Jak jeść w przypadku dużego wysiłku fizycznego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-16, 09:35   #1
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690

Jak jeść w przypadku dużego wysiłku fizycznego


Postanowiłam założyć nowy temat bo głowię się nad tym już od jakiegoś czasu. Na internecie szukałam informacji ale wszędzie pisze się jak jeść jak ktoś bardzo dużo ćwiczy w tygodniu a trochę nie o to mi chodzi.

Mam takie zrywy z siostrą że jeździmy czasami rowerami od 2 - 6 godzin i to nieraz trudna i ciężka trasa. Niedawno też byłam w górach króciutko ale też staraliśmy się jak najwięcej obejść więc trasy trwały często po 10 godzin. Niedługo znowu planuję jakieś góry więc już chciałabym wiedzieć na przyszłość co wtedy jeść, czym uzupełniać, może jakieś napoje energetyzujące. Staram się rano zjeść duże śniadanie, albo wstać nawet wcześniej i zjeść dwa razy po więcej. Później w ciągu wysiłku to nie chce się tak jeść więc często kończy się na jakiejś jednej kanapce, ale tez staram się wmuszać w siebie. Często też jem przed tym i w trakcie jakąś czekoladę (oczywiście kawałeczek albo dwa a nie całą) i orzechy laskowe, często jakieś owoce, uzupełniam magnez tabletkami. Dodam jeszcze że na taką trasę też ciężko czasem wziąć coś białkowego bo takiej kanapki z jakimś mięsem po paru godzinach w słońcu to raczej nie chciałabym jeść, już z jakimś serem prędzej. Potem na wieczór robię się głodna i też nie wiem co zjeść bo na wieczór też nie chce bardzo przesadzać z jedzeniem, ale nie mam wyboru bo nie zasnęłabym chyba

Na schudnięciu mi tak średnio teraz zależy ale wiadomo że taki wysiłek spala mięśnie a tego już chciałabym uniknąć. Proszę o rady.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 00:11   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak jeść w przypadku dużego wysiłku fizycznego

Jeśli przez większość czasu odżywiasz się racjonalnie, to w takich przypadkach słuchaj swojego organizmu, zwłaszcza jeśli chce Ci się jeść po wysiłku
Owoce są ok, możesz też jeść suszone. Możesz spróbować znaleźć batoniki proteinowe albo zrobić własne. Możesz poszukać odżywki białkowej która jest smaczna po rozpuszczeniu w wodzie.
Jeśli zupełnie nie chce Ci się jeść w czasie wysiłku, to dobrym rozwiązaniem będzie BCAA
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 10:45   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Jak jeść w przypadku dużego wysiłku fizycznego

Właśnie tak staram się robić. Mam białkową odżywkę ale ją oszczędzam na razie bo mi się kończy a nie mam tutaj za bardzo gdzie kupić. W lipcu jeszcze dodatkowo zbieram owoce, ostatnio codziennie i tez jestem tym już wykończona, ale staram się dużo i właściwie jeść. Na razie zeszło mi 3 kg, to wychodzi po kilogramie na tydzień więc jeszcze tak względnie. Owoców mam nadmiar teraz i to świeżych aż szkoda ich nie jeść.

O batonikach proteinowych nie słyszałam, muszę coś poszukać, może jakiś przepis znajdę. Dzięki za odpowiedź.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.