Pinczer miniaturowy, ratlerek - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 15:35   #31
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: RATLEREK dziewczyny POMOZCE!!

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Zerknij mu do "paszczy" i zobacz jakie ma zęby, jeśli malutkie igiełki to jeszcze mleczaki. Możesz kupić preparat z fosforanem wapnia ( w sklepie zoologicznym - np canvit - wiadereczko za mniej niż 10 zł lub u weta - tyle że wet nakłada zwykle wysoką marżę). To na pewno pomoże mu w tym okresie intensywnego wzrostu - szczególnie na kościec. Jeśli karmisz go dobrą karmą dla szczeniąt to nie musisz podawać całej dawki, ale trochę warto. Jeśli byś chciała wzmocnić mu uszka to warto podawać galaretę z kurzych łapek albo w aptece zakupić preparat na bazie chrząstek rekina - czy coś podobnego. Ale to od Ciebie zależy czy będziesz uważała to za konieczne.

Ja też nie przypominam sobie żebym na wystawach widziała pinczera z naturalnie stojącymi uszami, poprzeglądam może swoje zasoby zdjęć wystawowych, ale chyba wszystkie były kopiowane. Niemniej możliwe że bywają też niecięte a ze sterczącymi radarkami - nie interesuję się akurat bardzo tą rasą.
co za dużo to niezdrowo- nie sądzę że ten ''ratlerek'' dostaje dobrą karmę, więc się przyda ale przy dobrej nie trzeba nic więcej dawać
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:03   #32
XNyaaX
Zakorzenienie
 
Avatar XNyaaX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 6 696
GG do XNyaaX
Dot.: RATLEREK dziewczyny POMOZCE!!

karmie go pedigree cielecina ale szczerze to on woli normalne jedzenie gotowanego kurczaka albo wątróbke do tego czasami te chrupki dla psow i woda gotowana
XNyaaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:35   #33
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: RATLEREK dziewczyny POMOZCE!!

Cytat:
Napisane przez XNyaaX Pokaż wiadomość
karmie go pedigree cielecina ale szczerze to on woli normalne jedzenie gotowanego kurczaka albo wątróbke do tego czasami te chrupki dla psow i woda gotowana
pedigree to nie jest dobra karma, zmień na np. royal canin czy acanę, daje się ich mniej i chociaż są droższe bilans jest taki sam, szczególnie że to mały piesek. Albo gotuj ryż+ jakieś warzywa, np. marchewka, brokuły + witaminy+ jakieś mięsko, serca kurze, pierś z kurczaka
woda niekoniecznie musi być gotowana, od takiej prosto z kranu nie zdechnie
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:23   #34
BlueManiaczka
Raczkowanie
 
Avatar BlueManiaczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ciechanów :)
Wiadomości: 286
GG do BlueManiaczka
Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Zgłaszam się z pytaniem! wczoraj kupiłam ratlerka! ma 2 miesiące. o 9 rano dziś mama znalazła ją na podłodze sztywną! wyglądała jakby nie żyła! nie wiedzieliśmy co robić, jeździliśmy po weterynarzach! dopiero 6 nas przyjął, na dodatek stwierdził że on nic nie zrobi, bo dla niego to ona umrze. jednakże dał nam glukozę [ miała być podawana w zastrzykach, ale suczka jest taka mała że każdy się boi że coś jej zrobi, więc podajemy ją doustnie]. niedługo ostatnia dawka. na początku było tragicznie, dostawała drgawek i leciała jej piana z mordki. potem leżałam z nią cały boży dzień, nie opuściłam jej ani na krok. poprawiło się jej. zapomniałam dodać, że miała temperaturę 35 stopni choć powinna mieć 39. więc z czasem temperatura jej urosła. niedawno [ z jakieś pół godziny temu] znowu dostała ataku, poleciała jej piana. mama twierdzi, że to reakcja obronna organizmu, bo zaczęłyśmy jej podawać więcej wody żeby się nie odwodniła. ona jest taka mała, że naprawdę szanse są małe! proszę o pomoc, czy ktoś wie co powinnam zrobić? tu liczy się każda minuta!
dodam, że nie wiadomo co jest przyczyną, spadła mamie z fotela, ale fotel jest bardzo niski! a co do jedzenia to dostała przegotowaną wodę, i parówkę gotowaną [jednakże w środku był kethup]! czy to mogło być przyczyną?
__________________
Chcę Lepiej. Chyba pora iść spać.
BlueManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:33   #35
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez BlueManiaczka Pokaż wiadomość
Zgłaszam się z pytaniem! wczoraj kupiłam ratlerka! ma 2 miesiące. o 9 rano dziś mama znalazła ją na podłodze sztywną! wyglądała jakby nie żyła! nie wiedzieliśmy co robić, jeździliśmy po weterynarzach! dopiero 6 nas przyjął, na dodatek stwierdził że on nic nie zrobi, bo dla niego to ona umrze. jednakże dał nam glukozę [ miała być podawana w zastrzykach, ale suczka jest taka mała że każdy się boi że coś jej zrobi, więc podajemy ją doustnie]. niedługo ostatnia dawka. na początku było tragicznie, dostawała drgawek i leciała jej piana z mordki. potem leżałam z nią cały boży dzień, nie opuściłam jej ani na krok. poprawiło się jej. zapomniałam dodać, że miała temperaturę 35 stopni choć powinna mieć 39. więc z czasem temperatura jej urosła. niedawno [ z jakieś pół godziny temu] znowu dostała ataku, poleciała jej piana. mama twierdzi, że to reakcja obronna organizmu, bo zaczęłyśmy jej podawać więcej wody żeby się nie odwodniła. ona jest taka mała, że naprawdę szanse są małe! proszę o pomoc, czy ktoś wie co powinnam zrobić? tu liczy się każda minuta!
dodam, że nie wiadomo co jest przyczyną, spadła mamie z fotela, ale fotel jest bardzo niski! a co do jedzenia to dostała przegotowaną wodę, i parówkę gotowaną [jednakże w środku był kethup]! czy to mogło być przyczyną?
Kto daje dwumiesięcznemu szczeniakowi do jedzenia gotowaną parówkę z ketchupem???

Bardzo możliwe, że upadek z fotela spowodował objawy padaczki?

A ratlerek wcale nie musi umrzeć, wystarczy się nim odpowiednio zająć.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:34   #36
BlueManiaczka
Raczkowanie
 
Avatar BlueManiaczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ciechanów :)
Wiadomości: 286
GG do BlueManiaczka
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

ten ketchup był w środku , nie polana ketchupem. ale tata powycinał te części, ale może coś zostało
opiekuję się nią jak mogę
__________________
Chcę Lepiej. Chyba pora iść spać.
BlueManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 20:38   #37
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez BlueManiaczka Pokaż wiadomość
ten ketchup był w środku , nie polana ketchupem. ale tata powycinał te części, ale może coś zostało
opiekuję się nią jak mogę
No może i ta nieszczęsna parówka zaszkodziła.
Nie macie normalnej karmy dla szczeniąt? najelpeij, żeby na początek była taka sama jak hodowca karmił.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 21:00   #38
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Po pierwsze nie ma takiej rasy jak ratlerek, jak już to pinczer miniaturowy...

Po drugie nie wiem skąd Ty masz tego psa i gdzie mieszkasz, ale ja na Twoim miejscu pokonałabym nawet i 100 km żeby dostać się do dobrego weta... To że jest mała to nie znaczy, że nic nie można jej pomóc. Zadzwoń do hodowcy, od którego kupiłaś szczenię, przejżyj jeszcze raz książeczkę jaką dostałaś przy zakupie bo może pies w ogóle nie był szczepiony i to objawy wirusówki jakiejś.

Po trzecie na przyjęcie psa trzeba być przygotowanym, a karmienie psa parówką z ketchupem jest dla mnie niewyobrażalne. Psina przez kilka tygodni ssał mleko mamy, później dostawał jedzenie dla szczeniąt, a teraz uraczyłaś go samą chemią...

Po czwarte nie ma tu weta na forum, my tu nic nie wyczarujemy. Jedź do lekarza jak najszybciej, i na pewno nie do tego co byłaś...
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 22:37   #39
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

powodów może być pełno, zapewne jest z pseudohodolli,więc albo była nieszczepiona,albo rodzice mają wady genetyczne i pies odziedziczył po nich jakąś chorobe,albo poprostu źle dobrani rodzice,albo przez upadek doznała urazu główki,może wstrząs mózgu,na takie maleństwo trzeba uważać,albo reakcja na jedzenie,ja swojej żadko podaje parówki i to tylko jako nagrode, mały plasterek,a nie kechupy to już wogóle nie wie jak smakują,chociaż to nie szczenik,uważam co daje,a takie maleństwo,jadło coś,nagle dostało zupełnie inną rzecz,chociaż wiesz czym był karmiony zanim do Ciebie trafił? no albo to może być padaczka,lub choroba z tych na które się szczepi psa, można tu wymieniać,bo ciężko jednoznacznie trefić,powodów może być dużo,tym bardziej że to szczeniak w czasie szczepień i osłabenia i zwykły spacer może dostarczyć dużo wirusów, trzeba iść do dobrego lekarza i tyle,bo samemu takiego czegoś się nie wyleczy i ostrożnie z maleństwem,delikatnie i trzeba podawać wode by się nie odwodnił i sprawdz czym był karmiony
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 10:25   #40
BlueManiaczka
Raczkowanie
 
Avatar BlueManiaczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ciechanów :)
Wiadomości: 286
GG do BlueManiaczka
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

właśnie hodowca kazał karmić parówkami.
__________________
Chcę Lepiej. Chyba pora iść spać.
BlueManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 10:44   #41
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

o matko to wybacz, ale żadnen z niego hodowca, bo widac pojecia nie ma o karmieniu psa
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 11:44   #42
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

BlueManiaczka jak piesiek sie czuje? Mocno sie potlukl jak spadl z tego fotela? uderzyl lebkiem? Mysle, ze jesli hodowca karmil pieska parowkami, to nie to mu zaszkodzilo. Chcoiaz wg mnie 2 miesiace to za malo na to, zeby w ten sposob karmic pieska. Widzialas psiaka wczesniej? Nie wygladal na chorego? Dzwonilas do poprzedniego wlasciciela? Moze takie sytuacje sie juz zdarzaly, albo u innego pieska? Koniecznie poszukaj dobrego weterynarza, a moze jest gdzies klinika weterynaryjna w poblizu? Trzymam kciuki za pieska!!
__________________

fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:19   #43
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Taaa, hodowca... chyba sprzedający na bazarze... Biedny pies... Taki kiepski start w życie...

W ogóle to nie wiem co my tutaj mamy Ci doradzić. Nie napisałaś nic o sprawdzonej książeczce, nic o tym co pseudohodowca na to... Dla mnie to conajmniej dziwne pisać na forum, że mi pies umiera i prosić o radę...
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:22   #44
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Dla mnie to conajmniej dziwne pisać na forum, że mi pies umiera i prosić o radę...
dla mnie tez

do weta (dobrego) trzeba gnac, bo na forum nikt lekarstwa nie wyczaruje i nie wysle mailem.....poza tym takie strzelanie w ciemno co jest i dlaczego i sugerowanie lekow moze skonczyc sie tragicznie....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 14:11   #45
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez BlueManiaczka Pokaż wiadomość
właśnie hodowca kazał karmić parówkami.



Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Taaa, hodowca... chyba sprzedający na bazarze... Biedny pies... Taki kiepski start w życie...

W ogóle to nie wiem co my tutaj mamy Ci doradzić. Nie napisałaś nic o sprawdzonej książeczce, nic o tym co pseudohodowca na to... Dla mnie to conajmniej dziwne pisać na forum, że mi pies umiera i prosić o radę...
Dokładnie.
Zamiast podać jak najwięcej informacji to je cedzi i jak tu cokolwiek doradzić?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:32   #46
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

"Latlerki" czy ratlerki kupowane z pseudohodowli sa najczesciej chore i maja wady wrodzone.
W sumie tam liczy sie tylko aby pies byl jak najmniejszy i wlasnie zawsze niska wage podaja jako zachete dla potencjonalnego kupca.
Ja to wiem , bo interesowalam sie ta rasa jakis czas.
Rozne sa metody w takich pseudohodowlach aby miec jak najmniejsze pieski. Ale nie o tym teraz.

Jesli masz zwierzaka bez rodowodu to tak naprawde nie wiadomo co mu dolega. Watpie ze parowka . Wczoraj go kupilas , nie zauwazylas zadnych podejrzanych oznak ? Zmian w zachowaniu ? Nie byl apatyczny ?

Jesli kupilabys go w profesjonalnej hodowli , moglabys zadzwonic i wiele sie dowiedziec. Tacy ludzie nie sprzedaja chorych zwierzat.

Ja ratowalabym pieska i niestety zdala sie na wiedze lekarza.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 08:21   #47
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
"Latlerki" czy ratlerki kupowane z pseudohodowli sa najczesciej chore i maja wady wrodzone.
W sumie tam liczy sie tylko aby pies byl jak najmniejszy i wlasnie zawsze niska wage podaja jako zachete dla potencjonalnego kupca.
Ja to wiem , bo interesowalam sie ta rasa jakis czas.
Rozne sa metody w takich pseudohodowlach aby miec jak najmniejsze pieski. Ale nie o tym teraz.

Jesli masz zwierzaka bez rodowodu to tak naprawde nie wiadomo co mu dolega. Watpie ze parowka . Wczoraj go kupilas , nie zauwazylas zadnych podejrzanych oznak ? Zmian w zachowaniu ? Nie byl apatyczny ?

Jesli kupilabys go w profesjonalnej hodowli , moglabys zadzwonic i wiele sie dowiedziec. Tacy ludzie nie sprzedaja chorych zwierzat.

Ja ratowalabym pieska i niestety zdala sie na wiedze lekarza.

Ja tez troche slyszalam o tych ich ''cudownych'' sposobach na jak najmniejsze psy....

Pies napewno jest od pseudo i mysle ze tez nie macie watpliwosci....
Szkoda tylko ze juz od malego tyle sie nacierpi ...







Mam nadzieje ze dasz znac po wizycie u weta co jest z psem.. Tylko kurcze do niego pojedz!
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:14   #48
aniaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: elsewere Silesia
Wiadomości: 26
GG do aniaj
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

O matko! Szczeniak karmiony parówkami?!?
Jest tyle dobrych karm dla szczeniąt oraz psów dorosłych na rynku (za wyjątkiem karm marketowych typu chappi, pedigree, frolic, darling, as i co tam jeszcze w markecie znajdziesz), na pewno coś znajdziesz dla swojego szczylka.

Dziewczyno, jedź z psem do weterynarza a nas tu nie czaruj!
No i się przygotuj na wydatki, jeśli Ci na tej biednej psinie zależy, to ją odratujesz.
aniaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:49   #49
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Boze jaki biedny piesek

Co z nim ?

MOim zdaniem to moze ten upadek to spowodowal.. Od parowki pewnie nic strasznego by mu sie nie stalo, choc co to w ogole za pomysl z ta parowka..
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 12:40   #50
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Pomysl nie najgorszy ... moj pies tez je parowki, ale kupuje jej specjalne psie parowki w Niemczech... Co za pomysl z ketchupem??

Dobra, poczekajmy az da znac co jest z psiakiem...

O ile da, bo jak widze nie pojawia sie juz tutaj ....
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 13:25   #51
eweelina111
Raczkowanie
 
Avatar eweelina111
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 339
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

ja mam 4 psa tej rasy i powiem ci że u nich to chyba normalne - wszystkie moje psy po zjedzeniu takiego świństwa ( bo nie wiem jak inaczej mozna to nazwać parówke?) sztywniały, toczyła im sie piana z buzi i był ospałe - żaden weterynarz nigdy nie pomógł po prostu przstrzegał przed takim karmieniem.

Poza tym skoro zdecydowaliście się na takiego psiaka powinniście wiedzieć jak się z nim obchodzić!!To bardzo delikatna rasa!
Strasznie mi żal tego psa naprawdę ale wyjdzie z tego

I płakać mi sie chce jak patrze na zdjęcie twojego psa bo to cudowna rasa z którą trzeba umieć sie obchodzić aty jak widac chyba nie dorosłas do tego żeby sie nim opiekowac
__________________

zapuszczam włosy, biorę skrzyp+pokrzywa, pije czerwoną herbatę i dbam o ciało!

e-torebka.pl kod rabatowy - bc0b07c5


Edytowane przez eweelina111
Czas edycji: 2009-02-13 o 13:27 Powód: .
eweelina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 13:35   #52
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez eweelina111 Pokaż wiadomość
ja mam 4 psa tej rasy i powiem ci że u nich to chyba normalne - wszystkie moje psy po zjedzeniu takiego świństwa ( bo nie wiem jak inaczej mozna to nazwać parówke?) sztywniały, toczyła im sie piana z buzi i był ospałe - żaden weterynarz nigdy nie pomógł po prostu przstrzegał przed takim karmieniem.

Poza tym skoro zdecydowaliście się na takiego psiaka powinniście wiedzieć jak się z nim obchodzić!!To bardzo delikatna rasa!
Strasznie mi żal tego psa naprawdę ale wyjdzie z tego

I płakać mi sie chce jak patrze na zdjęcie twojego psa bo to cudowna rasa z którą trzeba umieć sie obchodzić aty jak widac chyba nie dorosłas do tego żeby sie nim opiekowac
No to problem sie chyba rozwiazal ...
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 13:36   #53
eweelina111
Raczkowanie
 
Avatar eweelina111
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 339
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

o jezu mam takiego urwisa w domu

wszystko co napisałaś jest prawdą! czasami mam ochote wyrzucić go przez okno za to skakanie!! kochane psiaki ale są strasznie upierdliwe i ciągle chętne do zabawynie pamiętam żeby mój pies kiedyś był zmęczony, na dodatek keidy jedzie karetka strasznie wyje, dając koncert na cały dom
__________________

zapuszczam włosy, biorę skrzyp+pokrzywa, pije czerwoną herbatę i dbam o ciało!

e-torebka.pl kod rabatowy - bc0b07c5

eweelina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 15:21   #54
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Cytat:
Napisane przez prowokacja17 Pokaż wiadomość
a ja bardzo nie lubie tych pieskow,moze dlatego ze koelzanka ma takiego i jest po prostu zwyczajnie głupi: goni swoj ogon,sczeka ciagle no i wcale nie wygląda uroczo tylko smiesznie.
Nie ma głupich psów, są tylko głupi właściciele. Pozdrawiam
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 16:21   #55
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

Cytat:
Napisane przez BlueManiaczka Pokaż wiadomość
ten ketchup był w środku , nie polana ketchupem. ale tata powycinał te części, ale może coś zostało
opiekuję się nią jak mogę
Jest taka specjalna karma dla szczeniakow, dosc droga, ale przeciez to malutki piesek wiec puszka wystarczy mu na dlugo. To jest karma Hillsa - mokra ( w puszce ), nie sucha ( bo sucha dla szczeniakow rowniez jest ). Juz nie pamietam dokladnie nazwy, ale kazdy weterynarz bedzie wiedzial, o co chodzi. Ona i tak jest zreszta dostepna tylko i wylacznie w lecznicach.

Pisze o tej karmie, poniewaz moja Mama karmila nia swojego szczeniaczka. Tez byl slaby i chorowity. Ladnie na niej urosl i wzmocnil organizm. Jak juz napisalam, tania nie jest, ale naprawde skuteczna

Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:11   #56
eweelina111
Raczkowanie
 
Avatar eweelina111
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 339
Dot.: Pomocy!! Szczenię ratlerek w stanie krytycznym!

i jak moge doradzić kup odrazu obcinaczke do pazurków gdyz tej rasie rosną one w mega szybkim tempie a u weterynarza jedna wizyta to ok 20 zł

i jeszcze należy pamiętać o regularnym czyszczeniu uszu!!
__________________

zapuszczam włosy, biorę skrzyp+pokrzywa, pije czerwoną herbatę i dbam o ciało!

e-torebka.pl kod rabatowy - bc0b07c5


Edytowane przez eweelina111
Czas edycji: 2009-02-13 o 23:20 Powód: przypomniałam sobie:P
eweelina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 22:48   #57
amanda-1a
Raczkowanie
 
Avatar amanda-1a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 474
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Hej Dziewczyny!
Ależ ten wątek obudził wspomnienia...

Miałam dwie suczki, brązowe pinczerki. Wspaniałe były... Były ze mną "pół życia"...
Mama 'zakochała się' w tej rasie i gdy miałam 9 lat, do naszego mieszkania przyjechała Berenika (w domu "Bisia"). Pół roku później dołączyła Olaboga ("Olka").

Pamiętam, jak czekałam, gdy mama pojechała po pierwszą psiulkę do Łodzi, potem po drugą do Warszawy - w Białymstoku wtedy była jedna suczka hodowlana, ale nie planowano szczeniąt...

Obie były kochane, bardzo przywiazane do nas (a my do nich, rzecz jasna), do tej pory dziwimy się z mamą, gdy słyszymy że komus "pies się zgubił" i zartujemy, że naszych paskud nie dałoby się zgubić, tak się nas pilnowały...

Sunie przeżyły 16 i 15,5 roku... Jedna odeszła, druga - z tęsknoty - dwa tygodnie później Miałam wtedy 25 lat...

Teraz mam koty, ale zawsze jak widzę pinczera, mój TŻ mówi "o, popatrz, jak Bisia"... aż się łezka w oku kręci...

Pozdrawiam "pinczero-maniaczki", "sarenki" to naprawdę wspaniałe psy!

Edytowane przez amanda-1a
Czas edycji: 2009-02-13 o 22:49
amanda-1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:05   #58
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

Co prawda pinczer a ratlerek to chyba różnica no ale podobne i z wyglądu i z zachowania...otóż moi sąsiedzi mieli już takie trzy.Moje wrażenie? gorszego psa nie widziałam...cały czas ujada , gryzł ludzi na ulicy(uciekał z podwórka) , wchodził do mnie do domu i wyjadał moim psom z miski. Kiedyś poszłam z moim kochanym kundelkiem jak był jeszcze mały i z moim TŻ do znajomej na grilla.Tam był właśnie...ratlerek czy pinczer (nie umiem rozróżnić) to była suka - Nuka.Na początku bawiła się z naszym Delusiem a potem jak on już się nie chciał bawić to zaczęła go gryźć i strasznie męczyć to fakt,że mają dużo energii...osobiście nigdy bym tego psa nie chciała.Takie jest moje doświadczenie z tymi psami.Może wasze są inne, oby
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka

Edytowane przez evolet90
Czas edycji: 2009-02-14 o 10:27
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:22   #59
eweelina111
Raczkowanie
 
Avatar eweelina111
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 339
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

evolet90 te psy są takie jak piszesz, z tym że właściciel inaczej na to patrzy i jak wiadomo więcej wybacza swojemu psu niz innym
__________________

zapuszczam włosy, biorę skrzyp+pokrzywa, pije czerwoną herbatę i dbam o ciało!

e-torebka.pl kod rabatowy - bc0b07c5

eweelina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:26   #60
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Mała wredotka, czyli pinczer miniaturowy

No pewnie z psem jak z dzieckiem...wszystko mu wybaczymy...
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-25 11:37:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.