów (utrapienie nastolatków),ale to się ani nie zwiększyło,ani nie zmniejszyło po zastosowaniu tego kremu.
Poprostu wiem,że nie należy nakładać na ten krem podkładu
Wiem jedno ten krem jest super,jest wart swojej ceny,a wszystkie dziewczyny,które mają problemy ze świecącą się skórą śmiało mogą iść do sklepu i go kupić i mogę ręczyć,że będą zadowolone.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=682
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.