SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 14:31   #1
ChaseTheCloudsAway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 252

SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze?


od jakiegoś czasu, 3-4 tygodni, chodzę na spinning i siłownię. spinning 5 razy w tygodniu, zajęcia trwają godzinę. po spinningu 30-40 minut na orbitreku, tryb fat burn. do tego dorzucam ćwiczenia siłowe, z ciężarami, na poszczególne partie mięśni. czasami chodzę tez na jakieś zajęcia typu ABS, ale tutaj nie nastawiam się na jakieś mega efekty;p

co do diety - pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż/pełnoziarnisty makaron, dużo białego mięsa, jeszcze więcej warzyw, owoce, oliwa z oliwek, odstawiłam już dawno temu słodycze. węglowodanów staram się nie jeść po godzinie 18 - na kolację jem głównie jajka, warzywa, jakieś chude mięso, twarogi itp. nie eliminuję żadnej grupy pokarmów, poza węglami po 18.

zależy mi na spaleniu jak największej ilości tkanki tłuszczowej - a mam co spalać, naprawdę. 175 cm / 79 kg. mięśni ZERO, no może brzuch i trochę łydki, bo biegałam. ogólnie górne partie ciała mam szczupłe, tzn szczuplejsze o jakiś rozmiar od dolnych, za to uda/biodra to tragedia i stąd chciałabym się pozbyć najwięcej.

czy "tryb życia" jaki ostatnio wiodę pozwoli na pozbycie się tego tłuszczu okrutnego? póki co jedyne efekty jakie widzę, to głownie poprawa jędrności skóry i napięcie mięśni, sadło jak było tak jest ;p
ChaseTheCloudsAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 16:37   #2
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze?

strasznie dużo tych ćwiczeń, taki misz masz i wychodzi dziennie prawie 3h?
po co po spinningu orbitrek? a siłowe poszczególne partie jak robisz? codziennie te same czy masz ustalone dni?
co to diety to ok pod warunkiem, że dostarczasz odpowiednią ilość kalorii w ciągu dnia, węgle po 18 możesz też jeść ale te "zdrowe".
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 22:56   #3
ChaseTheCloudsAway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 252
Dot.: SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze?

wiadomo po co - żeby spalić jak najwięcej zapuściłam się trochę przez tarczycę m.in., chcę to zrzucić, standardowo - jak najszybciej, ale nie forsuję się specjalnie, jak czuję, że nie mogę, to odpuszczam.

siłowe rozpisał mi instruktor, więc wydaje mi się, że jest ok. mam wyszczególnione jakie partie kiedy, ile serii, powtórzeń itp., wytłumaczył mi jak dobrać odpowiedni ciężar itd. nie robię dzień w dzień ogólnorozwojowych ćwiczeń. dajmy na to poniedziałek: nogi, brzuch, wtorek - tylko ramiona - chyba poprawnie?


ćwiczę mniej więcej 2,5 godziny dziennie, 5 razy w tyg., jem około 1400-1600 kcal, nie wiem, czy nie za mało/dużo?

ogólnie trochę jestem zawiedziona, bo już pomijając brak spadku wagi (wiadomo, mięsień waży więcej niż tłuszcz, a myślę, że już trochę się moje muskuły podbudowały;d), nawet wodę średnio gubię.. nie wiem, czy to wina tarczycy (mam niedoczynność), bo niby metabolizm zwalnia, czy o co chodzi.. ciało niby twardsze, jędrniejsze, ale cm nie ubywa :/
ChaseTheCloudsAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 15:27   #4
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze?

przy Twoim trybie ćwiczeń powinnaś jeść minimum 2000 kalorii żeby schudnąć... nie chudniesz bo jesz tak mało,że organizm zamiast zrzucac to stara się magazynować... przestań wierzyc w idiotyzmy że 1500 kalorii to dobra dieta bo dobra dieta jest dostosowana do trybu życia... jak chcesz wiedziec ile dokladnie masz jesc kalorii to znajdz sobie kalkulator na sfd [forum] czy gdzies i sobie obliczyć zamiast niszczyc organizm nędzną dietą i wyczerpującymi ćwiczeniami.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 09:23   #5
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: SPALANIE siłownia+spinning+dieta - dobrze?

dokładnie magd ma rację, 1600kcal to możesz dostarczać jak nic nie ćwiczysz i masz siedzący tryb pracy, myślę że te 2000 to takie minimum, oczywiście z odpowiednim rozkładem bwt
zadbasz o odpowiednią dietę to efekty zobaczysz, zacznij zwiększać ilość kalorii stopniowo
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.