Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 17:16   #1
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797

Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?


otóz mam problem, jakies 3-4 tyg temu uszkodzilam sobie paznokcia.
Moje pazurki było juz calkiem spore, po stosowaniu odzywki sa naprawde mocne więc gdy niechcacy uderzyłam palcem prostopadle w cos twardego paznokiec sie nie zlamal tylko pod wpływem nacisku tak odgiął<?> ze lekko odkleil sie od hmmm... palca?:P nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. mniej wiecej polowa panokcia <w przekrojju podluznym> sie lekko odkleila, z wyjatkiem fragmentu przy samej skórce, podstawie paznokcia, nie wiem jak to okreslic. pobolalo ze 2 dni i przeszlo, ale pazurek coraz bardziej zaczal odstawac w tym miejscu "odklejonym" spilowalam na mega krotko ale przy chwili nieuwagi zdazylo sie ze o cos zahaczyłam i podrażniałam to miejsce. Nie bolało to ani nic. Dzis zmywajac lakier <dodam ze bez lakieru to miejsce ewidentnie wygladalo jakby powietrze podeszlo pod spod>zaczełam dlubac przy paznokciu -_- i odskubałam tą odstajaca czesc, no i mam pol paznokcia, tzn tym razem pół w przekroku poprzecznym <ahh ta matematyka...> mowiac bardziej obrazowo jakies 3mm od opuszka mi sie paznokiec zaczyna, ciut boli ale bez tragedii... czekam az odrosnie teraz. I tu sie zaczyna moje pytanie:

JAK PRZYSPIESZYC TEN PROCES......MAM NADZIEJE ZE W 1,5MCA COS MI ODROSNIE.
pomalowalam fragment odzywka eveline 8w1<stosuje ja od dawna jako lakier podkladowy i dlatego moje paznokcie sa bardzo mocne> zeby moze przyspieszyla porost. ale co jeszcze moge zrobic? zastanawiam sie czy nie nakleic tipsa na ten jeden palec, albo jakos przedluzyc u manicurzystki. sama nie wiem....
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:38   #2
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
otóz mam problem, jakies 3-4 tyg temu uszkodzilam sobie paznokcia.
Moje pazurki było juz calkiem spore, po stosowaniu odzywki sa naprawde mocne więc gdy niechcacy uderzyłam palcem prostopadle w cos twardego paznokiec sie nie zlamal tylko pod wpływem nacisku tak odgiął<?> ze lekko odkleil sie od hmmm... palca?:P nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. mniej wiecej polowa panokcia <w przekrojju podluznym> sie lekko odkleila, z wyjatkiem fragmentu przy samej skórce, podstawie paznokcia, nie wiem jak to okreslic. pobolalo ze 2 dni i przeszlo, ale pazurek coraz bardziej zaczal odstawac w tym miejscu "odklejonym" spilowalam na mega krotko ale przy chwili nieuwagi zdazylo sie ze o cos zahaczyłam i podrażniałam to miejsce. Nie bolało to ani nic. Dzis zmywajac lakier <dodam ze bez lakieru to miejsce ewidentnie wygladalo jakby powietrze podeszlo pod spod>zaczełam dlubac przy paznokciu -_- i odskubałam tą odstajaca czesc, no i mam pol paznokcia, tzn tym razem pół w przekroku poprzecznym <ahh ta matematyka...> mowiac bardziej obrazowo jakies 3mm od opuszka mi sie paznokiec zaczyna, ciut boli ale bez tragedii... czekam az odrosnie teraz. I tu sie zaczyna moje pytanie:

JAK PRZYSPIESZYC TEN PROCES......MAM NADZIEJE ZE W 1,5MCA COS MI ODROSNIE.
pomalowalam fragment odzywka eveline 8w1<stosuje ja od dawna jako lakier podkladowy i dlatego moje paznokcie sa bardzo mocne> zeby moze przyspieszyla porost. ale co jeszcze moge zrobic? zastanawiam sie czy nie nakleic tipsa na ten jeden palec, albo jakos przedluzyc u manicurzystki. sama nie wiem....

Masz powietrze pod tym paznokciem? A czy mogłabyś dać zdjęcie tego palca z uszkodzonym paznokciem?
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:24   #3
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

kurcze mam słaby aparat i nic nie widac powietrze jest poniewaz jak wspomniaałam pod wpływem uderzenie i lekkego odgiecia paznokiec sie jakby odkleił od 'podloza'. zamiast zwyczajnie złamac;/
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:37   #4
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

broń boże nie przedłużaj, bo się pogłębi, stosuj olejek z drzewa herbacianego na i pod paznokieć działa wisuro, grzybo, bakteriobójczo i przykleja paznokieć. skracaj tylko nie do samiutkiej skóry, obserwuj. normalnie odrośnie
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:51   #5
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
broń boże nie przedłużaj, bo się pogłębi, stosuj olejek z drzewa herbacianego na i pod paznokieć działa wisuro, grzybo, bakteriobójczo i przykleja paznokieć. skracaj tylko nie do samiutkiej skóry, obserwuj. normalnie odrośnie
Też jestem takiego zdania, gdyż po odżywce 8w1 można nabawić się właśnie odklejania się płytki paznokcia od łożyska.. Obserwuj odrastający paznokieć. Jeżeli po odrośnięciu nadal będzie pod nim 'powietrze' skontaktuj się z dermatologiem. Ja właśnie w taki sposób po tej odżywce nabawiłam się grzybicy.
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:53   #6
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

o widzisz!! na to nie wpadłąm! dzieki za pomysł z tym olejkiem!!

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

ale ja juz ja od dawna stusuje, srednio raz w tygodniu pod lakier bo trzyma sie rewelacyjnie,z ero odpryskow, a w ten paznokiec uderzylam pechowo;/ a ze był mocny i twardy to sie odgiął zamiast złamac

myslicie ze regenerum do paznokci tez sie nada?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "





Edytowane przez antidotum89
Czas edycji: 2013-03-28 o 09:55
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:15   #7
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ale ja juz ja od dawna stusuje, srednio raz w tygodniu pod lakier bo trzyma sie rewelacyjnie,z ero odpryskow, a w ten paznokiec uderzylam pechowo;/ a ze był mocny i twardy to sie odgiął zamiast złamac

myslicie ze regenerum do paznokci tez sie nada?
Myślę, że z tym olejkiem to najlepsza sprawa. Wkraplaj pod paznokieć, wtedy płytka 'przyklei się' z powrotem do łożyska. Ale obserwuj odrastający paznokieć, nic Cie to przecież nie kosztuje
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 10:20   #8
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

mam nadzieje ze jakos odrosnie do w miare normalnej dlugosci jakos szybko
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:33   #9
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze jakos odrosnie do w miare normalnej dlugosci jakos szybko
Bądź dobrej myśli i daj znać co się dzieje z paznokietkiem, czy dobrze odrasta. Pozdrawiam!
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:00   #10
stylowi21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Wydaje mi się, że olejek ten Ci pomoże, także wyrównaj i spiłuj bardzo dobrze tego paznokcia, tak aby był w jak najmniejszym stopniu do uszkodzenia i odrośnie silny.
stylowi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:33   #11
lil_dorii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Witam,
wygląda na to, że i ja mam podobny problem.
Odchodzi mi paznokieć z palucha.
Zmazałam jakiś czas temu lakier i zauważyłam, że połowa paznokcia się "odkleiła" od łożyska...
Tak naprawdę nie wiem nawet co jest tego przyczyną, a obstawiam dwie możliwości:
1. zostałam zahaczona/ kopnięta "pod paznokieć" (stałam w sandałkach, a mój partner zahaczył o moją stopę idąc w butach)
2. często chodzę w wysokich szpilkach, a stopa zjeżdża w dół buta i bardzo są obciążone i obolałe palce stóp
a może jedno i drugie się do tego przyczyniło...

Nie wiem co teraz z tym zrobić... zauważyłam to z miesiąc temu i różnicy nie widzę, żeby coś się zmieniło na lepsze czy gorsze tyle, że paznokieć prawie nie rośnie :/

dodaje zdjęcie mam nadzieję, że coś widać - POMOCY
IMG_0237.jpg
lil_dorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 17:27   #12
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Też tak mam, właśnie od stalego uścisku na paznokcie w zakrytych butach, często za ciasnych, bądź właśnie wysokich gdzie jest stały silny uścisk na paznokcie. Gdyby to było od uderzenia paznokieć by ci ścinał, też mnie tak facet załatwił ale byl to mały palec od stopy, miałam krwiaka pod spodem wywołanego nagłym urazem. Tu ewidentnie jest onycholiza spowodowana stałym uciskiem. Obetnij to jak najkrócej się da, żeby bakterie i grzyby ci pod to nie wchodziły, musisz wyciąć wszystko co nie przylega do podłoża paznokcia. Zeby nie nabawić się grzybicy kup olejek z drzewa herbacianego i smaruj tak, żeby wchodził pod paznokieć i tam działa, paznokieć obserwuj,powinien rosnąć przyklejony.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:37   #13
AyeFeisty
Przyczajenie
 
Avatar AyeFeisty
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Nie naklejaj tipsa!!! To jeszcze pogorszy sprawę ;/ Nakładaj odżywki, a jeżeli chcesz przyspieszyć porost także w inny sposób to zacznij pić drożdże Są mega jeśli chodzi o porost i kondycję paznokci ( plus włosów i cery ).

Tak poza tym to miałam kiedyś podobnie. Uderzyłam stopą o kant i miałam coś na zasadzie wypychania paznokcia przez paznokieć. Stary mi się odkleił, ale nie odpadł, a pod spodem zaczął rosnąć nowy i dopiero gdy ten nowy już się pojawił gdzieś do połowy to ten stary odpadł (mam nadzieję, że nie pomieszałam za bardzo ;p ). Jakby tego było mało - to nie miało miejsca jeden raz, a chyba 3... Mam nadzieję, że nie będziesz mieć podobnego problemu! Pozdrawiam )
__________________
Dopiero zaczynam więc przyda się jakieś wsparcie Zapraszam w wolnej chwili ayefeisty.blogspot.com
AyeFeisty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:49   #14
lil_dorii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

A gdzie kupię taki olejek? W aptece ?
lil_dorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:25   #15
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Myślę, że tak ja kupowałam w naturze
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:58   #16
lil_dorii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

Z moim palcem już wszystko ok

Pozdrawiam
lil_dorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 08:28   #17
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Odklejenie sie paznokcia po uderzeniu?

odkopałam stary watek to mam duzy problem
w wyniku zbyt ciasnych butów podczas długiej wędrówki w górach nabawialam sie własnie odklejenia paznokcia(duzy paluch u stopy jednej i drugiej) najgorsze jest to ze jeden z paznokci jest odklejony praktycznie caly - jestem przerazona - miał ktos podobny przypadek?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-11 09:28:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.