Cała w bliznach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 09:16   #1
karolina724
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 42
GG do karolina724

Cała w bliznach


hej.cale moje ciało jest w bliznach.zaczelo sie niewinnie od polika,rozeszło się potem na calą twarz ,dosżły potem plecy,dekold,piersi,pośla dki,uda,krostki po wrastających wlosach w okolicach bikini...mam dosc.uzalezniona jestem od wyciskania.do psych nie mam po co isc bo jestem w pelni swiadoma co robię i ze rujnuję swoją skorę i psychikę.Nie mam faceta,bo wstydziłabym się przed nim rozebrać rano(ale ogolnie miała i się rozbierałam,ale ciemno było),wstydzę się isc do jakiego kolwiek lekarza,isc na basen,plażę.siedze ogolnie w domu bo nawet ludziom się coraz bardziej wstydze pokazywać.zamykam się a kocham zycie.Robię sporo rzeczy zeby spelnic się do cna.Al;e zaskorniki,ogromne blizny,popękane krwinki i zły stan skóry nie dają o sobie zapomnieć.ogolnie cały moj dzień to rozmyślanie nad stanem skóry.Wieczorem zazwyczaj zamist isc sie umyc i polozyc do lozka,to ja przed lustrem stoję 2 godziny i wyciskam wszystko,potem płacząc i przeklinając siebie.Szczerze juz mnie boli ciało i dusza.Czy dam sobię radę kiedyś z tym? Wyjdę z tego nałogu? Pozbędę się blizn?A m oze samotnosc to moj cel i bycie autsajderem .?? To tyle...chicałam sie wyżalić
__________________
...Każdy dzień traktuj jak Świeto...!
Włącz ciekawość ! |>|
karolina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 12:35   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Cała w bliznach

Cytat:
Napisane przez karolina724 Pokaż wiadomość
hej.cale moje ciało jest w bliznach.zaczelo sie niewinnie od polika,rozeszło się potem na calą twarz ,dosżły potem plecy,dekold,piersi,pośla dki,uda,krostki po wrastających wlosach w okolicach bikini...mam dosc.uzalezniona jestem od wyciskania.do psych nie mam po co isc bo jestem w pelni swiadoma co robię i ze rujnuję swoją skorę i psychikę.Nie mam faceta,bo wstydziłabym się przed nim rozebrać rano(ale ogolnie miała i się rozbierałam,ale ciemno było),wstydzę się isc do jakiego kolwiek lekarza,isc na basen,plażę.siedze ogolnie w domu bo nawet ludziom się coraz bardziej wstydze pokazywać.zamykam się a kocham zycie.Robię sporo rzeczy zeby spelnic się do cna.Al;e zaskorniki,ogromne blizny,popękane krwinki i zły stan skóry nie dają o sobie zapomnieć.ogolnie cały moj dzień to rozmyślanie nad stanem skóry.Wieczorem zazwyczaj zamist isc sie umyc i polozyc do lozka,to ja przed lustrem stoję 2 godziny i wyciskam wszystko,potem płacząc i przeklinając siebie.Szczerze juz mnie boli ciało i dusza.Czy dam sobię radę kiedyś z tym? Wyjdę z tego nałogu? Pozbędę się blizn?A m oze samotnosc to moj cel i bycie autsajderem .?? To tyle...chicałam sie wyżalić
Niestety my Ci w tym nie pomożemy. Znajdź sobie może więcej zajęć żebyś miała mniej czasu na wyciskanie/drapanie?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:31   #3
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Cała w bliznach

1. Lekarz dermatolog - skórę trzeba leczyć a nie katować
2. Psycholog - wg mnie to jest forma samookaleczania - działasz impulsywnie, potem beczysz i za chwile od nowa. To, że wiesz, że robisz źle to nie jest klucz do sukcesu.Masz na pewno jakiś problem głębszej natury, którego nie dostrzegasz.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:47   #4
Muffinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Muffinkowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 440
Dot.: Cała w bliznach

Wizyta u psychologa i dermatologa obowiązkowa. Leczenie wewnętrzne i zewnętrznej samej siebie i swojej cery. Sama nie pozbędziesz się ani problemu z cerą, ani problemów z nerwami, stresem czy formą odreagowania, jakim jest wyciskanie.
__________________

Muffinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 16:14   #5
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Cała w bliznach

Kochana, cierpiałam na to samo. Wyciskałam co się dało z twarzy, pleców, dekoltu, ramion. Doszło do tego, że moja twarz była cała w przebarwieniach, bo mam skórę skłonną do przebarwień i po każdym takim zdrapanym strupku czy wyciśniętej krostce zostawała brązowa plama. Wyciskałam tak przez 3 lata zanim poszłam do dermatologa, dermatolog przepisała mi 3 maści, ale powiedziała żadnego wyciskania. Byłam tak zadowolona z efektów leczenia, że zaczęłam się powstrzymywać od wyciskania, bo szkoda byłoby zmarnować takiego efektu. No i maści, które kosztowały mnie ok. 150 zł, wiedziałam, że nie będzie mnie stać na te maści tak żeby kupować je co 2 miesiące.

do psych nie mam po co isc bo jestem w pelni swiadoma co robię i ze rujnuję swoją skorę i psychikę

Ja też byłam w pełni świadoma tego co robię, ale od 2 lat chodzę do psychologa, okazało się, że wyciskanie skóry to nie jeden sposób w jaki okaleczam swoje ciało. Terapia bardzo mi pomaga, potrafię się już powstrzymać od wyciskania, a raczej już mnie tak bardzo do tego nie ciągnie.
Naprawdę sama sobie z tym nie poradzisz, a dodatkowo kompleksy z powodu blizn, niska samoocena z tego powodu, potem może depresja, będzie tylko gorzej.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-04-28 o 18:51
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.