Trzecia generacja retinoidów - Avage - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-19, 22:01   #1
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Question

Trzecia generacja retinoidów - Avage


Witam.
Nie było jeszcze wątku na ten temat, a wydaje mi się dość ciekawy, dlatego pozwoliłam sobie go założyć. Czy słyszałyście/używałyście/znacie preparat firmy Allergan "Avage" (krem 0,1% tazarotene). Niestety nie jest jeszcze w Polsce zarejestrowany (choć pewnie lekarz może wystawić receptę na import docelowy), ale z tego, co o nim czytałam, osiąga lepsze wyniki niż np. Retin-A, zwłaszcza jeśli chodzi o wygładzenie zmarszczek, usuwanie przebarwień oraz działanie przeciwtrądzikowe. Jest także łagodniejszy w działaniu (choć substancja aktywna to tazarotene, czyli najsilniej działająca forma witaminy A). W Stanach jest już stosowany jako tzw. złoty standard w kosmetyce. Strona producenta - www.avage.com
__________________
Kasiajka
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 08:39   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Trzecia generacja retinoidów - Avage

Kasiajka to co jest dostępne w stanach z retinoidow to u nas nawet polowy tego nie ma i prawdopodobnie nie bedzie. Poniewaz u nas lekarze nie mają pojecia o tym, nie przpisuja takich specyfikow na zmarszczki i nie ma takiej potrzeby sprowdzac tego.
A co do sily jego dzilania to ten preparat jest na bazie kremu wiec na pewno bedzie dzilal slabiej od Zoracu 0,1.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 08:57   #3
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Trzecia generacja retinoidów - Avage

Cytat:
Napisane przez Kasiajka Pokaż wiadomość
Witam.
Nie było jeszcze wątku na ten temat, a wydaje mi się dość ciekawy, dlatego pozwoliłam sobie go założyć. Czy słyszałyście/używałyście/znacie preparat firmy Allergan "Avage" (krem 0,1% tazarotene). Niestety nie jest jeszcze w Polsce zarejestrowany (choć pewnie lekarz może wystawić receptę na import docelowy), ale z tego, co o nim czytałam, osiąga lepsze wyniki niż np. Retin-A, zwłaszcza jeśli chodzi o wygładzenie zmarszczek, usuwanie przebarwień oraz działanie przeciwtrądzikowe. Jest także łagodniejszy w działaniu (choć substancja aktywna to tazarotene, czyli najsilniej działająca forma witaminy A). W Stanach jest już stosowany jako tzw. złoty standard w kosmetyce. Strona producenta - www.avage.com
z tego co piszesz to substancją czynną w avage jest tazarotene - czyli to samo co w Zoracu.
Zalety które wymieniasz , odnoszą się do tazarotene - czyli przede wszystkim dużo mniejsza skala skutków ubocznych stosowania, uwrażliwiania skóry itp.
Niestety na naszym rynku mamy tylko w ofercie Zorac - który jak pisała już Paula07 w wersji 0,1 będzie mocniej działał ze względu na podłoże...
Fajnie byłoby mieć wybór...ale biedni nasi dermatolodzy zupełnie by sie w tym wszystkim pogubili
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.